Dzisiaj jest wtorek 18 grudnia 2018, imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21090) SPORT FORUM FIRMY (5273) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pracownikom PWSZ w Koninie wręczono medale i odzna ... (5)Nie ma niepokojących sygnałów. Konin omija protest ... (30)

Konin. Nie ma chętnych na "Ławkę Niepodległości". Co na to MON?

Dodano: 7.12.2018 13:50

Miasto Konin wystąpiło do Ministerstwa Obrony Narodowej o rozwiązanie umowy na wykonanie projektu „Ławka Niepodległości dla samorządów”.

- W przeprowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na kompleksowe wykonanie, transport i montaż ławki nie wpłynęła bowiem żadna oferta, a tym samym nie został wyłoniony wykonawca zadania - czytmay w uzasadnieniu. - Zodnie z umową zawartą 28 listopada 2018 roku z Ministerstwem Obrony Narodowej (datę podpisania umowy wyznaczyło MON), „Ławka Niepodległości” musi zostać wybudowana do 31 grudnia 2018 roku. Ponowienie zapytania ofertowego spowoduje niedotrzymanie terminów umownych, a co za tym idzie konieczność zwrotu dotacji i poniesienia kosztów z budżetu miasta. Niemożliwe jest bowiem – przy założeniu prawidłowej realizacji zadania – wyłonienie wykonawców (części budowlana, elektryczna i audio), uzyskanie wymaganych zgód oraz wybudowanie ławeczki w nieco ponad dwa tygodnie. W takiej sytuacji, wobec braku wykonawcy oraz wyjątkowo krótkiego terminu narzuconego przez Ministerstwo, Miasto Konin zmuszone jest podjąć starania o rozwiązanie zawartej umowy – mimo przygotowania oferty, która otrzymała w ministerialnym konkursie dofinansowanie oraz poczynionych uzgodnień i przygotowań.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ławeczka niepodległościowa,   miasto Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

I bardzo dobrze. Po co komu ta ławka?
Dodano: 7.12.2018 14:04    Przez: ~antypomnik
brawo miasto brawo ,jak już jest to niech antkowi m. postawią przed domem, ławka z monu -bzdura!
Dodano: 7.12.2018 14:09    Przez: ~pisowi mówimy nie!
Antek wymyślił ławki po 35 tysięcy. Komuś wali na dekiel albo mają swojego producenta ławek ustawionego do zainkasowania kilku baniek.
Dodano: 7.12.2018 18:58    Przez: ~KNF
To tylko symboliczna ławka upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę 100 lat temu, to tylko symbol, czy ona będzie czy nie, nie ma większego znaczenia, liczy się to co mamy w sercach i czy pamiętamy o tej historycznej, wyjątkowej dacie. W Koninie bezrobocie, a rąk do pracy brakuje, dziwne, a może gra nie warta świeczki, gdyby to była duża inwestycja na której wykonawca mógłby zarobić ?
Dodano: 7.12.2018 15:49    Przez: ~Symp. PiS
Jak już coś wykoncypują czynowniki PiSa - a takimi z pewnością są Mariusz i Antek to z nawet twór ich intelektu z kilometra śmierdzi głupotą, infantylizmem oraz tandetą indoktrynacją. Zamiast kasę wydawać na to co ludziom jest na co dzień niezbędne to owe bęcwały kosztem społecznym próbują onanizować się pseudopatriotycznymi gadżetami. Bo po co normalnemu człowiekowi jakaś patriotyczna ławeczka? I tak na niej żule będą mieszkały i piwkowały, a wokół będą się walały śmieci. Jednym słowem - brawo samorządowcy za to, że nie daliście się wmanewrować w pisowskie głupoty.
Dodano: 7.12.2018 14:39    Przez: ~jaś

KOMENTARZE

I bardzo dobrze. Po co komu ta ławka?
Dodano: 07.12.2018 14:04    Przez: ~antypomnik
Tak po co komu niepodległość
Dodano: 07.12.2018 14:25    Przez: ~csu
Trzaskowskiemu do opowiadania bzdur
Dodano: 07.12.2018 14:27    Przez: ~wes
każdą niekompetencję urzędasy potrafią usprawiedliwić wymówką - tylko po co to komu? To ja wam powiem- po co wy tam jesteście skoro nic nie potraficie w tym mieście zrobić?
Dodano: 07.12.2018 15:25    Przez: ~Podatnik
Bo to nie jest w zasięgu zainteresowań Bolszewii zamieszkującej Konin stolicę Czerwonego Zagłębia.
Dodano: 07.12.2018 17:16    Przez: ~Czerwonyzbój
Antek wymyślił ławki po 35 tysięcy. Komuś wali na dekiel albo mają swojego producenta ławek ustawionego do zainkasowania kilku baniek.
Dodano: 07.12.2018 18:58    Przez: ~KNF
Gdyby w programie były krzyże to radny łapka pewnie by kilka postawił
Dodano: 07.12.2018 19:07    Przez: ~Różaniec
Ławkę przekażą innemu miastu. Gdzie będą ludzie z niej korzystać.
Dodano: 08.12.2018 08:46    Przez: ~Mieszkaniec
POseł Nowak wybuduje wam wieżę widokową na środku placu wolności z widokiem na gabinet prezydenta.
Dodano: 08.12.2018 11:43    Przez: ~sx
Nie ma to znaczenia, kto jest pomysłodawcą projektu. Szkoda, że nie zostanie zrealizowany. Mógłby być ważnym elementem edukacji patriotycznej nie tylko młodzieży. Idiotyczne wpisy jakie autorstwa wszelkiej maści frustratów bezkrytycznie zamieszcza portal LM dowodzą, że brak szacunku do naszej historii jest problemem.
Dodano: 08.12.2018 12:51    Przez: ~Alfred Michalczyk
A może w Koninie zostanie zainstalowana ławeczka dla kochających inaczej, przy pełnym POparciu obecnej władzy ?
Dodano: 08.12.2018 16:27    Przez: ~Homo-niepewny
Niepodległość to takie PiSowskie , prawda? Teraz POkazaliście jak bardzo uwiera was POLSKOŚĆ.
Dodano: 08.12.2018 19:11    Przez: ~wrogom ojczyzny
Może i lepiej, że tak wyszło. Znając talenty jaśnie panujących w Koninie POwtórzyła by się historia jak z przeprawą.
Dodano: 08.12.2018 19:50    Przez: ~ni ma pinindzy
Czy wśród zwolenników PiS są sami stypendyści 500 i nie ma wśród nich ani jednego przedsiębiorcy mogących podjąć wyzwanie i przy okazji uczciwie coś zarobić ?
Dodano: 09.12.2018 14:52    Przez: ~am
brawo miasto brawo ,jak już jest to niech antkowi m. postawią przed domem, ławka z monu -bzdura!
Dodano: 07.12.2018 14:09    Przez: ~pisowi mówimy nie!
Sluszna decyzja ! Po co to komu ???? Brawo p Prezydencie !!!!
Dodano: 07.12.2018 22:46    Przez: ~konin
Jak już coś wykoncypują czynowniki PiSa - a takimi z pewnością są Mariusz i Antek to z nawet twór ich intelektu z kilometra śmierdzi głupotą, infantylizmem oraz tandetą indoktrynacją. Zamiast kasę wydawać na to co ludziom jest na co dzień niezbędne to owe bęcwały kosztem społecznym próbują onanizować się pseudopatriotycznymi gadżetami. Bo po co normalnemu człowiekowi jakaś patriotyczna ławeczka? I tak na niej żule będą mieszkały i piwkowały, a wokół będą się walały śmieci. Jednym słowem - brawo samorządowcy za to, że nie daliście się wmanewrować w pisowskie głupoty.
Dodano: 07.12.2018 14:39    Przez: ~jaś
Taki lewak siadłby na takiej ławce i opluł Polskę i całą tą niepodległość, którą 100 lat temu wywalczyliśmy i zatęskniłby za zaborami i niewolą, którą nam zgotowali niemieccy naziści, czy potem Sowieci, a może by zatęsknił za czasami komunizmu gdzie w Polsce władzę sprawowała PZPR z nadania radzieckiego ?
Dodano: 07.12.2018 15:56    Przez: ~Symp. PiS
Co za idiota wymyslil lawki ???? Bardzo dobrze po co to komu ????
Dodano: 07.12.2018 22:49    Przez: ~cccc
A kto nazwał rondo na Kleczewskiej im. Tadeusza Mazowieckiego ? Czy w Polsce brakuje zasłużonych Polaków ?
Dodano: 09.12.2018 11:58    Przez: ~Pytam
Koninowi brakuje p.Mariusza Burmistrza Kleczewa on jest oblatany w projektach i nawet ławke by załatwił. Oczywiście nie za darmo.
Dodano: 07.12.2018 14:43    Przez: ~kleczewiok
a niech sobie tą ławkę wsadzą
Dodano: 07.12.2018 17:40    Przez: ~of
Korytkowski zamiast ławki postawi parkometr.
Dodano: 07.12.2018 14:53    Przez: ~xmen
Albo Korytko dla świn
Dodano: 07.12.2018 16:15    Przez: ~Kryka
Korytko to on już tworzy wokół siebie i to PO-tężne,spokojna głowa.
Dodano: 07.12.2018 16:44    Przez: ~tfffuuu
antek z misiakiem mogą leżeć w krzakach - nie muszą pod ławką....
Dodano: 07.12.2018 15:19    Przez: ~zx
Lewactwo i burakomania antypolskość i antypatriotyxm z waszych zamulonych prochami łbów przemawia.
Dodano: 07.12.2018 15:44    Przez: ~Assśs
To tylko symboliczna ławka upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę 100 lat temu, to tylko symbol, czy ona będzie czy nie, nie ma większego znaczenia, liczy się to co mamy w sercach i czy pamiętamy o tej historycznej, wyjątkowej dacie. W Koninie bezrobocie, a rąk do pracy brakuje, dziwne, a może gra nie warta świeczki, gdyby to była duża inwestycja na której wykonawca mógłby zarobić ?
Dodano: 07.12.2018 15:49    Przez: ~Symp. PiS
Zawsze możesz w ramach wolontariatu się zgłosić i zrobić .Młotek ci użyczę.
Dodano: 07.12.2018 17:39    Przez: ~fan smoleńskiej sekty
fan trochę taktu młodzież też to czyta
Dodano: 07.12.2018 18:22    Przez: ~stan
W razie czego znowu zagłosujemy na dwie ręce.Jaki problem?
Dodano: 07.12.2018 19:10    Przez: ~Symp.PiS
Lewica to ludzie bez jakiejkolwiek wartości, tylko ludzie wierzący i kochający Boga przedstawiają wartość.
Dodano: 08.12.2018 12:39    Przez: ~Leon
Niedługo to już nikt nic nie będzie potrafił zrobić. Zostaną sami urzędnicy, emeryci i pensjonariusze ośrodków pomocy, bo reszta jako parobki wyjedzie na Zachód. Wiele małych firm budowlanych splajtowało, bo nie dostało kasy za wykonane roboty, ludzie szukają pracy gdzie indziej, a takich projektów nie ma kto realizować.
Dodano: 07.12.2018 15:53    Przez: ~oberek
Ja sobie z wodoru wyrzeźbiłam.
Dodano: 07.12.2018 16:11    Przez: ~klacz
Ogiera?