Dzisiaj jest poniedziałek 17 grudnia 2018, imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21412) SPORT FORUM FIRMY (5273) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -3oC
Jutropogoda
-1 / -1oC
Pojutrzepogoda
-1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pływanie. Potrójne mistrzostwo Polski do lat piętn ... (4)Konin. Flagi w setną rocznicę wybuchu Powstania Wi ... (26)

Nie  można głosować za kogoś! Poważna wpadka podczas sesji RM

Dodano: 5.12.2018 10:34

Wybór członków komisji od początku sesji Rady Miasta Konina przebiegał z różnymi perturbacjami. Nowa radna Krystyna Leśniewska z PiS, źle oddała głos przy ustalaniu składu komisji rewizyjnej. Sytuację zauważył i zgłosił internauta śledzący przebieg sesji na wideo.  

W programie dzisiejszej sesji Rady Miasta Konina było przede wszystkim powołanie członkówkilku komisji. Przy jednym z głosowań, przy powoływaniu członków do komisji rewizyjnej, za radną Krystynę Leśniewską głos oddał siedzący obok Krystian Majewski. Powstały wątpliwości co do ważności wyboru. - Nie można głosować za kogoś – pouczał W. Steinke, przewodniczący Rady Miasta.

Ogłoszono przerwę, aby wyjaśnić wątpliwości. Radni sprawdzili na monitorze zarejestrowany przebieg głosowania, w którym się potwierdziło, że przycisk nacisnął sąsiad Krystyny Leśniewskiej.

- Widać na nagraniu jak pani Krystyna podnosi rękę za głosowaniem, ale źle nacisnęła przycisk, poprosiła o pomoc, poprowadziłem rękę, to ja nacisnąłem. Pani Krystyna poprosiła mnie o pomoc. – przyznał Krystian Majewski PiS. - Jeżeli jest wola rady, to można powtórzyć to głosowanie. 

- Pan złamał prawo – grzmiał W. Steinke, przewodniczący. - Nie można tak robić.

- Stwierdziliśmy fakt, potwierdzony na filmie, że takie zdarzenie miało miejsce , jakie będą konsekwencje? - Pytał radny Marek Cieślak z klubu Koalicji Obywatelskiej.

- Jestem nową radną, czuje się niezręcznie, że tak wyszło – tłumaczyła się Krystyna Leśniewska. - Widać, że jak wcześniej głosuję to przyciskam, przy kolejnym jestem przekonana, że poszło dobrze, ale słyszę głos z sali, że radna nie zagłosowała, stąd prośba o pomoc. Czuje się niezręcznie, że wywołałam taką sytuację.

Przy powtórce głosowania nad składem komisji rewizyjnej, z przewodniczacego wycofał się z Krystian Majewski. Na tę funkcję wybrano Dominika Szopę z klubu PiS. Kolejne głosowania poszły już sprawniej.

Skład komisji rewizyjnej Rady Miasta Konina: Rafał Duchniewski, Monika Lis, Sławomir Lorek z Koalicji Obywatelskiej, Jakub Eltman, Domink Szopa, Krystian Majewski - klub PiS i Tomasz Andrzej Nowak SLD.

  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sesja,   rada Miasta Konina,   Krystyna Leśniewska,   Krystian Majewski,   PiS Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Taka osoba powinna być usunięta z UM . Złamał prawo na początku kadencji choć wcześniej miał doświadczenie jako radny. Buta i arogancja tego pana powinna być odpowiednio ukarana.
Dodano: 5.12.2018 10:55    Przez: ~Xyz
Złamał prawo! Radny który wszystkich poucza
Dodano: 5.12.2018 10:51    Przez: ~Tar
Tego Pana nikt w konińskim PiS nie lubi, arogancja, pycha, brak szacunku i kultury.Panie Majewski przestań Pan Kompromitować swoich nowych kolegów z KR PiS.
Dodano: 5.12.2018 11:16    Przez: ~jestem "za"
Wygasić mu mandat radnego.
Dodano: 5.12.2018 11:12    Przez: ~Zosia
Wstyd dla PiS-u, jeśli taki człowiek jest szefem klubu radnych PiS to ja więcej na nich nie zagłosuję.
Dodano: 5.12.2018 10:58    Przez: ~omagdorena

KOMENTARZE

Takie historie zdarzają się w PiSie, stare Babsko i Gówniak = Radni PiS
Dodano: 05.12.2018 12:48    Przez: ~k-n
Też będziesz stary a młody już byłeś ,dużo ci nie zostało do starości
Dodano: 05.12.2018 12:52    Przez: ~ja
afera jak z zamordowaniem laptopa przez Ziobre :D 3tygodnie beda teraz meczyc chęć pomocy.
Dodano: 05.12.2018 12:55    Przez: ~asd
I barfzo dobrze. Udahacy prawego zlamal prawo ibpowinoen poniesc konsekwencje. Jak tatuś Morawieckiego tak zrobil to wylecoal z partii....
Dodano: 05.12.2018 13:26    Przez: ~Pn
Pn co znaczy barfzo
Dodano: 05.12.2018 13:40    Przez: ~hahaha
@hahaha... - yayco
Dodano: 05.12.2018 18:10    Przez: ~Pn
Pn do lekarza, przecież ty szalejesz.
Dodano: 05.12.2018 19:40    Przez: ~Psychiatra
To nie wpadka
Dodano: 05.12.2018 13:03    Przez: ~To przestępstwo
Dokładnie. I to w bialy pogodny dzien podvokiem kamer. Wieprz...
Dodano: 05.12.2018 13:26    Przez: ~Pn
Pn weż tabletki.
Dodano: 05.12.2018 19:41    Przez: ~Medyk
@Medyk - odnies sie lepiej do istoty tematu i swojego "prawego"...
Dodano: 05.12.2018 19:49    Przez: ~Pn
Dosyć , że facet nie ma dłoni, usługuje drugą to jeszcze się czepiacie. Czepcie się swojej baby !!!
Dodano: 05.12.2018 13:07    Przez: ~Kargul
Brawo Kargul.Szacun wielki !!!
Dodano: 05.12.2018 13:21    Przez: ~ewa
Largul ueazaj by ktoś twojej baby nie zaczepil...
Dodano: 05.12.2018 13:27    Przez: ~Pn
Ble, ble Pn , jak zwykle się szaleju najadł.
Dodano: 05.12.2018 14:01    Przez: ~Pawlak
@Pawlak - prawda boli?
Dodano: 05.12.2018 18:11    Przez: ~Pn
Pn-owi bije na łeb dokładnie.
Dodano: 05.12.2018 19:42    Przez: ~Karol
@Karol - odnies sie lepiej do istoty tematu i swojego "prawego"...
Dodano: 05.12.2018 19:50    Przez: ~Pn
Na tego Majewskiego patrzeć nie można .Młody człowiek a taki zapasiony jak knur, Szopa taki sam.
Dodano: 05.12.2018 13:24    Przez: ~jj
W koncu mamy DOJNA zmiane 😂😂😂
Dodano: 05.12.2018 13:27    Przez: ~Pn
Widziałeś dzisiaj potwora w swoim lustrze,nie to spójrz tylko oczy zasłoń 😂😂😂
Dodano: 05.12.2018 13:39    Przez: ~ja
@ja - z wlasnej autopsji tak piszesz,?
Dodano: 05.12.2018 13:44    Przez: ~Pn
Pn jest chory na głowę, wybaczcie mu.
Dodano: 05.12.2018 19:44    Przez: ~Matka
Ty wyzej odnies sie lepiej do istoty tematu i swojego "prawego"...
Dodano: 05.12.2018 19:50    Przez: ~Pn
Wydało się o podwyżkach cen ogrzewania było wiadomo już w MAJU ZEPAK pokazał dokument !!!!!!!!!!!!
Dodano: 05.12.2018 13:26    Przez: ~xmen
No i co z tego?? Wegiel wam sie nie podoba to prezes zepak wam powiedział, ze macie cieplo z biomasy, ktora jest znacznie drozsza. Skoro kibicujesz PiS by nie dali pozwolenia na odkrywke i tani wegiel brunatny to plac za "czysta" energie 30, 50 a nawet o 300%.
Dodano: 05.12.2018 13:32    Przez: ~Pn
Konin miastem nieudaczników, tak mi ktoś powiedział w innym mieście
Dodano: 05.12.2018 13:28    Przez: ~Zx
Niektorzy nawet guzika nie potrafia nacisnac... zenada...
Dodano: 05.12.2018 13:44    Przez: ~Pn
500 plus nie dla samotnych rodziców? Ministerstwo Pracy: Przypominamy tylko jakie jest prawo. Ot, DOJNA zmiana....
Dodano: 05.12.2018 13:46    Przez: ~Pn
Bzdury powielasz z reżimowej twojej TVN
Dodano: 05.12.2018 14:11    Przez: ~ewa
ewa w Bieszczady
Dodano: 05.12.2018 15:01    Przez: ~Xx
Usunac z Rady
Dodano: 05.12.2018 14:31    Przez: ~Proste
Tak na pysk...
Dodano: 05.12.2018 15:01    Przez: ~Olek
Nie doczekanie wasze lewackie trolle
Dodano: 05.12.2018 15:09    Przez: ~K.J
Was też usunąć na pysk
Dodano: 05.12.2018 15:14    Przez: ~Pn
Tatusia Pinokia usuneli z partyji za takie glosowanie. Tego tez powinni wywalic za to, cozrobil. A ta co nie umie przycisku wcisnac to powinna sobie dac spokoj z polityka...
Dodano: 05.12.2018 18:12    Przez: ~Pn
Nowy prezydent miasta z PO właśnie załatwił nową inwestycje dla Konina nowe meble za 93000 dla swojego kabinetu tak mówią na mieście.
Dodano: 05.12.2018 14:33    Przez: ~xmen
dokładnie za 102000
Dodano: 05.12.2018 14:34    Przez: ~tapicer
Nowy prezydent nawet nie miał wpływu na nominacje swoich zastępców dostał ich do zagospodarowania od centrali jak kiedyś do konserwy dawali obowiązkowo butelkę octu.
Dodano: 05.12.2018 14:41    Przez: ~bezpartyjny
Sejmik już się na Konin wypiął tak jak po wyborach pani Waszak
Dodano: 05.12.2018 14:42    Przez: ~ela
Waszakowa to tylko lans przed wyborami a po to przeprowadzka do Poznania i ma w dupie Konin
Dodano: 05.12.2018 14:49    Przez: ~ccc
Zobacz ile naszej kasy kradna Pisiewicze ==> misiewicze . pl.
Dodano: 05.12.2018 18:13    Przez: ~Pn
2 z 7
<<1234567>>