Dzisiaj jest niedziela 16 maja 2021, imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17038) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik wybronił punkt w Toruniu, fantastyczny Szym ... (0)Szczepidło. Z Warty zniknęły platformy lęgowe dla ... (2)

Jak stosować betonowy podkład dla posadzek żywicznych

Materiał promocyjny

Dodano: 23.11.2018 14:58
Beton w odpowiedniej klasie to w tej chwili najczęściej stosowane podłoże pod posadzkę żywiczną. Jak jednak prawidłowo wykonać optymalny podkład podłogowy krok po kroku dla połogi z żywic w oparciu o beton?

Posadzki żywiczne są popularnie stosowane w obiektach o przeróżnym przeznaczeniu. Powstałe w oparciu o syntetyczne żywice powłoki cechuje wysoka odporność chemiczna i trwałość. W ofercie Webera są one dostępne w różnych kolorach i w wielu wersjach wykończeniowych.

Po zastosowaniu betonu, powierzchnię podłoża przyszłej posadzki należy starannie oczyścić mechanicznie. Można wykonać czyszczenie prawidłowo poprzez śrutowanie lub też przez frezowanie wraz ze śrutowaniem. W ten sposób nie tylko betonowy podkład zostanie dokładnie oczyszczony, ale od razu pozbywamy się jego osłabionych, wierzchnich warstw.

Ludzkie oko nie wychwyci szorstkich, więc potrzebujących dodatkowego wygładzenia, maluteńkich zagłębień na powierzchni, których głębokość może wynosić czasami nawet 2 mm. Do zabiegu wygładzenia nada się więc szpachlówka epoksydowa przygotowana z żywicy weber.tec EP10 z dodatkiem suchego piasku kwarcowego, posiadającego uziarnienie dobrane do głębokości istniejących zagłębień. Szpachlówkę z żywicy weber.tec EP10 po przygotowaniu wylewa się na oczyszczone podłoże przyszłej podłogi i ściąga po całej powierzchni krawędzią pacy stalowej.

Rekomendowanym sposobem odpowiedniego przygotowania podłoża jest zastosowanie - a dzięki temu łatwe wyrównanie oraz szybkie wypoziomowanie - przeznaczonych do tego celu cementowych wyrobów samopoziomujących. Podłoże samopoziomujące układa się w sposób mechaniczny, używając do tego odpowiedniej pompy. Dlatego to rozwiązanie jest przede wszystkim polecane do wykonywania na większych powierzchniach podłóg, kiedy to wyrównanie powierzchni poprzez zastosowanie szpachlówki epoksydowej układanej ręcznie jest dość pracochłonne.

Samopoziomujący cementowy podkład kładziemy na minimalną grubość między 7, a 8 mm. Tak zapewnimy odpowiednią jakość powierzchni podłoża. Kiedy zaprawa wyschnie, powstaje gładka, jednolita, zwarta powierzchnia. Wystarczy ją wówczas uszorstnić grubym papierem ściernym lub lekką śrutownicą, a następnie zagruntować żywicą epoksydową.

Dobór odpowiedniej zaprawy samopoziomującej zależy przede wszystkim od wymaganych przez inwestora terminów ukończenia prac związanych z posadzką lub podłogą. Przykładowo, stosując podczas prac zaprawę weber.floor 4320 układanie powłoki żywicznej może nastąpić w okresie pomiędzy 24, a 48 godzin po zastosowaniu zaprawy. Samopoziomująca zaprawa weber.floor 4602 pozwala z kolei na układanie posadzek po minimum trzech dobach, przy grubości do 10 mm, a po produkcie weber.floor 4310 układanie posadzki może nastąpić po minimum siedmiu dniach, przy grubości posadzki do 10 mm.

  • Jak stosować betonowy podkład dla posadzek żywicznych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:budownictwoDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pracownicy w laczkach a BHP gdzie?
Dodano: 24.11.2018 15:42    Przez: ~JJ
BEZ ? PODANIA CENY ?, TO ? WIADOMO ,,ŻE '' PRACOWNIK SOCJALNY TO ? ,,MOŻE SOBIE ŻYĆ ?''. ..
Dodano: 24.11.2018 17:36    Przez: ~L
Kto w Koninie wykonuje takie podłogi
Dodano: 23.05.2019 13:16    Przez: ~Joanna

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.