Dzisiaj jest czwartek 13 grudnia 2018, imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21813) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -2oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Czterech chętnych do kierowania biurem prez ... (28)"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (38)

Nie będzie kontenera na bulwarze nadwarciańskim za 200 tys. zł

Dodano: 5.12.2018 12:50

Nie będzie kontenera przy bulwarze za 200 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na inne miejskie wydatki.

Ponieważ podczas sesji rady Miasta Konina rozważano zmiany w budżecie, okazało się, że pieniądze przeznaczone na kontener na bulwarze zostaną przesunięte na inne cele.

- Zadanie pod hasłem pawilon za 200 tys zostało zdjęte z budżetu – potwierdził P. Korytkowski, prezydent Konina. - Trzeba zaoszczędzić jeszcze w tym roku. Dlatego te przesunięcia. Chcemy podejść do uchwalenia budżetu jeszcze w tym roku. W naszym skarbcu pieniędzy nie ma. Będziemy mieli pewną trudność w realizacji budżetu. Nie będziemy mieli możliwości funkcjonowania w normalnym cyklu – tłumaczył prezydent Konina. - Jest uchwała o zaciąganiu kredytu, z takowego kredytu na pewno skorzystamy, to będzie nieodzowne

Ponieważ projekt budżetu na 2019 rok został przygotowany jeszcze przez poprzedników, w takim wymiarze zostanie poddany pod dyskusję na kolejnej sesji nowej Rady Miasta Konina. - Mogę apelować jedynie do państwa o powściągliwość jeżeli chodzi o tzw. „koncert życzeń”, czyli formułowanie wniosków o konkretne działania do budżetu na 2019. Teraz my jesteśmy odpowiedzialni za to, w jakiś sposób zamknie się tegoroczny budżet.

O merytoryczną dyskusję w sprawie budżetu zaapelował do wszystkich radnych - Sławomir Lorek, były wiceprezydent, obecnie radny. - Proszę, abyśmy merytorycznie dyskutowali o tym, jakie są potrzeby i możliwości miasta. 

Fot. Projekt 

  • Nie będzie kontenera na bulwarze nadwarciańskim za 200 tys. zł

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Wychodzi na to, że Nowicki z Lorkiem wyczyścili kasę miasta do czysta. Wyrzucenie pomysłu kontenerów na bulwarze do budżetowego śmietnika może być pierwszym krokiem na długiej drodze dochodzenia do normalności w naszym mieście.
Dodano: 5.12.2018 13:04    Przez: ~biegłyrewident
... ja proponuje aby w ramach "oszczędności" wymienić jeszcze raz wszystkie kostki chodnikowe w całym mieście. a co tam na pewno stać Nas na takie wydatki...
Dodano: 5.12.2018 13:12    Przez: ~Producent Kostki Brukowej
A teraz Lorek prosi o merytoryczna dyskusję, śmiech na sali
Dodano: 5.12.2018 13:18    Przez: ~Paty
I koniecznie druga toaletę przy Bulwarach ale tym razem za dwa miliony
Dodano: 5.12.2018 13:17    Przez: ~Paty
A ja się pytam CO Z PRZEPRAWĄ ???
Dodano: 5.12.2018 13:23    Przez: ~ja

KOMENTARZE

Bulwar za 200 tys.?
Dodano: 06.12.2018 06:50    Przez: ~Gość
Ti coe oburza 200 tys a jak ida miliony, ba mozevjuz nawer miliardy na Rydzola z Toronto to ryya nie drzesz??
Dodano: 06.12.2018 13:22    Przez: ~Pn
Pn ryja drze.
Dodano: 06.12.2018 19:27    Przez: ~A co
Kto tych ludzi wybieral? Przecież to ta sama klika co poprzednia! Szkoda Konina! Zero pomysłu na przyszłość. Po prostu WIĘCEJ Trzaskowskich - Korytkowskich.
Dodano: 06.12.2018 08:44    Przez: ~Fafiik
A kogo bys cjcial? Pisiewiczy? 😂😂😂
Dodano: 06.12.2018 13:22    Przez: ~Pn
co brakuje kasy na odprawę J Nowickiego i jego ekipy . Przecież zmiany w budżetu nie jest tak łatwo dokonać. Korytkowski przecież kasę rozdawał swoim na dziwne projekty, niech dalej zadłuża nasze miasto(może jakieś kolejne obligacje) ta ekipa nie ma pomysłu na nasze miasto. Proszę niech przedstawią choć jeden projekt wyliczony który ma sens- brak i to jest naga prawda .Jakich poprzedników to ta sama ekipa uchwalała budżet i dziś nie wie o co chodzi."Proszę, abyśmy merytorycznie dyskutowali o tym, jakie są potrzeby i możliwości miasta. " i kto to mówi Lorek, śmiech na sali w biały dzień to że on jest durniem to nie znaczy że wszyscy mieszkańcy, jak on się nie wstydzi tak mówić . Pan Korytkowski niech przedstawia swoje koncepcje z tymi swoimi specjalistami które były już gotowe tak mówił w trakcie wyborów. Czas na czyny.
Dodano: 06.12.2018 08:51    Przez: ~xxx
Proszę o podanie do publicznej wiadomości jaki miasto ma koszt organizacji tzw sylwestra w Koninie .Sylwester winien być na placu Wolności i w Czarkowie ,nie koniecznie musza być gwiazdy które kosztują 4 razy tyle co konińskie kapele czy DJ Niech będzie dobrze i tanio i artyści z Konina ,a może połowę na te sztuczne ognie i kasa będzie na te nie wiadomo po co kontenery. Wystarczy trochę pomyśleć, Przychylam się do pytania co z przeprawa? , co z ul Staszica ? ,co z amfiteatrem? , co z Ościsłowem ?,co z Cena za cieplik ?,I mogę tak dalej....??? Miały być spotkania z mieszkańcami -konsultacje i gdzie są ,jak jest dyskusja jak nie ma propozycji i pomysłu. czas igrzysk dawno się skończył teraz do roboty Panie Korytkowski. Mieszkańcy teraz Pan będą bardzo rozliczali z obietnic ja tego przypilnuje taki moje prawo mieszkańca ,a jutro p. Szłapka ma wolny termin to może w końcu porozmawia się o obniżce cen za cieplik, czemu to trwa tak długo.
Dodano: 06.12.2018 08:52    Przez: ~xxx
Czy Konin zawsze musi być liderem w podwyżkach ? Cieplik średnio w Polsce zdrożał o 8% .W Koninie 34 % to jest nie do przyjęcia. Myślę ,że taka decyzja powinna spotkać się ze stromy mieszkańców wielkim odzewem.Jest to cisza przed burzą.
Dodano: 06.12.2018 09:49    Przez: ~realista
@realista - doksztalc sie bovwidac, ze bredzisz....
Dodano: 06.12.2018 13:23    Przez: ~Pn
@realista - sa moejsca, gdzie oplaty wzrosna nawetvo 47%...
Dodano: 06.12.2018 13:24    Przez: ~Pn
W ramach oszczędności proszę wstrzymać wszystkie odprawy prosze ozwrot wypłaconych nagród wstrzmać wypłaty 13 pensji dla prezydenta i całeji kadry w spółkach miejskich pgkim wod kan zakład cieplny mzk prosze o zmniejszenie wynagrodzeń o 10% wyż. wymienieni nie powinni dostawać nagród za prace ktura jest w zakresie ich obowiązków powinno trać tak długo aż miasto spłaci zaciągnięte kredyty
Dodano: 06.12.2018 09:35    Przez: ~POD RUMIN
a co ze sprawą zgłoszoną pzes odchodzącego prezydenta do prokóratury czy gdyby wygrał wybory nie było by zgłoszenia
Dodano: 06.12.2018 09:44    Przez: ~xxxx
Na razie zgloszone zosyanie przestępstwo radnego pis. 😁😁😁
Dodano: 06.12.2018 13:25    Przez: ~Pn
I dobrze, bo pomysł był postrzelony.
Dodano: 06.12.2018 11:33    Przez: ~.
Ciekawe co z zamknięta ulicą Staszica ....
Dodano: 06.12.2018 11:53    Przez: ~X
Jeśli chodzi o ulicę to pytanie do Polaków, ale jeśli chodzi o tę kamienicę to już pytanie do żydów.
Dodano: 06.12.2018 18:22    Przez: ~HEBREW SECTION
jak tam nasz nadworny matematyk Pan Lorek, znalazł już 130 mln długu miasta? przecież ten Pan jest niezwykłym Panem Nauczycielem Matematykiem, potrafi nawet liczyć głosy na RM
Dodano: 06.12.2018 13:04    Przez: ~pała z matmy
W przeciwienstwie do dwulicowych pissuarjow, ktorzy nawet guzika nie potrafia obsłużyć poprzez nacisniecie... 😂😂😂
Dodano: 06.12.2018 13:17    Przez: ~Pn
Wy Szanowni Mieszkańcy Konina wybudowaliście piękne bulwary (może trochę przykrótkie, ale niech tam). I tylko Wam pozazdrościć. Ale już zagospodarować ich, to przez tyle lat nie potrafiliście. Żadnej atrakcji tam nie ma, nawet zwykłej starej łódki, jakiegoś stateczku, barki, motorówki, jakiejś knajpki z przygrywający w tle muzykiem - Tam w środku lata, nawet dziecku loda nie było można kupić, nawet piwa... Przy samych bulwarach jakieś ruiny i rozwalające się niby kamienice - a rozwalić to w czortu !!! Pobudować tam szereg prawdziwych kamienic, miejsce piękne z widokiem na rzekę. Co, pomysłów Wam brakuje ? Jeszcze raz apeluję do Was Szanowni Mieszkańcy : wymuście to na swojej władzy o rozsądne zagospodarowanie tych bulwarów wraz z otoczeniem, bo wpakowano tam tyle pieniędzy i co ? Pusto tam, nudno, smutno, a przy bulwarach brzydkie rudery ! Szanowni Mieszkańcy Konina : NIECH TE BULWARY BĘDĄ WASZĄ PIĘKNĄ WIZYTÓWKĄ MIASTA !!!
Dodano: 06.12.2018 19:01    Przez: ~Życzliwy Wam Poznaniak
bardzo trawna diagnoza ,jest wielu mieszkańców Konina co to pojmuje, sorry ale musi minąć dużo czasu żeby to inni zrozumieli na dziś z Korytkowski nie ma żadnych szans .Tak dziś trzeba myśleć co z bulwarami za 5 lub 6 lat przygotowywać koncepcję. Podam jeden pomysł przywrócić Kino "Górnik" dawne "Polonia" wystarczy zainteresować jakąś dobra sieć kin i wybudować piękne z kawiarnią i widokiem na Warte kameralną salę na 100 miejsc. Miasto ma tu rolę negocjatora do roboty Panie Korytkowski z tymi super doradcami. Jest szansa pokazać się z dobrej gospodarskiej strony. Proszę tylko nie Lipiński
Dodano: 07.12.2018 07:50    Przez: ~xxx
4 z 4
<<1234