Dzisiaj jest poniedziałek 17 grudnia 2018, imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21408) SPORT FORUM FIRMY (5273) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -3oC
Jutropogoda
-1 / -1oC
Pojutrzepogoda
-1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pływanie. Potrójne mistrzostwo Polski do lat piętn ... (4)Konin. Flagi w setną rocznicę wybuchu Powstania Wi ... (26)

Nie  można głosować za kogoś! Poważna wpadka podczas sesji RM

Dodano: 5.12.2018 10:34

Wybór członków komisji od początku sesji Rady Miasta Konina przebiegał z różnymi perturbacjami. Nowa radna Krystyna Leśniewska z PiS, źle oddała głos przy ustalaniu składu komisji rewizyjnej. Sytuację zauważył i zgłosił internauta śledzący przebieg sesji na wideo.  

W programie dzisiejszej sesji Rady Miasta Konina było przede wszystkim powołanie członkówkilku komisji. Przy jednym z głosowań, przy powoływaniu członków do komisji rewizyjnej, za radną Krystynę Leśniewską głos oddał siedzący obok Krystian Majewski. Powstały wątpliwości co do ważności wyboru. - Nie można głosować za kogoś – pouczał W. Steinke, przewodniczący Rady Miasta.

Ogłoszono przerwę, aby wyjaśnić wątpliwości. Radni sprawdzili na monitorze zarejestrowany przebieg głosowania, w którym się potwierdziło, że przycisk nacisnął sąsiad Krystyny Leśniewskiej.

- Widać na nagraniu jak pani Krystyna podnosi rękę za głosowaniem, ale źle nacisnęła przycisk, poprosiła o pomoc, poprowadziłem rękę, to ja nacisnąłem. Pani Krystyna poprosiła mnie o pomoc. – przyznał Krystian Majewski PiS. - Jeżeli jest wola rady, to można powtórzyć to głosowanie. 

- Pan złamał prawo – grzmiał W. Steinke, przewodniczący. - Nie można tak robić.

- Stwierdziliśmy fakt, potwierdzony na filmie, że takie zdarzenie miało miejsce , jakie będą konsekwencje? - Pytał radny Marek Cieślak z klubu Koalicji Obywatelskiej.

- Jestem nową radną, czuje się niezręcznie, że tak wyszło – tłumaczyła się Krystyna Leśniewska. - Widać, że jak wcześniej głosuję to przyciskam, przy kolejnym jestem przekonana, że poszło dobrze, ale słyszę głos z sali, że radna nie zagłosowała, stąd prośba o pomoc. Czuje się niezręcznie, że wywołałam taką sytuację.

Przy powtórce głosowania nad składem komisji rewizyjnej, z przewodniczacego wycofał się z Krystian Majewski. Na tę funkcję wybrano Dominika Szopę z klubu PiS. Kolejne głosowania poszły już sprawniej.

Skład komisji rewizyjnej Rady Miasta Konina: Rafał Duchniewski, Monika Lis, Sławomir Lorek z Koalicji Obywatelskiej, Jakub Eltman, Domink Szopa, Krystian Majewski - klub PiS i Tomasz Andrzej Nowak SLD.

  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sesja,   rada Miasta Konina,   Krystyna Leśniewska,   Krystian Majewski,   PiS Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Taka osoba powinna być usunięta z UM . Złamał prawo na początku kadencji choć wcześniej miał doświadczenie jako radny. Buta i arogancja tego pana powinna być odpowiednio ukarana.
Dodano: 5.12.2018 10:55    Przez: ~Xyz
Złamał prawo! Radny który wszystkich poucza
Dodano: 5.12.2018 10:51    Przez: ~Tar
Tego Pana nikt w konińskim PiS nie lubi, arogancja, pycha, brak szacunku i kultury.Panie Majewski przestań Pan Kompromitować swoich nowych kolegów z KR PiS.
Dodano: 5.12.2018 11:16    Przez: ~jestem "za"
Wygasić mu mandat radnego.
Dodano: 5.12.2018 11:12    Przez: ~Zosia
Wstyd dla PiS-u, jeśli taki człowiek jest szefem klubu radnych PiS to ja więcej na nich nie zagłosuję.
Dodano: 5.12.2018 10:58    Przez: ~omagdorena

KOMENTARZE

Wiadomo pisior, bywa że oszust, klamczuch, karierowicz a nawet zdażają się dziwkarze. Zapytam więc, kto na to coś głosował ?
Dodano: 05.12.2018 20:33    Przez: ~Q
Ja nie. I ti mam czyste sumienie. Spokojnie mige sobie spojrzeć w lustro.
Dodano: 05.12.2018 20:36    Przez: ~Pn
Pn co znaczy analfabeto . I ti
Dodano: 05.12.2018 20:56    Przez: ~Angela Merkel
Ty wyzej - yayco 😂😂😂
Dodano: 05.12.2018 20:58    Przez: ~Pn
P Majewski głosowałem na Pana aaa Pan wstyd przynosi trzymaj się Pan pionu i myśl dla dobra wszystkich mieszkańców
Dodano: 05.12.2018 20:45    Przez: ~sym Pis
Ludzie lewicy proszę was, zwróćcie swoje oblicza do Boga "Jeśli odpuścicie ich przewinienia i Ojciec wasz niebiański odpuści wam przewinienia wasze, a jeśli nie odpuścicie ludziom i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych". Wybaczajcie i kochajcie bliżnich !
Dodano: 05.12.2018 20:48    Przez: ~Chrzescijanin
Zaapeluj do ludzi prawicy bo tyle jadu i nienawisci co oni przekali na tym forum to nikt nie przelal....
Dodano: 05.12.2018 20:57    Przez: ~Pn
Pn nie ośmieszaj się debilu i szczujnio lewacka ty nierobie ,siedzisz od rana do wieczora i prawych obrażasz obyś z .... sku...
Dodano: 05.12.2018 21:05    Przez: ~ewa
@ewa- debil, szuja i nierob to cie zrobił szmatoo.
Dodano: 06.12.2018 05:48    Przez: ~Pn
Pani Leśniewska ma coś problem z glosowaniami. Jak nie KBO, to RM.
Dodano: 05.12.2018 21:22    Przez: GordiT
Moze powinna sobie dac spokoj z polityka...
Dodano: 06.12.2018 05:48    Przez: ~Pn
Mam nadzieję że ktoś da cynk do TVN. Niech widzą w Polsce jakich wspaniałych mamy Honorowych reperezentantów w Koninie. WSTYD I HAŃBA.
Dodano: 05.12.2018 22:11    Przez: ~OJ OJ
Ok. Zaraz zglosze ma TVN24 ten filmik. Niech Polska pozna moralnosc i prawdziwa twarz pisowcow.
Dodano: 06.12.2018 05:50    Przez: ~Pn
Juz poszedl email na kontakt24@yvn.pl. zachecam innych do podobnych dzialan z wyczynow DOJNEJ zmiany. Mam madzieje, ze radny Majewski bedzie miał też swoje 5 minut w koninskich gazetach jak Przeglad Koninski. Niech wszyscy mieszkancy i cala Polska dowie sie jak wygladaja podwojne standardy w partii PiS. Takze lokalnie.
Dodano: 06.12.2018 06:02    Przez: ~Pn
wywalić na zbity ...yj
Dodano: 05.12.2018 22:22    Przez: ~Polacy
Popieram. Kornela Morawieckiego tak potraktowala oartia u to sie ceni.
Dodano: 06.12.2018 05:50    Przez: ~Pn
kryminal dla goscia
Dodano: 05.12.2018 22:24    Przez: ~mieszkaniec
Sa na to paragrafy KK jak piwiedzial radca prawny. Za falszerstwo.
Dodano: 06.12.2018 06:03    Przez: ~Pn
Prawi i sprawiedliwi. W cudzysłowie oczywiście.
Dodano: 05.12.2018 22:59    Przez: ~Janina
Oni maja podeojne standardy. Jak im ykradna to jest zle. Ale jak oni to zrobia tovjestvok. Takie Pietaszki z Robinsona Cruzie. Podwojna moralnosc poraza.
Dodano: 06.12.2018 06:04    Przez: ~Pn
całe PO - jacy oni nowocześni, prawi, skromni, bogobojni, inteligentni, europejscy, oczytani....fiu fiu, a zadłużenie miasta cały czas leci w górę...no cóż jest temat zastępczy, generalnie bez znaczenia, głosowanie powtórzone, ale będziemy robić medialny szum wokół tego głosowania dla zamydlenia oczu i po cichu odstawiać stołki swoimi ....dalej lemingi plujemy na Polskę, plujemy na PIS
Dodano: 05.12.2018 23:12    Przez: ~pełno peło
Podobny szym, ba nawet bolbordy PiS stwialo, bo jakis sedzia ukradl batonik czy kawalek kielbasy... Pietaszek z Robinsona Cruzoe z podwojna moralnoscia sue odezwal.... zenada.
Dodano: 06.12.2018 06:05    Przez: ~Pn
Pamiętam jak Pan radny (mała literka celowo) namawiał Pana Radnego Karola o rezygnację z mandatu dla Dobra PiS (co uczynił bo to prawy człek). Więc teraz poker...sprawdzam: Proszę o to samo i czekam na honor. I to nie atak lewicy ani po.
Dodano: 05.12.2018 23:33    Przez: ~sympatyk PiS
Daje glowe, ze honoru nie ma ani odrobiny...