Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17584) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Na początek e-zwolnień wydłużona praca placówek ZUS i infolinii

Dodano: 27.11.2018 15:02

Już w najbliższą sobotę, 1 grudnia, e-zwolnienia stają się jedyną możliwą formą zwolnień lekarskich. ZUS chce ułatwić lekarzom przejście od formy papierowej do e-ZLA. Dłużej otwarte będą sale obsługi klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej.

Od początku grudnia obowiązkowe stają się zwolnienia elektroniczne, czyli e-ZLA. - Mimo że większość lekarzy zostało już przez pracowników ZUS przeszkolonych z obsługi systemu do wystawiania e-zwolnień i wyposażeni zostali we własne profile na Platformie Usług Elektronicznych, to ZUS chce być wsparciem dla świata lekarskiego w dniach przejścia z systemu papierowego na elektroniczny – informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. - W piątek, 30 listopada, lekarze będą mogli skorzystać z pomocy pracowników wszystkich sali obsługi klienta ZUS w kraju do godz. 18. Dzień później, czyli 1 grudnia, wszystkie oddziały ZUS organizują tzw. Białą Sobotę (godz. 9-13), podczas której lekarze będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Wszyscy ci lekarzy, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, będą mogli tego dnia zarejestrować profil, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA oraz przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień. Medycy, którzy są zainteresowani tematyką e-zwolnień, ale nie dotrą w sobotę do oddziałów ZUS, będą mogli przez cały weekend skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej. Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8.00 do 21.00. W tych dniach będzie obsługiwać tylko i wyłącznie sprawy związane z e-zwolnieniami. Z kolei już od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w zakresie e-ZLA będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6 do 22.

Zakład podkreśla, że nie tylko lekarze mogą skorzystać z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS w zakresie e-zwolnień. Swój profil na PUE z dostępem do e-ZLA już w najbliższą sobotę będą mogli założyć także przedsiębiorcy. Na pomoc pracowników mogą liczyć również ubezpieczeni, chcący się zaznajomić z nowym prawem dotyczącym wystawiania zwolnień lekarskich.

 

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZUS Poznań,   e-zwolnienia,   ZUS dłużej,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

E- zwolnienia to wygoda dla chorych pacjentów.
Dodano: 27.11.2018 16:00    Przez: ~Ryszard
Ja tam lubiłem z papierem jechać do Kopalni.
Dodano: 27.11.2018 16:43    Przez: ~Pn
A teraz z papierami jeździsz do Gniezna ,też masz jazdę i to ostrą.Weź leki wieczorem
Dodano: 27.11.2018 19:41    Przez: ~matka Pn
Przez internet to może nie dojść, prędzej może rozpłynąć się gdzieś w kosmosie.
Dodano: 27.11.2018 17:27    Przez: ~Pn
Czapkę załóż coby mozg ci do końca nie wyparował
Dodano: 27.11.2018 19:42    Przez: ~matkaPn
Przeciez Pn frajer nie robi w kopalni-kaczy dołek
Dodano: 27.11.2018 19:45    Przez: ~Tusk.de
Był górnikiem, a co przeszedł już na emeryturę, a to cwaniak ?
Dodano: 28.11.2018 16:16    Przez: ~Pn - kopidół
Przecież ja już jestem na emeryturze pissuary jedne. Teraz sobie dorabiam na LM-e pisząc bardzo ciekawe i rzeczowe komentarze, których pissomatołki nie lubią. Ale taki Q, Erwin, rokita, Jaś, Alfred Nichalczyk. Zdzich, ,Urlich, Yrma Yahu, Krewa, Jaś, to bardzo uwielbiają moje komentarze i zawsze dawają mi łapkę w górę.
Dodano: 27.11.2018 23:00    Przez: ~Pn
Prawda, tak rzeczywiście jest, potwierdzam to.
Dodano: 28.11.2018 16:18    Przez: ~Matka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.