Dzisiaj jest poniedziałek 13 lipca 2020, imieniny: Irwina, Margarety, Sary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17500) SPORT FORUM FIRMY (5511) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 12oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga siatkówki. Derby Wilki - SPS w grudniu i p ... (0)Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (16)

Zagórów. Dyrektor MGOK został nominowany do nagrody POLIN

Dodano: 7.12.2018 14:40

Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie został nominowany do nagrody POLIN 2018.

W tym roku po raz czwarty przyznano Nagrodę POLIN. 4 grudnia odbyła się uroczysta gala. Spośród 110 zgłoszeń z całej Polski, kapituła wyłoniła 7 nominowanych. Jednym z nich był Łukasz Parus, który od ponad 6 lat przywraca pamięć o Żydach wschodniej Wielkopolski, zajmuje się edukacją społeczności lokalnych oraz budowaniem porozumienia między chrześcijanami a Żydami. Jest organizatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Zagórowie. Wraz z grupą ochotników organizuje akcje porządkowania cmentarzy żydowskich w Rychwale i Zagórowie, a w ramach działalności edukacyjnej – wyjazdy, konferencje, zajęcia dla młodzieży szkolnej i spacery edukacyjne – czytamy na stronie muzeum. - Łukasz Parus jest także inicjatorem umieszczenia tablicy upamiętniającej Żydów z Zagórowa, którą odsłonięto w 2017 roku oraz popularyzatorem wiedzy o przedwojennym Zagórowie.

Organizatorem plebiscytu jest Muzeum Historii Żydów Polskich w Wraszawie, a nagroda przyznawana jest osobie lub instytucji, która poprzez swoje działania służy misji muzeum: chroni pamięć historii polskich Żydów i przyczynia się do budowania szacunku wśród Polaków i Żydów, społeczeństw Europy i Świata.

Fot. Ze strony Muzeum Historii Żydów Polskich  

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nagroda Polin,   Łukasz Parus,   MGOK Zagórów,   dyrektor Zagórów,  

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.