Dzisiaj jest czwartek 28 maja 2020, imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17969) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
15 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Rzgów. Radni zgodzili się na prawie dwa miliony złotych kredytu

Dodano: 21.11.2018 11:28
Źródło: LM.pl

Kredyt długoterminowy na ponad 1,9 mln zł może zaciągnąć gmina Rzgów. Zielone światło na ostatniej sesji dali gminni radni.

Jak tłumaczyła podczas piątkowej sesji Barbara Fabiszak, skarbnik gminy Rzgów, ewentualna potrzeba zaciągania kredytu związana jest z brakiem wypłat refundacji ze środków unijnych. Wciąż nierozliczone przez Urząd Marszałkowski są inwestycje zrealizowane już w 2017 roku. - Liczyliśmy na to, że nie będzie potrzeby zaciągania takiego kredytu - tłumaczyła Barbara Fabiszak. - Realizujemy zadania inwestycyjne z udziałem środków unijnych. Liczyliśmy na to, że będą spływać nam wszystkie refundacje terminowo. 

Według zapewnień skarbnik gminy, kredyt nie zwiększy deficytu, a jest jedynie działaniem asekuracyjnym. - Jeżeli okaże się, że wpłyną nam jeszcze jakiekolwiek dochody przed końcem roku to nie będzie potrzeby zaciągania kredytu w aż takiej wysokości - argumentowała Barbara Fabiszak. Jednocześnie podkreślała, że ewentualną procedurę trzeba rozpocząć już teraz, jeżeli bowiem zajdzie potrzeba pozyskania dodatkowych środków opinię na ten temat musi wyrazić Regionalna Izba Obrachunkowa. 

- Być może w całości tego kredytu 1,9 mln zł nie będziemy brać, musimy poczekać. Zaczyna się robić ruch powyborczy w Urzędzie Marszałkowskim - podkreślał również w piątek Grzegorz Matuszak, wójt gminy Rzgów. Sama zgoda radnych nie oznacza bowiem automatycznego zaciągnięcia takich zobowiązań.
 
O powody opóźnień w spływaniu refundacji z Urzędu Marszałkowskiego pytał Roman Jakubowicz, przewodniczący Rady Gminy. - Zanim otrzymamy pieniądze w postaci zaliczki lub refundacji musi być przeprowadzona kontrola na naszym terenie przez Urząd Marszałkowski - mówiła Barbara Fabiszak.Tymczasem okazuje się, że dopiero teraz planowane jest sprawdzanie inwestycji przeprowadzonych już w 2017 roku. 

W budżecie gminy na 2018 rok zaplanowane było zaciągnięcie kredytów w wysokości prawie dziesięciu milionów złotych. Do tej pory radni dwukrotnie podejmowali uchwały wyrażające zgodę na pozyskanie środków w ten sposób.

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rzgów,   Grzegorz Matuszak,   sesja Rady Gminy,   Rada Gminy Rzgów,   kredyt

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

"wójt Rzgowa Grzegorz Matuszak , wójt Gminy Rzgów" Jprdl, kto to pisze? Coś takiego nawet nie miło się czyta, warto przed dodaniem artykułu sprawdzić czy napisano go poprawnie .
Dodano: 21.11.2018 12:17    Przez: ~Czarna
Czy to znaczy,że zaczynają od zadłużania?
Dodano: 21.11.2018 12:46    Przez: ~???
gmina rzgów to śmiech na sali wzieli sie za chodniki i drogi dla rowerzystów i dobrze a nadal przez slawsk sie jezdzi jak przez jakies pola i lasy bo takie dziury sa ze szok na ulicach az strach jezdzic samochodem brak oświtleń np Rzgów drugi kierunek Grabienice
Dodano: 21.11.2018 13:09    Przez: ~mmm
2mln kredytu świadczy o gospodarności urzędnikówUrząd rozliczając dotację ma określone terminy na wypłatę. Można było to przewidzieć, osoby odpowiedzialne za dotacje powinny mieć postawą wiedzę na temat.Brawo !!!!
Dodano: 21.11.2018 19:49    Przez: ~samuel

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.