Dzisiaj jest środa 26 czerwca 2019, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20393) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 21oC
Jutropogoda
19 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (0)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Jak usprawnić działanie magazynu?

Materiał promocyjny

Dodano: 12.12.2018 14:23
  • Jak usprawnić działanie magazynu?

Magazyny to bardzo ważne miejsca w całym świecie gospodarki i ekonomii. Stanowią istotne punkty w dziedzinie logistyki oraz spedycji. To w nich przechowuje się towary, kataloguje się je, przyjmuje transporty i rozładowuje na półkach i regałach, pakuje się produkty, przygotowuje do wyjazdu oraz dba się o ich bezpieczeństwo i jak najlepszy stan. Wiele firm oferuje usługi magazynowe. Czy jednak wiedzą, w jaki sposób można usprawnić działanie obiektów tego typu? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym dzisiejszym artykule.

Jeśli mielibyśmy zadać pytanie o najważniejsze elementy logistyczne, wśród najczęstszych odpowiedzi pewnie usłyszelibyśmy hasło „magazyn”. I nie można się temu dziwić. Magazyny bowiem stanowią kluczowe ogniwo całego procesu transportowego i tego związanego z zarządzaniem dobrami. Magazyny pełnią wiele funkcji, dlatego tak ważne jest, by działały bezbłędnie, sprawnie i w miarę szybko, nie szczędząc tym samym na jakości oferowanych usług.

Warto więc wiedzieć, w jaki sposób można polepszyć funkcjonowanie obiektów magazynowych, by w przyszłości wydajniej i mądrzej z nich korzystać, a na pewno by przynosiły większe zyski i stawały się coraz bardziej zautomatyzowane. No właśnie!

Automatyzacja jest tu słowem-kluczem, dzięki któremu możemy opracować i przyjąć strategię robotyzacji magazynu. A jakie maszyny będą nam w tym celu potrzebne? Oto najlepsze propozycje:

Roboty paletyzujące

Paletyzacja polega na automatycznym umieszczaniu danych grup produktów na paletach i łączeniu ich w większe ładunki. Przez lata zajmowali się tym ludzie, jednak technologia pozwoliła stworzyć specjalistyczne roboty paletyzujące, za sprawą których możliwe jest całkowite odłączenie człowieka od tego procesu.

Maszyny pozwalają wykonywać tę pracę znacznie szybciej, solidniej i dokładniej, dzięki czemu ładunki towarowe stają się pewniejsze i bezpieczniejsze. Dodatkowo – roboty paletyzujące zazwyczaj posiadają dwa długie ramiona, za sprawą których mogą wykonywać kilka czynności jednocześnie.


Robot paletyzujący firmy Fanuc podczas pracy

Roboty pakujące

Podobne, choć nieco inne, są roboty pakujące. Ich zadaniem nie jest układanie towaru na paletach i łączenie go w duże ładunki. Roboty pakujące najczęściej zajmują się po prostu – pakowaniem produktów w różnorodne opakowania – takie jak na przykład folia, kartony czy też styropian. Dzięki swojej szybkości oraz wielu ramionom – potrafią wykonywać pracę o wiele szybciej niż ludzie. Dlatego właśnie ich wykorzystanie jest bardzo opłacalne i w przyszłości przełoży się na sporą oszczędność.

Roboty przemysłowe – takie jak wspomniane maszyny paletyzujące oraz pakujące – warto programować w technologii numerycznej skomputeryzowanej, a więc za pomocą słynnego CNC.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:magazyn,   biznes

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.