Dzisiaj jest wtorek 22 stycznia 2019, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21616) SPORT FORUM FIRMY (5279) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -4oC
Jutropogoda
-4 / -6oC
Pojutrzepogoda
-4 / -6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Wróci system elektronicznej sprzedaży bilet ... (20)Już we wtorek kolejny mecz KKF Automobile Torino w ... (9)

Rynek odcięty od ruchu. Mieszkańcy pytają dlaczego cały?

Dodano: 14.12.2018 14:13

Jak można na kilka dni odciąć plac Wolności w Koninie od ruchu kołowego? - Pytają mieszkańcy tej części miasta i właściciele sklepów zlokalizowanych w pobliżu placu.

Na placu Wolności w Koninie trwają przygotowania do dwudniowego jarmarku świątecznego. Rozkładane są kiermasze oraz punkty gastronomiczne. Tymczasem mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy są zbulwersowani zamknięciem placu w całości, a nawet przylegających ulic na kilka weekendowych dni. W związku z jarmarkiem pojawił się komunikat, że od 13 grudnia (czwartek) od godz. 18.00 do 17 grudnia (poniedziałek) do godz. 6.00, zamknięty będzie dla ruchu samochodowego plac Wolności. - A jeszcze ulica Wiosny Ludów jest nieprzejezdna, więc gdzie mamy dojeżdżać do naszych domów, czy sklepów, albo jak mają do nas dotrzeć klienci? - Pytają. - Można było przecież zostawić przejazd chociaż jedną stroną placu. Niech imprezy się tutaj odbywają, ale nie można w całości, z pobliskimi ulicami, odcinać od reszty tej części miasta – ubolewają mieszkańcy starówki.

  • Rynek odcięty od ruchu. Mieszkańcy pytają dlaczego cały?
  • Rynek odcięty od ruchu. Mieszkańcy pytają dlaczego cały?
  • 1544794009-i5r0fr-rynek3.jpg
  • 1544794009-09rifq-rynek4.jpg

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:jarmark,   zamknity plac,   pusty rynek,   Konin,   plac Wolności,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Przecież na tym rynku ilość sklepów jest znikoma podobnie jak ilość lokali gastronomicznych.... Pozatym parkujac trochę dalej nikomu nic się nie stanie jak przejdzie te 100 metrów
Dodano: 14.12.2018 14:44    Przez: ~Konin
albo płaczą ,że starówka umiera albo narzekają ,że mają utrudnienia . Ludzie ogarnijcie się!!!
Dodano: 14.12.2018 14:38    Przez: ~gość_grv624
Ludzie ogarnijcie się ! Ciągle narzekacie ! Przecież to, że jest Jarmark to tylko przyciągnie wam więcej klientów i oni i tak zostawią samochód dalej więc nikomu nie będzie przeszkadzać, że samochody tu nie jeżdżą ! Kto by tu przyszedł w sobotę czy niedzielę! Ludzie wolą jeździć do galerii. Więc się cieszcie a nie ciągle narzekacie.
Dodano: 14.12.2018 15:02    Przez: ~Ktoś
Ludzie sami wybrali w wyborach ten "los" 5 lat reanimacji
Dodano: 14.12.2018 15:46    Przez: ~Ehe
Kurna juz pączków nie rozdają na bazarku brak uśmiechu brak herbaty , kawki z uśmiechem ehhh to były czasy to ile jeszcze zostało do wyborów? ????
Dodano: 14.12.2018 15:50    Przez: ~Tola

KOMENTARZE

albo płaczą ,że starówka umiera albo narzekają ,że mają utrudnienia . Ludzie ogarnijcie się!!!
Dodano: 14.12.2018 14:38    Przez: ~gość_grv624
Właśnie jestem w staraku. Po odcięciu uliczki przy kamienicy Essowej, oraz całego odcinku placu wolności.... trzeba naprawdę dobrze znać Starówkę by się odnaleźć. Nie mówiąc już o zaparkowaniu.
Dodano: 15.12.2018 12:07    Przez: ~Jj
A konin to takie wielkie miasto, że serio idzie sie zgubić. Bez domu wyjść bez nawigacji nie można!! Nie przesadzajcie, nie dość że w tej dziurze coś się dzieje to jeszcze źle. Duży parking, na gruwaldzkiej. Więc nic Wam się nie stanie jak ruszycie swoje "szanowne" i dojdziecie kawałek. Spoko zrzucone kalorie nadrobicie w MC :D :D
Dodano: 15.12.2018 12:27    Przez: ~xxx
Bo w Koninie są ludzkie którzy jak by mogli to do łóżka samochodem by wjechali.
Dodano: 15.12.2018 13:50    Przez: ~Yogi
Przecież na tym rynku ilość sklepów jest znikoma podobnie jak ilość lokali gastronomicznych.... Pozatym parkujac trochę dalej nikomu nic się nie stanie jak przejdzie te 100 metrów
Dodano: 14.12.2018 14:44    Przez: ~Konin
Tak mówisz bo tonie twój biznes cierpi, a jak do sklepu jedziesz to najlepiej pod drzwiami byś parkował, jak większość.
Dodano: 14.12.2018 14:53    Przez: ~mieszkaniec
Pod samymi drzwiami to parkują tylko Janusze życia, każdy normalny woli przejść to 100m i normalnie drzwi od auta otworzyć. A poza tym jak ktoś już napisał jarmark przyciągnie tylko ludzi w to miejsce
Dodano: 14.12.2018 18:27    Przez: ~A
Jak to w Koninie. Wszystko bez pomyślunku, bez zastanowienia sie. Po najnizszej linii oporu. Konin to prawdziwa DOLINA energii... tej dosłownej i tej mentalnej
Dodano: 14.12.2018 14:52    Przez: ~kuzyn szwagra ma posadke
Idź za stodołę, to miejsce dla twojej mentalności.
Dodano: 14.12.2018 15:17    Przez: ~wqrzona
Przecież to jest europejski standard. PO i Korytkowski mówił, że Konin wart zachodu. Nie wiesz mierna istoto, że nowoczesne społeczeństwa zachodu teraz zamiast szopek bożonarodzeniowych konstruują zapory betonowe, na święta policja zamiast wypoczywać w pracy z kawką patroluje ulice z długą bronią. PO miała racje z tym WOT, że będą na ulicach miast a nie w koszarach. Tylko w innej roli: mieli społeczeństwo pacyfikować a będą bronić. Prezydencie wprowadź stan wyjątkowy; straż miejska na nogi; zapory z konbetu. Bawmy się jak europejczycy.
Dodano: 14.12.2018 20:17    Przez: ~Lo ;)
Konin to mentalność cebulaka,zamiast się cieszyć, że bedzie bigos na ryneczku to płacz. ZOBACZYCIE JAK PLEBS SIĘ RZUCI !
Dodano: 14.12.2018 20:46    Przez: ~Pz
Ludzie ogarnijcie się ! Ciągle narzekacie ! Przecież to, że jest Jarmark to tylko przyciągnie wam więcej klientów i oni i tak zostawią samochód dalej więc nikomu nie będzie przeszkadzać, że samochody tu nie jeżdżą ! Kto by tu przyszedł w sobotę czy niedzielę! Ludzie wolą jeździć do galerii. Więc się cieszcie a nie ciągle narzekacie.
Dodano: 14.12.2018 15:02    Przez: ~Ktoś
Ja uważam że cały tzw. Rynek należy zamknąć na wiele Dni. Wraz z Całą Zawartością. Za Most. Za Przyszłość. Za To co Było. Za Polskę Całą!
Dodano: 14.12.2018 17:45    Przez: ~Byniu
Prawdopodobnie ma przyjechać Polski "Marcon" z paradą równości i tolerancji z Paryża
Dodano: 14.12.2018 15:30    Przez: ~Ok
Prezydencik Francji Macron to wróg Polski, jak mogli Francuzi wybrać takiego pajaca na Prezydenta ?
Dodano: 14.12.2018 15:56    Przez: ~Polak
Wszyscy wymagają pięknych kamienic, płacenia regularnie podatków, zatrudniania pracowników itp. a jak jest okres świąteczny i handlarze mający sklepy przy rynku mogliby coś zarobić to rynek się zamyka i uniemożliwia handel... a parkingów w okolicy prawie nie ma i klienci uciekają do GALERII i nie mają ochoty cudować z zaparkowaniem na Starówce zablokowanej z każdej strony
Dodano: 14.12.2018 15:38    Przez: ~lokany handlarz
Ludzie sami wybrali w wyborach ten "los" 5 lat reanimacji
Dodano: 14.12.2018 15:46    Przez: ~Ehe
W wyborach głosowaliście na kandydatów z PO, to macie co chcieliście, 5 lat szybko zleci i potem znów ich wybierzcie.
Dodano: 14.12.2018 15:59    Przez: ~Lewicowe społeczeństwo
Ględzisz. Na parkingu przy Grunwaldzkiej dość miejsca i żaden problem dojść te 300 metrów.
Dodano: 14.12.2018 21:20    Przez: ~xen
Dziś tu nie ma żywej duszy bo tasze są zamknięte,a my w sklepach mamy pustki bo nasi klienci nie mogą dojechać.Na zdjęciach widać tłumy zmierzające na jarmark który zaczyna się jutro o 12...
Dodano: 14.12.2018 15:46    Przez: ~handlarz
Aaaa kogo to teraz obchodzi? Juz po wyborach
Dodano: 14.12.2018 15:48    Przez: ~Yti
Gdybyś miał jakąś ofertę, która przyciągnęłaby klientów, to te 300 metrów z parkingu by doszli.
Dodano: 14.12.2018 21:24    Przez: ~jako
Kurna juz pączków nie rozdają na bazarku brak uśmiechu brak herbaty , kawki z uśmiechem ehhh to były czasy to ile jeszcze zostało do wyborów? ????
Dodano: 14.12.2018 15:50    Przez: ~Tola
I ten śpiewak w czopce nie falsxuje w dodatku jedno i to samo
Dodano: 14.12.2018 15:51    Przez: ~Tygf
Konin pod obecną władzą rusza z "kopyta"na rumaku stojącym na Placu Wolności, jeszcze się zdziwimy co nam Pan Prezydent Korytkowski tu zgotuje przez 5 lat swoich rządów ? D. Tusk też nam obiecał, że z Polski uczyni Zieloną Wyspę i uczynił ? Dał nogę do Brukseli, uciekł jak szczur z tonącego Titanica !
Dodano: 14.12.2018 15:50    Przez: ~Symp. PiS
Titanic to teraz jest Polska pod nierzadami pissu. I faktycznie tonie...
Dodano: 14.12.2018 19:06    Przez: ~Pn
A ty Pn umiesz pływać, kamizelkę ratunkową sobie kup, a może jakąś szalupę, bo cię PiS zatopi.
Dodano: 14.12.2018 19:42    Przez: ~Biedaczysko ten Pn
Teraz jak jest tak pusto (bez samochodów) to przydałoby się porządnie posprzątać cały Plac Wolności i plac przed ratuszem. Dobrze oczyścić kostkę, chodniki itp.
Dodano: 14.12.2018 15:51    Przez: ~Gość
Teraz to piaskiem mogą posypać zima jest 😊