Dzisiaj jest wtorek 19 marca 2019, imieniny: Józefa, Bogdana, Laili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22223) SPORT FORUM FIRMY (5310) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 2oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
11 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie startują Mistrzostwa Polski Juniorów w B ... (6)Festiwal Kultur Miast Partnerskich w pierwszą nied ... (6)

ZE PAK i Siemens Gamesa w magistracie. Nawiążą współpracę?

Dodano: 13.12.2018 11:37
Źródło: Urząd Miejski w Koninie

O magazynach energii dyskutowali przedstawiciele firmy Siemens Gamesa Renewable i Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA.

Spotkanie, które zainicjował prezydent Konina dotyczyło nawiązania współpracy między firmami na polu nowoczesnych rozwiązań z zakresu magazynowania energii. Jak informuje koniński magistrat, wszystko po, by w efekcie ZE PAK mogło w efekcie oferować konkurencyjne ceny na dostawę ciepła, m.in. dla Konina.

- Technologia gromadzenia energii, przedstawiona przez Siemens Gamesa, jest zdecydowanie tańsza od podobnych rozwiązań opartych na akumulatorach. Dodatkowo, z tak zgromadzonej energii  można produkować prąd elektryczny, ciepło systemowe lub parę przemysłową. Rozwiązania firmy Siemens Gamesa funkcjonują już w Monachium, a wprowadzanie ich na rynek na szeroką skalę to kwestia najbliższych kliku lat – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Koninie.

Przedstawiciele ZE PAK zadeklarowali przeanalizowanie propozycji Siemens Gamesa od strony zastosowania ich w elektrowni.

fot. UM Konin

  • ZE PAK i Siemens Gamesa w magistracie. Nawiążą współpracę?
  • ZE PAK i Siemens Gamesa w magistracie. Nawiążą współpracę?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

No i dobrze, ZE PAK to nasza swoista firma która doprowadziła do powstania miasta, co prawda nie jest już państwowa ale nie jest nam obca. Skoro z geotermią krucho i raczej ciepłowni z tego nie będzie to dobre kroki w kierunku tego aby ZE PAK pozostał głównym dostawcą ciepła..a nie jakieś niemieckie czy inne zagraniczne firmy. PAK daje ciepło miastu od latch 50/60 ? Po co to zmieniać ? Doprowadzać do obniżenia kosztów i utrzymywać tego dostawcę. Pozdrawiam.
Dodano: 13.12.2018 12:14    Przez: ~Janek
No i co z tego spotkania wyszło konkretnie ? Jakieś wnioski konkretne czy dodatkowe miejsca pracy ???
Dodano: 13.12.2018 13:47    Przez: ~I co że, spotkanie było ?

KOMENTARZE

No i dobrze, ZE PAK to nasza swoista firma która doprowadziła do powstania miasta, co prawda nie jest już państwowa ale nie jest nam obca. Skoro z geotermią krucho i raczej ciepłowni z tego nie będzie to dobre kroki w kierunku tego aby ZE PAK pozostał głównym dostawcą ciepła..a nie jakieś niemieckie czy inne zagraniczne firmy. PAK daje ciepło miastu od latch 50/60 ? Po co to zmieniać ? Doprowadzać do obniżenia kosztów i utrzymywać tego dostawcę. Pozdrawiam.
Dodano: 13.12.2018 12:14    Przez: ~Janek
Poprosić od ze pak o wycenę ile kosztuje el Konin i tak jak dawniej na warunkach takich jak dla Solorza , kupić el Konin przez Miasto-mieszkańców za cenę złomu na korzystnych warunkach do pomocy niech miasto zatrudni Grada . Uważam że to będzie bardzo dobry interes dla miasta , a to że Miasto się zadłuży i weźmie następny kredyt, to jak wiele razy słyszeliśmy z ust obecnego prezydenta to nie jest istotne na ile miasto się zadłuży byle nie przekroczyło 50 % całego dochodu miasta . ZE PAK dobrze było by zainteresować geotermią jako inwestora na warunkach publiczno- prywatnych wszystko w ramach doliny energii -głupoty ,no i dorzucić fermę solarowa na 100MW ale w Koninie ile to będzie profitów od umów.
Dodano: 14.12.2018 09:23    Przez: ~xxx
KOryto PO u wladzy i bank Nacjonalenieoddannen i wszystko sprzedane Angeli.
Dodano: 13.12.2018 12:15    Przez: ~Angela komm donald och ja
prawda
Dodano: 13.12.2018 12:38    Przez: ~grzegorz klamca dyndala
Wolalbys by sprzedane było.... Watykanowi? Ja wole Niemcow bo to bardzo madryvi zaradny kraj....
Dodano: 13.12.2018 12:55    Przez: ~Pn
Wobec Polski i Polaków był i jest zbyt zaradny... Właściwie zawsze.
Dodano: 13.12.2018 15:48    Przez: ~...
A główne i jednocześnie realne do zrealizowania sprawy kiedy będą omawiane.
Dodano: 13.12.2018 12:27    Przez: ~Trop.
To już katecheta bedzie je omawial a pozbiej glosowabie bedzie na 2 ręce. W tym juz pisiaki maha doswiadczenie. 😂😂😂
Dodano: 13.12.2018 13:01    Przez: ~Pn
w bajki jeszcze wierzysz?
Dodano: 13.12.2018 13:32    Przez: ~olo
No i co z tego spotkania wyszło konkretnie ? Jakieś wnioski konkretne czy dodatkowe miejsca pracy ???
Dodano: 13.12.2018 13:47    Przez: ~I co że, spotkanie było ?
byle nie takie jak w okresie Drugiej Wojny Światowej...
Dodano: 13.12.2018 14:54    Przez: ~history
Nic nie wyszło. ...jak za dawnych lat
Dodano: 13.12.2018 17:56    Przez: ~Tylko
Nowy prezydent i od razu widać, że coś się w Koninie dzieje. Siemens to międzynarodowa korporacja. Dobrze, że w Koninie jest szansa na najnowsze osiągnięcia techniczne. Może uda się uratować miejsca pracy w PAK. Może zamiast kopania węgla będą inne rozwiązania ale najważniejsze by była dobra praca. Jest nadzieja.
Dodano: 13.12.2018 14:34    Przez: ~Zenek
A przypomnij mi z czego produkują w el pak prąd
Dodano: 13.12.2018 15:19    Przez: ~Zxz
Klaster tez laury zebrał. ....aaa teraz w szufladzie siedzi
Dodano: 13.12.2018 17:55    Przez: ~Aj
Czuć na sali wodór.:)
Dodano: 13.12.2018 17:11    Przez: ~H
Ja na razie czuje piszambio....
Dodano: 13.12.2018 18:16    Przez: ~Pn
Gdzie były związki zawodowe jak sprzedawano pak a później kopalnie ?????? Teraz wielkie bu i jest za późno.
Dodano: 13.12.2018 20:02    Przez: ~Titanic
Zabawne. To w ZE PAK nie wiedzą, że takie technologie istnieją? Pewnie przez grzeczność przyszli na to spotkanie, bo decyzje i tak podejmuje kto inny i to tylko wtedy, jak mu się to opłaci. Jeśli w perspektywie najbliższych lat PAK ma zostać zlikwidowany, to firma nie może nic inwestować, a jeśli już, to w coś, co szybko się zwróci np. kocioł na biomasę i bach horrendalne podwyżki ciepła, żeby ciemny lud koniński w dwa latka spłacił koszty.
Dodano: 13.12.2018 20:09    Przez: ~dziad proszalny
PO****nce kasuja KOmenarze PiS Jaki KOnin taki Lm 🆘
Dodano: 13.12.2018 20:39    Przez: ~🔙
Tak jest moje,najbardziej popularne znikają po 2-dniach pozdrawiam cenzora lm.pl
Dodano: 13.12.2018 23:24    Przez: ~xmen
Tylko w Monachium? W innych miastach niemieckich nie? Czy znów ktoś zarobi na tym niezłą kasę. Zainwestujmy w coś droższego, sprawdzonego w Europie, żeby nasze dzieci miały tańszy prąd, tak jak jest to w innych krajach Europy. To się potem zwróci.
Dodano: 13.12.2018 22:38    Przez: ~prąd
1 z 2
12>>