Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18089) SPORT FORUM FIRMY (5390) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Te mecze wyłonią finalistów. Już w ... (0)Luźna gierka: Dwa trudne testy przed Medykiem na k ... (0)

Przeprawa zostanie zamknięta po Nowym Roku – tylko na kilka dni

Dodano: 13.12.2018 13:47

Wschodnia nitka nowej przeprawy przez Wartę będzie zamknięta, ale już nie w tym roku. Dziś ruszyły prace związane z wymianą drugiego kabla sprężającego. Podczas remontu część mostu zostanie zamknięta co najwyżej na kilka dni.

Jak informuje dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie, Grzegorz Pająk, prace będą wyglądały inaczej niż przy wymianie pierwszego kabla. Wtedy przeprawa została zamknięta na kilka miesięcy, bo firma wykonująca prace starała się wyciągnąć stary kabel z istniejących już betonowych fragmentów mostu. To zakończyło się niepowodzeniem i trzeba było postawić nowe betonowe bloki, do których przyczepiono nowy kabel. Teraz firma od razu przystąpi do stawiania nowych bloków. – Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych instalacja nowego kabla trwać będzie nie dłużej niż jeden miesiąc. W tym czasie przeprawa zostanie zamknięta na kilka dni, bo część prac trzeba będzie wykonać, gdy na moście nie będzie drgań – mówi Grzegorz Pająk. ZDM planuje zamknąć przeprawę tuż przed jednym z weekendów, tak aby odbyło się to wtedy, gdy będzie najmniejszy ruch. Podobnie jak w zeszłym roku, zamknięta zostanie część wschodniej nitki przeprawy. Organizacja ruchu będzie identyczna, jak przy pierwszym zamknięciu mostu.

Wiele wskazuje jednak na to, że nie będzie to koniec prac na moście Unii Europejskiej. Cały czas trwają tam badania kolejnych fragmentów kabli sprężających. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdą się kolejne wady kabli. Wtedy trzeba będzie założyć nowy kabel sprężający, co będzie robione w podobny sposób, jak przy wymianie drugiego kabla, a więc nie grozi nam kolejne zamknięcie przeprawy na kilka miesięcy. – Na pewno będziemy jeszcze pracować z przeprawą. Obie estakady, wschodnia i zachodnia, mają ponad dwa kilometry długości. Jesteśmy na to przygotowani. Dokonujemy kolejnych badań i ustaleń - dodaje Grzegorz Pająk.

Pierwszy i drugi kabel firma Freyssinet, a więc wykonawca wadliwego mostu, wymieniła za darmo - mimo, że upłynął już okres gwarancji. Przedsiębiorstwo zapowiedziało już jednak, że to koniec ich dobrej woli. Wiele wskazuje więc na to, że za naprawę kolejnych ewentualnych usterek będzie musiało zapłacić miasto.

autor: Mateusz Krzesiński 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dobra wola ....jaki ten wykonawca dobrotliwy :) zyebali robotę teraz wyrażają swoją dobrą wolę...jesteście paproki i tyle. A stary żelazny jak stał tak stoi :) widzicie, przed wojną nie było techniki, tylko ludzkie umysły i ręce chcące coś stworzyć. A Wy? Koparki, ładowarki, dźwigi itp i co? Popelina...
Dodano: 13.12.2018 14:49    Przez: ~Knur
Ooooo zaczyna się aaaa kiedy winni tego zamknięcia zostaną rozliczenia hm?
Dodano: 13.12.2018 14:07    Przez: ~Olek
No to teraz odpowiednie osoby powinny zostać wezwane do prokuratury. A później siedzieć.
Dodano: 13.12.2018 14:37    Przez: ~józio
winnych nie bedzie bo firma nadzorujaca z ramienia inwestora wlasciwie nie istnieje.
Dodano: 13.12.2018 14:27    Przez: ~czarodziej
PO wyborach i zaczynamy jazde!!! barak za 200 000 przeprawa zamknieta cieplo drozsze o 38% ! WIECEJ WIECEJ WIECEJ!!!!
Dodano: 13.12.2018 16:15    Przez: ~dziadek z wilkowa

KOMENTARZE

Ooooo zaczyna się aaaa kiedy winni tego zamknięcia zostaną rozliczenia hm?
Dodano: 13.12.2018 14:07    Przez: ~Olek
winnych nie bedzie bo firma nadzorujaca z ramienia inwestora wlasciwie nie istnieje.
Dodano: 13.12.2018 14:27    Przez: ~czarodziej
PO wyborach i zaczynamy jazde!!! barak za 200 000 przeprawa zamknieta cieplo drozsze o 38% ! WIECEJ WIECEJ WIECEJ!!!!
Dodano: 13.12.2018 16:15    Przez: ~dziadek z wilkowa
Na razie pisowski prokurator nie chcial zajac sie w maju br zawiadomieniem poskanki Nowoczesnej...
Dodano: 13.12.2018 18:13    Przez: ~Pn
Krótko powiem do dupy z taką przeprawa.To już nawet tego nie da się słuchać .Rozebrać w p**du ,co to da że wymienia kolejny kabel? Tam chodzi o coś więcej niż sam kabel,napewno są rzeczy których głośno nam nikt nie mówi ,narazie naprawiają wiecznie, a potem gowno wielkie będzie.
Dodano: 14.12.2018 12:01    Przez: ~Ha
No to teraz odpowiednie osoby powinny zostać wezwane do prokuratury. A później siedzieć.
Dodano: 13.12.2018 14:37    Przez: ~józio
Wierzysz że będą osądzeni. Proces sądowy to polska specjalność tak z 20 lat by trwał.
Dodano: 13.12.2018 16:06    Przez: ~dobry
Nie wierze w to co czytam,firma wykonawcza juz nie bedzie naprawiala tego co wykonala zle,wyobrazam sobie producenta aut,ktory wklada wadliwe airbagi,nawet po 20 latach gdyby to wyszlo a ktos w USA by z tego powodu zginął a producent nie usunął wczesniej tej wady to każdy prawnik by ich posprzątał z rynku na zawsze z milionowymi odszkodowaniami
Dodano: 13.12.2018 16:42    Przez: ~Olo
olo za duzo ogladasz seriali o ameryce
Dodano: 13.12.2018 17:09    Przez: ~lolo
Na razie pisowski prokurator nie chcial zajac sie w maju br zawiadomieniem poskanki Nowoczesnej...
Dodano: 13.12.2018 18:13    Przez: ~Pn
Przeprawę naprawcze, A ZSMKNIJCIE TO CO PRODUKUJE TEN SMRÓD !!! CAŁE MIASTO WALI !!!
Dodano: 13.12.2018 14:38    Przez: ~To
Dobra wola ....jaki ten wykonawca dobrotliwy :) zyebali robotę teraz wyrażają swoją dobrą wolę...jesteście paproki i tyle. A stary żelazny jak stał tak stoi :) widzicie, przed wojną nie było techniki, tylko ludzkie umysły i ręce chcące coś stworzyć. A Wy? Koparki, ładowarki, dźwigi itp i co? Popelina...
Dodano: 13.12.2018 14:49    Przez: ~Knur
Miesiąc to kilka dni czy kilkadziesiąt?
Dodano: 13.12.2018 15:10    Przez: ~ufff
100% w trakcie tej naprawy bedzie termin przedluzany. Narazie pisza zeby ludzi uspokoic
Dodano: 13.12.2018 16:18    Przez: ~pajunk idz do domu
Nie oczekuj takiej wiedzy od urzędnika, który wie - jak cały Konin - od kilku miesięcy, że będa kabel wymieniać, blok wylewać z betonu i czeka na to do zimy. Informuje Cię o słowie wytrych "jak pogoda pozwoli". Zatem w styczniu te kilka dni to może być i 101 dni.
Dodano: 14.12.2018 08:57    Przez: ~Lo
Most zelazny porazka korki i teraz zamkna przeprawe powodzenia
Dodano: 13.12.2018 15:29    Przez: ~Rozczarowana
Most żelazny się trzyma , bo był zrobiony przed wojną, a i jeszcze za PRL-u lepiej robili niż teraz. Teraz to robią tylko popelinę, byle taniej na materiałach , byle drożej przy zapłacie, bo ZUS i US też muszą dostać swoje
Dodano: 14.12.2018 08:52    Przez: ~badziewie
Gdzie te korki na żelaznym? Kobieto, chyba nigdy nie wyjechałaś z tej wioski do normalnego miasta. Tam są korki. W Koninie nie stałem nigdy dłużej niż 10 min w korku.Co nie zmienia faktu, że ktoś powinien beknąć za ten most.
Dodano: 14.12.2018 11:05    Przez: ~as
NOWY PREZYDENT JUŻ ZAPOWIEDZAIŁ PONOĆ JAK CHODZĄ SŁUCHY W URZĘDZIE, ŻE WSZYSCY ZOSTAJĄ "PO STAREMU"?
Dodano: 13.12.2018 16:09    Przez: ~po staremu
Po czynach ich poznacie. .....