Dzisiaj jest wtorek 18 grudnia 2018, imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21093) SPORT FORUM FIRMY (5273) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pracownikom PWSZ w Koninie wręczono medale i odzna ... (5)Nie ma niepokojących sygnałów. Konin omija protest ... (30)

Nie  można głosować za kogoś! Poważna wpadka podczas sesji RM

Dodano: 5.12.2018 10:34

Wybór członków komisji od początku sesji Rady Miasta Konina przebiegał z różnymi perturbacjami. Nowa radna Krystyna Leśniewska z PiS, źle oddała głos przy ustalaniu składu komisji rewizyjnej. Sytuację zauważył i zgłosił internauta śledzący przebieg sesji na wideo.  

W programie dzisiejszej sesji Rady Miasta Konina było przede wszystkim powołanie członkówkilku komisji. Przy jednym z głosowań, przy powoływaniu członków do komisji rewizyjnej, za radną Krystynę Leśniewską głos oddał siedzący obok Krystian Majewski. Powstały wątpliwości co do ważności wyboru. - Nie można głosować za kogoś – pouczał W. Steinke, przewodniczący Rady Miasta.

Ogłoszono przerwę, aby wyjaśnić wątpliwości. Radni sprawdzili na monitorze zarejestrowany przebieg głosowania, w którym się potwierdziło, że przycisk nacisnął sąsiad Krystyny Leśniewskiej.

- Widać na nagraniu jak pani Krystyna podnosi rękę za głosowaniem, ale źle nacisnęła przycisk, poprosiła o pomoc, poprowadziłem rękę, to ja nacisnąłem. Pani Krystyna poprosiła mnie o pomoc. – przyznał Krystian Majewski PiS. - Jeżeli jest wola rady, to można powtórzyć to głosowanie. 

- Pan złamał prawo – grzmiał W. Steinke, przewodniczący. - Nie można tak robić.

- Stwierdziliśmy fakt, potwierdzony na filmie, że takie zdarzenie miało miejsce , jakie będą konsekwencje? - Pytał radny Marek Cieślak z klubu Koalicji Obywatelskiej.

- Jestem nową radną, czuje się niezręcznie, że tak wyszło – tłumaczyła się Krystyna Leśniewska. - Widać, że jak wcześniej głosuję to przyciskam, przy kolejnym jestem przekonana, że poszło dobrze, ale słyszę głos z sali, że radna nie zagłosowała, stąd prośba o pomoc. Czuje się niezręcznie, że wywołałam taką sytuację.

Przy powtórce głosowania nad składem komisji rewizyjnej, z przewodniczacego wycofał się z Krystian Majewski. Na tę funkcję wybrano Dominika Szopę z klubu PiS. Kolejne głosowania poszły już sprawniej.

Skład komisji rewizyjnej Rady Miasta Konina: Rafał Duchniewski, Monika Lis, Sławomir Lorek z Koalicji Obywatelskiej, Jakub Eltman, Domink Szopa, Krystian Majewski - klub PiS i Tomasz Andrzej Nowak SLD.

  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sesja,   rada Miasta Konina,   Krystyna Leśniewska,   Krystian Majewski,   PiS Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Taka osoba powinna być usunięta z UM . Złamał prawo na początku kadencji choć wcześniej miał doświadczenie jako radny. Buta i arogancja tego pana powinna być odpowiednio ukarana.
Dodano: 5.12.2018 10:55    Przez: ~Xyz
Złamał prawo! Radny który wszystkich poucza
Dodano: 5.12.2018 10:51    Przez: ~Tar
Tego Pana nikt w konińskim PiS nie lubi, arogancja, pycha, brak szacunku i kultury.Panie Majewski przestań Pan Kompromitować swoich nowych kolegów z KR PiS.
Dodano: 5.12.2018 11:16    Przez: ~jestem "za"
Wygasić mu mandat radnego.
Dodano: 5.12.2018 11:12    Przez: ~Zosia
Wstyd dla PiS-u, jeśli taki człowiek jest szefem klubu radnych PiS to ja więcej na nich nie zagłosuję.
Dodano: 5.12.2018 10:58    Przez: ~omagdorena

KOMENTARZE

Złamał prawo! Radny który wszystkich poucza
Dodano: 05.12.2018 10:51    Przez: ~Tar
Wygasić mu mandat radnego.
Dodano: 05.12.2018 11:12    Przez: ~Zosia
Prokuratura powinna się nim zająć, ewidentnie złamał prawo.
Dodano: 05.12.2018 11:15    Przez: ~ewa
I taki ktoś znalazł się w komisji rewizyjnej !!!! Pogonić cwaniaczka !!!
Dodano: 05.12.2018 11:45    Przez: ~PIS-przetrzyjcie oczy
Wstyd, na usprawiedliwienie K. Majewskiego można powiedzieć: jest młody i musi się dużo jeszcze uczyć od starszych kolegów i koleżanek. A na razie to kury macać a nie do poważnej polityki :)
Dodano: 05.12.2018 11:54    Przez: ~Ewa
Ewa, macać kury też trzeba umieć...;)
Dodano: 05.12.2018 12:30    Przez: ~rolnik
Usuwanie wpisów na LM jest nagminne. To jest CENZURA! Wpis dotyczył sytuacji politycznej, stanowił ocenę i nikogo nie obrażał. Nie rozumiem tego i straciłem szacunek do tego portalu!
Dodano: 05.12.2018 14:32    Przez: ~Analityk polityczny
Śledczy Lorek to wyjaśni! Spoko!
Dodano: 05.12.2018 17:14    Przez: ~wyborca
@Analityk polityczny - fakt, LMik nie usuwa pissiarskiego gnoju i syfu a powazne komentarze ida pod topor. ZENADA.
Dodano: 05.12.2018 18:14    Przez: ~Pn
Bez przesady,sensacja wielka że pomógł nowej radnej ... PO kradła miliony i wtedy sensacji nie robili, ale głupi da się zmanipulować zawsze tym co głośniej krzyczą.... niestety, co widać chocby po wynikach wyborów prezydenckich w Koninie..
Dodano: 05.12.2018 18:51    Przez: ~Vox populi
@Vox populi - miliony to kradnie np Bieresiu czy Pisiewucze z DOJNEJ zmiany jak również co od GetBacku...
Dodano: 05.12.2018 20:46    Przez: ~Pn
Krystianku baju baj z RM. Kadencja nie bawem ci się skończy. Haha
Dodano: 05.12.2018 21:30    Przez: ~ewa
przecież to pisowiec, czego się spodziewaliście???????????????????
Dodano: 05.12.2018 22:22    Przez: ~precz z komuną
No, najlepiej go zabić. Dlaczego ? dlatego , ze pomógł koleżance. Należało zgodnie z prawem spokojnie powtórzyć głosowanie ( wszyscy popełniamy błędy, ten postępek nie miał na celu oszustwa). Najprościej nad kimś pastwić się i wyolbrzymiać do niebotycznych rozmiarów zwykły ludzki gest, ba i robić z siebie niemądrego człowieka.
Dodano: 06.12.2018 09:22    Przez: ~Hannibal
Wszystko jest z tego co tu pisze na nagraniu czyli jest niezbity dowód ! Jeśli doszło do złamania prawa podkreślając słowo "jesli" bo to powinny ocenić odpowiednie organy państwa to i sprawa będzie ewidentna oraz wzorcowa, zwłaszcza ze tego czynu dokonał przedstawiciel ludu w randze Radnego który winien świecić przykładem.
Dodano: 06.12.2018 11:55    Przez: ~Prawo Równe Wszystkim
Taka osoba powinna być usunięta z UM . Złamał prawo na początku kadencji choć wcześniej miał doświadczenie jako radny. Buta i arogancja tego pana powinna być odpowiednio ukarana.
Dodano: 05.12.2018 10:55    Przez: ~Xyz
Pis lubi łamać prawo
Dodano: 05.12.2018 12:34    Przez: ~Xxx
@ajwaj - zasady sa lamane przez pisiakow. I to trzeba pokazac.
Dodano: 05.12.2018 12:37    Przez: ~Pn
Taki Pis To nie pis
Dodano: 05.12.2018 14:52    Przez: ~Lipa
@Lipa - tu bylo glsowanie za druga osobe a gdzie sdalej pisiory robia korupcje na 40 mln w bialy pogodny dzien.
Dodano: 05.12.2018 18:15    Przez: ~Pn
Pn atakuje.
Dodano: 05.12.2018 19:29    Przez: ~Iza
@Iza - nie pissuarku, Pn pokazuje prawde.
Dodano: 05.12.2018 20:47    Przez: ~Pn
Pn mam nadzieję że twoja stara nie jest tak pier.... jak ty .Chodzi mi o żonę
Dodano: 05.12.2018 21:07    Przez: ~ewa
ewa ona nie, ale ty tak
Dodano: 06.12.2018 10:53    Przez: ~Pn
Wstyd dla PiS-u, jeśli taki człowiek jest szefem klubu radnych PiS to ja więcej na nich nie zagłosuję.
Dodano: 05.12.2018 10:58    Przez: ~omagdorena
Gadasz jak byś głosowała
Dodano: 05.12.2018 12:31    Przez: ~rrrr
Teraz sie obudziles? Oni prawo maja tylko w nazwie. Na co dzien maja je w... dudzie.
Dodano: 05.12.2018 18:16    Przez: ~Pn
Pn nie podniecaj się.
Dodano: 05.12.2018 19:29    Przez: ~Iza
@Iza - prawdy nie zagluszysz swoum belkotem.
Dodano: 05.12.2018 20:48    Przez: ~Pn
Pn co znaczy debilu swoum
Dodano: 05.12.2018 21:08    Przez: ~Angela
I teraz rozumiem po co są te transmisje nie tylko z głosem ale i z wizją. Dobrze, że ktoś zauważył takie zachowanie radnego. Bo inaczej przeszłoby bez echa. Wstyd i hańba!!
Dodano: 05.12.2018 11:09    Przez: ~Dana
Pissuarze Pn to nie blad tyljo zrobil to z premedytacja! Nie bron kogos kto lamie przy kanerach prawo!
Dodano: 05.12.2018 12:23    Przez: ~Pn
Pn w swoim żywiole.
Dodano: 05.12.2018 19:33    Przez: ~Iza
Tego Pana nikt w konińskim PiS nie lubi, arogancja, pycha, brak szacunku i kultury.Panie Majewski przestań Pan Kompromitować swoich nowych kolegów z KR PiS.
Dodano: 05.12.2018 11:16    Przez: ~jestem "za"
To po co go trzymaja??
Dodano: 05.12.2018 13:16    Przez: ~Pn
Tacy ludzie rzadzą tym miastem. Wcisnięcie guzika ich przerasta a zarządzaja miastem 70 tysięcznym!. Dziekujemy za opere na sylwestra!
Dodano: 05.12.2018 13:21    Przez: ~mlodziez
@mlodziez - nic dodać...
Dodano: 05.12.2018 13:38    Przez: ~Pn
68 tysięcznym
Dodano: 05.12.2018 17:10    Przez: ~raczej
trzymają bo zmusza ich po... i żal im osoby niepe...
Dodano: 05.12.2018 21:56    Przez: ~lulu
Chwileczkę, o ile dobrze rozumiem to radna Leśniewska siedziała na sali tylko nie umiała nacisnąć guzika. Poprosiła więc kolegę żeby nacisnął. Nie widzę tu kompletnie żadnej afery, afera jest wtedy jak ktoś głosuje za posła nieobecnego, a już oglądanie monitoringu to już gruba przesada.
Dodano: 05.12.2018 11:24    Przez: ~kollo
Jak nie umiała jak wcześniej głosowała. To nie była jej pierwsza sesja. Młody po prostu zachował się niedojrzale poprostu bardzo głupio. Jako największy klub opozycyjny trzeba być wiarygodnym i pokazywać że w kolejnych wyborach zasługuje się na głosy/zaufanie i przejęcie Miasta Konina. Głosuję na prawice ale tego typu zachowanie to idiotyzm który nie przynosi chluby.
Dodano: 05.12.2018 11:38    Przez: ~on
@On pokazal prawdziwe oblicze PiSu. Hahaha.
Dodano: 05.12.2018 12:24    Przez: ~Pn
Pn pokaż swoje i twarz swoją bo gumiaki już widzieliśmy
Dodano: 05.12.2018 12:27    Przez: ~xd
Jak ktoś nievpotrafi nacisnac guzika to.... brak slow....
Dodano: 05.12.2018 13:39    Przez: ~Pn
Pn co znaczy nievpotrafi
Dodano: 05.12.2018 15:07    Przez: ~hahaha
umiała nacisnąć tylko przycisk nie zadziałał ,co później było dość częste u innych osób..Widać jak głosuje ręką i dotyka przycisk,który okazuje się że nie zadziałał.
Dodano: 05.12.2018 15:45    Przez: ~max
@hahaha - yayco.
Dodano: 05.12.2018 18:17    Przez: ~Pn
Pn-a nienawiść rozsadza.
Dodano: 05.12.2018 19:34    Przez: ~Iza
To była zwyczajna pomoc, kobiecie która ma trochę lat elektronika ją przerasta. Ale, jak w powiedzeniu"dobrymi chęciami diabeł piekło brukuje", no i wybrukował Majewskiemu. PO zrobiło polityczną hucpę. Oni oboje przyznali się do tego posunięcia i po co to straszenie sądem.
Dodano: 05.12.2018 20:05    Przez: ~obserwator
@obserwator - Kornel Morawiecki tez pmagal kobiecie.... buagajaha. Tylko, ze on mial honor i odszedl z partii...
Dodano: 05.12.2018 20:51    Przez: ~Pn
Pn co znaczy buagajaha.
Dodano: 05.12.2018 21:09    Przez: ~Angela
szanowni radni a co z przeprawą czy ro prawda że zostanie zamknięta od 10 12 2018 na 3 miesiące
Dodano: 05.12.2018 11:26    Przez: ~pod rumin
Ale się SB-ecko-czerwona brać "rozpultała",a tu ujta,ujta pocałujta w doope wójta,bo tyle tylko towarzysze możecie.
Dodano: 05.12.2018 12:53    Przez: ~rechot
@rechot - ptzyvurnach juz pokazalismy co mozemy. I bedziemy ci pokazywac za rok co mozemy pissuarze przebrzydly. 😂😂😂
Dodano: 05.12.2018 13:19    Przez: ~Pn
Najlepiej zmienić temat.Przekierować na inny.Oj nie. Ten wątek niech będzie gdzie indziej poruszany.Tu jest kwestia iż radny nie może głosować za kogoś.
Dodano: 05.12.2018 16:03    Przez: ~No
Pn zaczyna obgryzać własny ogon ze złości.
Dodano: 05.12.2018 19:36    Przez: ~Iza
Iza - mam polew ze standardow pisiakow i ich fanatykow. 😂😂😂 Do zlosci niev jesteś w stanie mnie doprowadzic bos za cienkibw uszach 😂😂😂
Dodano: 05.12.2018 20:53    Przez: ~Pn
Pn co znaczy cienkibw
Dodano: 05.12.2018 21:10    Przez: ~Angela
Ludzie bez przesady. Gafa - trudno, ale bez jaj.
Dodano: 05.12.2018 11:52    Przez: ~Tak
Zdajesz sobie sprawę, że to łamanie prawa i konsekwencje wobec niego może wyciągnąć sąd, po ewentualnym złożeniu wniosku przez przewodniczącego rady miasta.
Dodano: 05.12.2018 12:06    Przez: ~zeus
Tak jaka gafa? To jeste zrobione z PREMEDYTACJĄ.
Dodano: 05.12.2018 12:25    Przez: ~Pn
Oby przewodniczący nie bronił tego Pana.Bo nie jestem pewny czy tak będzie.
Dodano: 05.12.2018 16:04    Przez: ~T
25 lat więzienia ,albo 100 zł grzywny . Marku ile razy koledzy (przestępcy) w pracy za Ciebie klikali ?
Dodano: 07.12.2018 13:24    Przez: ~ksiek
Skoordynowana akcja platfusów w pisaniu komentarzy przeciwko temu młodemu człowiekowi.
Dodano: 05.12.2018 12:26    Przez: ~PO to dno
Prawda was boki pissuarzynki bo wasz "prawy i sprawiedkiwy" zachowal sie jak zwykly kryminalista. Na tovpiwinny byc paragrafy i powinien poniesc konsekwencje.
Dodano: 05.12.2018 12:28    Przez: ~Pn
Zamilcz Pn ,w robocie powinieneś być ,siedzisz na zasiłku nierobie i głupoty wypisujesz
Dodano: 05.12.2018 12:31    Przez: ~ktoś
Pn dwoi się i troi aby opluć, ubliżyć.
Dodano: 05.12.2018 19:37    Przez: ~Karol
@Karol - robie to by pokazac PRAWDE. Glosowanie za kogos ... na to sa paragrafy w KK i tym piwinien zajac sie sad. Tyle i tylko tyle. Nic wiecej.
Dodano: 05.12.2018 19:47    Przez: ~Pn
Daje przykład młodzieży, wstd i hańba. Powinien być usunięty z listy radnych, a na jego miejsce niech wejdzie następny z listy PIS. Może wtedy PIS odzyska twarz w tym mieście.
Dodano: 05.12.2018 19:54    Przez: ~Zwolennik PIS
@Zwolennik PIS - honorowy czlowiek by sam odszedl... tego na to nie stac bo koryto wazniejsze... zawsze brzydzili mmnie tego typu ludzie...
Dodano: 05.12.2018 20:55    Przez: ~Pn
Pn co znaczy zajac sie sad.
Dodano: 05.12.2018 21:11    Przez: ~Angela
Żadna akcja platfusów, jestem z PiS i gdyby młodzieniec miał troszkę honoru sam oddałby mandat dla dobra Radnych i PiS. Jak można tak zaczynać politykę.
Dodano: 05.12.2018 22:00    Przez: ~PiSowiec
A czego się spodziewadź po pisiorach tylko Przekręty i Szwindle trzeba ich obserwować
Dodano: 05.12.2018 12:30    Przez: ~z Konina
Dowody???
Dodano: 05.12.2018 12:32    Przez: ~PO to dno
Ty jesteś kmiocie dowodem .Wcześniej nick Popieram PiS teraz PO to dno .Spieprzaj dziadu jak powiedział ten leżący na Wawelu .
Dodano: 05.12.2018 15:06    Przez: ~Erwin
sam spieprzaj dziadu
Dodano: 05.12.2018 15:07    Przez: ~xd
Oj xd widzę ,że nerwy ci puszczają jak kurduplowi w Sejmie .Pęknie ci żyłka pójdziesz do piachu nie na Wawel.
Dodano: 05.12.2018 17:17    Przez: ~Erwin
@PO to dno - kamera i nagrany film pokazuja DOWODY ciemny suwerenie.
Dodano: 05.12.2018 18:18    Przez: ~Pn
To zaszczyt Erwin być pochowanym na Wawelu u boku Lecha ,ciebie czeka ostatni rząd w piachu na Komunalnym ,mam nadzieję że będziesz pierwszy
Dodano: 05.12.2018 21:15    Przez: ~xd
@xd - nie zycz drugiem co tobie nie jest mile... polituj-sie-boze-katoliczku...
Dodano: 06.12.2018 10:15    Przez: ~Pn
No właśnie xd została ci tylko nadzieja tak jak miałeś ją ,że PiSowskie barachło zwane kurduplem spełni sztandarową obiecankę wyborcza i rozkaże swoim du pkom obniżyć vat do 22% .Jak wiesz już to nigdy nie nastąpi .Prawdy nie zmienisz kmiocie .
Dodano: 06.12.2018 14:54    Przez: ~Erwin
1 z 7
1234567>>