Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19890) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizyta w zakładach produkcji wodoru. Prezydent wró ... (3)Stare Miasto. Pierwsze absolutorium wójta Dariusza ... (1)

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

Dodano: 12.12.2018 15:31

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się otwarta konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

Na świecie wodór wykorzystywany jest w przemyśle i transporcie publicznym, m.in. autobusach miejskich, pociągach, a nawet samolotach. Energia produkowana z wodoru należy do jednej z najczystszych, a jednocześnie jest niewyczerpana, podobnie jak ta ze źródeł odnawialnych czy jądrowa. Wielkopolska dostrzega olbrzymi potencjał ekonomiczny tego pierwiastka, czego przykładem będzie budowa Konińskiej Doliny Energetycznej. Konferencja miała zachęcić lokalne środowisko do debaty na temat odnawialnych źródeł energii oraz współpracy nauki i biznesu.

Inicjatorem konferencji była Komisja Europejska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Konferencja odbyła się w ramach europejskiego projektu Science Meets Regions, którego głównym celem jest łączenie nauki z biznesem i polityką na szczeblu regionalnym. Konferencję otworzyli: Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego oraz Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

- Dlaczego w Koninie? Tutaj w subregionie konińskim, tradycyjnie związanym z górnictwem węgla brunatnego występuje konieczność znalezienie zmiany źródeł energii – powiedział na wstępie przedstawiciel województwa. - Mam nadzieje, że uda nam się wypracować kierunki dalszego rozwoju subregionu w oparciu o nową, innowacyjna technologie energetyczną. To region górniczy w którym do historii przechodzi lokalna gospodarka w oparciu o węgiel brunatny przez kończące się zasoby surowca i konieczność restrukturyzacji. Nowoczesne technologie takie jak wodór mogą stanowić alternatywę dla Konina.

- Konferencja poświęcona transformacji, która u wielu może jawić się jako przełomowa, rewolucyjna w XXI wieku, bowiem mówimy o najnowocześniejszym źródle energii, o wodorze – zaczął swoje wystąpienie Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Stanąłem prze mieszkańcami Konina, jako kandydat na prezydenta w swojej wizji rozwoju przedstawiłem filar odbudowy społeczno – gospodarczej miasta, była to konińska dolina energii. Jednym z kluczowych jest pytanie o miejsca pracy. Era węgla dobiega końca, a międzynarodowe zobowiązania klimatyczne Polski sprawiają, że lada dzień energetyka węglowa będzie zanikać. Miejsca pracy generowane przez przemysł ciężki będą znikać. Wodorowa alternatywa była realizowana we współpracy z dotychczasowym przemysłem. Zmiany mogą następować ewolucyjnie, zapewniając mieszkańcom pracę i godny byt. Inwestycja w technologię przyszłości odmienią miasto, zgodnie ze sprawiedliwą transformacją. Projekty wodorowe realizowane w ramach konińskiej doliny energii muszą być przygotowane na najwyższym poziomie, co dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Agencji Rozwoju Regionalnego, głęboko wierzę. Wspólnie możemy zrobić dużo dobrego w sprawie klimatu.

Konferencja skierowana była do przedstawicieli nauki, biznesu, samorządu, ale także do mieszkańców Wielkopolski, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o potencjale Konina jako laboratorium innowacyjności w kontekście zasobów energetycznych. Według organizatorów konieczne jest znalezienie nowych rozwiązań, które pozwolą wykorzystać lokalny potencjał oraz istniejącą infrastrukturę do podniesienia konkurencyjności regionu nie tylko w skali kraju, ale także całej Europy. Należy wykreować nowy model aktywizacji mieszkańców czynnych zawodowo, mających wiedzę i doświadczenie. Konińska Dolina Energetyczna realizuje te plany. Konferencja ma pomóc w budowie ekosystemu innowacyjnych projektów wokół technologii opartej na wodorze. Była jedną z 25 konferencji przewidzianych na terenie Unii Europejskiej.

 

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu
Slajd 1/20

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 1 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 2 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 3 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 4 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 5 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 6 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 7 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 8 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 9 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 10 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 11 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 12 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 13 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 14 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 15 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 16 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 17 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 18 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

O "wodorowej" transformacji subregionu konińskiego po węglu

slajd 19 z 20

Co po węglu brunatnym? W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja o koniecznej transformacji regionu pod hasłem „Kierunek wodór”.

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Będzie to samo z tym wodorem co z elektrownia atomową w Polsce i z geotermią w Koninie powołaja zarzad 15 tyś dla prezesa i tyle z tego będzie
Dodano: 12.12.2018 16:50    Przez: ~Tak będzie
Tia koniec węgla brunatnego ościsłowo dęby szlacheckie i piaski 40 lat kopania na obecnym poziome wodór miliardy pieniędzy potrzeba żeby coś tu otworzyć poza tym elektrolize wodorowa generuje co2 i potrzebuje dużą ilośći energii elektrycznej może za 20 lat coś z tego będzie tyle że konin do tego czasu zostanie zaorany
Dodano: 12.12.2018 16:34    Przez: ~Rrr
Koninem ponad 10 lat rządzą ludzie z PO-SLD, skoro przez ten czas zadłużyli miasto na ponad 100 000 000 populacja skurczyła się o ponad 10 000 to tylko prymitywy intelektualne mogą myśleć że oni do rządzenia się nadają.
Dodano: 12.12.2018 16:36    Przez: ~fakty
Czego naprawdę chce koninskie PO? Z jednej strony poseł Nowak żądał dzisiaj w Sejmie od premiera Ościsłowa, z drugiej strony prezydent Korytkowski planuje odejść od węgla na rzecz futurystycznego wodoru.
Dodano: 12.12.2018 17:11    Przez: ~Q
Lm ,ale lubicie powielać ten temat, w krótkim czasie już drugi raz o tym piszecie ,po co ? Może napiszcie o kosztach tegoż wodoru ile to będzie kosztować bo to nie jest tania inwestycja.Dolina energii? Nie dobrze to się kojarzy,raczej z drożyzna w parze to się będzie trzymać.To jest pomysł który się nie powiedzie.
Dodano: 12.12.2018 16:53    Przez: ~Ha

KOMENTARZE

A ja uważam, że powinniśmy zamknąć elektrownie, kopalnię i co tam jeszcze się da w tym mieście... UBRAĆ SIE BARDZO ELEGANCKO I WYJEC WSZYSCY NA ULICE W SWOICH PIĘKNYCH STROJACH BO TYLKO W TEN SPOSÓB PRZYCIĄGNIEMY NOWYCH INWESTORÓW... innej szansy dla Konina nie ma ...
Dodano: 12.12.2018 15:48    Przez: ~Geniuszu
Tia koniec węgla brunatnego ościsłowo dęby szlacheckie i piaski 40 lat kopania na obecnym poziome wodór miliardy pieniędzy potrzeba żeby coś tu otworzyć poza tym elektrolize wodorowa generuje co2 i potrzebuje dużą ilośći energii elektrycznej może za 20 lat coś z tego będzie tyle że konin do tego czasu zostanie zaorany
Dodano: 12.12.2018 16:34    Przez: ~Rrr
Ten wodór to niezła ściema. I żeby nie było wątpliwości , ludzie nie głosowali za Doliną Energii, tylko przeciwko PiS .
Dodano: 12.12.2018 16:35    Przez: ~@
Koninem ponad 10 lat rządzą ludzie z PO-SLD, skoro przez ten czas zadłużyli miasto na ponad 100 000 000 populacja skurczyła się o ponad 10 000 to tylko prymitywy intelektualne mogą myśleć że oni do rządzenia się nadają.
Dodano: 12.12.2018 16:36    Przez: ~fakty
Będzie to samo z tym wodorem co z elektrownia atomową w Polsce i z geotermią w Koninie powołaja zarzad 15 tyś dla prezesa i tyle z tego będzie
Dodano: 12.12.2018 16:50    Przez: ~Tak będzie
Czego naprawdę chce koninskie PO? Z jednej strony poseł Nowak żądał dzisiaj w Sejmie od premiera Ościsłowa, z drugiej strony prezydent Korytkowski planuje odejść od węgla na rzecz futurystycznego wodoru.
Dodano: 12.12.2018 17:11    Przez: ~Q
@- - dziwi cie to? Ileż mozba znosic piss?
Dodano: 12.12.2018 18:41    Przez: ~Pn
Konin zadłużony jest na130 mln,wraz z odsetkami na ok 170 mln,a bezrobocie najwieksze w Wlkp z miasta 85 tys,ledwo 72 tys,same ruiny stadion,amfiteatr,przeprawa itd
Dodano: 12.12.2018 20:04    Przez: ~PX
PX, ty sie lepiej zorientuj na ile piss zadluzyl kraj. Te miliony koninskie to.... pikus, pan Pikus...
Dodano: 13.12.2018 05:01    Przez: ~Pn
cytuję "zapewniając mieszkańcom pracę i godny byt". PO... i godny byt dla mieszkańców, koń by się uśmiał.
Dodano: 13.12.2018 08:08    Przez: ~Lokalny patriota
Z wodorem będzie tak samo jak z firmą WORD, na której się uwłaszczyli lokalni działacze partyjni PO. Najpierw rządził Korytkowski, teraz synekure oddali Florkowi. Wybiorą swoich i dadzą im zarobić, reszta ma w tym regionie zdychać.
Dodano: 13.12.2018 08:11    Przez: ~Koninianin
W obecnej chwili produkcja wodoru powstaje w efekcie reformingu metanu przy użyciu pary wodnej, z ropy naftowej głównie w rafineriach, z węgla i z elektrolizy wody. Ktora u nas ?
Dodano: 13.12.2018 10:25    Przez: ~Trop.
Te zadłużenie konina to nie Pikuś, a ogromne tym bardziej,że bezrobocie jest największe w wlkp,a miasto się zwija na dobre
Dodano: 13.12.2018 10:26    Przez: ~Px
@PX - zobacz na zadluzenie kraju przez pis... Dopiero wlosy si ejeza na glowie...
Dodano: 13.12.2018 11:08    Przez: ~Pn
Ale bzdury piszesz . No właśnie sprawdź jak jest a nie tylko TVN i Wp oglądasz a oni Ci piorą rozum! Dla przykładu listopad był pierwszym miesiącem od 89roku w którym Państwo Polskie wydalo mniej niz zarobilo. To są mega dobre informacje . No ale jak się ogląda TVN i Wp to tam takich rzeczy nie mówią. Nie mówią że zmniejsza się luka VAT i nie mówili też kiedyś jak PO kradło pieniądze z OFE .
Dodano: 13.12.2018 11:17    Przez: ~zxc
Nie wiem co takiego ciekawego w tym. Z punktu widzenia środowisko i tak ucierpi ponieważ hydroliza ma też efekty odwrotne i tym jest większe zasolenie jezior i niszczenie hydrosfery.
Dodano: 12.12.2018 15:53    Przez: ~mgr.chemii
Lpodobnie jest z tumi elektryczntmi samochodami, ktorymi tak mp Morawiecki sie podnieca. A fakt jest taki, ze ani to dobre dla srodowiska ani tanie. To wdzystko ladnie brzmi ake jest to jeden wielki s h i t.
Dodano: 12.12.2018 18:43    Przez: ~Pn
UE nie da sie tego wytlumaczyc... chore parcie na przod bez przemyslenia, tak wyglada ekologia w UE. Widocznie ktos ma w tym interes innego sensu nie widze
Dodano: 12.12.2018 19:37    Przez: ~smieszki
@diabel - a cos merytorycznego debilu potrafisz napisać?
Dodano: 13.12.2018 05:05    Przez: ~Pn
Cytat z internetu magistrze ,wystarczy się tym zainteresować .(Uwarunkowania geologiczne Polski wskazują iż przyszłościową technologią wytwarzania paliwa wodorowego powinno być zgazowanie węgla, którego zasoby mogłyby zapewnić samowystarczalność energetyczną Polski na kilkadziesiąt lat.)
Dodano: 13.12.2018 09:24    Przez: ~zwykły pracownik
Broń boże, nie jestem za kopalnią tak jak to teraz wygląda. Natomiast interesuje mnie technologia pozyskiwania wodoru.Elektroliza wody? Skąd elektryczność do elektrolizy? Metoda reformingu metanu? Czyli w uproszczeniu ch4 h2o->co2 h2Super - ta końcówka "co2" jest ciekawa... ciekawe co oznacza...To samo w metodzie Habera Boscha...Jak widać jest kreatywna księgowość, jest też kreatywna chemia ...Trzeba ładnie gadać, za poprzedników, którzy od lat 70tych ubiegłego wieku wiedzieli - a rządzili regionem i krajem - i mieli w pompie wszelkiego rodzaju restrukturyzacje komunizmu panującego w górnictwie naszego regionu, czy modyfikacje spalania węgla. Niemcy generują najwięcej co2 w europie. tylko że mają 7 razy większą gospodarkę od nas. gdyby nasze technologie szły wraz z postępem w nauce - to teraz to my byśmy nauczali Europę jak dbać o planetę. Ale barbórki czternastki, i powszechna korupcja - zabiły nasz przemysł wydobywczo energetyczny.
Dodano: 12.12.2018 15:54    Przez: ~Janbezwyngla
Dodam, ze u nas w ostatnim czasie CO2 wzroslo o prawie 4% a u Niemcow spadlo o ponad 20%. Jak to mozliwe, ze Niemcy spalaja na potęgę wegiel brunatny a maja ponad 20% spadek CO2? Oni po prostu inwestuja w odpowiednie filtry. A u szuka sie wodorow czy innych tego typu bzdur zamiast skupic sie ma filtrach i taniutkim zrodle energii, którym Polska stoi, a ltorym jest wegiel brunatny...
Dodano: 12.12.2018 18:47    Przez: ~Pn
@ewa z bieszczad/zima u mnie - porównaj swoj belkot z tym, co twoi przedmówcy napisali i zobaczysz yelopie, ze sie po prostu osmieszyles. Nie pierwszy raz zreszta.... 😂😂😂
Dodano: 13.12.2018 05:07    Przez: ~Pn
Pozyskiwanie wodoru to elektroliza wody przy użyciu dużej ilości prądu. Jak ktoś mówi zastąpić elektrownie wodorem to tak jak produkcja lodu bez zimna
Dodano: 12.12.2018 16:03    Przez: ~Xmen
Obojętnie jaka metoda - bo są też inne poza elektrolizą - każda generuje co2. Oczywiście w różnych ilościach. Dlatego jak napisałem wyżej - zamiast restrukturyzować węgiel - bo i tak co2 powstanie - to przejedzono możliwości. Nieudolne rządy od czasów powojennych - doprowadziły do takiej sytuacji. Zawsze, zawsze było usprawiedliwienie, że socjalizm, że wychodzenie z socjalizmu, że wolny rynek, że ue itd.. podrzucali sobie gorącego ziemniaczka z kadencji na kadencję i teraz robią głupie miny do złej gry... To samo smog - nie jest problemem spalanie czegokolwiek (no poza oponami i plastikiem) - gdy jest ZCENTRALIZOWANE - jeden piec w nowoczesnej technologii wytworzy o 60% mniej smogu niż rozsiane piecyki w każdym domku i kamienicy. Ale węzły ciepłownicze? Kto zapłaci za przyłącze? Kto na tym dostanie walizkę pod stołem? ano... Korupcja i niechlujstwo ... tego u nas więcej niż co2
Dodano: 12.12.2018 16:19    Przez: ~ss
Kolejne bzdury jak te termy na terenie zalewowym. Prezydencie zajmij się czymś realnym wreszcie. Zaraz będzie dwa miesiące od wyborów.
Dodano: 12.12.2018 16:28    Przez: ~Mieszkańcy z oczekiwaniami
W bajki jeszcze wierzysz ?
Dodano: 12.12.2018 16:32    Przez: ~Hahahha
Lans! Lans! POpaprańców TRWA !!!!
Dodano: 12.12.2018 17:43    Przez: ~STEJNEKEN
Katecheta PiSowski ,gdyby został prezydentem to by nas na pasterkę zaprosił .
Dodano: 12.12.2018 17:55    Przez: ~PiSdzielec
A Twój POpapraniec nawet tego nie zrobił. Nawija Ci tylko makaron na uszy.
Dodano: 12.12.2018 18:11    Przez: ~asd
Bo zna takie coś jak rozdział kościółka od Państwa .Idź do swojego przegranego Zenia może ci wytłumaczy i da różaniec i odpust na 200 lat.
Dodano: 13.12.2018 12:06    Przez: ~PiSdzielec
Nowicki geotermy kopał całą kadencje ,a ten teraz bombe wodorową będzie konstruował . Bombowy prezydent się trafił :).
Dodano: 12.12.2018 16:52    Przez: ~H
Katecheta za to by nic nie robil. No moze poza stawianiem posagow Napilronowi z Żoliborza...
Dodano: 12.12.2018 18:51    Przez: ~Pn
Dziadek obiecywał Filharmonie konińską, kolejke wąskotorową do gosławic i wuj wie jeszcze co. Młody obiecuje dolinę energii. Po 8 latach rzadów SLD-PO i nadchodzacych 5 PO-SLD z tego miasta zostanie dosłowna dolina. Zachodze w glowe co za ameby umysłowe głosowały na ludzi którzy zadłuzyli to miasto na 120 MLN PLN... jak ja sie ciesze ze mieszkam w gminie osciennej i nie place podatków na ta bande...
Dodano: 12.12.2018 17:10    Przez: ~Pn
A katecheta co obiecal?? Dostał od Pinokia zaoewbienie o odkrywce a doskonale wie, ze ona nie powstanie. I co ty na obietnice katechety?? Tak z ciekawosci pytam.
Dodano: 12.12.2018 18:54    Przez: ~Pn
Głosujcie na Damiana Kruczkowskiego czy jak mu tam naprawdę, a będziecie mieć Dolinę Judeorum.
Dodano: 12.12.2018 17:55    Przez: ~Arjawarta
Kruczkowski będzie nam mykwy, sztelty, synagogi i kirkuty budował
Dodano: 12.12.2018 19:00    Przez: ~Chewra Kadisza
Cokolwiek by nie powstało w Koninie, obojętnie jaki zakład, to i tak robotę w nim dostaną wyłącznie przydupasy rządzących w mieście. Proponuję młodym najpierw zapisać się do PO lub SLD czy PSL lub do jakiś przybudówek jeśli wiek na to nie pozwala, potem pójść do jakiejś debilnej szkoły, poziom nauczania nie istotny, chodzi tylko o to żeby wujek, ciotka lub ojciec problemów nie mieli przy zatrudnieniu. Potem to już jest normalnie, gówno się robi a kasa na konto wpływa a to że żadnego zysku ekonomicznego nie będzie to już nie istotne bo i tak miasto dopłaci do biznesu. Powatarzam, najważniejsze jest żeby zapisać się do PO i być bezmózgiem i kretynem którym da się manipulować. Aha no i kopalnie węgla KWB jak najszybciej zamknąć.
Dodano: 12.12.2018 18:13    Przez: ~Hydro
Normalka no baaa
Dodano: 14.12.2018 15:43    Przez: ~Ty
Jeden Aktor przemawia w Sejmie o Ościsłowie ,przy tym zapomniał kto sprzedał PAK ,a drugi Aktor opowiada w Koninie o wodorze , szanowni mieszkańcy KONINA co to towarzystwo PO- SLD szykuje nam, przecież ONI w KONINIE rządzą od lat i wciąż nie mają pomysłu na nasze MIASTO - koryto jest najważniejsze !!!
Dodano: 12.12.2018 18:39    Przez: ~obserwator
Jedyna sensowna odpowiedź. Pozdto