Dzisiaj jest środa 19 grudnia 2018, imieniny: Gabrieli, Dariusza, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20903) SPORT FORUM FIRMY (5274) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
1 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kramsk. Znaleziono ciało 53-latka, który zmarł z w ... (0)Pracownikom PWSZ w Koninie wręczono medale i odzna ... (14)

Dzień otwarty programu Czyste Powietrze. Uchwała antysmogowa

Dodano: 5.12.2018 09:37

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zorganizowano Dzień Otwarty Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Pracownicy odpowiadali na pytania dotyczące warunków przyznania pieniędzy, tłumaczyli na jakie źródła ciepła można otrzymać pomoc finansową, a także pomagali przy wypełnianiu wniosków. - Największym problemem wywołującym smog jest niska emisja, dlatego należy podjąć wszelkie działania by skutecznie ją ograniczyć - uważa wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Od tego roku w Poznaniu oraz w całym województwie obowiązują przepisy uchwały antysmogowej. Niestety, stolica Wielkopolski nadal znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast nie tylko w Europie. Głównym winowajcą jest paliwo stałe o niskiej jakości, wykorzystywane do ogrzewania mieszkań.

Dzień otwarty cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko poznaniaków, ale również potencjalnych beneficjentów z całej Wielkopolski. Pracownicy udzielili blisko 100 konsultacji indywidualnych w siedzibie funduszu, a także odpowiedzieli na kilkadziesiąt telefonów i maili.

  • Dzień otwarty programu Czyste Powietrze. Uchwała antysmogowa

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:czyste powietrze,   WFOŚiGW,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

tylko wungiel, Mesjasz wie ze mamy go na 200 lat = boją się górników z kilofami w stolicy!
Dodano: 5.12.2018 10:34    Przez: ~Ojejku-boli!

KOMENTARZE

wieśniaki ( nie tylko wioskowe ) i tak wiedzą lepiej,i palić będą po swojemu. Une straśnie mundre som.
Dodano: 05.12.2018 09:53    Przez: ~zx
Gostynska ekologia nie byla taka droga :) niestety ale jest 3x droga. Wiec po co przeplacac skoro nie widac roznicy. Ide podlozyc starego gumofilca bo mi w piecu przygasa
Dodano: 05.12.2018 10:09    Przez: ~Hhdhdu
tylko wungiel, Mesjasz wie ze mamy go na 200 lat = boją się górników z kilofami w stolicy!
Dodano: 05.12.2018 10:34    Przez: ~Ojejku-boli!
Niech zdejmą podatki z gazu i oleju opałowego i nie będzie problemu ze smogiem od niskiej emisji. Każdy chętnie by zrezygnował z szuflowania węgla, wdychania oparów, kurzu,częstego malowania i brudnej roboty, ale musi na to go stać, a przy takich dochodach ogromnej większości społeczeństwa i cenach gazu, oleju i prądu to nie realne. Garstka tych co zarabiają setki tysięcy, jak im smog przeszkadza, to niech wyjadą tam gdzie go nie ma, stać ich na to nas nie.
Dodano: 05.12.2018 18:22    Przez: ~KRUK
JEDZCIE DO GOLINY, TAM SIE NAWDYCHACIE SMOGU ZA DARMO!!!!!!
Dodano: 05.12.2018 23:23    Przez: ~Nie idzie tam przejechac
Super! Zastanawiam się tylko, kiedy konińscy włodarze zajmą się "HOTELEM PAŁACYK"? DYM, DYM, DYM i ogromny smród w centrum miasta. Wieczorem w okresie zimowym nie można na balkon wyjść ani okien otworzyć!
Dodano: 06.12.2018 08:57    Przez: ~SMOG
Mam pytanie kiedy pojawia się na lm pomiary stężenia gazów co się z tym stało jak mają problemy to ja powiem gdzie należy zamontować .Jeden na pewno (monitor) na biurku Pana Prezydenta Korytkowskiego żeby przypominał mu o dolinie energii -głupoty, drugi Starówka pomiędzy ul Zagórowską a Dmowskiego, trzeci osiedle Wilków ,czwarty osiedle Międzylesie, następny Niesłusz i t d co z mobilnym pomiarem stężenia gazów (nie mówcie że nie macie pieniędzy, to należy jak najszybciej złożyć projekt do WFOŚGW o dofinasowanie dla ułatwienia roczny koszt utrzymania takiego mobilnego punktu pomiary koszt szacunkowy 120 tys na rok z obsługą i transportem z dronem dodatkowo 50 tys) Jak będziecie wiedzieć jakie jest stężenie gazów(Smogu) to będzie widać gdzie należ podjąć działania w celu poprawy powietrza (np. tworzenie rozbudowy sieci ciepłowniczej w celu likwidacji szkodliwego smogu) zaznaczam przyłączenie na warunkach opłacalnych
Dodano: 06.12.2018 10:03    Przez: ~xxx
WAŻNE DLA WIĘKSZOŚCI ? ,A NIE MA ? ,,AUDIO ?''. ...
Dodano: 06.12.2018 23:47    Przez: ~L
dupa Jasiu jest (inteligentny)
Dodano: 07.12.2018 11:11    Przez: ~xxx