Dzisiaj jest poniedziałek 17 grudnia 2018, imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21412) SPORT FORUM FIRMY (5273) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -3oC
Jutropogoda
-1 / -1oC
Pojutrzepogoda
-1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pływanie. Potrójne mistrzostwo Polski do lat piętn ... (4)Konin. Flagi w setną rocznicę wybuchu Powstania Wi ... (26)

Nie  można głosować za kogoś! Poważna wpadka podczas sesji RM

Dodano: 5.12.2018 10:34

Wybór członków komisji od początku sesji Rady Miasta Konina przebiegał z różnymi perturbacjami. Nowa radna Krystyna Leśniewska z PiS, źle oddała głos przy ustalaniu składu komisji rewizyjnej. Sytuację zauważył i zgłosił internauta śledzący przebieg sesji na wideo.  

W programie dzisiejszej sesji Rady Miasta Konina było przede wszystkim powołanie członkówkilku komisji. Przy jednym z głosowań, przy powoływaniu członków do komisji rewizyjnej, za radną Krystynę Leśniewską głos oddał siedzący obok Krystian Majewski. Powstały wątpliwości co do ważności wyboru. - Nie można głosować za kogoś – pouczał W. Steinke, przewodniczący Rady Miasta.

Ogłoszono przerwę, aby wyjaśnić wątpliwości. Radni sprawdzili na monitorze zarejestrowany przebieg głosowania, w którym się potwierdziło, że przycisk nacisnął sąsiad Krystyny Leśniewskiej.

- Widać na nagraniu jak pani Krystyna podnosi rękę za głosowaniem, ale źle nacisnęła przycisk, poprosiła o pomoc, poprowadziłem rękę, to ja nacisnąłem. Pani Krystyna poprosiła mnie o pomoc. – przyznał Krystian Majewski PiS. - Jeżeli jest wola rady, to można powtórzyć to głosowanie. 

- Pan złamał prawo – grzmiał W. Steinke, przewodniczący. - Nie można tak robić.

- Stwierdziliśmy fakt, potwierdzony na filmie, że takie zdarzenie miało miejsce , jakie będą konsekwencje? - Pytał radny Marek Cieślak z klubu Koalicji Obywatelskiej.

- Jestem nową radną, czuje się niezręcznie, że tak wyszło – tłumaczyła się Krystyna Leśniewska. - Widać, że jak wcześniej głosuję to przyciskam, przy kolejnym jestem przekonana, że poszło dobrze, ale słyszę głos z sali, że radna nie zagłosowała, stąd prośba o pomoc. Czuje się niezręcznie, że wywołałam taką sytuację.

Przy powtórce głosowania nad składem komisji rewizyjnej, z przewodniczacego wycofał się z Krystian Majewski. Na tę funkcję wybrano Dominika Szopę z klubu PiS. Kolejne głosowania poszły już sprawniej.

Skład komisji rewizyjnej Rady Miasta Konina: Rafał Duchniewski, Monika Lis, Sławomir Lorek z Koalicji Obywatelskiej, Jakub Eltman, Domink Szopa, Krystian Majewski - klub PiS i Tomasz Andrzej Nowak SLD.

  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji
  •  Nie można głosować za kogoś! Pierwsza wpadka podczas sesji

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sesja,   rada Miasta Konina,   Krystyna Leśniewska,   Krystian Majewski,   PiS Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Taka osoba powinna być usunięta z UM . Złamał prawo na początku kadencji choć wcześniej miał doświadczenie jako radny. Buta i arogancja tego pana powinna być odpowiednio ukarana.
Dodano: 5.12.2018 10:55    Przez: ~Xyz
Złamał prawo! Radny który wszystkich poucza
Dodano: 5.12.2018 10:51    Przez: ~Tar
Tego Pana nikt w konińskim PiS nie lubi, arogancja, pycha, brak szacunku i kultury.Panie Majewski przestań Pan Kompromitować swoich nowych kolegów z KR PiS.
Dodano: 5.12.2018 11:16    Przez: ~jestem "za"
Wygasić mu mandat radnego.
Dodano: 5.12.2018 11:12    Przez: ~Zosia
Wstyd dla PiS-u, jeśli taki człowiek jest szefem klubu radnych PiS to ja więcej na nich nie zagłosuję.
Dodano: 5.12.2018 10:58    Przez: ~omagdorena

KOMENTARZE

I popatrzcie na film. Pani Krystyna nie poprosiła o pomoc. Zrobił to sam. Do prokuratury.
Dodano: 05.12.2018 23:42    Przez: ~mikołaj
Pzeciez przewodniczacy Steinke hadno i dobrze stwyerdzil, zebyvradny sie bardziej nie pograzal z ta ucuejahaca ręką radnej. Przeciez to tlumaczenie bylo wyjatkowo zenujace. Tego nic i nikt nie obroni...
Dodano: 06.12.2018 06:08    Przez: ~Pn
Zdjęcie z LM jasno pokazuje co zrobil ten radny.
Dodano: 06.12.2018 06:47    Przez: ~Pn
Szanowni wyborcy ten PORTAL zieje nienawiścią ,ciekawe ile ma dopłaty z URZĘDU MIASTA zapytajmy o to PREZYDENTA ???
Dodano: 06.12.2018 00:36    Przez: ~normalny
Jak zesrawimy konentarze danatykow PiS to nienawisci ocean mamy. Dzięki s juz zdazylem przeczytac, zem m.in. debil. A LM kompletnie nie reaguje...
Dodano: 06.12.2018 06:10    Przez: ~Pn
Najbardziej zieje nienawiścią za pozwoleniem tego portalu niejaki Pn.On tutaj wszystkich obraża i pomimo zgłoszeń do redakcji oni nic z tym nie robią wręcz pozwalają
Dodano: 06.12.2018 08:48    Przez: ~Piotr
@Piotr - tyle zgloszen co ja wykonalem bez odzewu to nikt nie wykonal. Podobnie z jadem - fanatycy PiSu az kipia nienawiscia, jadem etc nie tylko w stosunku do mnie (miliony razy byłem wyzywany od debili, c**li etc.) ale także takich ludzi jak Pan Donald Tusk, Pan Lech Wałesa czy obecny prezydent Konina - Pan Piotr Korytkowski. O byłbym prezydencie Panu Jozefie Nowickim nawet nie wspominam bo on w tym oceanie nienawiści i jadu pisowskich fanatyków to by się z tysiąc razy utopił. I to wszystko wasza zasługa (pseudo)katolicy, którzy niby mają Boga w sercu i na ustach. Wstyd, żeście Polakami.
Dodano: 06.12.2018 09:45    Przez: ~Pn
po wyborze PRZEWODNICZĄCYCH KOMISJI widać w TUNELU odwołanie PRZEWODNICZĄCEGO ????
Dodano: 06.12.2018 00:44    Przez: ~ciekawy
Powinien zrezygnować Majewski
Dodano: 06.12.2018 00:56    Przez: ~Rita
Ale nie zrezygnuje. Koryto plus wazniejsze od przyzwoitosci, honoru.... etc. Ide o zakład, ze bedzie na moim. To nie Kornel Morawiecki...
Dodano: 06.12.2018 06:12    Przez: ~Pn
A co chciałbyś wskoczyć na jego miejsce?
Dodano: 06.12.2018 08:49    Przez: ~Bartek
@Bartek - nie przejmuj się do koryta plus jest milion Pisiewiczy...
Dodano: 06.12.2018 09:41    Przez: ~Pn
Wg. Prof. Ćwiąkalskiego wczorajszy incydent w Sejmie (tu akurat dotyczy pamiętnej sytuacji z glosowania K. Morawieckiego i A. Zwiercan) stanowił przestępstwo. Stąd, jego zdaniem, marszałek tej izby Marek Kuchciński (u nas przewodniczący Steinke) ma obowiązek zawiadomić o tym prokuraturę. - To wynika z art. 304 par. 2 Kodeksu postępowania karnego. W przepisie jest wyraźnie powiedziane, że instytucje państwowe i samorządowe mają w takich przypadkach obowiązek zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa - tłumaczył były minister sprawiedliwości. P.S. Ciekawe czy Pan Steinke spełni swój obowiązek. Liczę na niego.
Dodano: 06.12.2018 06:52    Przez: ~Pn
Art. 304. § 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.§ 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.§ 3. Zawiadomienie o przestępstwie, co do którego prowadzenie śledztwa przez prokuratora jest obowiązkowe, lub własne dane świadczące o popełnieniu takiego przestępstwa Policja przekazuje wraz z zebranymi materiałami niezwłocznie prokuratorowi.
Dodano: 06.12.2018 06:54    Przez: ~Pn
HAHAHAHHAH - PIS nawet nie potrafi oddać głosu , BRAWO WY !!!
Dodano: 06.12.2018 08:11    Przez: ~leżę
Pewne rzeczy ich po prostu przerastają....
Dodano: 06.12.2018 08:29    Przez: ~Pn
Tak to jest jak pani radna nie potrafi opanować 3 przycisków a chce decydować o przyszlosci Konina😡
Dodano: 06.12.2018 08:41    Przez: ~😐
Jestem w szoku, że tacy ludzie (jeden nie potrafi nacisnąć przycisku a drugi dopuszcza się fałszerstwa) chcą decydować o przyszłości Konina. Brak mi po prostu słów. Temat zgłosiłem na email Pana Przewodniczącego Steinke i czekam na jego ruch. Jeżeli nic z tym nie zrobi (ma obowiązek zgłosić na policję lub do prokuratury) to będę temat drążył dalej.
Dodano: 06.12.2018 08:45    Przez: ~Pn
Kodeks postępowania karnego Art. 304. §2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.
Dodano: 06.12.2018 08:46    Przez: ~Pn
Pn ty tu paragrafami nie rzucaj bo na ciebie byłoby więcej.
Dodano: 06.12.2018 08:50    Przez: ~Alek
@Alek - droga wolna. P.S. Skoro było więcej to wsadzą mnie na 300 lat a ty pissuarku będziesz miał spokoj. Go, Alek go... Nie krępuj się.
Dodano: 06.12.2018 09:40    Przez: ~Pn
Leszek Balcerowicz: "PiS opóźniał objęcie SKOK nadzorem KNF. Gdy to nastąpiło, ujawniono straty rzędu 5 mld zł. Prokuratorzy w Szczecinie zlecili zatrzymanie W. Kwaśniaka i 6 innych b. urzędników KNF za rzekome opóźnienia ws SKOK Wołomin! Twórca SKOK- G. Bierecki jest senatorem PiS." Temat ma związek z... KNF. "To akcja polityczna, zemsta za ujawnioną ostatnią aferę #KNF" Najwięcej kontrowersji wzbudza fakt, że wśród zatrzymanych jest Wojciech Kwaśniak. Media donosiły o jego pobiciu, które rzekomo miało związek właśnie z kontrolami w SKOK Wołomin. Wśród dziś zatrzymanych jest Wojciech Kwaśniak. Były wiceszef KNF. Ten sam, który został bardzo dotkliwie pobity za kontrolowanie SKOK Wołomin. pisze Krzysztof Berenda, dziennikarz RMF FM. 
Dodano: 06.12.2018 09:39    Przez: ~Pn
Pójdzie siedzieć złodziej i jest z PO ,tak Pn z PO
Dodano: 06.12.2018 09:43    Przez: ~ja
Pn nie kopiuj wybiórczej,sam byś tego nie wymyślił
Dodano: 06.12.2018 09:44    Przez: ~ja
@ja - przecież to było pewne, że pis, aby ukryć aferę z KNF i skierować media na innych (konkurentów) znajdzie ludzi do kopania. To ich stare metody.
Dodano: 06.12.2018 09:46    Przez: ~Pn
"CBA zatrzymało urzędników, którzy tropili SKOK-i"
Dodano: 06.12.2018 09:48    Przez: ~Pn
Patrzmy się i uczmy Zwracajmy uwagę jak argumentują, komentują zaistniałą sytuację poszczególni Nasi wybrańcy. Komu trzeba by było podziękować za sianie fermentu. Nam potrzebni są rzetelni, przedstawiciele a nie siejący zamęt w Naszych głowach. Ktoś powiedział ,, Prawda Nas wyzwoli,,
Dodano: 06.12.2018 10:11    Przez: ~Hannibal
Ferment? By go zlikwidować ja widzę jedyną mądrą dezycję - oboje radnych, wzorem A. Zwiercian i K. Morawieckiego, powinni wylecieć z partii a na ich miejsce do rady powinny wejść nowe osoby z ich partii. Koniec. Kropka.
Dodano: 06.12.2018 10:17    Przez: ~Pn
Ale problem ! przyszedł z pomocą a jakiś stenke grzmiał jak wodogrzmoty
Dodano: 06.12.2018 10:19    Przez: ~Zocha Kulebiakowa
@Zocha jakaś tam... na to są paragrafy (Kodeks postępowania karnego -> art. 304. §2.) i Przewodniczacy (nie jest wazne czy bylby z partii X, Y czy z Marsa) ma OBOWIAZEK to zglosic. Inaczej ON łamie prawo i ktoś może mu zrobić bajzel. Stąd też ON MUSI to zgłosić. Łapiesz? Tu zostało popełnione PRZESTĘPSTWO i właściwe organa panstwa prawamaja sie tym zajac. I tu nie ma zadnych kombinacji ze to PiS, PO czy Marsjanie.
Dodano: 06.12.2018 10:24    Przez: ~Pn
6 z 7
<<1234567>>