Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19389) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (1)

Prezydent i zastępcy złożyli kwiaty w rocznicę stanu wojennego

Dodano: 13.12.2018 13:53
Źródło: LM.pl

Władze miasta uczciły ofiary stanu wojennego. Prezydent Konina wspólnie ze swoimi zastępcami pojawił się przed głazem „Solidarności”.

Przed południem prezydent Piotr Korytkowski razem z Witoldem Nowakiem i Pawłem Adamowem pojawił się przy kamieniu-pomniku „Solidarności”.

- Tak, to już 37 lat… Niektórych z nas nie było jeszcze wtedy na świecie… Dlatego te symboliczne kwiaty są hołdem dla wszystkich ludzi Solidarności, a szczególnie tych kilku tysięcy, w tym wielu z naszego miasta, którzy 13 grudnia 1981 roku zostali internowani. To także hołd dla ludzi, dzięki którym dziś możemy żyć normalnie – powiedział Piotr Korytkowski.

Z Konina i ówczesnego województwa konińskiego w czasie stanu wojennego internowanych zostało kilkaset osób.

fot. UM Konin

  • Prezydent i zastępcy złożyli kwiaty w rocznicę stanu wojennego
  • Prezydent i zastępcy złożyli kwiaty w rocznicę stanu wojennego
  • Prezydent i zastępcy złożyli kwiaty w rocznicę stanu wojennego

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

a gdzie jest wielki przewodniczący Solidarności z Energobloku,towarzysz sekretarz POP PZPR Ryszard Białkowski,obecnie towarzysz w PiS,sługus kościelny liżący buty byłemu prezydentowi za posadkę w PWiK. Czy on jeszcze wie kim jest ?
Dodano: 13.12.2018 14:57    Przez: ~zx
Niech te kwiaty zaniosą tam za fugo i złożą pod tą śmierdzącą gorzelnią czy czymś tam !!!!
Dodano: 13.12.2018 14:30    Przez: ~Wszędzie śmierdzi
Silidarność zaczęła rozsprzedawanie (czytaj prywatyzację) naszych zakładów, fabryk a teraz składa się kfiatki pod jakimś tam ich pomnikiem. Do p***rla z nimi! A Wałęsę na jako pierwszego dla przykładu.
Dodano: 13.12.2018 14:44    Przez: ~Knur
Czystość i jawność w naszym mieście po audycie w um i spółkach miejskich. Logika za tym przemawia. Chyba że koniniacy mają to gdzieś. Jeśli tak to będziemy babrać się w g. . .
Dodano: 13.12.2018 15:44    Przez: ~Aśssss
Aktorzy i to mierni, udają że grają, a grają swoje role.
Dodano: 13.12.2018 16:00    Przez: ~Teatr PO-.N

KOMENTARZE

Dziś 13 grudnia o 17.00 będą pod pomnikiem ludzie, którzy w stanie wojennym postawili się komunie.
Dodano: 13.12.2018 16:28    Przez: ~solidarny
PO i Nowoczesna nie powinna tam przychodzić bronili emerytur ludzi z SB
Dodano: 13.12.2018 16:30    Przez: ~mmmmmmmmm
A prok Piotrowicz z PiS??
Dodano: 13.12.2018 21:22    Przez: ~Pn
Ale nawet kwiatów nie potrafią złożyć we właściwej formie. Jeden niesie je z białym na boku a tam przy głazie już leży "do góry nogami" i żaden z nich nie potrafi ułożyć tak jak powinno być. Nie wieszczy mi to obranej dobrej przyszłości.
Dodano: 13.12.2018 16:54    Przez: ~AA
p***rzielisz jakby cię ktoś oblał jajami.
Dodano: 13.12.2018 19:49    Przez: ~podPIS
Niech kwiaty złożą komunistom, przecież to partia postkomunistyczna współpracująca z komunistami i ich ochraniajaca
Dodano: 13.12.2018 16:59    Przez: ~Wolny
A prok Piotrowicz z PiS??
Dodano: 13.12.2018 21:23    Przez: ~Pn
To sie dowiedziałem że kwiaty mają nogi a ha ha ha ha.
Dodano: 13.12.2018 17:50    Przez: ~Miś
W przenośni, a ty masz nogi ? Bo głowy u ciebie brak.
Dodano: 13.12.2018 20:15    Przez: ~Wojtek
Dobrze chłopaki wyglądają i dobrze prezentuja. Jak by w takiej sytuacji wyglądał katecheta ? Porażka.
Dodano: 13.12.2018 17:53    Przez: ~Miś
Misiu, idź do Pana Zenona Chojnackiego i poproś aby twoim "chłopakom" dał lekcje jak powinien ubierać się urzędnik w odpowiednich sytuacjach.Odpowiedni ubiór to wyraz szacunku do osób i wydarzeń w których uczestniczymy.Te zdjęcia nie są tego dowodem.A sam zadbaj o wzrok.
Dodano: 13.12.2018 19:11    Przez: ~savoir vivre
jeśli jesteście patriotami to wyrzućcie pierwszych sekretarzy PZPR którzy są przez was zatrudnieni, a możne nie wiecie kogo?
Dodano: 13.12.2018 19:08    Przez: ~rysio
Prok Piotrowicz z PiS??
Dodano: 13.12.2018 21:23    Przez: ~Pn
Wypad Rosja wypad Niemcy !!!!!!
Dodano: 13.12.2018 19:26    Przez: ~Frasyniuk KOnfident
"Z Konina i ówczesnego województwa konińskiego w czasie stanu wojennego internowanych zostało kilkaset osób." - dokładnie 43 osoby Panowie Redaktorzy
Dodano: 13.12.2018 19:35    Przez: ~dokładniej proszę
Cieszcie się, gdyby Jaruzela nie wprowadził stanu wojennego to dzisiaj byscie gawarili paruskie. Breżniew tyko czekał, wojska stacjonowały przy granicy.
Dodano: 13.12.2018 20:05    Przez: ~Q
...powiedział historyk z TVN-u!
Dodano: 13.12.2018 20:15    Przez: ~żałosne
Q bredzisz, czy jesteś na dopalaczach, czy na propagandzie płynącej z TVN-u ?
Dodano: 13.12.2018 20:18    Przez: ~TVP INFO
2 z 3
<<123>>