Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18792) SPORT FORUM FIRMY (5367) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

Konin. Napadł z nożem na kuriera. Trafi do więzienia na 4 lata

Dodano: 27.11.2018 15:04
Źródło: LM.pl

Na 4 lata więzienia Sąd Okręgowy w Koninie skazał 24-letniego Mateusza B. Mężczyzna będąc pod wpływem dopalaczy i alkoholu, napadł na pracownika firmy kurierskiej.

W połowie marca tego roku przy ul. Kosmonautów w Koninie Patryk K. zatrzymał się, żeby dostarczyć paczki. Zauważył znanego mu z widzenia Mateusza B., który szarpał za drzwi jego samochodu. Kiedy je otworzył zażądał pieniędzy. Gdy usłyszał, że ich nie dostanie zaczął grozić kurierowi, szarpać się z nim, aż w końcu zadał dwa ciosy ostrym narzędziem. Wtedy zainterweniował przypadkowy przechodzień, który wystraszył napastnika.

Przed sądem Mateusz B. przyznał się do winy, ale twierdził, że zaatakował znalezionym na ziemi pilnikiem. Zdaniem oskarżenia i powołanego w sprawie biegłego, rany Patryka K. wskazywały jednak na użycie noża. Narzędzia jednak nie odnaleziono. W mowie końcowej prokurator Beata Kląskała podkreślała, że 24-latek został zatrzymany po pewnym czasie od zdarzenia.

- Zdaniem oskarżenia biorąc pod uwagę opinię biegłego i zabezpieczoną odzież pokrzywdzonego, co do użytego przedmiotu nie ma wątpliwości – mówiła prokurator. - Oskarżony był poddany badaniu psychiatrycznemu. Nie stwierdzono u niego choroby psychicznej, ani upośledzenia umysłowego. Biegli rozpoznali u niego uzależnienie mieszane i zaburzenia osobowości. Oskarżony działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a do tragedii nie doszło tylko dlatego, że interweniował przechodzień – dodała.

Prokurator wniosła o 4 lata pozbawienia wolności oraz zadośćuczynienie w wysokości 2 tys. zł. Pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego, czyli Patryka K. wniosła natomiast o 5 lat więzienia dla Mateusza B. oraz nawiązkę w wysokości 20 tys. zł.

- Mogę jedynie prosić o łagodny wymiar kary – powiedział w mowie końcowej obrońca oskarzonego. - Proszę o uwzględnienie okoliczności łagodzących. Oskarżony nie starał się wybielić. Przyznał się do winy, współpracował z organami ścigania, wyjaśniał jak to wszystko przebiegało i jakie były motywy jego działania. Wie, że postąpił źle i jest gotowy ponieść tego konsekwencje – dodał.

Sam Mateusz B. również poprosił sąd o łagodny wymiar kary. Sędzia Anna Klimas, uznała że wina oskarżonego nie budzi wątpliwości. W związku z tym został on skazany na 4 lata pozbawienia wolności. Będzie musiał też zapłacić 1,2 tys. zł za zniszczone drzwi samochodu i ubranie pokrzywdzonego, a także 8 tys. zł zadośćuczynienia.

- Jedyna wątpliwość jaka się pojawiła dotyczyła użycia niebezpiecznego narzędzia. Mamy do czynienia z wyjaśnieniami oskarżonego, który nie potrafił wyjaśnić wyglądu tego narzędzia, ani skąd go nagle wziął. To w konfrontacji z wyjaśnieniami pokrzywdzonego zdaniem sądu nie mogło być uznane za wiarygodne – mówiła sędzia Anna Klimas. - Obciążający jest sposób działania oskarżonego, który był arogancki, bezczelny i zachowywał się w sposób nieobliczalny. Przestępstwa skierowane przeciwko człowiekowi są najbardziej obciążające, bo cóż może być cenniejszego niż zdrowie i życie człowieka – dodała.

Sędzia podkreśliła też, że oskarżony w trakcie procesu zachowywał się obojętnie, nie widać było żeby wyciągnął z tej sprawy wnioski.

- Kara jest zdaniem sądu adekwatna do okoliczności zdarzenia i sylwetki oskarżonego – mówiła Anna Klimas.

Wyrok nie jest prawomocny.

  • Konin. Napadł z nożem na kuriera. Trafi do więzienia na 4 lata

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tylko cztery lata !!! Przeciez ten czlowiek mogl zginac ...pozniej recydywa i to samo zrobi albo zabije ...
Dodano: 27.11.2018 15:35    Przez: ~Luk
bandyta do pudła z nim
Dodano: 27.11.2018 15:24    Przez: ~.pl
Do czego prowadzi zażywanie narkotyków i dopalaczy głównie przez młodych ludzi ? A są tacy co chcą legalizacji marihuany, a to tylko krok od twardych narkotyków.
Dodano: 27.11.2018 15:42    Przez: ~Monar
4? 14 minimum.
Dodano: 27.11.2018 17:12    Przez: ~Pn
To nie pierwsza akcja w wykonaniu tego obywatela...
Dodano: 27.11.2018 20:08    Przez: ~Kks

KOMENTARZE

bandyta do pudła z nim
Dodano: 27.11.2018 15:24    Przez: ~.pl
No dostał 4 lata to czego jeszcze jełopie piszesz co mają z nim zrobić ???
Dodano: 27.11.2018 15:56    Przez: ~To
Do To.(jełopa??)dostal 4 a wyjdzie po dwoch
Dodano: 27.11.2018 23:14    Przez: ~sprawiedliwosc
A ten chłopak ,ponoć syn jakiegoś policjanta który niedaleko Morzyslawia ugodził nozem innego chłopaka w okolice serca,dlaczego nie siedzi? Przecież tamtego ledwo odratowali,bylo to dość głośne a i dość oburzające postanowienie sądu w tej sprawie.A temu te 4 lata to pudlo da w kość po prostu.Tam dopiero trzeba mieć psychikę by z Innymi psycholami wytrzymać.
Dodano: 28.11.2018 13:21    Przez: ~Ha
ten chłopak ugodzony norzem koło morzysławia to mój syn sprawa ucichła
Dodano: 28.11.2018 21:33    Przez: ~m
Tylko cztery lata !!! Przeciez ten czlowiek mogl zginac ...pozniej recydywa i to samo zrobi albo zabije ...
Dodano: 27.11.2018 15:35    Przez: ~Luk
pamietaj ze to wszystko nie jest takie proste. wszyscy krzycza za jaja, a moglby byc twoj syn i co wtedy? bledy wychowawcze. zycie nie jest czarno biale, tym sie roznimy od wschodu. ma kare i liczmy na to ze zadziala wiezienie.
Dodano: 27.11.2018 20:55    Przez: ~xyz
mógłby być mój syn, ale pytanie który, bandyta czy poszkodowany, bo wtedy zamiast 4, chciałbyś 14 czy 24 :)
Dodano: 27.11.2018 22:56    Przez: ~antek
nie rozumiesz, gosc ma 24 lata, mlody jest, popelnil blad za ktory idzie do wiezienia. A dla wiekoszosci komentujacych najlepiej jakby 25 dostal. nie rozumieja sensu uczenia sie przez kare. i tak troche nie po chrzescijansku jest od razu palic na stosie prawda?
Dodano: 28.11.2018 05:51    Przez: ~xyz
do wszystkich minusujacych, macie dzieci? zachowujecie sie jak muzumanie, kara smierci, rece odciac itd. zycie to nie jest bajka. nie wiem co mial w glowie ten czlowiek. ale przeprosil, zrozumial w jakiej sytuacji sie znalazl. mamy sady naprawde madre, bo gdyby gawiedz mogla osadzac to za tzw. cukierka co najmniej leb uciety..
Dodano: 28.11.2018 13:38    Przez: ~xyz
Do czego prowadzi zażywanie narkotyków i dopalaczy głównie przez młodych ludzi ? A są tacy co chcą legalizacji marihuany, a to tylko krok od twardych narkotyków.
Dodano: 27.11.2018 15:42    Przez: ~Monar
Lecz się człowieku i swoje mądrości zachowaj dla siebie !!!
Dodano: 27.11.2018 15:55    Przez: ~Kotański
gdyby trawka była legalna zniknął by problem z dopalaczami, a przynajmniej było by ich o wiele mniej. Palenie trawy nie wzbudza agresji i jest mniej szkodliwe. Tylko Ci którzy nie próbowali myślą że to straszny narkotyk, a to tylko roślina.
Dodano: 28.11.2018 10:14    Przez: ~Radosław
Marychuana ma mnóstwo leczniczych zalet, nigdy nie odnotowano by ktoś po marichuanie od****l tego typu numer,a ta nie oczyszczona co najwyżej będziesz mieć lepszy humor może ,nawet kiedyś tabletki ( nie wymienię nazwy)...które dziś są nie dozwolone dla innych ,obecnie leczą z ciezkich depresji żołnierzy,ktorzy byli w Afganistanie pod ścisłą kontrolą lekarzy.Dzieki temu Ci ludzie powracają do życia ,ze wszystkim .I marychuana powinna być zalegalizowana i kontrolowana,panstwo by się wzbogaciło,a nie Ci którzy są chorzy muszą ściągać leki Bóg wie skąd.
Dodano: 28.11.2018 13:36    Przez: ~Ha
A jak wychował swoje dzieci Pn, jeśli je w ogóle ma, czy też faszerują się narkotykami i dopalaczami ? Oby nie poszły w ślady ojca !
Dodano: 27.11.2018 15:49    Przez: ~Matka dzieci
Sam jesteś kmiot i na takiego to kot Prezesa może tylko siku zrobić
Dodano: 27.11.2018 21:05    Przez: ~ela
Spojrz pissuarze na swoje dzieci.
Dodano: 28.11.2018 09:55    Przez: ~Pn
Bardzo nie na miejscu komentarz, który dotyka rodzinę. Chyba brakuje argumentów skoro atakujesz jego bliskich. Naprawdę słabe...
Dodano: 28.11.2018 10:15    Przez: ~Jeżon anty PiS
Łagodny wyrok to znak że nadzwyczajna kasta w Koninie ma się dobrze.
Dodano: 27.11.2018 17:02    Przez: ~Ktoś z prowincji.
Za zioło się więcej dostaje :0
Dodano: 27.11.2018 23:32    Przez: ~Q
4? 14 minimum.
Dodano: 27.11.2018 17:12    Przez: ~Pn
Były prezes KNF Marek Ch. usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia. Ot, DOJNA zmiana...
Dodano: 27.11.2018 17:17    Przez: ~Pn
Prezes NBP Adam Glapiński, jeszcze przed postawieniem zarzutów Ch., tak mówił o zatrzymanym byłym prezesie KNF:Ja pana prof. Ch. znam: i z uczelni, i z pracy. Prezentuje najwyższe standardy: profesjonalne, merytoryczne, uczciwości, patriotyzmu. Z mojego doświadczenia spełnia najwyższe standardy. 😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 27.11.2018 17:19    Przez: ~Pn
Zaostrzenie konfliktu między Zbigniewem Ziobrą a Mateuszem Morawieckim, nadszarpnięcie relacji z USA i rosnąca cena amerykańskiej przyjaźni. Absurdalne ostrzeliwanie TVN-u przez prokuraturę i aparat propagandowy PiS ma tylko złe skutki. I dla państwa, i dla PiS-u.
Dodano: 27.11.2018 19:14    Przez: ~Pn
"Prezes Narodowego Banku Polskiego nie zamierza komentować ani toczącego się śledztwa, ani swojej wcześniejszej opinii o Marku Ch., byłym szefie Komisji Nadzoru Finansowego."
Dodano: 28.11.2018 09:19    Przez: ~Pn
Prokuratorzy chcieli, by Marek Ch. zeznawał w sprawie innych osób, zamieszanych w aferę KNF. Jednak "nie poszedł on na współpracę", podaje "Fakt".
Dodano: 28.11.2018 09:55    Przez: ~Pn
"Fakt" podaje, że prokuratura znalazła wiele wątków w sprawie, które prowadzą do innych osób. Dlatego chcieli, by były szef KNF zeznawał. Możliwe było nawet nadzwyczajne złagodzenie kary w zamian za informacje, które przyczyniłyby się do zatrzymania innych osób uwikłanych w aferę KNF. Jednak - podaje dziennik - Marek Ch. "nie poszedł na współpracę" i postawiono mu zarzut.
Dodano: 28.11.2018 09:56    Przez: ~Pn
PODKRESLANM >>>> prokuratura znalazła wiele wątków w sprawie, które prowadzą do innych osób.
Dodano: 28.11.2018 09:57    Przez: ~Pn
Pn do Wariatkowa !
Dodano: 28.11.2018 16:25    Przez: ~Gniezno
Tak patrząc na to zdjęcie i widząc na nim panów pracujących w Policji z tego co widać można pomyśleć że, jeden policjant ma przymknięte oczy lub zamknięte być może śpi a drugi w okularkach czyli wchodząc z zimnego w ciepłe pomieszczenie przy tej pogodzie mogą okularki mu zaparować i nic nie widzieć?
Dodano: 27.11.2018 18:35    Przez: ~spojrzenie na zdjęcie
Dzisiaj do pisowskiej policyji biora jak leci. Stad mamy takich policmajstrow jakich mamy. Strach sie bac....
Dodano: 27.11.2018 19:15    Przez: ~Pn
Pn do Wariatkowa !
Dodano: 28.11.2018 16:25    Przez: ~Gniezno
To nie pierwsza akcja w wykonaniu tego obywatela...
Dodano: 27.11.2018 20:08    Przez: ~Kks
Artykuł o sprawie sądowej ale i tak musi tu trollować hejterskie nasienie zwane Pn. Co pis ma wspólnego z tym bandyckim czynem ?
Dodano: 27.11.2018 20:17    Przez: ~Co?
Wiecej niz ci sie wydaje.
Dodano: 27.11.2018 20:18    Przez: ~Pn
Pn to chory psychicznie człowiek bez honoru ,godności i wyzbyty wszelkich uczuć.W czasie wojny takich jako on golono za zdradę Ojczyzny.
Dodano: 27.11.2018 21:08    Przez: ~prezes
Nie obrażaj, więcej merytoryki. Aha moment, bronisz PiS więc jako typowy ich przedstawiciel będziesz obrażać, opluwać i krzyczeć, bez względu na to czy to prawda czy nie. Sączący jad PiSowcy są przerażający.
Dodano: 28.11.2018 10:19    Przez: ~Radosław
Radosław i vice versa.Sączący jad pltformersi w tęsknocie za utraconym korytem są w stanie uczynić najgorsze czyny,nawet karalne.Ci ludzie są po prostu żałośni.
Dodano: 28.11.2018 10:41    Przez: ~Piotr
@Piotr - spojrz na zalosne pissuary. Dla koryta sa w stanie nawet po 40 mln lapowki dawac....