Dzisiaj jest czwartek 24 października 2019, imieniny: Marcina, Rafała, Arety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18284) SPORT FORUM FIRMY (5393) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Niesamowity powrót Polonusa, w fina ... (0)Nowoczesna Paulina Hennig-Kloska o parlamentarnych ... (2)

Konin. Przy kamieniu "Solidarności" uczcili ofiary stanu wojennego

Dodano: 13.12.2018 11:30
Źródło: LM.pl

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna w Koninie złożyli kwiaty przed kamieniem-pomnikiem „Solidarności”.

Dziś mija 37 lat od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Tamte wydarzenia, przy kamieniu „Solidarności” wspominali dziś przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Komitetu Obrony Demokracji.

- W tym czasie internowano ponad 10 tysięcy działaczy „Solidarności”, a w kraju zginęło około 40 osób. Stan wojenny został ogłoszony dekretem ówczesnej Rady Państwa, co było niezgodne z ówczesną konstytucją. Została powołana też Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Te zdarzenia pokazały jak ważne jest szanowanie konstytucji i zasad demokracji. Niech te tragiczne wydarzenia będą przestrogą dla obecnie rządzących i tych, którzy rządzić będą naszym pięknym krajem w przyszłości – mówi Henryk Drzewiecki z Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna.

  • Konin. Przy kamieniu "Solidarności" uczcili ofiary stanu wojennego
  • Konin. Przy kamieniu "Solidarności" uczcili ofiary stanu wojennego
  • Konin. Przy kamieniu "Solidarności" uczcili ofiary stanu wojennego
  • Konin. Przy kamieniu "Solidarności" uczcili ofiary stanu wojennego
  • Konin. Przy kamieniu "Solidarności" uczcili ofiary stanu wojennego

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Oddajmy hołd ofiarom stanu wojennego. Bez względu na sympatie polityczne. Cześć i chwała bohaterom
Dodano: 13.12.2018 12:05    Przez: ~Asśśss
drzewiecki nie męcz juz ludzi
Dodano: 13.12.2018 15:12    Przez: ~malag
a gdzie jest wielki przewodniczący " S" z Energobloku -towarzysz sekretarz POP PZPR Ryszard Białkowski ? obecnie pisior i sługus przykościelny... liżący buty Nowickiemu za posadkę w PWiK. Zapewne sam nie wie już,kim jest.....
Dodano: 13.12.2018 13:21    Przez: ~zx
Ale ekipa.4 1=KOniec POkemonów.
Dodano: 13.12.2018 11:51    Przez: ~Jan Grabiec Hybryda😗
No spala Dziewica Zoliborska.
Dodano: 13.12.2018 18:05    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

Ale ekipa.4 1=KOniec POkemonów.
Dodano: 13.12.2018 11:51    Przez: ~Jan Grabiec Hybryda😗
Upamietnili - zle, nie upamietnili tez zle. Pissuary zawsze znajda powod by pluc...
Dodano: 13.12.2018 12:57    Przez: ~Pn
a gdzie jest wielki przewodniczący " S" z Energobloku -towarzysz sekretarz POP PZPR Ryszard Białkowski ? obecnie pisior i sługus przykościelny... liżący buty Nowickiemu za posadkę w PWiK. Zapewne sam nie wie już,kim jest.....
Dodano: 13.12.2018 13:21    Przez: ~zx
Wstyd i zenada
Dodano: 13.12.2018 13:28    Przez: ~olo
Oczywiście delegacji prawdziwych polaków patriotów opcji pisowo-rydzykowej nie było gdyż brzydziliby się owi osobnicy stanąć koło ludzi normalnych. Poza tym być może owi prawdziwi patrioci byli zajęci kombinowanie nowej wziątki od jakiego bankiera lub załatwianiem posadki w państwowej spółce, choć jak wiadomo wszystko już obsadzone łącznie ze szmatą podłogową która i tak musiała mieć legitymacje PiSa.
Dodano: 13.12.2018 14:02    Przez: ~jaś
Tow. Zdanowska powinna dawno gnic w p***rlu, kamieniolomach razem z Bufetowa! POLSZEWICKIMI gangsterami, lewackimi przestępcami! Tylko KORWIN I Grzegorz Braun zlikwiduja lewackie szechterowe koryto okraglostolowe! megagangi PO, POLSZEWICKIE, feminizm = depopulacje I obrzydliwe prymitywne dewiacje feministyczno - gej. , zbrodnie aborcji, antykoncepcji, przestępczość, uniosocjalizm, mafie czyscicieli kamienic ( tow. Bufetowej ), antypolski przemysł Holocaust ( prof. Norman Filkenstein ) - pan Stanisław Michalkiewicz. Taka jest prawda, szechterowe lemingi ćwierćinteligenci lewaccy sorosowi prowokatorzy TVN azi
Dodano: 13.12.2018 14:25    Przez: ~Napoleon
@olo - tak, pisząc takie. Jak ty teksty...
Dodano: 13.12.2018 18:04    Przez: ~Pn
A gzie TW :AKTOR" ?
Dodano: 14.12.2018 00:25    Przez: ~brzeżniok
co to za ludzie są na tych fotkach ? z Konina ?
Dodano: 14.12.2018 10:43    Przez: ~fort
Oddajmy hołd ofiarom stanu wojennego. Bez względu na sympatie polityczne. Cześć i chwała bohaterom
Dodano: 13.12.2018 12:05    Przez: ~Asśśss
Ofiary tragedii smoleńskiej są ważniejsze .
Dodano: 13.12.2018 12:11    Przez: ~Symp.PiS
Ty Symp.PiS -uaru a ja myslałem ,że dla ciebie jest ważniejszy kot kurdupla z Żoliborza.
Dodano: 13.12.2018 12:29    Przez: ~kłamca Morawiecki
Spałem do południa u mamuni w ten dzień.
Dodano: 13.12.2018 13:25    Przez: ~pan Jarosław
A kogo obchodzi z kim spales lewaku
Dodano: 13.12.2018 13:27    Przez: ~klamca grzegorz dydala
No spala Dziewica Zoliborska.
Dodano: 13.12.2018 18:05    Przez: ~Pn
Lewaki i inne postkomunistyczne trolle w tym szczególnym dniu zamilczcie. Uczcijcie pamięć bohaterów
Dodano: 13.12.2018 13:37    Przez: ~Assśs
Czterech muszkieterów i KOPCIUSZEK,- JAK TO WYGLĄDA.
Dodano: 13.12.2018 13:59    Przez: ~P.O.D Rumin
Nowy kwartet POKO , POKO i solistka
Dodano: 13.12.2018 14:08    Przez: ~Joke
wszystko pod publiczkę, takie rzeczy robi się kameralnie , a nie od razu zdjęcia i natychmiast publikują gdzie się da
Dodano: 13.12.2018 14:25    Przez: ~GGS
drzewiecki nie męcz juz ludzi
Dodano: 13.12.2018 15:12    Przez: ~malag
ale tłum
Dodano: 13.12.2018 15:23    Przez: ~i
Jak na miesięcznicach
Dodano: 13.12.2018 18:06    Przez: ~Pn
Wstyd i hańba, żeby ludzie z PO, .N i KOD-u czcili pamięć ofiar stanu wojennego, przecież totalna opozycja popiera wprowadzenie stanu wojennego przez WRON-ę, a zdrajce polskiego narodu komucha Wojciecha Jaruzelskiego sługusa moskiewskiego uważa za bohatera narodowego.
Dodano: 13.12.2018 15:48    Przez: ~Symp. PiS
A kyo ma czcic? Puotrowicz z Kryze, ktorzy wsadzali ludzi Sva teraz sa pisiirami??
Dodano: 13.12.2018 18:07    Przez: ~Pn
Symp.PiS-uaru PiSowski kurdupel bał się łeb z pod pierzyny wychylić jak inni walczyli.Oficjalnie gnił w łóżku do południa ?
Dodano: 13.12.2018 18:59    Przez: ~kłamca Morawiecki
Szczekaj Symp szczekaj .Przerżnął dzięki tobie jakiś tam katecheta to i do UE przegra PiSlam wybory .Szczekaj !
Dodano: 13.12.2018 19:22    Przez: ~never PiS
1 z 2
12>>