Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19341) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Dzień otwarty programu Czyste Powietrze. Uchwała antysmogowa

Dodano: 5.12.2018 09:37

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zorganizowano Dzień Otwarty Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Pracownicy odpowiadali na pytania dotyczące warunków przyznania pieniędzy, tłumaczyli na jakie źródła ciepła można otrzymać pomoc finansową, a także pomagali przy wypełnianiu wniosków. - Największym problemem wywołującym smog jest niska emisja, dlatego należy podjąć wszelkie działania by skutecznie ją ograniczyć - uważa wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Od tego roku w Poznaniu oraz w całym województwie obowiązują przepisy uchwały antysmogowej. Niestety, stolica Wielkopolski nadal znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast nie tylko w Europie. Głównym winowajcą jest paliwo stałe o niskiej jakości, wykorzystywane do ogrzewania mieszkań.

Dzień otwarty cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko poznaniaków, ale również potencjalnych beneficjentów z całej Wielkopolski. Pracownicy udzielili blisko 100 konsultacji indywidualnych w siedzibie funduszu, a także odpowiedzieli na kilkadziesiąt telefonów i maili.

  • Dzień otwarty programu Czyste Powietrze. Uchwała antysmogowa

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:czyste powietrze,   WFOŚiGW,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

tylko wungiel, Mesjasz wie ze mamy go na 200 lat = boją się górników z kilofami w stolicy!
Dodano: 5.12.2018 10:34    Przez: ~Ojejku-boli!

KOMENTARZE

wieśniaki ( nie tylko wioskowe ) i tak wiedzą lepiej,i palić będą po swojemu. Une straśnie mundre som.
Dodano: 05.12.2018 09:53    Przez: ~zx
Gostynska ekologia nie byla taka droga :) niestety ale jest 3x droga. Wiec po co przeplacac skoro nie widac roznicy. Ide podlozyc starego gumofilca bo mi w piecu przygasa
Dodano: 05.12.2018 10:09    Przez: ~Hhdhdu
tylko wungiel, Mesjasz wie ze mamy go na 200 lat = boją się górników z kilofami w stolicy!
Dodano: 05.12.2018 10:34    Przez: ~Ojejku-boli!
Niech zdejmą podatki z gazu i oleju opałowego i nie będzie problemu ze smogiem od niskiej emisji. Każdy chętnie by zrezygnował z szuflowania węgla, wdychania oparów, kurzu,częstego malowania i brudnej roboty, ale musi na to go stać, a przy takich dochodach ogromnej większości społeczeństwa i cenach gazu, oleju i prądu to nie realne. Garstka tych co zarabiają setki tysięcy, jak im smog przeszkadza, to niech wyjadą tam gdzie go nie ma, stać ich na to nas nie.
Dodano: 05.12.2018 18:22    Przez: ~KRUK
JEDZCIE DO GOLINY, TAM SIE NAWDYCHACIE SMOGU ZA DARMO!!!!!!
Dodano: 05.12.2018 23:23    Przez: ~Nie idzie tam przejechac
Super! Zastanawiam się tylko, kiedy konińscy włodarze zajmą się "HOTELEM PAŁACYK"? DYM, DYM, DYM i ogromny smród w centrum miasta. Wieczorem w okresie zimowym nie można na balkon wyjść ani okien otworzyć!
Dodano: 06.12.2018 08:57    Przez: ~SMOG
Mam pytanie kiedy pojawia się na lm pomiary stężenia gazów co się z tym stało jak mają problemy to ja powiem gdzie należy zamontować .Jeden na pewno (monitor) na biurku Pana Prezydenta Korytkowskiego żeby przypominał mu o dolinie energii -głupoty, drugi Starówka pomiędzy ul Zagórowską a Dmowskiego, trzeci osiedle Wilków ,czwarty osiedle Międzylesie, następny Niesłusz i t d co z mobilnym pomiarem stężenia gazów (nie mówcie że nie macie pieniędzy, to należy jak najszybciej złożyć projekt do WFOŚGW o dofinasowanie dla ułatwienia roczny koszt utrzymania takiego mobilnego punktu pomiary koszt szacunkowy 120 tys na rok z obsługą i transportem z dronem dodatkowo 50 tys) Jak będziecie wiedzieć jakie jest stężenie gazów(Smogu) to będzie widać gdzie należ podjąć działania w celu poprawy powietrza (np. tworzenie rozbudowy sieci ciepłowniczej w celu likwidacji szkodliwego smogu) zaznaczam przyłączenie na warunkach opłacalnych
Dodano: 06.12.2018 10:03    Przez: ~xxx
WAŻNE DLA WIĘKSZOŚCI ? ,A NIE MA ? ,,AUDIO ?''. ...
Dodano: 06.12.2018 23:47    Przez: ~L
dupa Jasiu jest (inteligentny)
Dodano: 07.12.2018 11:11    Przez: ~xxx