Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościP. Adamów przenosi się do Konina. W. Nowak opuszcza starostwo

P. Adamów przenosi się do Konina. W. Nowak opuszcza starostwo

Dodano:
P. Adamów przenosi się do Konina. W. Nowak opuszcza starostwo

Kim są nowi zastępcy prezydenta Konina? Paweł Adamów przeprowadza się z Poznania do Konina. Witold Nowak opuszcza starostwo na rzecz miasta. Oto krótkie sylwetki nowo mianowanych zastępców. 

W poniedziałek (26 listopada) prezydent Konina Piotr Korytkowski przedstawił swoich zastępców: Witolda Nowaka – zastępcę prezydenta ds. społecznych, który formalnie rozpocznie pełnienie funkcji od 28 listopada 2018 oraz Pawła Adamowa – zastępcę prezydenta ds. gospodarczych.

Witold Nowak, 44 lata.  Absolwent UAM w Poznaniu, ukończył również studia podyplomowe w PWSZ w Koninie i SGH w Warszawie. Swoją przygodę z samorządem rozpoczął w czerwcu 2009 r. Do promocji powiatu trafił z doświadczeniem dziennikarza, które zdobywał w Radio Konin, Gazecie Wyborczej oraz telewizji TVN24, jako szef biura prasowego, specjalista ds. wydawnictw i promocji oraz prywatny przedsiębiorca w branży reklamy i wydawnictw. W pracy zawodowej (od 1 czerwca 2009 r. naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji) nadzorował proces tworzenia marki Powiatu Konińskiego „Powiat Koniński – energia pokoleń”. Wymyślił pierwszy w Polsce komiks o Fryderyku Chopinie z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora i największą w Polsce rekonstrukcję bitwy z Powstania Styczniowego w 150. rocznicę wydarzenia. Przez ostatnie lata zawodowe swoje zainteresowania skoncentrował na rozwoju samorządów. Współautor wniosku „Aglomeracja Konińska – współpraca JST kluczem do nowoczesnego rozwoju gospodarczego”, będącego podstawą tworzenia obszaru funkcjonalnego miasta Konina. Ostatnie kilka lat nadzoruje realizację projektów realizowanych przez Starostwo Powiatowe w Koninie ze środków Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji. W obszarze kultury jest laureatem statuetki „Kariatydy” w kategorii Samorząd Lokalny.

Witold Nowak, poza pracą zawodową, jest niezwykle zaangażowany społecznie. Był radnym miasta VII kadencji w latach 2014-2018. Działał też w spółdzielczości (w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze”) i wciąż pracuje z seniorami. Pięciokrotnie przygotował i koordynował realizację projektów senioralnych dla osób starszych w Koninie. Na trzy z nich dotację pozyskał w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Spraw Społecznych. Jest fundatorem Fundacji LIDA w Koninie, która realizuje projekty dla konińskich przedszkolaków. Swoją wiedzą samorządową dotyczącą rozwoju i promocji samorządów dzieli się też ze studentami WSKM w Koninie oraz PWSZ w Koninie. Prywatnie pasjonat aktywnej turystyki, szczególnie jazdy na rowerze i kajaków. Mąż, ojciec dwójki dzieci.

 - Byłem aktywnym radnym, mam doświadczenie, które przynoszę po ponad 9 latach w samorządzie powiatowym, nowa energię – powiedział W. Nowak. - Na początek muszę spotkać się z kierownikami, dyrektorami szkół, ludźmi, którzy odpowiadali za poszczególne obszary. Myślę, że sporo jest do zmiany. Będzie jeszcze taki czas, żeby o tym rozmawiać. Raczej jestem otwarty na współpracę z różnymi środowiskami. Najpierw będę słuchał, potem mówił.

Paweł Adamów, 33 lata. Ekspert w dziedzinie samorządu terytorialnego z 10-letnim doświadczeniem w administracji samorządowej. Ukończył studia na kierunkach administracja samorządowa oraz finanse samorządu terytorialnego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracach Związku Miast Polskich, Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, senackiego zespołu ds. finansów publicznych, Forum Debaty Publicznej ds. Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP. Doceniony i uhonorowany przez Ministerstwo Finansów za prace na rzecz finansów samorządu terytorialnego.

Paweł Adamów bezpośredniego pracował na różnych polach przy tworzeniu i rozwoju aglomeracji poznańskiej, która powstała 10 lat temu i która następnie przekształciła się w Stowarzyszenie Metropolia Poznań. Aglomeracja wielokrotnie uznawana była za modelowy przykład współpracy międzygminnej w Polsce. Autor projektu ustawy metropolitalnej dla Poznańskiego Obszaru Metropolitalnego, rozpatrywanej przez Sejm w 2016 roku. Członek zespołu koordynującego uruchomienie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, która okazała się ogromnym sukcesem. Specjalista w zakresie przetargów oraz rozliczeń finansowych. Spore doświadczenie w aplikowaniu o środki zewnętrzne, potwierdzone sukcesem. Kilka lat doświadczenia w Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania - instytucji organizującej konkursy na realizację inwestycji i projektów miękkich o charakterze międzygminnym o łącznej wartości około 1 mld zł. Z tych środków aktualnie trwa budowa lub przebudowa kilkudziesięciu węzłów przesiadkowych na obszarze Metropolii Poznań o wartości ok. 600 mln zł.

Paweł Adamów uczestniczył w tworzeniu grup zakupowych energii i gazu dla gmin zrzeszonych w Metropolii Poznań, dających kilkumilionowe roczne oszczędności. Ma doświadczenie w pracy na rzecz Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (członek rady nadzorczej, wiceszef komisji rewizyjnej), która jako pierwsza spółdzielnia w Poznaniu wprowadza rozwiązania fotowoltaiczne.  Dobrze zna projekty i praktyki, które sprawdziły się w Poznaniu, Metropolii Poznań i w miastach zrzeszonych w Związku Miast Polskich, które chce wdrożyć w Koninie.

- Zawsze uważałem, że samorządy powinny prowadzić politykę proinwestycyjną – powiedział P. Adamów. - Z programem P. Korytkowskiego w pełni się identyfikuję. W najbliższych dniach przeprowadzam się z Poznania do Konina i do konińskich struktur .Nowoczesnej, gdzie będę wiceprzewodniczącym, aby być na bieżąco.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole