Dzisiaj jest poniedziałek 17 grudnia 2018, imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21415) SPORT FORUM FIRMY (5273) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -3oC
Jutropogoda
-1 / -1oC
Pojutrzepogoda
-1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pływanie. Potrójne mistrzostwo Polski do lat piętn ... (4)Konin. Flagi w setną rocznicę wybuchu Powstania Wi ... (27)

Nie  można głosować za kogoś! Poważna wpadka podczas sesji RM

Dodano: 5.12.2018 10:34

Wybór członków komisji od początku sesji Rady Miasta Konina przebiegał z różnymi perturbacjami. Nowa radna Krystyna Leśniewska z PiS, źle oddała głos przy ustalaniu składu komisji rewizyjnej. Sytuację zauważył i zgłosił internauta śledzący przebieg sesji na wideo.  

W programie dzisiejszej sesji Rady Miasta Konina było przede wszystkim powołanie członkówkilku komisji. Przy jednym z głosowań, przy powoływaniu członków do komisji rewizyjnej, za radną Krystynę Leśniewską głos oddał siedzący obok Krystian Majewski. Powstały wątpliwości co do ważności wyboru. - Nie można głosować za kogoś – pouczał W. Steinke, przewodniczący Rady Miasta.

Ogłoszono przerwę, aby wyjaśnić wątpliwości. Radni sprawdzili na monitorze zarejestrowany przebieg głosowania, w którym się potwierdziło, że przycisk nacisnął sąsiad Krystyny Leśniewskiej.

- Widać na nagraniu jak pani Krystyna podnosi rękę za głosowaniem, ale źle nacisnęła przycisk, poprosiła o pomoc, poprowadziłem rękę, to ja nacisnąłem. Pani Krystyna poprosiła mnie o pomoc. – przyznał Krystian Majewski PiS. - Jeżeli jest wola rady, to można powtórzyć to głosowanie. 

- Pan złamał prawo – grzmiał W. Steinke, przewodniczący. - Nie można tak robić.

- Stwierdziliśmy fakt, potwierdzony na filmie, że takie zdarzenie miało miejsce , jakie będą konsekwencje? - Pytał radny Marek Cieślak z klubu Koalicji Obywatelskiej.

- Jestem nową radną, czuje się niezręcznie, że tak wyszło – tłumaczyła się Krystyna Leśniewska. - Widać, że jak wcześniej głosuję to przyciskam, przy kolejnym jestem przekonana, że poszło dobrze, ale słyszę głos z sali, że radna nie zagłosowała, stąd prośba o pomoc. Czuje się niezręcznie, że wywołałam taką sytuację.

Przy powtórce głosowania nad składem komisji rewizyjnej, z przewodniczacego wycofał się z Krystian Majewski. Na tę funkcję wybrano Dominika Szopę z klubu PiS. Kolejne głosowania poszły już sprawniej.

Skład komisji rewizyjnej Rady Miasta Konina: Rafał Duchniewski, Monika Lis, Sławomir Lorek z Koalicji Obywatelskiej, Jakub Eltman, Domink Szopa, Krystian Majewski - klub PiS i Tomasz Andrzej Nowak SLD.

  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sesja,   rada Miasta Konina,   Krystyna Leśniewska,   Krystian Majewski,   PiS Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Taka osoba powinna być usunięta z UM . Złamał prawo na początku kadencji choć wcześniej miał doświadczenie jako radny. Buta i arogancja tego pana powinna być odpowiednio ukarana.
Dodano: 5.12.2018 10:55    Przez: ~Xyz
Złamał prawo! Radny który wszystkich poucza
Dodano: 5.12.2018 10:51    Przez: ~Tar
Tego Pana nikt w konińskim PiS nie lubi, arogancja, pycha, brak szacunku i kultury.Panie Majewski przestań Pan Kompromitować swoich nowych kolegów z KR PiS.
Dodano: 5.12.2018 11:16    Przez: ~jestem "za"
Wygasić mu mandat radnego.
Dodano: 5.12.2018 11:12    Przez: ~Zosia
Wstyd dla PiS-u, jeśli taki człowiek jest szefem klubu radnych PiS to ja więcej na nich nie zagłosuję.
Dodano: 5.12.2018 10:58    Przez: ~omagdorena

KOMENTARZE

Chłopok chciał pomóc a wy tu takie awantury urządzacie;/
Dodano: 05.12.2018 14:43    Przez: ~łee jeny
Złamał prawo
Dodano: 05.12.2018 15:02    Przez: ~Proste
Góra 2 osoby piszą wiadomo kto.Bardzo zazdroszczą że Pan Krystian został kolejny raz Radnym Konina .A oni nigdy nie zostaną ,chociaż bardzo chcieli
Dodano: 05.12.2018 15:13    Przez: ~polka
Wole nie byc radnym niz lamac prawo pod okiem lamer i w bialy dzien. Obrzydliwie to jest.
Dodano: 05.12.2018 19:52    Przez: ~Pn
polka a raczej: Panie Radny :) proszę nie myśleć że wszyscy są jak Pan.
Dodano: 05.12.2018 22:08    Przez: ~hahaha
To jest przestępstwo! Przewodniczący powinien zgłosić to prokuraturze.
Dodano: 05.12.2018 15:05    Przez: ~Felek Stankiewicz
Co tynie powiesz ? Zmieniasz nicki jak rękawiczki
Dodano: 05.12.2018 15:10    Przez: ~tyż Bartuś
A co ukradł miliony z kasy miasta ?
Dodano: 05.12.2018 19:52    Przez: ~Opanuj się
Ty wyzej miliony to Pisiewicze krafna. Bieresie, Ch. I ci, co im sie należało 😂😂😂
Dodano: 05.12.2018 19:54    Przez: ~Pn
On zgłosi na pewno, ale najpierw media ogólnopolskie.
Dodano: 06.12.2018 11:01    Przez: ~Hehe
Komisja praworządności to zachwycający skład! Taki praworządny, ech i ach. Konin usłyszy...!
Dodano: 05.12.2018 15:18    Przez: ~kolega Barei
Cały PiS. Ciągle oszukują.
Dodano: 05.12.2018 15:42    Przez: ~Rumburak
Chciał pomóc koleżance, oczywiście, że tak nie wolno, będzie miał nauczkę.
Dodano: 05.12.2018 19:54    Przez: ~I tyle
Mialby nauczke gdyby PiS govwyrzucilo z partii kak Kukiz tatusia Mirawieckiego...
Dodano: 05.12.2018 19:55    Przez: ~Pn
To oprócz wpadki nic tam więcej się nie działo?! Czy przewodniczących komisji nie wybrali, czy wybrali ale nie takich jakich mieli wybrać?
Dodano: 05.12.2018 16:07    Przez: ~informacja dnia?
Wybrać wybrali ale pisiaki pokazali "klase" a raczej jej brak... ZENADA...
Dodano: 05.12.2018 18:05    Przez: ~Pn
Pn chwilowo wyskoczył do łazienki, bo ma rozwolnienie i już jest.
Dodano: 05.12.2018 19:56    Przez: ~WC
Te niedouczone buraki z PiS nawet głosować nie potrafią.Nie myślałem,że przyjdzie mi żyć w kraju rządzonym przez huntę, myślałem,że to wszystko już było,a tu znów powtórka,ale dam radę i zobaczę mój kraj piękny jak oni odejdą.To już niedługo
Dodano: 05.12.2018 16:24    Przez: ~Kris
Amen!
Dodano: 05.12.2018 18:05    Przez: ~Pn
Na kogo nie zagłosujesz i tak my rządzimy - tam w Warszawie.
Dodano: 05.12.2018 19:18    Przez: ~Kippa
Totalny atak lewaków na młodego radnego, który tylko chciał pomóc nowej radnej.
Dodano: 05.12.2018 19:58    Przez: ~Co za ludzie ?
W czym pomoc? To ta pani nie potrafi nawet zagłosować. Niech zrzeknie się radnostwa na rzecz osoby bardziej znającego się na polityce. Pracownica szpitala nie nadaje się do tego, a później takie jaja wychodzą.
Dodano: 06.12.2018 11:10    Przez: ~Xyz
Powinni ich od razu wywalić na zbity pysk. Odsunąć ich całkowicie od wszystkiego. Do zwykłej roboty wysłać. To są właśnie pisiory zawsze kombinują i robiom to celowo. Zwykła banda.
Dodano: 05.12.2018 16:59    Przez: ~Miś
A PiS i tak wygra wybory i wy trolle tego nie zmienicie. Platfusów już nie wybierzemy o nie .Dość złodziejstwa
Dodano: 05.12.2018 17:03    Przez: ~wyborca PiS
@wyborca PiS - juz Rydzol ichrozbija od srodka. hehehe. A Opozycja w najnowszym sondazu pokazuje kto jest zwyciezca. Brawo. Im szybciej znikna ze sceny tym lepiej. Konin juz pokazal, podobnmie jak 107 miast, co mysla o DOJNEJ zmianie:-))))
Dodano: 05.12.2018 18:07    Przez: ~Pn
Pn atakuj, nie odpuszczaj, jak wściekły pies.
Dodano: 05.12.2018 20:00    Przez: ~Pit Bul
@Pit Bul - ha bikogo nie atakuje. Pusiorki sami sie o zagryzaja jak wsciekle psy. Mnie to bawi 😁
Dodano: 05.12.2018 20:39    Przez: ~Pn
Bydło u koryta jak zwykle. Tëpactwo wybrało takiego cwoka
Dodano: 05.12.2018 17:36    Przez: ~Jusef
Nom, wieprz niemilosierny...
Dodano: 05.12.2018 18:07    Przez: ~Pn
Pn gdybyś mógł to byś zagryzł tego młodego radnego.
Dodano: 05.12.2018 20:01    Przez: ~Co za ludzie ?
@Co za ludzie ? - jasne. Juz pedze. 😂😂😂 In mboe tak podnieca jak snieg sprzed 30 lat...
Dodano: 05.12.2018 20:41    Przez: ~Pn
Wybrali stare pruchno to jest efekt. Dziadostwo konusa ?
Dodano: 05.12.2018 17:44    Przez: ~Antoni
Konus nie lepszy.
Dodano: 05.12.2018 18:07    Przez: ~Pn
Ludzie lewicy kopią leżącego i nie odpuszczą.
Dodano: 05.12.2018 20:03    Przez: ~Prawy
@Prawy - to akurat domena lydzi prawicy...
Dodano: 05.12.2018 20:41    Przez: ~Pn
Ale beznadziejna walka polityczna, z igły widły oj PO oj PO
Dodano: 05.12.2018 18:06    Przez: ~antypeło
Oszustwo posd okiem kamery to nie żadne igły czy widły. Jak sędzia ukradł batonik to darłeś ryja na maksa. Ale jak pisior złamał prawo to spiewasz "Polacy nic sie nie stalo". Ot prawdziwa twarz suwerena. Załosnyś oj żałosnyś...
Dodano: 05.12.2018 18:09    Przez: ~Pn
Pn nie popuszcza, chyba tylko w portki.
Dodano: 05.12.2018 20:05    Przez: ~Karol
@Karol - rzeczy trzeba nazywac po imieniu.
Dodano: 05.12.2018 20:37    Przez: ~Pn
3 z 7
<<1234567>>