Dzisiaj jest środa 12 sierpnia 2020, imieniny: Klary, Lecha, Hilarii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16946) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 17oC
Jutropogoda
26 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sompolno. 20-latek rozbił auto podczas ucieczki pr ... (0)Przybyszewski zostaje w Górniku! Bardzo ważne wzmo ... (0)

Region koniński na etapie transformacji. Kierunek to wodór?

Dodano: 7.12.2018 12:39

„Transformacja gospodarcza subregionu konińskiego – kierunek wodór” - to tytuł konferencji, która odbędzie się w Koninie 12 grudnia br. w auli PWSZ w Koninie. 

Nieprzypadkowa jest lokalizacja konferencji. Konin i okolice to region górniczy, w którym do historii przechodzi lokalna gospodarka oparta na węglu brunatnym i tradycyjnej energetyce. Projekt przyszłości to Konińska Dolina Energetyczna, w ramach którego w najbliższych latach realizowane będą innowacyjne działania w zakresie rozwoju i zastosowania technologii wykorzystujących wodór. Konferencja natomiast ma pomóc w budowie ekosystemu innowacyjnych projektów wokół technologii opartej na wodorze.

Na świecie wodór już dziś wykorzystywany jest w przemyśle i transporcie publicznym, m.in. autobusach miejskich, pociągach, a nawet samolotach. Energia produkowana z wodoru należy do jednej z najczystszych, a jednocześnie jest niewyczerpana, podobnie jak ta ze źródeł odnawialnych czy jądrowa. Wielkopolska dostrzega olbrzymi potencjał ekonomiczny tego pierwiastka, czego przykładem będzie budowa Konińskiej Doliny Energetycznej. Także w Koninie 12 grudnia odbędzie się otwarta konferencja pod hasłem „Kierunek wodór”.

Inicjatorami wydarzenia są Komisja Europejska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Konferencja odbywa się w ramach europejskiego projektu Science Meets Regions, którego głównym celem jest łączenie nauki z biznesem i polityką na szczeblu regionalnym. W przyszłości wodór będzie wykorzystywany nawet w naszych gospodarstwach domowych, jego obecność stanie się powszechna, bo odnawialne źródła energii stopniowo wypierają te tradycyjne. Konferencję otworzą Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego oraz Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

Wydarzenie kierowane jest nie tylko do przedstawicieli nauki, biznesu czy samorządu, ale przede wszystkim do mieszkańców Wielkopolski, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o potencjale Konina jako laboratorium innowacyjności w kontekście zasobów energetycznych. Udział jest bezpłatny. Na uczestników wydarzenia czeka solidna dawka wiedzy, którą przekażą światowej klasy eksperci w zakresie wykorzystania wodoru w gospodarce. Konferencja ma zachęcić lokalne środowisko do debaty na temat odnawialnych źródeł energii oraz współpracy nauki i biznesu.

Region koniński na etapie transformacji. Nieprzypadkowa jest lokalizacja konferencji. Konin i okolice to region górniczy, w którym do historii przechodzi lokalna gospodarka oparta na węglu brunatnym i tradycyjnej energetyce. Projekt przyszłości to Konińska Dolina Energetyczna, w ramach którego w najbliższych latach realizowane będą innowacyjne działania w zakresie rozwoju i zastosowania technologii wykorzystujących wodór. Konferencja natomiast ma pomóc w budowie ekosystemu innowacyjnych projektów wokół technologii opartej na wodorze.

„Transformacja gospodarcza subregionu konińskiego – kierunek wodór”, 12 grudnia 2018 (środa), Centrum Naukowo - Dydaktyczne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 4, sala J. A.P. Kaczmarka. Udział bezpłatny.

 

  • Region koniński na etapie transformacji. Kierunek to wodór?

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nawet Japonia raczkuje w tej technologi a Konin stawia na wodór. Brawo temat w sam raz na igrzyska dla ludu zamiast chleba
Dodano: 7.12.2018 14:30    Przez: ~xmen
ile już tych konferencji było? diagnoz, opracowań, analiz, publikacji, rozpraw, traktatów i innych wypocin za które ktoś wziął kasę a zapłaciło ogłupione społeczeństwo konińskie. I nic się nie zmieniło i nie zmieni, dopóki niekompetencje partyjne będą brać górę nad zdrowym rozsądkiem.
Dodano: 7.12.2018 13:26    Przez: ~Lokalny patriota
Sympozja, konferencje... organizowane są dla prof, dr za pieniądze z Unii Europejskiej, podatków. Mają na celu zarobienia kasy za wykład i przekonanie społeczeństwa do kupowania ekologicznej technologii z Niemiec.Trzeba spalić więcej węgla do pozyskania energii ażeby wytworzyć wodór a z niego ekologiczną energię. Ponieważ nie istnieje perpetum mobile. Nie ma technologii i sprawności urządzenia wynoszącą ponad 100%. Można wymyślać biomasę (łupki kokosow z Afryki, słomę itd), ogniwa paliwowe... A i tak Chiny, Usa producenci 70% Co2 na świecie mają w pompie te pakiety.
Dodano: 7.12.2018 14:13    Przez: ~Paweł
Uczciwie pisząc to ten Arnold z Kaliforni jest reprezentantem stanu i osobą, który o ekologię w USA walczy. Co nie znaczy, że wiele pomoże bo w samym USA pozostaje kilkadziesiąt stanów mających w du... ekologię. Do dziś nie ma u nich zwyczaju i prawa nakazującego segregację śmiecie. Są i stany jak Virginia kochające węgiel jak u Nas Śląsk. Tak się zastawiam czemu My słuchamy kolesia z USA lub czemu pewne media każą nam go słuchać jako guru podczas gdy on - Kalifornijczyk z węgla nie rezygnuje bo go nie ma. To tak jakby Dudę wysłać do Kuwejtu i kazać mu gadać o rezygnacji z ropy. Nazwany by został tam i tutaj (słyszenie) idiotą a jak taki Arnold przyjedzie to pół POlski go słucha. Niech Arnold powie to nie do prezesów elektrowni, ale do Kowalskiego ws. kotła i disla to jeszcze powagę zachowa
Dodano: 7.12.2018 14:42    Przez: ~lo
Uczciwie pisząc to Chiny budują teraz najwięcej el. atomowych na świecie i ładnie minimalizują węgiel w energetyce. Przy czym minimalizują węgiel w produkcji prądu a zanieczyszczenie powietrza im rośnie nadal z innych czynników. Podobnie jest w Polsce gdzie eliminując całkowicie węgiel jako źródła paliwa do produkcji prądu nie poprawimy jakości powietrza ... wszak na liście 50 miast z najgorszym powietrzem w UE mamy ich tylko 36;jJak Jasło, Nowy Targ, Żywiec gdzie nie ma elektrowni w pobliżu czy duże miasta ze smogiem od transportu. Nas zatruwa transport i komin sąsiada "tylko" w 70%. Samotna walka z CO2 w UE jest skazana na porażkę na świecie i sukces w UE. Po prostu to jest wewnętrzna gra UE i podatek na CO2 od biednych dla bogatych (opłaty za CO2). Do tego wpływ na naszą konkurencję byśmy nie mieli taniego prądu z węgla nic się nie różniące od równych i równiejszych w cenach gazu w UE.
Dodano: 7.12.2018 14:35    Przez: ~lo

KOMENTARZE

Wodór albo siarkowodór
Dodano: 07.12.2018 13:09    Przez: ~Tedi
Wlasnie mamy w Koninie i okolicy wiele set tys. (byc moze nawet wiecej) odnawialnych zrodel energii produkujacych siarkowodor . Czy nie latwiej oglosic przetarg moze ze nawet 2 przetargi 1/ na zbiorke i magazynowanie siarkowodoru i 2/ na rozdzielenia surowca na siarke i wodor. Pomysl swietny moim zdanien Koninska Dolina Energetyczna mogla by byc przykladem dla swiata np jako najtanszy w swiecie producent siarki i wodoru, ot taki drugi Kuwejt Mysle nasi wlodarze powinni ten temat na powyzszym sympozjum podjac. Technologie mozna potem sprzedac innym wojewodztwom, krajom ( tylko Rosji i Chinom nie) mi wystarczy jako pomyslodawcy powiedzmy 0,5 % z tego interesu. Pozdrawiam i dziekuje. Skopiowalem jten post ako dowod ze to ja jestem pomyslodawca. Masle ze ten dzisiejszy dzien bedzie najszczesliwszym dniem w moim zycie. Jestem z siebie dumny!!!!
Dodano: 08.12.2018 13:39    Przez: ~Jedrek Mendrek
Ta Dolina energii nas wykończy z tego co wiem czysty wodór jest drogi,wszyscy dostaniemy nieźle po dupie.
Dodano: 09.12.2018 10:45    Przez: ~Ha
ile już tych konferencji było? diagnoz, opracowań, analiz, publikacji, rozpraw, traktatów i innych wypocin za które ktoś wziął kasę a zapłaciło ogłupione społeczeństwo konińskie. I nic się nie zmieniło i nie zmieni, dopóki niekompetencje partyjne będą brać górę nad zdrowym rozsądkiem.
Dodano: 07.12.2018 13:26    Przez: ~Lokalny patriota
Teraz naprawdę ruszy inwestycja z kopyta i da zatrudnienie dziesiątkom, a może setkom ludzi, tylko trzeba zlikwidować Elektrownie i Kopalnie ?
Dodano: 07.12.2018 16:23    Przez: ~Czy tak ?
Sympozja, konferencje... organizowane są dla prof, dr za pieniądze z Unii Europejskiej, podatków. Mają na celu zarobienia kasy za wykład i przekonanie społeczeństwa do kupowania ekologicznej technologii z Niemiec.Trzeba spalić więcej węgla do pozyskania energii ażeby wytworzyć wodór a z niego ekologiczną energię. Ponieważ nie istnieje perpetum mobile. Nie ma technologii i sprawności urządzenia wynoszącą ponad 100%. Można wymyślać biomasę (łupki kokosow z Afryki, słomę itd), ogniwa paliwowe... A i tak Chiny, Usa producenci 70% Co2 na świecie mają w pompie te pakiety.
Dodano: 07.12.2018 14:13    Przez: ~Paweł
Uczciwie pisząc to Chiny budują teraz najwięcej el. atomowych na świecie i ładnie minimalizują węgiel w energetyce. Przy czym minimalizują węgiel w produkcji prądu a zanieczyszczenie powietrza im rośnie nadal z innych czynników. Podobnie jest w Polsce gdzie eliminując całkowicie węgiel jako źródła paliwa do produkcji prądu nie poprawimy jakości powietrza ... wszak na liście 50 miast z najgorszym powietrzem w UE mamy ich tylko 36;jJak Jasło, Nowy Targ, Żywiec gdzie nie ma elektrowni w pobliżu czy duże miasta ze smogiem od transportu. Nas zatruwa transport i komin sąsiada "tylko" w 70%. Samotna walka z CO2 w UE jest skazana na porażkę na świecie i sukces w UE. Po prostu to jest wewnętrzna gra UE i podatek na CO2 od biednych dla bogatych (opłaty za CO2). Do tego wpływ na naszą konkurencję byśmy nie mieli taniego prądu z węgla nic się nie różniące od równych i równiejszych w cenach gazu w UE.
Dodano: 07.12.2018 14:35    Przez: ~lo
Nawet Japonia raczkuje w tej technologi a Konin stawia na wodór. Brawo temat w sam raz na igrzyska dla ludu zamiast chleba
Dodano: 07.12.2018 14:30    Przez: ~xmen
Temat został rzucony, czy społeczeństwo Konina to przetrawi, czy może zwymiotuje ?
Dodano: 07.12.2018 16:26    Przez: ~Zobaczymy
Przyjeżdża do Katowic taki znany, mierny aktorzyna o dość dziwnym nazwisku i mówi :"we don't want a coal (dla tych co nie znają angielskiego - my robić nie chcieć węgiel). Ten aktor to Schwarzenegger Arnold, schwarze to po niemiecku czarny a negger to prawdopodobnie tyle co nigger. Do Stanów sprowadzono murzyńskich niewolników (w proceder zaangażowani m. in . Żydzi). W Afryce istnieje kraj o nazwie Nigeria i od nazwy własnej tego kraju wzięło się pogardliwe określenie murzynów w języku amerykańskim, nigger to czarnuch. Tak samo jak od nazwy własnej Sławianie wzięło się określenie slave - niewolnik w języku angielskim i niemieckim. I podobnie w proceder handlu słowiańskimi niewolnikami zaangażowani Żydzi tzw. Radianici, ale też i szwedzcy Waregowie. Do rzeczy, przyjeżdża taki Schwarzenegger (Czarnymurzyn) takie masło maślane i namawia Polskę do zaniechania wydobycia węgla. Jawna agentura niemiecka. Niemcy i USA niszczą przyrodę i się nie przejmują i każą Polsce niszczyć przemysł.
Dodano: 07.12.2018 14:34    Przez: ~Arjawarta
Uczciwie pisząc to ten Arnold z Kaliforni jest reprezentantem stanu i osobą, który o ekologię w USA walczy. Co nie znaczy, że wiele pomoże bo w samym USA pozostaje kilkadziesiąt stanów mających w du... ekologię. Do dziś nie ma u nich zwyczaju i prawa nakazującego segregację śmiecie. Są i stany jak Virginia kochające węgiel jak u Nas Śląsk. Tak się zastawiam czemu My słuchamy kolesia z USA lub czemu pewne media każą nam go słuchać jako guru podczas gdy on - Kalifornijczyk z węgla nie rezygnuje bo go nie ma. To tak jakby Dudę wysłać do Kuwejtu i kazać mu gadać o rezygnacji z ropy. Nazwany by został tam i tutaj (słyszenie) idiotą a jak taki Arnold przyjedzie to pół POlski go słucha. Niech Arnold powie to nie do prezesów elektrowni, ale do Kowalskiego ws. kotła i disla to jeszcze powagę zachowa
Dodano: 07.12.2018 14:42    Przez: ~lo
Zaorać Koniński Pas Rdzy. Od Niesłusza po Pątnów.
Dodano: 07.12.2018 16:36    Przez: ~Byniu
Dobra dobra my tu gadu-gadu obzdetach a co z naszą przeprawą czyjuż wiadomo kiedy będzie zamknięta ,czy znów po cichudku z niedzieli na poniedziałek.Ina pół roku zamknięta. nadal nikt z użytkowników nie przeszczega szybkości szczególnie TIR obowiązuje 40km/godz. A jadę 90-100. strajk policji się już skończył pieniądze same się pchają do kasy ,tylko nie ma kto ich podnieść Przy okazji remontu przeprawy proponuje zainstalować tam foto radar stacjonarny
Dodano: 07.12.2018 15:02    Przez: ~POD Rumin
i to jest palący temat na dziś ale nie martw sie kolego nikt ci nie odpowie w UM dzielą stołki i nie mają czasu na takie bzdety.Wazniejsze jest gdzie wziąść nową pożyczke by Juzefowi na odprawe starczyło ładny by był gest z jego str .gdyby sie jej zekł na żecz zadłużonego miasta wszak do tego doprowadżł.
Dodano: 07.12.2018 15:12    Przez: ~xxxx
ORTOGRAFIA się kłania człowieku z Rumina!!!
Dodano: 07.12.2018 16:44    Przez: ~kaziutek
xxx - ty też wróć do podstawówki!!
Dodano: 07.12.2018 16:46    Przez: ~kaziutek
Zjednoczona koalicja obywatelska pod wodzą Tuska osiągnęła w sondażach 50 procent: PO ,SLD, NKWD ,PSL, ZSL ,UB ,SB,Nowoczesna,CDU, CSU, BMW, ku...w..y, złodzieje. To tak jak podnieść deskę z podłogi w starej szopie pełno różnego robactwa.
Dodano: 07.12.2018 15:32    Przez: ~xmen
No proszę już niebawem rusza Konińska Dolina Energetyczna, a tak narzekaliśmy na Pana Prezydenta Korytkowskiego ?
Dodano: 07.12.2018 16:19    Przez: ~Symp. PiS
Bardzo dobrze żę organizuje się takie spotkania w szczególności że planowane jest stworzenie stacji na których będzie można zatankować takie samochody jak Mirai i może dzięki temu będą szybciej dostępne do kupienia w Polsce, nie mówiąc już o autobusach i innych środkach transportu.
Dodano: 07.12.2018 16:19    Przez: ~ktoś
baloniki będziesz sobie ładować z tej stacji
Dodano: 09.12.2018 11:48    Przez: ~inżynier
Nic się nie martwcie. Od ok 28 grudnia dzień staje się dłuższy. A 14 lutego to o 18 jest jeszcze całkiem widno. Nie trzeba się kochać z chłopami.
Dodano: 07.12.2018 16:35    Przez: ~klacz
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.