Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020, imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16601) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
29 / 22oC
Jutropogoda
29 / 21oC
Pojutrzepogoda
27 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina na Jasną Górę. Wyruszyła piesza pielgrzym ... (5)Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)

Grupa "Teatralni" z Fundacji Podaj Dalej zaprasza na swój spektakl

Dodano: 29.11.2018 11:39

Legendę o powstaniu Konina oraz opowieść o inności w wykonaniu grupy teatralnej Fundacji Podaj Dalej będzie można zobaczyć 7 grudnia o 18.00 w MDK.

Etiudy teatralne będzie można obejrzeć 7 grudnia (piątek) o godz. 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie oraz 10 grudnia (poniedziałek) o godz. 17.00 na scenie Szkoły Podstawowej w Golinie. Wstęp bezpłatny.

Grupa teatralna to osoby z niepełnosprawnością oraz wolontariusze i opiekunowie. Tworzymy teatr integracyjny, który nosi nazwę Teatralni z Podaj Dalej. Podczas regularnych spotkań ćwiczą ruch sceniczny, mimikę i ekspresję ciała, prawidłowy oddech i wymowę. - Ćwiczymy, aby nasze ciała były plastyczne i z łatwością pokazywały treści, które przedstawiamy – prezentują Teatralni. - Nie używamy słów, więc każdy ruch ciała musi być jednoznacznie czytelny dla widzów. Komponujemy kolory i elementy scenografii. Bawimy się w dobieranie muzyki do spektaklu, aby każda scena miała swoją odmienną dramaturgię. Rozwijamy się artystycznie, uczymy się uważności na drugiego człowieka, rozwijamy swoje talenty, dobrze się przy tym bawiąc.

Od sierpnia Teatralni pracują nad dwoma przedstawieniami. Scenariusz jednego z nich oparty jest na luźnej adaptacji baśni H. Ch. Andersena pt. „ Calineczka”. - Opowiadamy o odmienności, która istnieje, ale nie zawsze jest akceptowana. Temat bardzo trudny, ale ważny, szczególnie dla osób takich jak my, nieco odmiennych (niepełnosprawnych). Wystawiamy zatem spektakl tak jakby o sobie. Scenariusz drugiego to tajemnicza legenda o powstaniu Konina, którą przedstawimy w formie teatru żywego aktora oraz cieni. Książę Przemysław i tabuny koni……co jeszcze?

  • Grupa "Teatralni" z Fundacji Podaj Dalej zaprasza na swój spektakl

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Teatralni,   Podaj Dalej,   fundacja,   etiuda,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A co to jest teatr, bo ja oglądam tylko TVN.
Dodano: 29.11.2018 12:25    Przez: ~Pn
może cos więcej o tym projekcie?. Może znajdzie się sponsor?
Dodano: 29.11.2018 13:22    Przez: ~xxx

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.