Dzisiaj jest wtorek 25 czerwca 2019, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20113) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 21oC
Jutropogoda
30 / 18oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władze Koła będą sprawdzać i weryfikować deklaracj ... (0)Cała jesteś w skowronkach, czyli suknie ślubne kon ...

Kino w Ślesinie. Gmina czeka na decyzję o dofinansowaniu z UM

Dodano: 30.11.2018 19:38
Źródło: LM.pl

Ślesin być może będzie miał swoje kino. Decyzja o dofinansowaniu zapadnie na początku przyszłego roku.

Gmina Ślesin złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu o dofinansowanie projektu „Małe kino społecznościowe szansa dla rozwoju zasobów kultury województwa wielkopolskiego”. W jego ramach w pomieszczeniu hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego powstałoby kino z widownią na 32 osoby, które działałoby w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie.

- Nowo powstałe kino w Ślesinie wzbogaci ofertę kulturalną dla mieszkańców gminy, umożliwi dostęp do ciekawych pozycji kina polskiego i światowego. Odbiorcami kina będą wszystkie grupy wiekowe – dzieci, młodzież, dorośli i emeryci, oraz zostanie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Powstanie nowa atrakcja dla turystów. Projektowane kino pełnić będzie funkcje nowoczesnej sali kinowej oraz multimedialnej do organizacji spotkań telekonferencyjnych, e-learningu, transmisji wydarzeń nie tylko kulturalnych – informuje Michał Chmielewski, dyrektor MGOK w Ślesinie.

Gmina ma szansę pozyskać 150 tys. zł dofinansowania. Pozostałą kwotę niezbędną do realizacji projektu zabezpieczyła Rada Miejska Ślesina. Ogłoszenie wyników konkursu ma nastąpić przed końcem lutego 2019 roku. W październiku 2019 roku w ślesińskim kinie ma zostać wyświetlony pierwszy film.

fot. Kino za Rogiem w Rychwale

  • Kino w Ślesinie. Gmina czeka na decyzję o dofinansowaniu z UM

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przed wyborami już pieniądze były a teraz art. że czekamy na decyzję.
Dodano: 30.11.2018 20:54    Przez: ~Jo
wy lepiej dajcie ludziom tyle worków na smieci (plastiki) tyle ile potrzebują żeby nie palili w piecach plastikiem a nie kino,bo na chwile obecną są wydzielane kino a własciwie 2kina są 15-20 minut stąd w koninie ,zadbajcie o osir plaże park i bulwar a nie kino ,tak kino to najważniejsze co ludzie potrzebują bdura
Dodano: 30.11.2018 21:59    Przez: ~holender
jak już o wyborach mowa, to pamiętajcie nasi kochani radni Ślesina, że my mieszkańcy będziemy rozliczać Was z obietnic wyborczych, czekamy na obiecane nowe drogi asfaltowe na osiedlach, pamiętamy!!!
Dodano: 30.11.2018 22:16    Przez: ~bili kid
Kino... Nie ma pilniejszych wydatków? Ograniczenia worków na śmieci, zmniejszenie częstotliwości wywozu śmieci ( bio ) , droga asfaltowa do Roznowy, most który się zawali zaraz , w Mielnicy od wiosny i zrobiony a u nas ? A na Łężynie ? Gdyby ten nasz most był w Licheniu to już dawno by był 😂! Drogi na osiedlach , oświetlenie na bulwarze ... I wiele innych ale tak kino jest ok 😵☹️🤔
Dodano: 1.12.2018 15:34    Przez: ~Slesiniak
Przed wyborami dużo się obiecuje, ale to są obietnice bez pokrycia.
Dodano: 1.12.2018 11:34    Przez: ~Obiecanki-cacanki

KOMENTARZE

Przed wyborami już pieniądze były a teraz art. że czekamy na decyzję.
Dodano: 30.11.2018 20:54    Przez: ~Jo
Przed wyborami dużo się obiecuje, ale to są obietnice bez pokrycia.
Dodano: 01.12.2018 11:34    Przez: ~Obiecanki-cacanki
Mówią, że w Ślesinie to jest jeden wielki CYRK z tym kinem.
Dodano: 01.12.2018 17:38    Przez: ~igrzyska zamiast chleba
Jak będzie kino to do miasta już jechać nie będzie po co.
Dodano: 01.12.2018 17:40    Przez: ~lokalny
~lokalny Chyba, że do filharmonii lub teatru w Koninie. Żeby osoba do wyższej kultury nawykła, miała o czym rozmawiać w czasie wolnym i zajętym.
Dodano: 01.12.2018 17:47    Przez: ~ąę
Czas i u nas na najwyższą kulturę, wszak nie od dzisiaj nożem i widelcem się posługujemy.
Dodano: 01.12.2018 17:50    Przez: ~lokalny
W tylu językach się już u nas mówi, że nikt nikogo już nie rozumie i dogadać się nie można. Bywa się to tu, to tam i się różną mową posługiwało. Teraz czas na lokalny patriotyzm, kupić globus Ślesina i swoje poznawać.
Dodano: 01.12.2018 17:57    Przez: ~globtrotuar
Ja się pytam i pilnie czekam na odpowiedź. Co one w tym kinie widzą??? Jakie przyszłość one z tym kinem wiążą??? Kim one będą po tym kinie???
Dodano: 01.12.2018 18:03    Przez: ~nowoczesny
Teraz Wam się kina zachciewa, a później będziecie marudziły, że po ciemku tam siedzieć się nie da.
Dodano: 01.12.2018 18:14    Przez: ~bizancjum
wy lepiej dajcie ludziom tyle worków na smieci (plastiki) tyle ile potrzebują żeby nie palili w piecach plastikiem a nie kino,bo na chwile obecną są wydzielane kino a własciwie 2kina są 15-20 minut stąd w koninie ,zadbajcie o osir plaże park i bulwar a nie kino ,tak kino to najważniejsze co ludzie potrzebują bdura
Dodano: 30.11.2018 21:59    Przez: ~holender
Aaaa pytanie gdzie są zworzone te śmieci itp?
Dodano: 01.12.2018 11:11    Przez: ~Pytam
Ograniczają nas na workach a w planach pewnie już maja na najbliższych radach o podniesienie kwoty za śmieci o 2 lub 3 zł.
Dodano: 01.12.2018 13:29    Przez: ~Mieszkaniec R.
jak już o wyborach mowa, to pamiętajcie nasi kochani radni Ślesina, że my mieszkańcy będziemy rozliczać Was z obietnic wyborczych, czekamy na obiecane nowe drogi asfaltowe na osiedlach, pamiętamy!!!
Dodano: 30.11.2018 22:16    Przez: ~bili kid
Nic nie zrobicie, urodziłeś się w tym kraju i albo ty kradniesz albo ciebie okradają.... A gadanie, że wyborca rozliczy polityka jest żenująca
Dodano: 01.12.2018 10:08    Przez: ~To
Nie wszyscy tak myślą. W naszym kraju też można być uczciwym człowiekiem. Wszystko zależy, jakie wartości w naszym życiu są ważne.
Dodano: 01.12.2018 21:59    Przez: ~waż słowa
A wiadomo cos z tezniami
Dodano: 30.11.2018 23:36    Przez: ~Ommm
Super pomysł
Dodano: 01.12.2018 07:28    Przez: ~Optymista
Fajnie my też czekamy. ..
Dodano: 01.12.2018 07:52    Przez: ~Poko
WIECEJ KIN! WIECEJ AUTOBUSÓW ELEKTRYCZNYCH! WINCYJ WSZYSTKIEGO!!!! lol zapomnialem ze juz po wyborach
Dodano: 01.12.2018 10:41    Przez: ~dziadek z moskwy
tral bud to pomyłka
Dodano: 01.12.2018 11:00    Przez: ~tralewski
Ten artykuł to reklama Ślesina? Dużo lepszy był artykuł z którego dowiedzieliśmy się kto i dlaczego jest DOBRYM CZŁOWIEKIEM :).Prosimy o więcej takich artykułów LM. Ten oczywiście też jest doskonały! Już widzę to wszystko oczyma wyobraźni.
Dodano: 01.12.2018 11:07    Przez: ~LOL
Przed wyborami o Ślesinie na LM była cisza, a teraz co tydzień jest promowany Ślesin. Wybory powinny być raz na dwa lata.
Dodano: 01.12.2018 21:32    Przez: ~miejscowy
A po co w Ślesinie kino, wystarczy im sklep monopolowy.
Dodano: 01.12.2018 11:32    Przez: ~Ochweśnik
I kura na zagrychę.
Dodano: 01.12.2018 11:35    Przez: ~Kurzoj
1 z 2
12>>