Dzisiaj jest sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17926) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Co lepsze przydomowa oczyszczalnia czy szambo?

Materiał promocyjny

Dodano: 22.11.2018 16:07

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie, które jest stosowane rzadziej niż szambo. Wynika to najczęściej z oszczędności, jednak wielu właścicieli domów jednorodzinnych powinno przemyśleć czy inwestycja w ekologiczną oczyszczalnię nie będzie jednak korzystniejszym pomysłem.

Co lepsze przydomowa oczyszczalnia czy szambo?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie, które jest stosowane rzadziej niż szambo. Wynika to najczęściej z oszczędności, jednak wielu właścicieli domów jednorodzinnych powinno przemyśleć czy inwestycja w ekologiczną oczyszczalnię nie będzie jednak korzystniejszym pomysłem.

Argumenty krytyków

Wielu posiadaczy domów rezygnuje z domowej oczyszczalni ze względu na jej koszt. Ten jest niestety wyższy niż w przypadku tradycyjnego szamba. Głównie wynika to lepszej jakości materiału, który jest używany do budowy oczyszczalni oraz samych kosztów eksploatacji. Za wadę uznać też wypada problem dotyczący gromadzenia, a nie oczyszczania nieczystości, które nie są w żaden sposób utylizowane i wymagają regularnego wywozu. W przypadku uchybień w konstrukcji może tu dojść do wydostawania się ścieków na zewnątrz bądź przedostawania się nieprzyjemnych zapachów. Tak przynajmniej twierdzą krytycy tego rozwiązania. Ostatecznie dla wielu osób problemem jest zezwolenie, które jest niezbędne do wybudowania takiego zbiornika. Mamy tu obowiązek dostarczenia rysunku technicznego oraz określenia sposobu zagospodarowania ścieków.

Zalety oczyszczalni

Jeśli jednak na chwilę zapomnieć o tych trudnościach, to przydomowa oczyszczalnia jest jednak dużo korzystniejszym pomysłem niż szambo. Problem zezwolenia możemy bowiem rozwiązać w ten sposób, że zmniejszymy przepływ oczyszczalni. Wedle zwolenników przydomowych oczyszczalni mitem jest też twierdzenie, że konstrukcja ta może okazać się nieszczelna. Jest wręcz przeciwnie. Olbrzymią zaletą ekologicznego oczyszczania jest właśnie szczelność konstrukcji. Są one dodatkowo bardzo odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne na które narażona jest oczyszczalnia. Chodzi tu na przykład o wszelkie procesy zachodzące w glebie czy korozje lub nawet silny nacisk. Dzięki temu cała oczyszczalnia jest dużo bezpieczniejsza dla środowiska naturalnego w którym bezpośrednio mieszkamy. Oprócz wspomnianej już wcześniej wartości ekologicznej, jaką ma przydomowa oczyszczalnia ścieków, na pewno warto wyróżnić tutaj również fakt, że pozwala ona na swobodne odprowadzanie oczyszczonych już ścieków do gruntu. Ten wysoki komfort korzystania z nowoczesnych technologii nie wiąże się tylko z wygodą, ale też z dużo niższymi kosztami eksploatacji. Nie musimy się tu bowiem martwić zalegającymi ściekami, a jedyne, o co musimy zadbać to regularnie wywożenie osadów. Sam wydatek na założenie oczyszczalni przydomowej bardzo szybko się zwraca. Przy założeniu, że mowa jest o standardowej konstrukcji, czas zwrotu wynosi jedynie trzy lata. W przypadku domu i średniego czasu zamieszkania, to właściwie można mówić o zwrocie błyskawicznym. Jednym problemem, który może być nie do przeskoczenia dla niektórych właścicieli nieruchomości, jest konieczność zabezpieczenia dużo większej powierzchni terenu pod budowę domowej oczyszczalni ścieków. Jeśli jednak dysponujemy niewykorzystaną powierzchnią, to z powodów ekologicznych oraz ekonomicznych, powinniśmy zdecydować się na oczyszczalnie.

Przydomową oczyszczalnie ścieków można zamówić tutaj:
http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/kontakt.html

Eko House
Technologie Ekologiczne
E. Orzeszkowej 21, 62-650 Kłodawa
NIP: 666-194-54-56 REGON: 301617650

telefon: +48 609 482 429
e-mail: biuro@eko-house.info

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 17:00

  • Co lepsze przydomowa oczyszczalnia czy szambo?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ekologia,   dom,   oczyszczanie ścieków

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.