Dzisiaj jest czwartek 13 grudnia 2018, imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21804) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -2oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Czterech chętnych do kierowania biurem prez ... (28)"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (38)

Nie będzie kontenera na bulwarze nadwarciańskim za 200 tys. zł

Dodano: 5.12.2018 12:50

Nie będzie kontenera przy bulwarze za 200 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na inne miejskie wydatki.

Ponieważ podczas sesji rady Miasta Konina rozważano zmiany w budżecie, okazało się, że pieniądze przeznaczone na kontener na bulwarze zostaną przesunięte na inne cele.

- Zadanie pod hasłem pawilon za 200 tys zostało zdjęte z budżetu – potwierdził P. Korytkowski, prezydent Konina. - Trzeba zaoszczędzić jeszcze w tym roku. Dlatego te przesunięcia. Chcemy podejść do uchwalenia budżetu jeszcze w tym roku. W naszym skarbcu pieniędzy nie ma. Będziemy mieli pewną trudność w realizacji budżetu. Nie będziemy mieli możliwości funkcjonowania w normalnym cyklu – tłumaczył prezydent Konina. - Jest uchwała o zaciąganiu kredytu, z takowego kredytu na pewno skorzystamy, to będzie nieodzowne

Ponieważ projekt budżetu na 2019 rok został przygotowany jeszcze przez poprzedników, w takim wymiarze zostanie poddany pod dyskusję na kolejnej sesji nowej Rady Miasta Konina. - Mogę apelować jedynie do państwa o powściągliwość jeżeli chodzi o tzw. „koncert życzeń”, czyli formułowanie wniosków o konkretne działania do budżetu na 2019. Teraz my jesteśmy odpowiedzialni za to, w jakiś sposób zamknie się tegoroczny budżet.

O merytoryczną dyskusję w sprawie budżetu zaapelował do wszystkich radnych - Sławomir Lorek, były wiceprezydent, obecnie radny. - Proszę, abyśmy merytorycznie dyskutowali o tym, jakie są potrzeby i możliwości miasta. 

Fot. Projekt 

  • Nie będzie kontenera na bulwarze nadwarciańskim za 200 tys. zł

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Wychodzi na to, że Nowicki z Lorkiem wyczyścili kasę miasta do czysta. Wyrzucenie pomysłu kontenerów na bulwarze do budżetowego śmietnika może być pierwszym krokiem na długiej drodze dochodzenia do normalności w naszym mieście.
Dodano: 5.12.2018 13:04    Przez: ~biegłyrewident
... ja proponuje aby w ramach "oszczędności" wymienić jeszcze raz wszystkie kostki chodnikowe w całym mieście. a co tam na pewno stać Nas na takie wydatki...
Dodano: 5.12.2018 13:12    Przez: ~Producent Kostki Brukowej
A teraz Lorek prosi o merytoryczna dyskusję, śmiech na sali
Dodano: 5.12.2018 13:18    Przez: ~Paty
I koniecznie druga toaletę przy Bulwarach ale tym razem za dwa miliony
Dodano: 5.12.2018 13:17    Przez: ~Paty
A ja się pytam CO Z PRZEPRAWĄ ???
Dodano: 5.12.2018 13:23    Przez: ~ja

KOMENTARZE

Dla Pn proponuję wybudować 4 kontenery bo po jedzeniu cebuli i buraków chłopina nie wytrzyma. Zwieracze mu puszczą lewackiemu trollowi. Aha mam dla ciebie pracę w kanałach przy wywalaniu odchodów. Pasuje lewaku
Dodano: 05.12.2018 19:12    Przez: ~Nick namr
U mnie może kible czyścić na zakładzie. Ten Pn to debil nie z tej ziemi
Dodano: 05.12.2018 19:27    Przez: ~polka
A miasto z kasy podatników dotuje klub golfa, to w Koninie taki masowy sport....
Dodano: 05.12.2018 19:22    Przez: ~sobota
"Pracownicy sądów zamierzają pójść śladem policjantów i masowo brać zwolnienia lekarskie. W ten sposób chcą wywalczyć 1000 zł podwyżki. Akcja ma rozpocząć od najbliższego poniedziałku." 😂😂😂 Brawo, Polacy sie budza i pokazuja srodkowy paluszek Widzowi Narodu. A tu jeszcze Łojczulekbz Toronto wbija nóż w kaczy grzbiet. Super ten tok sie konczy i daje wielka radosc na 2019. 😁😁😁
Dodano: 05.12.2018 20:03    Przez: ~Pn
Ej cymbale Pn czemu tak niewyraznie piszesz ???? Nerwy czy pijesz smieciu ?
Dodano: 05.12.2018 21:07    Przez: ~Angela och ja libe rudy
Naćpany jest. Ma podwójną odobowość. Tworki czekają
Dodano: 05.12.2018 21:48    Przez: ~Max Mad
@Angela och ja libe rudy -=smiec to cie stworzyl 😂😂😂
Dodano: 06.12.2018 13:27    Przez: ~Pn
PANIE PREZYDENCIE KORYTKOWSKI CZEKAMY NA ZMIANY PERSONALNE W SPÓŁKACH MIEJSKICH.
Dodano: 05.12.2018 21:44    Przez: ~Wuborca
Jak pis zrobi wpuerw mianyvw nierzadzie.
Dodano: 06.12.2018 13:28    Przez: ~Pb
Ale kabaret na tej wsi,wystarczy czytać cebulowe komentarze ,durne,miasto
Dodano: 05.12.2018 21:53    Przez: ~Lx
Sporo tu suwerena i dobrego sortu wiec komentarze sa takie kakie sa.
Dodano: 06.12.2018 13:28    Przez: ~Pn
Nie wróży to nic dobrego na najbliższe miesiące, a może nawet lata.
Dodano: 05.12.2018 21:54    Przez: ~prognoza
Merytoryczna dyskusja - jak wyprowadzić pieniądze z budżetu dla swoich, obciążyć podatkami, kosztami zadłużenia obywateli miasta, niech ludzie płacą za ciągle rosnący dług miasta za rządów PO- SLD 13 mln zł., na cóż trzeba zwiększyć DŁUG...lemingi płacić nie ma rady :-) a przy okazji plujemy na Polskę , PIS , kościół, patriotów i uczciwych Polaków, no dalej razem ! tfu tfu
Dodano: 05.12.2018 23:18    Przez: ~pała z peło
Tetaz podak dlug pisiorow. Na ile zadluzyki kraj buorac chocby kredyt na patoli pincset??
Dodano: 06.12.2018 13:18    Przez: ~Pn
Lorek, się nie wstydzisz matematyku za stan finansów miasta? Siadaj! Pała!
Dodano: 05.12.2018 23:20    Przez: ~pała z matematyki
Pani Pilarskiej chyba bardzo spieszyło się na manicure, bo ten artykuł jest tak niespójny i bełkotliwy, że trudno cokolwiek z niego wywnioskować poza tym, że miasto nie ma kasy, a nowy prezydent właśnie się zorientował, że poprzednik rozpirzył kasę na złote klamki i nocniki. Jak piszecie, to piszcie tak, żeby ktoś, kto nie siedzi na sesji i nie jest wtajemniczony w prace samorządu mógł zrozumieć o co chodzi.
Dodano: 06.12.2018 01:17    Przez: ~leserskie media
3 z 4
<<1234>>