Dzisiaj jest poniedziałek 17 grudnia 2018, imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21408) SPORT FORUM FIRMY (5273) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -3oC
Jutropogoda
-1 / -1oC
Pojutrzepogoda
-1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pływanie. Potrójne mistrzostwo Polski do lat piętn ... (4)Konin. Flagi w setną rocznicę wybuchu Powstania Wi ... (26)

Nie będzie kontenera na bulwarze nadwarciańskim za 200 tys. zł

Dodano: 5.12.2018 12:50

Nie będzie kontenera przy bulwarze za 200 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na inne miejskie wydatki.

Ponieważ podczas sesji rady Miasta Konina rozważano zmiany w budżecie, okazało się, że pieniądze przeznaczone na kontener na bulwarze zostaną przesunięte na inne cele.

- Zadanie pod hasłem pawilon za 200 tys zostało zdjęte z budżetu – potwierdził P. Korytkowski, prezydent Konina. - Trzeba zaoszczędzić jeszcze w tym roku. Dlatego te przesunięcia. Chcemy podejść do uchwalenia budżetu jeszcze w tym roku. W naszym skarbcu pieniędzy nie ma. Będziemy mieli pewną trudność w realizacji budżetu. Nie będziemy mieli możliwości funkcjonowania w normalnym cyklu – tłumaczył prezydent Konina. - Jest uchwała o zaciąganiu kredytu, z takowego kredytu na pewno skorzystamy, to będzie nieodzowne

Ponieważ projekt budżetu na 2019 rok został przygotowany jeszcze przez poprzedników, w takim wymiarze zostanie poddany pod dyskusję na kolejnej sesji nowej Rady Miasta Konina. - Mogę apelować jedynie do państwa o powściągliwość jeżeli chodzi o tzw. „koncert życzeń”, czyli formułowanie wniosków o konkretne działania do budżetu na 2019. Teraz my jesteśmy odpowiedzialni za to, w jakiś sposób zamknie się tegoroczny budżet.

O merytoryczną dyskusję w sprawie budżetu zaapelował do wszystkich radnych - Sławomir Lorek, były wiceprezydent, obecnie radny. - Proszę, abyśmy merytorycznie dyskutowali o tym, jakie są potrzeby i możliwości miasta. 

Fot. Projekt 

  • Nie będzie kontenera na bulwarze nadwarciańskim za 200 tys. zł

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Wychodzi na to, że Nowicki z Lorkiem wyczyścili kasę miasta do czysta. Wyrzucenie pomysłu kontenerów na bulwarze do budżetowego śmietnika może być pierwszym krokiem na długiej drodze dochodzenia do normalności w naszym mieście.
Dodano: 5.12.2018 13:04    Przez: ~biegłyrewident
... ja proponuje aby w ramach "oszczędności" wymienić jeszcze raz wszystkie kostki chodnikowe w całym mieście. a co tam na pewno stać Nas na takie wydatki...
Dodano: 5.12.2018 13:12    Przez: ~Producent Kostki Brukowej
A teraz Lorek prosi o merytoryczna dyskusję, śmiech na sali
Dodano: 5.12.2018 13:18    Przez: ~Paty
I koniecznie druga toaletę przy Bulwarach ale tym razem za dwa miliony
Dodano: 5.12.2018 13:17    Przez: ~Paty
A ja się pytam CO Z PRZEPRAWĄ ???
Dodano: 5.12.2018 13:23    Przez: ~ja

KOMENTARZE

Na sowite nagrody bylo wiec sie budzet konczy nie wystarczyloby dac tym 83pracownikom 500zl na reke a nie po kilka tysi Jozek niech ze swoich teraz odda.
Dodano: 05.12.2018 14:22    Przez: ~dziadostwo
Dajcie joziowi na tajemniczy ogrod we wilkowie niech chlopina ma a co!!!!!!!
Dodano: 05.12.2018 14:44    Przez: ~Sw.mikolaj
Pan prezydent chce zaciągnąć kredyt,pytanie na co i po co? I kto to będzie spłacał potem?! Nie podoba mi się to,oby potem nie było tak że miasto będzie zadłużone przez ten kredyt,napewno nie chodzi o mala kwotę.
Dodano: 05.12.2018 14:57    Przez: ~Ha
Karzl zaciagnal na patoli 500 zadluzajac kraj i jakos nie zadawales durnowatych pytan. Dlaczego?
Dodano: 05.12.2018 20:12    Przez: ~Pn
Tereny inwestycyjne należy obsiać kukurydzą, którą się skosi, wymłóci i sprzeda. Będzie kasa na waciki.
Dodano: 05.12.2018 15:12    Przez: ~Felek Stankiewicz
Pierwszy raz słyszę o oszczędzaniu pieniędzy w Koninie...
Dodano: 05.12.2018 16:57    Przez: ~Tomek
Oszczędzać można coś co się ma. Może raczej o długi tu chodzi i POprawniej brzmi oszczędzanie zamiast oddawanie.
Dodano: 05.12.2018 17:14    Przez: ~krecha
Tylko następne kredyty zaciągane przez p. Prezydenta Korytkowskiego mogą uratować miasto, a nie pisałem że nowy Prezydent z PO zadłuży miasto jeszcze bardziej ?
Dodano: 05.12.2018 17:09    Przez: ~Mieszkaniec
A ile wydał pieniędzy z budżetu miasta na odchodne p. Prezydent Nowicki swoim urzędnikom ?
Dodano: 05.12.2018 17:14    Przez: ~Miasto się zadłuża
Misiewicze . pl pokecam zobaczyc jakie kwoty chapia. Bieresiu, Ojczulekvi inne szumowiny padkudne.... Studnia bez dna...
Dodano: 05.12.2018 20:08    Przez: ~Pn
Madra decyzja......
Dodano: 05.12.2018 17:27    Przez: ~Po.
Dobry gospodarz to gospodaruje tym co ma. Pożyczyć i coś zrobić to każdy głupek potrafi (nawet Pn). Druga uwaga ; Zabrane na pawilon (kontener) pieniądze na co mają być przeznaczone ? - Tego pan prezydent Korytkowski już nie powiedział, ale łatwo się domyśleć, że znowu na wysokie nagrody świąteczne do gryzipiórków z UM... A przyjdzie lato i się okaże, że bulwar już 7 rok będzie pusty i nudny.
Dodano: 05.12.2018 18:01    Przez: ~Nie tędy droga prezydencie
Nie po to dorwali się do koryta aby teraz zaciskać pasa. Władza do szału doprowadza. poprzez zaciąganie nowych kredytów będą zadłużać miasto coraz bardziej, aż Konin splajtuje.
Dodano: 05.12.2018 18:41    Przez: ~Witek
PiS zadluza kraj i jakos nie kojarze bys darl z tego powodu swojego ryya, why?
Dodano: 05.12.2018 20:07    Przez: ~Pn
Pn kontenera chyba nie będie. Gdzie ty się lewatywo w Koninie na bulwarach wykasztanisz. Chyba w majty lewaku
Dodano: 05.12.2018 18:10    Przez: ~Nick name
Tym bardziej, że często ma rozwolnienie, czy leki na głowę nie powodują przyśpieszonej przemiany materii ?
Dodano: 05.12.2018 18:43    Przez: ~Stoperan
Nowy Prezydent powinien chyba wygłosić exposé. Te 200 000 ma być tym?
Dodano: 05.12.2018 18:40    Przez: ~pytam
Expose w TVN-ie ?
Dodano: 05.12.2018 18:46    Przez: ~Dobre
2 z 4
<<1234>>