Dzisiaj jest środa 20 listopada 2019, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19702) SPORT FORUM FIRMY (5416) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 10oC
Jutropogoda
10 / 9oC
Pojutrzepogoda
8 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parking przy ulicy Przemysłowej będzie jutr ... (0)Nowa miotła nie pomogła. Górnik po jesieni w stref ... (0)

Czy istnieją materace idealne?

Materiał promocyjny

Dodano: 6.12.2018 11:30
  • Czy istnieją materace idealne?

Czy istnieją materace idealne? Nad pytaniem głowi się większość osób stojących przed wyzwaniem urządzenia nowej sypialni. W poszukiwaniu odpowiedzi przetrząsają dziesiątki, jeżeli nie setki stron internetowych i... na żadnej nie znajdują jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Bo idealne materace nie istnieją, ich parametry powinny być ściśle dostosowane do potrzeb konkretnego użytkownika.

Materace – indywidualne preferencje

Kupując materace należy wziąć pod uwagę swoje własne preferencje. Jedni lubią spać na nieco miększym podłożu, inni na twardszym i to jest w pełni akceptowalne i uzasadnione. Nie należy oczywiście popadać tutaj w skrajność, ponieważ w każdym wypadku odbędzie się to ze szkodą dla użytkownika. Oprócz subiektywnych upodobań konieczne też jest uwzględnienie ewentualnych problemów zdrowotnych, w tym przebytych urazów kręgosłupa, wad postawy, a nawet alergii, ponieważ tylko podchodząc do sprawy całościowo jesteśmy w stanie znaleźć idealny materac.

Długość, szerokość i grubość materaca

Długość łóżka musi być dobrana do wzrostu właściciela. Przyjmuje się, że powinno być ono co najmniej 20 cm dłuższe niż jego wysokość, ponieważ tylko wtedy umożliwi mu komfortowy wypoczynek bez ciągłego zahaczania o zagłówek. Równie ważnym parametrem jest szerokość. Dla jednej osoby raczej wystarczy, jeżeli wartość ta będzie wynosiła około 80 cm, jeżeli natomiast chodzi o pary, to za absolutne minimum przyjmuje się 140 cm, przy czym znacznie lepszym wyborem będzie 160 cm, a nawet nieco więcej.

Kolejną istotną, choć często zapominaną kwestią jest grubość materaca. Tutaj nie ma sztywnych reguł, jednak należy ją dobierać przede wszystkim do wagi. I tak osoby szczupłe doskonale się wyśpią na cieńszej powierzchni, natomiast ludzie z nadwagą będą potrzebowali znacznie grubszej.

Waga i wzrost

Kupując materace, nie można zapomnieć o uwzględnieniu stosunku wagi do wzrostu. Jak radzi konsultant sklepu z materacami Sleeptime.pl, trzeba tu pamiętać, że, posługując się przykładem, osoba wysoka o wadze 80 kg będzie potrzebowała miększego łóżka, niż osoba o tej samej masie ciała, ale wzroście 160 cm. Wszystko dlatego, że ciężar będzie się wtedy inaczej rozkładał.

Materace – ze strefami twardości czy bez

Niektóre materace, najczęściej kieszeniowe, wzbogacone są o strefy twardości. Oznacza to, że zostały one dodatkowo wzmocnione w miejscach, gdzie ciało wywiera większy nacisk na ich powierzchnię, czyli między innymi w okolicach barków i bioder. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że gwarantuje ono lepsze podparcie sylwetki i umożliwia zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa w czasie snu. Tym samym strefy twardości są bardzo dobrym rozwiązaniem znacznie podnoszącym komfort wypoczynku i polecanym osobom o ograniczonym budżecie, które jednak nie chcą rezygnować z wysokiej jakości snu.

Sprężyny czy pianka?

Kupując materace stajemy w obliczu ogromnego zróżnicowania materiałów, z jakiego się je obecnie produkuje. Rozwiązaniem najstarszym i mocno krytykowanym są materace sprężynowe. Ich wadą jest to, że nie dostosowują się do naturalnych krzywizn ciała, w miarę użytkowania zaczynają irytująco skrzypieć, a przy tym stosowane w łóżkach dla dwojga nieprzyjemnie falują. Z drugiej jednak strony ich atutem jest niska cena oraz wytrzymałość i choć nie poleca się ich do domowych sypialni, to świetnie zdają egzamin w hotelach i pensjonatach.

Znacznie ciekawszą propozycją jest ich ulepszona wersja, czyli materace kieszeniowe. Jak sama nazwa wskazuje, sprężyny zostały w nich zamknięte w systemie niezależnych kieszonek, dzięki czemu wykluczono efekt falowania i zyskano możliwość wprowadzenia stref twardości. Ostatnia opcja, czyli materace piankowe to produkty z najwyższej półki. Gwarantują optymalne podparcie sylwetki, dostosowują się do naturalnych krzywizn ciała, a przy tym są antystatyczne i antyalergiczne, co czyni je idealnym wyborem dla osób cierpiących na różnego rodzaju uczulenia.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:materac,   dom,   wyposażenie wnętrz

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Czy to prawda, że Pn zamiast na wygodnym materacu, leży na sienniku wypchanym słomą ?
Dodano: 06.12.2018 15:49    Przez: ~Jak za dawnych lat

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.