Dzisiaj jest wtorek 18 grudnia 2018, imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21104) SPORT FORUM FIRMY (5273) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pracownikom PWSZ w Koninie wręczono medale i odzna ... (5)Nie ma niepokojących sygnałów. Konin omija protest ... (30)

Nie będzie kontenera na bulwarze nadwarciańskim za 200 tys. zł

Dodano: 5.12.2018 12:50

Nie będzie kontenera przy bulwarze za 200 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na inne miejskie wydatki.

Ponieważ podczas sesji rady Miasta Konina rozważano zmiany w budżecie, okazało się, że pieniądze przeznaczone na kontener na bulwarze zostaną przesunięte na inne cele.

- Zadanie pod hasłem pawilon za 200 tys zostało zdjęte z budżetu – potwierdził P. Korytkowski, prezydent Konina. - Trzeba zaoszczędzić jeszcze w tym roku. Dlatego te przesunięcia. Chcemy podejść do uchwalenia budżetu jeszcze w tym roku. W naszym skarbcu pieniędzy nie ma. Będziemy mieli pewną trudność w realizacji budżetu. Nie będziemy mieli możliwości funkcjonowania w normalnym cyklu – tłumaczył prezydent Konina. - Jest uchwała o zaciąganiu kredytu, z takowego kredytu na pewno skorzystamy, to będzie nieodzowne

Ponieważ projekt budżetu na 2019 rok został przygotowany jeszcze przez poprzedników, w takim wymiarze zostanie poddany pod dyskusję na kolejnej sesji nowej Rady Miasta Konina. - Mogę apelować jedynie do państwa o powściągliwość jeżeli chodzi o tzw. „koncert życzeń”, czyli formułowanie wniosków o konkretne działania do budżetu na 2019. Teraz my jesteśmy odpowiedzialni za to, w jakiś sposób zamknie się tegoroczny budżet.

O merytoryczną dyskusję w sprawie budżetu zaapelował do wszystkich radnych - Sławomir Lorek, były wiceprezydent, obecnie radny. - Proszę, abyśmy merytorycznie dyskutowali o tym, jakie są potrzeby i możliwości miasta. 

Fot. Projekt 

  • Nie będzie kontenera na bulwarze nadwarciańskim za 200 tys. zł

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Wychodzi na to, że Nowicki z Lorkiem wyczyścili kasę miasta do czysta. Wyrzucenie pomysłu kontenerów na bulwarze do budżetowego śmietnika może być pierwszym krokiem na długiej drodze dochodzenia do normalności w naszym mieście.
Dodano: 5.12.2018 13:04    Przez: ~biegłyrewident
... ja proponuje aby w ramach "oszczędności" wymienić jeszcze raz wszystkie kostki chodnikowe w całym mieście. a co tam na pewno stać Nas na takie wydatki...
Dodano: 5.12.2018 13:12    Przez: ~Producent Kostki Brukowej
A teraz Lorek prosi o merytoryczna dyskusję, śmiech na sali
Dodano: 5.12.2018 13:18    Przez: ~Paty
I koniecznie druga toaletę przy Bulwarach ale tym razem za dwa miliony
Dodano: 5.12.2018 13:17    Przez: ~Paty
A ja się pytam CO Z PRZEPRAWĄ ???
Dodano: 5.12.2018 13:23    Przez: ~ja

KOMENTARZE

Wychodzi na to, że Nowicki z Lorkiem wyczyścili kasę miasta do czysta. Wyrzucenie pomysłu kontenerów na bulwarze do budżetowego śmietnika może być pierwszym krokiem na długiej drodze dochodzenia do normalności w naszym mieście.
Dodano: 05.12.2018 13:04    Przez: ~biegłyrewident
A teraz Lorek prosi o merytoryczna dyskusję, śmiech na sali
Dodano: 05.12.2018 13:18    Przez: ~Paty
Pinindzy ni ma i nie będzie. Kto za, kto przeciw? Głosami Koalicji Obywatelskiej zatwierdzono. Dla myślących inaczej POlecam opinię eksperta, profesora Leszka Balcerowicza.
Dodano: 05.12.2018 16:54    Przez: ~ni ma
Mieliśmy Józia teraz mam replikę Trzaskowskiego i Petru w postaci Korytkowskiego.
Dodano: 05.12.2018 18:48    Przez: ~QQQ
Jak to w Mieście. Mało precyzyjny artykuł. Nie wyartykułowano na co miał by być przeznaczony ów kontener.
Dodano: 05.12.2018 13:10    Przez: ~krowa
Ja mam 2 kontenery za 120 zł jeden i wszystkie śmieci się w nich mieszczą. Ten pewnie miałby być ze złota.
Dodano: 05.12.2018 17:40    Przez: ~Pn
... ja proponuje aby w ramach "oszczędności" wymienić jeszcze raz wszystkie kostki chodnikowe w całym mieście. a co tam na pewno stać Nas na takie wydatki...
Dodano: 05.12.2018 13:12    Przez: ~Producent Kostki Brukowej
I koniecznie druga toaletę przy Bulwarach ale tym razem za dwa miliony
Dodano: 05.12.2018 13:17    Przez: ~Paty
Dobre, bardzo dobre, grosz publiczny można trwonić, a co tam podniesie się opłaty i podatki mieszkańcom i się wyrówna, a ciemne społeczeństwo i tak nie zauważy, że się ich skubie z pieniędzy.
Dodano: 05.12.2018 18:20    Przez: ~Władza
Może w końcu na most na Łężynie ?
Dodano: 05.12.2018 13:18    Przez: ~ejjj obietnice
nie ma kasy! widzisz ze kontener za 200k wazniejszy. wy se tam w lęzynei kajaki pokupujta i dobre gumiaki i bedzie dobrze
Dodano: 05.12.2018 13:41    Przez: ~212
tak trza będzie zrobić :-)
Dodano: 05.12.2018 17:13    Przez: ~oj
A ja się pytam CO Z PRZEPRAWĄ ???
Dodano: 05.12.2018 13:23    Przez: ~ja
narazie stoi
Dodano: 05.12.2018 13:48    Przez: ~dzuadek
jeszcze stoi .....
Dodano: 05.12.2018 15:59    Przez: ~am
Koalicja mówiła,że kabla będzie ciągła. POza tym niekulturalnie jest mówić z pełnymi ustami.
Dodano: 05.12.2018 17:01    Przez: ~perwersja
Widzę że informacja o wymianie kabla, przed samymi świętami dla kogoś nie wygodna! Skoro lm, usuwa komentarz z informacją, iż na tydzień będzie zamknięta wschodnia nitka przeprawy.
Dodano: 05.12.2018 18:15    Przez: ~Nie ładnie usuwać
Przeprawa na razie padła. Bedzie ją remontować niejjaki Pn z Ościsłowa.
Dodano: 05.12.2018 13:31    Przez: ~Ssśs
No przcoez Pinokio z PiS obsługa ecal drugi most... 😂😂😂
Dodano: 05.12.2018 13:36    Przez: ~Pn
Pn co znaczy ecal ???Co ty gościu bierzesz ? Pochwal się !!!!
Dodano: 05.12.2018 17:05    Przez: ~Angela
co brakuje kasy na odprawę J Nowickiego i jego ekipy . Przecież zmiany w budżetu nie jest tak łatwo dokonać. Korytkowski przecież kasę rozdawał swoim na dziwne projekty, niech dalej zadłuża nasze miasto(może jakieś kolejne obligacje) ta ekipa nie ma pomysłu na nasze miasto. Proszę niech przedstawią choć jeden projekt wyliczony który ma sens- brak i to jest naga prawda .Jakich poprzedników to ta sama ekipa uchwalała budżet i dziś nie wie o co chodzi."Proszę, abyśmy merytorycznie dyskutowali o tym, jakie są potrzeby i możliwości miasta. " i kto to mówi Lorek, śmiech na sali w biały dzień to że on jest durniem to nie znaczy że wszyscy mieszkańcy, jak on się nie wstydzi tak mówić . Pan Korytkowski niech przedstawia swoje koncepcje z tymi swoimi specjalistami które były już gotowe tak mówił w trakcie wyborów. Czas na czyny.
Dodano: 05.12.2018 13:40    Przez: ~xxx
Święta idą, trzeba na prezenty coś wysupłać :)
Dodano: 05.12.2018 15:00    Przez: ~yac
Prezenty dla swoich urzędników pod choinkę ?
Dodano: 05.12.2018 18:26    Przez: ~A to dobre ?
200 tys kontener 250 nagrody dla przypadusów na pożegnanie milion na kibel i tak sie SLD bawilo za nasza kase! Przypominam ze miasto jest zadluzone na 120 mln pln... i kolejny kredycik w kolejce czeka wlasnei przez te nieudolne decyzje komunistow. dobrze ze sa pogonieni
Dodano: 05.12.2018 13:43    Przez: ~23e
Im, jak Szydlo, po prawej stu die nalezalo 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 05.12.2018 13:48    Przez: ~Pn
Pn popierał Nowickiego, teraz popiera p. Korytkowskiego.
Dodano: 05.12.2018 18:29    Przez: ~TVN
@TVN - popieram normalnych ludzi.
Dodano: 06.12.2018 13:14    Przez: ~Pn
za 230 tyś postawiłem dom jednorodzinny 100m2. A tu 200tys za jakiegoś blaszaka. CBŚ MIKE WIDZIANE
Dodano: 05.12.2018 14:02    Przez: ~janek
Postawienie go za tę kasę to kuriozum w skali świata. Na Allegro taki nowy kontenerek kosztuje góra 30 tys. na wypasie. Ale ciekawsze jest że za koncepcję postawienia tego kontenera i na projekt tego "badziewia" poszło tyle kasy ile rynkowo kosztuje sam kontener.I za to należało by kogoś srogo rozliczyć....
Dodano: 05.12.2018 16:58    Przez: ~wodnik szuwarek
Proszę o podanie do publicznej wiadomości jaki miasto ma koszt organizacji tzw sylwestra w Koninie .Sylwester winien być na placu Wolności i w Czarkowie ,nie koniecznie musza być gwiazdy które kosztują 4 razy tyle co konińskie kapele czy DJ Niech będzie dobrze i tanio i artyści z Konina ,a może połowę na te sztuczne ognie i kasa będzie na te nie wiadomo po co kontenery. Wystarczy trochę pomyśleć, Przychylam się do pytania co z przeprawa? , co z ul Staszica ? ,co z amfiteatrem? , co z Ościsłowem ?,co z Cena za cieplik ?,I mogę tak dalej....??? Miały być spotkania z mieszkańcami -konsultacje i gdzie są ,jak jest dyskusja jak nie ma propozycji i pomysłu. czas igrzysk dawno się skończył teraz do roboty Panie Korytkowski. Mieszkańcy teraz Pan będą bardzo rozliczali z obietnic ja tego przypilnuje taki moje prawo mieszkańca ,a jutro p. Szłapka ma wolny termin to może w końcu porozmawia się o obniżce cen za cieplik, czemu to trwa tak długo.
Dodano: 05.12.2018 14:04    Przez: ~xxx
Na zadane pytania odpowiedzi nie będzie. Jak pisał kllasyk "wygraliśmy wybory samorządowe w Koninie i ci nam teraz zrobicue"
Dodano: 05.12.2018 15:24    Przez: ~Asśsss
Proszę żadnych petard w Sylwestra pieski się boją i szkoda pieniędzy.Dużo miast już od tego odchodzi.Zastanówcie się.
Dodano: 05.12.2018 23:15    Przez: ~do urzędu
Ja tam wolę piękne rozbłyski niż jakieś zawszone i srające wszędzie pieski.
Dodano: 06.12.2018 18:03    Przez: ~Urzędnik z UM
1 z 4
1234>>