Dzisiaj jest sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18000) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
19 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Grunty Konina na medal. W konkursie wzięły udział samorządy

Dodano: 7.12.2018 11:48

Grunty Konina na medal. W konkursie wzięły udział samorządy z całej Polski. To one wysłały setki ofert spośród których jury wybierało te najlepsze. Pierwsze miejsce w województwie wielkopolskim trafiło do Konina, które przedstawiło ofertę gruntów na terenach inwestycyjnych Konin-Międzylesie.

Mowa o trzech działkach o łącznej powierzchni ponad sześciu hektarów przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod aktywizację gospodarczą. Działki zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej DK 25 oraz niewielkiej odległości drogi wojewódzkiej DW 264 i autostrady A-2. Wszystkie są w pełni uzbrojone w sieć wodociągową, kanalizacyjną, gazową, elektryczną. Co więcej, miasto zadbało o połączenie terenów inwestycyjnych z miastem, co zapewnia Miejski Zakład Komunikacji w Koninie. – Powstanie oferty inwestycyjnej na terenach Konin-Międzylesie to wynik wieloletnich zabiegów władz miasta, które chcąc uczynić Konin miastem atrakcyjnym gospodarczo i inwestycyjnie, pozyskały środki zewnętrzne w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – mówi Roman Karbowy, kierownik Wydziału Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Koninie. Na całkowite uzbrojenie i skomunikowanie terenów miasto wydało dziewiętnaście i pół miliona złotych. – Była to inwestycja w przyszłość. Dziś tereny w Międzylesiu cieszą się zainteresowaniem inwestorów z Polski i Europy Zachodniej. Część nieruchomości już sprzedaliśmy. Obecnie promujemy pozostałe jeszcze 14 hektarów przeznaczonych pod działalność usługową oraz 31 hektarów pod aktywizację gospodarczą. Wśród tych ostatnich są działki, które zwyciężyły i zasłużyły na medal. To dla nas ogromne wyróżnienie – mówi Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

Miasto, które jeszcze do niedawna kojarzone było głownie z przemysłem ciężkim i energetycznym, dziś stawia na rozwój w oparciu o nowoczesne metody wytwarzania energii. Dlatego też powstał klaster energetyczny „Zielonej Energii Konin”, który został wyróżniony certyfikatem Ministerstwa Energii. Nowy prezydent Konina zapowiada także powstanie Zielonej Doliny Energii, która ma sprawić, że miasto zacznie zbliżać się do gospodarek niskoemisyjnych. Atutem Konina, który w najbliższych czasach będzie zmierzał w kierunku nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, są źródła geotermalne z najgorętszą woda w kraju o temperaturze 97,5 stopni Celsjusza, zlokalizowane na konińskiej wyspie Pociejewo. – Przewidywane kierunki zagospodarowania źródła geotermalnego to energetyka, rekreacja i balneologia. To tutaj planuje się budowę ciepłowni geotermalnej oraz kompleksu rekreacyjno-leczniczego. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada również budowę w tym miejscu sklepów wielkopowierzchniowych oraz centrum hotelowo-konferencyjnego – opowiada prezydent Konina.

Miasto prowadzi także usilne prace nad tym, by oferta inwestycyjna z roku na była coraz bardziej atrakcyjna. Jeszcze dwa lata temu Konin mógł pochwalić się działkami o łącznej powierzchni jedynie 60 hektarów. Dziś jest ich już ponad 200 w różnych częściach miasta. – Wzbogacamy ofertę inwestycyjną Konina o działki należące nie tylko do miasta, ale kontaktujemy się także z osobami prywatnymi, których nieruchomości przeznaczone są w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod działalność produkcyjną, usługową, czy aktywizację gospodarczą. Takie działania podjęliśmy już w obrębach Konin-Nowy Dwór, Konin-Chorzeń, Konin –Pawłówek. W ten sposób pozyskaliśmy dodatkowe 35 hektarów powierzchni przygotowanej pod inwestycje. W ostatnich miesiącach podjęliśmy też rozmowy z zarządem Impexmetal S.A. i dostaliśmy zgodę na promocję ich nieruchomości, jako terenów inwestycyjnych. To kolejne ponad 90 hektarów przeznaczonych głównie pod działalność produkcyjną, magazynową i usługową – wyjaśnia Roman Karbowy, kierownik Wydziału Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Koninie. Niewykluczone, że niedługo oferta inwestycyjna Konina wzbogaci się o kolejne 300 hektarów zlokalizowanych w północnej części miasta, w sąsiedztwie drogi krajowej DK 25. – To zasługa działającego od niespełna dwóch lat Wydziału Obsługi Inwestora, który we współpracy ze mną będzie robił wszystko, by Konin był atrakcyjny dla inwestorów i szeroko pojętego biznesu – dodaje prezydent Piotr Korytkowski.

Na koniec dodajmy, że celem konkursu było wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji do Polski. Nagrodzone działki w Koninie-Międzylesiu będą promowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu wśród inwestorów polskich i zagranicznych zainteresowanych rozpoczęciem bądź rozszerzeniem działalności gospodarczej w naszym kraju. 

  • Grunty Konina na medal. W konkursie wzięły udział samorządy
  • Grunty Konina na medal. W konkursie wzięły udział samorządy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

status Polskiej agencji inwestycji i Handlu mówi że; 1 głownym działaniem spółki jest DZIALALNOSC ZWIAZANA Z ORGANIZOWANIEM TARGOW, WYSTAW I KONGRESOW... warto wejsc na ich strone i poczytac czym sie zajmuja w statucie. Ludzie za kogo wy macie mieszkancow? co to za nagroda? od kogo? prZeciez to jest smeich na sali. to jest tak samo istiotna nagroda jak puchar w szkolnym konkursie plastycznym...
Dodano: 7.12.2018 12:39    Przez: ~LM jak TVN
Tylko inwestorow ciągle brak, którzy chcieliby te tereny!! Ciekawe dlaczego?
Dodano: 7.12.2018 12:39    Przez: ~Paty
pn ty hipokryto. katecheta jest w opozycji i ma ch.j do gadania bo od 8 lat miastem rządziło SLD i PO! zadaj to pytanie obecnemu prezydentowi a uwczesnemu członkowi koalicji rzadzacej która decydowała o losach miasta. to są ludzie dzieki ktorym m to miasto jest tym czym jest dziś.
Dodano: 7.12.2018 15:01    Przez: ~ty hipokryto
Żenujące czym sie szczyci nowa władza.... kolejnych trzech imprezowiczow na fotkach z mikolajkiem
Dodano: 7.12.2018 12:13    Przez: ~Lud utrapiony

KOMENTARZE

Wielki sukces naszego miasta!!!! Chyba idę się upić ze szczęścia.
Dodano: 07.12.2018 12:09    Przez: ~Kryka
Grunt to grunty, a na gruntach rosną chwasty, od ilu to już lat ?
Dodano: 07.12.2018 16:41    Przez: ~Ugór
Z czego się cieszą te miernoty-tragedia !
Dodano: 07.12.2018 17:08    Przez: ~KUKUrydza
@KUKUrydza - z tego, z czego ty nie potrafisz... miernoto...
Dodano: 07.12.2018 22:33    Przez: ~Pn
Żenujące czym sie szczyci nowa władza.... kolejnych trzech imprezowiczow na fotkach z mikolajkiem
Dodano: 07.12.2018 12:13    Przez: ~Lud utrapiony
Masz na myśli "Trzech Muszkieterów" Konina ?
Dodano: 07.12.2018 16:47    Przez: ~Alexander Dumas
@Alexander Dumas - nie, jednego muszkietera z Żoliborza. A raczej napoleonka.... 😂😂😂
Dodano: 07.12.2018 22:34    Przez: ~Pn
Pn co ty na to?
Dodano: 07.12.2018 12:15    Przez: ~Asssss
Dzisiaj ma szlaban na neta ..... :)
Dodano: 07.12.2018 12:18    Przez: ~xxx
Yva y c o 😂😂😂😂 LM jsk chce udu ac komentarze to nie usuwa ale inne i w intensywną ach gdzie pelno noenawisci i jadu fanatykow pis...
Dodano: 07.12.2018 15:04    Przez: ~Pn
Pn, my Cię tu lubimy, a szczególnie twoją głupotę, którą wylewasz w swoich idiotycznych wpisach, bo to nie są komentarze.
Dodano: 07.12.2018 16:45    Przez: ~Józek
Klepanie sie PO pleckach. To tak jakby ojciec dostał nagrode od wmasnych dzieci "najlepszy tata"....
Dodano: 07.12.2018 12:31    Przez: ~LM jak TVN
Ale zes bystrzacha... 😂😂😂
Dodano: 07.12.2018 15:04    Przez: ~Pn
Pn jesteś bystry jak woda w szambie.
Dodano: 07.12.2018 16:49    Przez: ~Dobre co ?
status Polskiej agencji inwestycji i Handlu mówi że; 1 głownym działaniem spółki jest DZIALALNOSC ZWIAZANA Z ORGANIZOWANIEM TARGOW, WYSTAW I KONGRESOW... warto wejsc na ich strone i poczytac czym sie zajmuja w statucie. Ludzie za kogo wy macie mieszkancow? co to za nagroda? od kogo? prZeciez to jest smeich na sali. to jest tak samo istiotna nagroda jak puchar w szkolnym konkursie plastycznym...
Dodano: 07.12.2018 12:39    Przez: ~LM jak TVN
Przepraszam bardzo, ale puchar w konkursie plastycznym może zwycięzcy oraz jego rodzicom czy też bliskim otoczeniu dać choć przez moment poczucie dumy.
Dodano: 07.12.2018 13:00    Przez: ~Kryka
Tylko inwestorow ciągle brak, którzy chcieliby te tereny!! Ciekawe dlaczego?
Dodano: 07.12.2018 12:39    Przez: ~Paty
Moze zadaj to pytanie katechecie? Wszak u koryta jest juz ponad 20 lat. Co zrobil dla miasta w tym czasie?
Dodano: 07.12.2018 13:00    Przez: ~Pn
pn ty hipokryto. katecheta jest w opozycji i ma ch.j do gadania bo od 8 lat miastem rządziło SLD i PO! zadaj to pytanie obecnemu prezydentowi a uwczesnemu członkowi koalicji rzadzacej która decydowała o losach miasta. to są ludzie dzieki ktorym m to miasto jest tym czym jest dziś.
Dodano: 07.12.2018 15:01    Przez: ~ty hipokryto
A co to jest hipokryta ?
Dodano: 07.12.2018 18:41    Przez: ~Pn
Przeczytaj pissuarze Pn w slowniku bo w tvpis sie tego mie dowiesz. 😂😂😂
Dodano: 07.12.2018 22:36    Przez: ~Pn
NIK: Fundusz Ochrony Środowiska wydaje coraz mniej na walkę ze smogiem
Dodano: 07.12.2018 12:58    Przez: ~Pn
Pn przestań palić w swoim piecu śmieciami typu plastiki, gumy, czy stare meble nasiąknięte lakierem, a przyczynisz się do ochrony środowiska.
Dodano: 07.12.2018 16:53    Przez: ~Ekolog
Smog to twoja matka
Dodano: 07.12.2018 18:47    Przez: ~Annegret Kramp-Karrenbauer
Pn nadenty komunistyczny trollu. Twoje miejsce jako doradca medialny tow. Kim Dzonk Una . Taczka z gnojem czeka lewatywo czerwona. Do Ościsłowa cię zawieziemy wrogu narodu polskiego.
Dodano: 07.12.2018 13:06    Przez: ~Asssss
A twoje u boku Jaro Kwa Kwa.... piss da...
Dodano: 07.12.2018 15:06    Przez: ~Pn
Czy to prawda, że Pn zbiera puszki po piwie w konińskich śmietnikach ?
Dodano: 07.12.2018 16:55    Przez: ~Pytam
To zasługa poprzedników
Dodano: 07.12.2018 13:08    Przez: ~g
Acha, jak nie bylo medali i dyplomow czy inwestorów to wina P. Korytkowskiwfo bo wspolrzadzil. Jak sa to tez zle bo nie tacy....
Dodano: 07.12.2018 15:07    Przez: ~Pn
Ale sukces ; nie zdążył jeszcze dobrze usiąść w fotelu a już ogłasza sukces.Chyba w czopku urodzony
Dodano: 07.12.2018 13:22    Przez: ~Joke
Czopekvto ty jestes. I z czopka wyszedłes.
Dodano: 07.12.2018 15:08    Przez: ~Pn
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.