Dzisiaj jest poniedziałek 24 czerwca 2019, imieniny: Jana, Danuty, Janiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19570) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 16oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
29 / 23oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władze Koła będą sprawdzać i weryfikować deklaracj ... (0)Cała jesteś w skowronkach, czyli suknie ślubne kon ...

Tragedia w gm. Golina. Dwa śmiertelne potrącenia pieszych

Dodano: 12.12.2018 14:26
Źródło: LM.pl

Dwa śmiertelne wypadki w gminie Golina. W obu zginęli piesi. Wczorajsze warunki na drogach doprowadziły też do kilkunastu kolizji w powiecie konińskim.

Mundurowi mieli wczoraj pełne ręce roboty. Na drogach powiatu konińskiego doszło aż do 19 zdarzeń, w tym 14 kolizji. Spośród pięciu wypadków, dwa okazały się tragiczne w skutkach.

Do pierwszego z nich doszło o godz. 16:50 na ul. Wolności w Golinie. Jak informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji, 62-letni mieszkaniec Goliny wtargnął nagle na jezdnię wprost pod mazdę, kierowaną przez 36-latka z powiatu słupeckiego. Pieszy został przewieziony do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy, zmarł. 

Druga tragedia miała miejsce ok. godz. 21:00 w miejscowości Kolonia – Golina. 59-letnia mieszkanka gm. Golina została potrącona przez audi, kierowane przez 39-latka z Konina.

- Wydarzenie było tak nagłe, że nawet kierowca jadący za audi nie wiedział do końca co się stało. Było ciemno, padał deszcz, a kobieta nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych – podkreśla Marcin Jankowski.

Kobieta zginęła na miejscu. Policjanci apelują o ostrożność, szczególnie w czasie kiepskich warunków atmosferycznych. Zapowiadają jednocześnie zwiększone kontrole pieszych poza terenem zabudowanym, a brak elementów odblaskowych oznaczać będzie mandat.

fot. KMP Konin

  • Tragedia w gm. Golina. Dwa śmiertelne potrącenia pieszych
  • Tragedia w gm. Golina. Dwa śmiertelne potrącenia pieszych

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ludzie ku*wa zakładajcie odblaski, noście ze sobą latarki i idźcie po poprawnej stronie jezdni tj. w przeciwnym kierunku do jazdy samochodu. To nie jest tak, że widać was z odległości kilometra... Szanujcie życie i zdrowie swoje oraz kierowców. A kierowcy noga z gazu i więcej ostrożności- lepiej 10 minut później niż XX lat za wcześnie.
Dodano: 12.12.2018 14:36    Przez: ~Kasia
Nigdy się nie nauczą nosić odblasków. Nie pasuje do torebki? Czy do nowej kurtki.? W taką pogodę nic nie widać.
Dodano: 12.12.2018 14:43    Przez: ~Abc
Wczoraj jechaliśmy autem x dwójką dzieci. Około godziny 19przez szose przejezdzal rowerzysta. Cały ubrany na czarno. Jedyne co było widać to pomarańczowe odblaski na kołach jego roweru. Ludzie, Szanujcie życie. Kupcie kamizelkę odblaskowa za 9 zł. Oszczedzicie sobie i kierowcy tragedii. Chrzanic modę. Życie ważniejsze. W trumnie modne ciuchy wam się nie przydadzą
Dodano: 12.12.2018 15:01    Przez: ~Ona
To wszystko prawda,ale wszystkie przejścia dla pieszych powinny być dobrze oświetlone.
Dodano: 12.12.2018 14:48    Przez: ~???
Sam ostatnio jechałem po zmroku i na odcinku 20 km spotkałem dwie osoby idące poboczem na ciemno ubrane bez żadnych odblasków...
Dodano: 12.12.2018 15:32    Przez: ~...

KOMENTARZE

Ludzie ku*wa zakładajcie odblaski, noście ze sobą latarki i idźcie po poprawnej stronie jezdni tj. w przeciwnym kierunku do jazdy samochodu. To nie jest tak, że widać was z odległości kilometra... Szanujcie życie i zdrowie swoje oraz kierowców. A kierowcy noga z gazu i więcej ostrożności- lepiej 10 minut później niż XX lat za wcześnie.
Dodano: 12.12.2018 14:36    Przez: ~Kasia
To wszystko prawda,ale wszystkie przejścia dla pieszych powinny być dobrze oświetlone.
Dodano: 12.12.2018 14:48    Przez: ~???
Jeśli piesi giną na DRODZE która jest wybudowana dla AUT... to co należy zrobić ??? Usunąć pieszych z drogi, a oni dostają jeszcze pierwszeństwo na pasach
Dodano: 12.12.2018 15:01    Przez: ~Pieszy
Oświetlenie przejścia pomoże ale nie rozwiąże problemu. Naprawdę! Jestem zapalonym rowerzystą, często chodzę pieszo, ale jako kierowca przeklinam taką pogodę jaka była wczoraj. Ciemno, mokro. Nawet jak przejście jest oświetlone, to refleksy świetlne na masce samochodów, szybie, ulicy - w połączeniu z ciemnym strojem bez odblasków - naprawdę pieszego nie widać. Ja tu nie mówię o pędzeniu 60ką po mieście. Ja mówię o normalnej 40tce. Zależności od wysokości siedziska, kształtu samochodu - może was nie widać w taką pogodę. Nie mówiąc już o zachowaniu niektórych chamów w samochodzie. Pada, wieje - dziadek stoi przy drodze naście minut, ale żaden gn*j się mu nie zatrzyma.
Dodano: 12.12.2018 15:35    Przez: ~Ziutek
Haha Jaki mandat? Za poruszanie się bez odblasku na drodze w terenie jest kara śmierci wykonywana na miejscu jak w przykładzie wyżej
Dodano: 13.12.2018 01:17    Przez: ~Jj
BMW i wszystko jasne. jeżdzo nie patrzo.
Dodano: 12.12.2018 14:37    Przez: ~rzeruwki do wymjany
Polecam słownik.
Dodano: 12.12.2018 14:44    Przez: ~Pol
A gdzie jest mowa o BMW? Czytaj dokładnie tekst a potem komentuj.
Dodano: 12.12.2018 15:11    Przez: ~Ż.
Nigdy się nie nauczą nosić odblasków. Nie pasuje do torebki? Czy do nowej kurtki.? W taką pogodę nic nie widać.
Dodano: 12.12.2018 14:43    Przez: ~Abc
To byli STARSI LUDZIE. dzieciom szkola rozdaje ODBLASKI. Staruszek jest jak zwierze. Zostaje potracony i kona w rowie.
Dodano: 12.12.2018 15:50    Przez: ~Go
Wczoraj jechaliśmy autem x dwójką dzieci. Około godziny 19przez szose przejezdzal rowerzysta. Cały ubrany na czarno. Jedyne co było widać to pomarańczowe odblaski na kołach jego roweru. Ludzie, Szanujcie życie. Kupcie kamizelkę odblaskowa za 9 zł. Oszczedzicie sobie i kierowcy tragedii. Chrzanic modę. Życie ważniejsze. W trumnie modne ciuchy wam się nie przydadzą
Dodano: 12.12.2018 15:01    Przez: ~Ona
Kolesie, którzy jeźdzą na takich szrotach w taką pogodę - raczej nie dbają o modę. Jedyne co ich nauczy to mandat. Niestety. Jesteś w rodzinie z takim cieciem - kup mu lampkę czy odblask. Ci ludzie są nie do zreformowania. Sam co chwilkę staremu czy ciotce lampkę do bicykla kupuję, to jak mam się z koniami po łbach kopać "że ja tylko czasem, tylko po chodniku" , to wolę kupić.
Dodano: 12.12.2018 15:39    Przez: ~Arti
a ja pozdrawiam debila który dzis na europejskiej po zmroku NA ROWERZE zjechał do srodka jezdni i skrecal w lewo. Oczywiscie lampka za 5 pln z alegro, . Cudem go zobaczylem. jakby padalo byla by trumna. Dzis sobei uswiadomilem jakimi idiotami sa niektorzy ludzie... ZJEDZ NA POBOCZE ZACZEKAJ AZ DROGA BEDZIE WOLNA I PRZEJEDZ NA DRUGA STRONE JEZDNI YEBANY DEBILU JEDEN Z DRUGIM BO DZIECI SWIETA SPEDZA BEZ TATY..
Dodano: 12.12.2018 19:18    Przez: ~SKANDAL
Piesi nie moszama odblaskow i jak widac zze opisu zgineli z wladnej glupoty.
Dodano: 12.12.2018 15:01    Przez: ~Pn
PN chciał napisać coś mądrego może przekaz dobry ale w tym przypadku wyszło że nie umie pisać
Dodano: 12.12.2018 15:12    Przez: ~PN V2
Szli poboboczem cieciu. Naprawdę myslicie ze swistelko pomize jak kietiwca jedzie na maxa?! W taka pogode kierowca powinien uzywac mozg. Poza tym w wielu autach jest wbudowana funkcja widzenia na podczerwien. Nawet na pasach przechodzien ma przesrane bo chamy sie nie zatrzymuja.
Dodano: 12.12.2018 15:54    Przez: ~Go
Typowy POrty łeb jak cale PO.
Dodano: 12.12.2018 16:50    Przez: ~Pn c**licho com pl
@Go - kierowca ma uzywac mozgu a pieszy nie? Co dovpowyzszych konebtarzy pisiwskich troli a raczej jednego nawet sie nie odniosę bo to dno i kilo mułu.
Dodano: 12.12.2018 17:23    Przez: ~Pn
~PN wydaje się jakby sam miał promile :P albo umiejętnie to "opisał" ;p ~PN - widzę że cała komentatorska elita po Tobie "jedzie" - kochani - wolność słowa :) każdy ma Swoje racje :) dajcie mu żyć ;P
Dodano: 12.12.2018 22:36    Przez: ~BIGGI
Można co niektórym tłumaczy jak krowie na rowie... Oni i tak swoje. Naturalna selekcja
Dodano: 12.12.2018 15:15    Przez: ~Szofer
Sam ostatnio jechałem po zmroku i na odcinku 20 km spotkałem dwie osoby idące poboczem na ciemno ubrane bez żadnych odblasków...
Dodano: 12.12.2018 15:32    Przez: ~...
No i w czym problem? Jechales ulca czy poboczem jak pijany. Wiesz ze ludzie chodza na pieszo?jak debil jedzie na maxa to zaden gowniany odblask nie pomoze. Taka prawda.
Dodano: 12.12.2018 15:57    Przez: ~Sisi
@Sisi - czy kierowca jedzie 30 czy 130 a pieszy mu nie wejdzie pod auto po ciemku bez zadnego odblasku to tragedii nie ma prawa byc. A ludzie nawet na rowerach noca potrafia jezdzic bez swoatel csy kamizelki. A co tu pieszy, u ktorego odblask to rzadkosc.
Dodano: 12.12.2018 17:33    Przez: ~Pn
Sam jechałeś? Mogłeś wyjąć ch...a byłoby was dwóch.
Dodano: 13.12.2018 09:21    Przez: ~......
Codziennie rano po godzinie 6 od strony Goliny na przystanek w Kawnicach chodzi mężczyzna młody o budowie niedźwiedzia kompletnie nie oznakowany . Następny który może być odstrzelony przez samochód .
Dodano: 12.12.2018 16:40    Przez: ~xxx
A może trzeba zainwestować w chodniki i barierki przy takich drogach a nie gadać o jakichś odblaskach które i tak Cie nie uratują jeśli trafisz na kierowce kretyna? No ale tak przecież nie ma pieniędzy bo wszystko idzie na 500 dla patologii to jest właśnie ta "dobra zmiana" zamiast przeznaczać pieniądze na bezpieczeństwo ludzi to lepiej dawać nierobom...
Dodano: 12.12.2018 17:35    Przez: ~taka prawda
okres przedświąteczny każdy rozkojarzony czy kierowca czy pieszy myślą o prezentach dla bliskich dużo nie potrzeba do wypadku fakt taki emeryt czy rencista powinien mieć kamizelkę odblaskową ale to powinna gmina rozdać za darmo bo oni liczą każdy grosz z taką emeryturą proszę was nie ma się co dziwić
Dodano: 12.12.2018 18:41    Przez: ~R.B
W sklepiku z "bzdetami" i na starymi i na nowym Koninie takie kamizelki kosztują 1.90.myślę, że stać każdego na taki koszt bo ten koszt = życie.
Dodano: 12.12.2018 21:25    Przez:
1 z 2
12>>