Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

PILNE

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportAtak na czwórkę nieudany. Goście serwowali asy seriami

Atak na czwórkę nieudany. Goście serwowali asy seriami

W trzech setach Wilki Wilczyn uległy SMS PZPS II Spała w meczu jedenastej kolejki II ligi. W kluczowych momentach goście rozbijali wilczynian zagrywką.

SMS PZPS II Spała plasowała się przed jedenastą kolejką na czwartym miejscu, przed Wilkami Wilczyn. By zbliżyć się do czołowej czwórki wilczynianie musieli w sobotę SMS PZPS II pokonać. Zacięta walka trwała jednak tylko przez półtora seta.

Ze świetnej strony gospodarze pokazali się w pierwszej części spotkania. Przez długi czas na tablicy wyników utrzymywał się remis. W połowie seta dwa asy serwisowe dały prowadzenie SMS PZPS II Spała 13:10. Później jednak dobre zagrywki Wojciecha Paniączyka dały remis 14:14, a następnie Wilki wyszły nawet na prowadzenie 19:17. W końcówce lepsi byli jednak goście, choć przez długi czas nie byli w stanie skończyć gry. Dopiero przy szóstej piłce setowej SMS PZPS II Spała zapunktował i wygrał 30:28.

Porażka po takiej walce mogła podłamać wilczynian, ale tak się nie stało. W drugim secie gospodarze znów przez długi czas dotrzymywali kroku gościom. W połowie dwa asy serwisowe posłał jednak Michał Nowakowski i po tych ciosach Wilki już się nie podniosły. SMS PZPS II Spała zwyciężył 25:19.

W trzecim secie Wilki nie były już w stanie się podnieść. Dwa razy na początku seta o czas prosił trener Artur Hoffman, ale niewiele to pomogło. Goście wygrali 25:17, a w całym meczu 3:0.

Pomimo porażki Wilki Wilczyn utrzymały piąte miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów, ale strata do czwartego miejsca wzrosła do sześciu oczek. Kolejny mecz za tydzień. Wilczynianie zagrają na wyjeździe z AZS IV LO Częstochowa.

Wilki Wilczyn - SMS PZPS II Spała 0:3 (28:30, 19:25, 17:25)

Wilki Wilczyn: Michał Muszyński, Karol Zimniak, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Robert Brzóstowicz, Błażej Płomiński, Igor Wypijewski, Szymon Jezierski, Wojciech Pernak, Wojciech Pańka.

SMS PZPS II Spała: Michał Nowakowski, Jakub Dereń, Jakub Strulak, Dominik Kramczyński, Jakub Durski, Remigiusz Kapica, Damian Czetowicz, Bartosz Michalak, Filip Roque de Oliveira, Filip Grygiel, Karol Urbanowicz, Jakub Czerwiński.