Dzisiaj jest poniedziałek 17 grudnia 2018, imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21409) SPORT FORUM FIRMY (5273) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -3oC
Jutropogoda
-1 / -1oC
Pojutrzepogoda
-1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pływanie. Potrójne mistrzostwo Polski do lat piętn ... (4)Konin. Flagi w setną rocznicę wybuchu Powstania Wi ... (27)

Nie  można głosować za kogoś! Poważna wpadka podczas sesji RM

Dodano: 5.12.2018 10:34

Wybór członków komisji od początku sesji Rady Miasta Konina przebiegał z różnymi perturbacjami. Nowa radna Krystyna Leśniewska z PiS, źle oddała głos przy ustalaniu składu komisji rewizyjnej. Sytuację zauważył i zgłosił internauta śledzący przebieg sesji na wideo.  

W programie dzisiejszej sesji Rady Miasta Konina było przede wszystkim powołanie członkówkilku komisji. Przy jednym z głosowań, przy powoływaniu członków do komisji rewizyjnej, za radną Krystynę Leśniewską głos oddał siedzący obok Krystian Majewski. Powstały wątpliwości co do ważności wyboru. - Nie można głosować za kogoś – pouczał W. Steinke, przewodniczący Rady Miasta.

Ogłoszono przerwę, aby wyjaśnić wątpliwości. Radni sprawdzili na monitorze zarejestrowany przebieg głosowania, w którym się potwierdziło, że przycisk nacisnął sąsiad Krystyny Leśniewskiej.

- Widać na nagraniu jak pani Krystyna podnosi rękę za głosowaniem, ale źle nacisnęła przycisk, poprosiła o pomoc, poprowadziłem rękę, to ja nacisnąłem. Pani Krystyna poprosiła mnie o pomoc. – przyznał Krystian Majewski PiS. - Jeżeli jest wola rady, to można powtórzyć to głosowanie. 

- Pan złamał prawo – grzmiał W. Steinke, przewodniczący. - Nie można tak robić.

- Stwierdziliśmy fakt, potwierdzony na filmie, że takie zdarzenie miało miejsce , jakie będą konsekwencje? - Pytał radny Marek Cieślak z klubu Koalicji Obywatelskiej.

- Jestem nową radną, czuje się niezręcznie, że tak wyszło – tłumaczyła się Krystyna Leśniewska. - Widać, że jak wcześniej głosuję to przyciskam, przy kolejnym jestem przekonana, że poszło dobrze, ale słyszę głos z sali, że radna nie zagłosowała, stąd prośba o pomoc. Czuje się niezręcznie, że wywołałam taką sytuację.

Przy powtórce głosowania nad składem komisji rewizyjnej, z przewodniczacego wycofał się z Krystian Majewski. Na tę funkcję wybrano Dominika Szopę z klubu PiS. Kolejne głosowania poszły już sprawniej.

Skład komisji rewizyjnej Rady Miasta Konina: Rafał Duchniewski, Monika Lis, Sławomir Lorek z Koalicji Obywatelskiej, Jakub Eltman, Domink Szopa, Krystian Majewski - klub PiS i Tomasz Andrzej Nowak SLD.

  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sesja,   rada Miasta Konina,   Krystyna Leśniewska,   Krystian Majewski,   PiS Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Taka osoba powinna być usunięta z UM . Złamał prawo na początku kadencji choć wcześniej miał doświadczenie jako radny. Buta i arogancja tego pana powinna być odpowiednio ukarana.
Dodano: 5.12.2018 10:55    Przez: ~Xyz
Złamał prawo! Radny który wszystkich poucza
Dodano: 5.12.2018 10:51    Przez: ~Tar
Tego Pana nikt w konińskim PiS nie lubi, arogancja, pycha, brak szacunku i kultury.Panie Majewski przestań Pan Kompromitować swoich nowych kolegów z KR PiS.
Dodano: 5.12.2018 11:16    Przez: ~jestem "za"
Wygasić mu mandat radnego.
Dodano: 5.12.2018 11:12    Przez: ~Zosia
Wstyd dla PiS-u, jeśli taki człowiek jest szefem klubu radnych PiS to ja więcej na nich nie zagłosuję.
Dodano: 5.12.2018 10:58    Przez: ~omagdorena

KOMENTARZE

członkówkilku, Domink :):) ? Pośpiech/ bylejakość pani "redaktor" a przecinki się gdzie podziały:)
Dodano: 05.12.2018 18:10    Przez: ~fafaraf
ale się Peło podjarało.... jak szczerbaty na suchary
Dodano: 05.12.2018 18:15    Przez: ~nowoczesnykonin wałkarze
Jak sędzia ukradł batonik za 1,50 to darłeś ryja na maksa. Ale jak pisior złamał prawo to spiewasz "Polacy nic sie nie stalo". Ot prawdziwa twarz suwerena i podwojna moralnosc.
Dodano: 05.12.2018 18:19    Przez: ~Pn
Pn jest w swoim nienawistnym żywiole, a Pan Bóg kazał wybaczać.
Dodano: 05.12.2018 20:06    Przez: ~Wierzący
Ten twój sędzia to jakiś menda. Jaki to sędzia kradnie batonik za 1,50 ? Minimum to 50 zł, albo już jakiś pendraj
Dodano: 05.12.2018 20:08    Przez: ~tadlik
@tadlik - a kim jest twoj radny, nad ktorym wisza paragrafy KK za to, co zrobił?
Dodano: 05.12.2018 20:33    Przez: ~Pn
Pn obżarł się cebuli i p***rzi od rana.Płatny troll o to ruski. Najpierw popierał Nowickiego a teraz Korytkowskiego
Dodano: 05.12.2018 20:58    Przez: ~Ościsłowo i gumiaki
@Ościsłowo i gumiaki - pisz na tenat i merytorycznie...
Dodano: 05.12.2018 20:59    Przez: ~Pn
Na zbity pysk tego PISiora, tak sie nie robi ,,nauczycielu!!!???!!!
Dodano: 05.12.2018 18:25    Przez: ~Rowerek
Oni jedno maja na ustach a drugie robia. Dwulicowe... (wstaw co chcesz)....
Dodano: 05.12.2018 18:35    Przez: ~Pn
Pn przefarbował się
Dodano: 05.12.2018 19:10    Przez: ~Yujk
Ludzie lewicy człowieka, który popełnił błąd linczują, tacy są ludzie, którzy w swoich sercach nie mają Boga.
Dodano: 05.12.2018 20:08    Przez: ~Wierzący
@Wierzący - a kimvsa obrońcy radnego, ktorzy pluli jadem na sedziego kradnacego batonika? Tam widzieli drzazge w jego oku a rutaj nie widza belki? Tam pluli z niebawisci a tutah nievwidza problemu? Czy dlatego, ze to ich czlowiek popelnil przestepstwo? Obludnicy o podeojneh moralnosci! I wy smiecie nosic na ustach Boga?
Dodano: 05.12.2018 20:31    Przez: ~Pn
Rowerek ile masz pedałów
Dodano: 05.12.2018 21:00    Przez: ~Pn
Pn analfabeto co znaczy podeojneh
Dodano: 05.12.2018 21:01    Przez: ~Angela
Pani radna bardzo podniosła kwalifikacje merytoryczne tej rady. Pan radny Majewski wyspowiada się pod krzyżem. Jest moc
Dodano: 05.12.2018 19:19    Przez: ~Zosia
Potezna moc. Szkoda, ze moralne jest dnovi wodorosty. I to tłumaczenie, ze jej reka uciekala....
Dodano: 05.12.2018 19:58    Przez: ~Pn
Pn analfabeto co znaczy dnovi
Dodano: 05.12.2018 21:02    Przez: ~Angela
Zagatka. kto jest najwiekrzym politykiem w Koninie. No kto, no kto hmmmm. ? Podpowiec numer 1/ kto stoi ruwno oczy w oczy z koniem bo prawie 2 metry wysokosci ? jesli to za malo to podpowiec numer 2/ kto mowi tak jak niekarzdy umie, podpowiec 3 / na kogo muwiom koninski husasz, podpowiec 4/ na zdjęnciach widac ktory jest najwjększy hi hi. I co zgadli czy nie ?pos skriptun. Dla mie tylko ten z czarnym wąsikiem to ciacho ze hej, nawet chyba pszystojniejszy od mojego starego ale trudno mam co mam bo moglo byc gozej bo sąnsiad do mnie tesz chodził topijak jeden
Dodano: 05.12.2018 19:24    Przez: ~Czeska spot Krzymowa
Wspolczuje...
Dodano: 05.12.2018 19:59    Przez: ~Pn
My tobie nie obyś z...
Dodano: 05.12.2018 21:02    Przez: ~Angela
"Pracownicy sądów zamierzają pójść śladem policjantów i masowo brać zwolnienia lekarskie. W ten sposób chcą wywalczyć 1000 zł podwyżki. Akcja ma rozpocząć od najbliższego poniedziałku." 😂😂😂 Brawo, Polacy sie budza i pokazuja srodkowy paluszek Widzowi Narodu. A tu jeszcze Łojczulekbz Toronto wbija nóż w kaczy grzbiet. Super ten tok sie konczy i daje wielka radosc na 2019. 😁😁😁
Dodano: 05.12.2018 20:02    Przez: ~Pn
To ZUS powinien się tym zająć.
Dodano: 05.12.2018 21:06    Przez: ~Tokaj
Najpierw przeszkolcie nowych Radnych i zapoznajcie ich ze sprzętem głosującym paranoja
Dodano: 05.12.2018 20:07    Przez: ~xxx
Od kiedy trzeba szkolic z naciskania guzika i podnoszenia reki?? Takie to skomplikowane, ze trzeba szkolic? Jak ktos tego nie potrafi to mie powinien byc radnym...
Dodano: 05.12.2018 20:28    Przez: ~Pn
Każdy człowiek w swoim życiu popełnia błędy i radni z PiS-u też popełnili błędy przy głosowaniu, Pani Leśniewska bardzo ładnie się zachowała i przeprosiła za swoją nieumiejętność przy głosowaniu, a kolega jej Majewski tylko posłużył pomocą w dobrej wierze, czego oczywiście nie powinien robić i po co tyle hałasu ?
Dodano: 05.12.2018 20:17    Przez: ~Symp. PiS
Kiedy senior Morawiecki zrobil to co teraz radny Majewski to pozegnal sie z partia. On mial choc trochę honoru...
Dodano: 05.12.2018 20:24    Przez: ~Pn
Bardzo ładnie się zachował Pan Przewodniczący W. Steinke wyciszając sprawę i oby to się więcej nie powtórzyło. Radny Majewski będzie miał nauczkę, że nie wolno za nikogo głosować, nawet wtedy gdy ktoś siedzi obok i po temacie.
Dodano: 05.12.2018 20:23    Przez: ~Symp. PiS
Mauczke miałby gdyby podzielil los Morawieckiego Kornela,. Tamten mial honor....
Dodano: 05.12.2018 20:25    Przez: ~Pn
P.Steinke zrobil to, co musial w tej sytuacji zrobic bo takie sa przepisy.
Dodano: 05.12.2018 20:26    Przez: ~Pn
Pn co znaczy Mauczke
Dodano: 05.12.2018 21:03    Przez: ~Angela
Pn ładnie napisałeś: TAMTEN MIAŁ HONOR
Dodano: 05.12.2018 22:04    Przez: ~sympatyk PiS
wybraliście sami to zło to macie
Dodano: 05.12.2018 20:24    Przez: ~klo
Dobrze, ze ja na to zło nie gkosowalem.
Dodano: 05.12.2018 20:35    Przez: ~Pn
4 z 7
<<1234567>>