Dzisiaj jest wtorek 26 marca 2019, imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22471) SPORT FORUM FIRMY (5320) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Cztery przedszkola nie przystąpią do strajk ... (53)Słupca. Rajdowcy z Kamena Rally Team rywalizowali ... (0)

Konin. Protest w sądach. Pracownicy na zwolnieniach lekarskich

Dodano: 17.12.2018 12:41
Źródło: LM.pl

Pracownicy administracyjni konińskich sądów przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu. W Sądzie Rejonowym do pracy przyszło tylko dziewięć osób. W Sądzie Okręgowym odbywają się jedynie najpilniejsze rozprawy.

„Z uwagi na usprawiedliwioną absencję urzędników sądowych Sądu Rejonowego w Koninie rozprawy w dniu dzisiejszym zostały zniesione” - taka informacja widnieje na stronie internetowej sądu znajdującego się przy ul. Chopina w Koninie. Jak podkreśla jego wiceprezes Kinga Śliwińska-Buśkiewicz, na 82 pracowników do pracy przyszło dzisiaj 9 osób. Pozostali są na zwolnieniach lekarskich.

- Mamy niecałe 11 procent załogi. Z tego trzy osoby są z oddziału administracyjnego, trzy z działu finansowego i mamy trzech sekretarzy na cały sąd – mówi sędzia Kinga Śliwińska-Buśkiewicz. - Dzisiaj rozprawy jako takie zostały zniesione. Odbywają się ogłoszenia wyroków i posiedzenia aresztowe – dodaje.

Nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja jutro, ilu pracowników wróci do sądu. Sąd Okręgowy w Koninie na swojej stronie internetowej już poinformował, że „w związku z brakami kadrowymi spowodowanymi usprawiedliwioną nieobecnością urzędników sądowych w terminie od 17 do 21 grudnia mogą wystąpić utrudnienia w pracy sądu”. Do pracy nie stawiło się około 70 procent załogi.

- Pracowników nie ma praktycznie w każdym wydziale. Na 56 osób zatrudnionych, 39 osób jest na zwolnieniach lekarskich, a 3 są na zwolnieniach długoterminowych - mówi Marek Ziółkowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Koninie. 

Jak się dowiedzieliśmy, w Sądzie Okręgowym odbywają się tylko najpilniejsze rozprawy. Przypomnijmy, że protest pracowników administracyjnych sądów w całym kraju trwa od ubiegłego tygodnia. W ten sposób próbują oni wywalczyć wyższe wynagrodzenia. Na dzisiaj zapowiedziano rozmowy z ministerstwem sprawiedliwości.

  • Konin. Protest w sądach. Pracownicy na zwolnieniach lekarskich
  • Konin. Protest w sądach. Pracownicy na zwolnieniach lekarskich
  • Konin. Protest w sądach. Pracownicy na zwolnieniach lekarskich

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Wszystkim strajkującym sprawdzić te lewe L4 i wywalić na zbity pysk. Lekarzy którzy je wystawili również. Przecież to się w głowie nie mieści. Niedługo każdy będzie chciał kasę za nic. Jak im coś nie pasuje to niech się pozwalniają a nie robią problemy zwykłym ludziom.
Dodano: 17.12.2018 13:26    Przez: ~Uczciwy
To prawda,a zwykły Kowalski już dawno miałby kontrolę,ale nadzwyczajna kasta nierobów ma inne prawa i zasady.
Dodano: 17.12.2018 13:24    Przez: ~tfffuuu
Mam w rodzinie kogoś kto pracuje w sądzie.Jest zwykłym miernotą,ale ma się za nie wiadomo kogo i bez kija nie podchodż.
Dodano: 17.12.2018 13:50    Przez: ~ajak
Wsyd i kompromitacja pracownikow Sadu
Dodano: 17.12.2018 12:56    Przez: ~xd
Niech idą do prywaciaża to zobaczą co to jest strajk i podwyżki. Tfuuu,.... nieroby na państwowej posadzie! Tych co poszli na L-4 - sprawdzić i jak symuluje wywalić z roboty. Mamy masę młodego narybku, który chętnie zajmie ich miejsce.
Dodano: 17.12.2018 13:24    Przez: ~Thor

KOMENTARZE

Wsyd i kompromitacja pracownikow Sadu
Dodano: 17.12.2018 12:56    Przez: ~xd
Wstyd to pisać takie bzdury, jeśli się nie ma zielonego pojęcia o pracy w sądzie.
Dodano: 17.12.2018 13:16    Przez: ~AA
To prawda,a zwykły Kowalski już dawno miałby kontrolę,ale nadzwyczajna kasta nierobów ma inne prawa i zasady.
Dodano: 17.12.2018 13:24    Przez: ~tfffuuu
Praca w sądzie... mordercy dać 3 lata i to za dwie głowy, a za podrobienie 1 tys zł 10 lat...
Dodano: 17.12.2018 13:41    Przez: ~To
Mam w rodzinie kogoś kto pracuje w sądzie.Jest zwykłym miernotą,ale ma się za nie wiadomo kogo i bez kija nie podchodż.
Dodano: 17.12.2018 13:50    Przez: ~ajak
Co na w..ki już nie wystarcza? Podwyżek się zachciewa? Do roboty się brać,dosyc zarabiacie ,kpina normalnie,a sprawiedliwości w sądzie to daleko szukać,nic się nie zmieniło,wcale was nie obchodzą ludzie którzy mają mieć rozprawę i np.mogli by wyjść za aresztu np na wolnosc ,lubicie tylko wszystko przedłużac ,byle normalnego człowieka udreczyc,upokorzyc ,a ile ludzi za nic jest w p***rlach,?a ile czeka się na sprawy rozwodowe ?ciągnące się czasem w nieskończoność,!ile ludzi walczy np o inne ważne dla siebie sprawy i to też nigdy na jednej sprawie się nie zamyka!.Nie chce się do pracy iść to trzeba zmienić fach,proste;,zwykly człowiek to by był zwolniony odrazu za coś takiego,za to że jest nie dyspozycyjny ,chora sytuacja,a potem ma być dobrze ? A tak apropo pani w sklepie też mało zarabia,pan który kosi trawy też ma mało listonosz też ma mało , piekarz ,szewc i wiele innych tez maja mało kto im dołoży?
Dodano: 17.12.2018 14:00    Przez: ~Ha
I słusznie Waść prawisz. Sądy dla tzw. Dobrej zmiany są największym utrapieniem. Gdyby nie te sądowe szkodniki już dawno p. Zbyszek poradziłby sobie z niesubordynacją społeczną, a każdy niezadowolony z dobrej zmiany miałby robotę w kamieniołomie oczywiście z wyrokiem posłusznego sądu. Nie byłoby afery z KNF i innych PiSowskich przekrętów, nieprawości i łapówkarstwa towarzyszy partyjnych. Nie możliwym by było bezkarne panoszenie się pisowskiej hołoty po spółkach państwowych, rozdawania milionów niejakiemu Rydzykowi oraz kolesiom popierającymi pisowe tałatajstwo. A tak to te wraże Sądy są przeszkodą na drodze do niebiańskiej przyszłości we wizjach Małego Jarka.
Dodano: 17.12.2018 14:15    Przez: ~jaś
Zauważyliście po "łapkach" jak się sądownicze barachło uaktywniło?
Dodano: 17.12.2018 14:38    Przez: ~jeb..łwaspies
Nadzwyczajna kasta co jakiś czas daje o sobie znać, na nich trzeba bata i do roboty.
Dodano: 17.12.2018 15:45    Przez: ~Obywatel
Barachło ma czas,siedzi na lewym L4 i klika,a jest ich PO-nad 80-ciu plus usłużne "redaktory" z LM-u to już niezła szajka.
Dodano: 17.12.2018 15:52    Przez: ~aco
Co to za lekarz, który daje zwolnienie zdrowemu człowiekowi ?
Dodano: 17.12.2018 15:56    Przez: ~Pytam
Bo lekarze i prawnicy to dwie profesje największych drani z naciskiem na tych drugich.
Dodano: 17.12.2018 16:11    Przez: ~tyle
To są lewe zwolnienia powinni ich zwolnić.
Dodano: 17.12.2018 17:52    Przez: ~kontrola
Wy wyzrj nigdy nie byliscie na lewym L4? I rozumiem, ze nigdy w pracy nie sciemnialiscie? Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem.... Podle s.....
Dodano: 17.12.2018 19:38    Przez: ~Pn
Mam tylko jedno pytanie. Czy ktoś was zmusza być sędzią? Jest tyle innych zawodów , jak wam się nie podoba to odejdźcie i zróbcie miejsce młodym.
Dodano: 17.12.2018 19:48    Przez: ~mieszkaniec
Kto teraz uwierzy, że lekarz to zawód zaufania publicznego??? "Zawód zaufania publicznego – każdy zawód lub grupa zawodów, dla którego(ej) w drodze ustawy utworzono samorządy zawodowe, o których, jako posiadających właśnie taką, a nie inną nazwę, stanowi Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej[1]. Zawód zaufania publicznego można także tą samą drogą zlikwidować....
Dodano: 17.12.2018 20:16    Przez: ~imPOsybilizm
~Pn jak TVN
Dodano: 17.12.2018 20:22    Przez: ~bingo
Jas jestes lewackim pomiotem wyjacym za zabrana emerytka ubeku .To sie nie wroci i wyj skowycz
Dodano: 17.12.2018 22:22    Przez: ~PiS
Po komentarzach widać niestety, że wielu obywateli Konina inteligencją nie grzeszy, a już na pewno nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Czy wg was każdy, kto pracuje w sądzie to sędzia? Idąc tym tokiem rozumowania, każdy pracujący w kopalni to Górnik, w fabryce to robotnik a w szkole nauczyciel. Ile w was jakdu. A ja im kibicuję, aby się im udało i by podwyżki dostali. Później niech dołącza nauczyciele, policja i wojsko. Nie może być tak, że Ci którzy pracują ciężko, pracują za grosze, a ci niepracujacy śmieją im się w twarz, bo mają 3 dzieci, więc i 500 oraz wszelkiego rodzaju zapomogi.w dodatku z podatków tych ciężko pracujących.
Dodano: 17.12.2018 23:09    Przez: ~Anka
Anka, nie, nie każdy to sędzia. Ale jak komuś praca nie pasuje, to niech sobie szuka innej. A za lewe zwolnienia na komisję lekarską.
Dodano: 18.12.2018 08:24    Przez: ~Pfi
Moze niech pan Zbyszek sie zglosi i popracuje za tych, ktorych nie ma? A mialo byc tak pieknie.... po wstaniu z kolan mielismy plawic sie w dobrobycie... A tu prosze wszystko chore... 😁😁😁
Dodano: 17.12.2018 13:00    Przez: ~Pn
P.S. Skoro jestvtak dobrze to dlaczego jest tak zle?
Dodano: 17.12.2018 13:01    Przez: ~Pn
Pn,upośledzony imb.ecylu,przez ciebie i takich jak ty.
Dodano: 17.12.2018 13:29    Przez: ~poszołwon
Pan Zbyszek z pewnością nie pracowałby w Sądzie z prostego powodu - ten tuman nie nie zaliczył nawet aplikacji sadowego ciecia. Jednakże chłopina owa jest wyjątkowo mądra i obeznana w sztuce prawniczej czego dowodem jest częsta polemika z profesorami prawa, konstytucjonalistami, karnistami, specami od prawa administracyjnego oraz wszelkiej wiedzy prawniczej. Najweselsze jest to że p. Zbinio jest święcie przekonany o swej wybitnej mądrości i szczurzej chytrości. I niech tak zostanie jeszcze przez rok, a później to z niezbędnikiem aresztanta wyląduje za kratami gdzie czeka na niego miejsce na pryczy koło bardacha.
Dodano: 17.12.2018 14:25    Przez: ~jaś
Nie lubię sędziów, prokutatorów i adwokatów, to uprzywilejowana kasta zarabiająca krocie.
Dodano: 17.12.2018 15:48    Przez: ~Zwykły człowiek
W Dupach soe przewraca. Siedza i zaklejaja koperty albo pisza ze sluchu. Ustalic 1 kwote i basta ni wiecej ni mniej. Nie podoba sie do biedronki. Szlak mnie trafia w sektorze prywatnym za takie l4 sie leci. A tu Policjanci poszli na L4 co to ma byc do piernika. Emeryci po 15 latach a ludzie zapoerdzielaja i tyraja. A tu szefowie wydzialow byli Policjanci i Sbecy. W sadach rodziny. I co. Pis niech robo porzadek a nie cackac sie. Do roboty a nie. Panstwowa posada.
Dodano: 17.12.2018 16:14    Przez: ~Iwonka
@Iwonka - z Pisiewoczami niech najpierw zrobi porzadek.
Dodano: 17.12.2018 19:39    Przez: ~Pn
Pn jakie życie byłoby piękne gdyby nie taki pasożyt społeczny jakty
Dodano: 17.12.2018 19:54    Przez: ~tylko i wyłacznie PiS
Iwonka, przecież też tam mogłabys pracować, tylko potrzebny jest taki mały drobiazg jak kwalifikacje, ale dla grupy znanej z pisiewicze jak widać nie jest to żadną przeszkodą.
Dodano: 17.12.2018 23:13    Przez: ~Piotr
Wywalic postkomune z sadow
Dodano: 18.12.2018 07:57    Przez: ~W chorobe
Chore było wcześniej i teraz tez jest. Wybór pomiędzy dżumą a cholerą. Ale przynajmniej teraz nie mamy u Nas rozwalania Naszej suwerenności przez obcych lokatorów. Ślepe twierdzenie,że ci dobrzy a ci źli - to trzeba leczyć się na nogi bo na głowę za późno.
Dodano: 18.12.2018 11:06    Przez: ~Wiem co Szy
Nagrody o których mówił minister Wójcik w Warszawskich sadach maja być wypłacane tylko tym pracownikiem, którzy są obecni w pracy w dniach 10-21 grudnia.
Dodano: 17.12.2018 13:10    Przez: ~Protokolant
Czyzby chcieli kupic kolehnych? Na podwyzki nie maja a na nagrody jest kasa?? Hehehe....
Dodano: 17.12.2018 13:11    Przez: ~Pn
Dokładnie, 800 zł obiecane przez ministra Wojcika maja być dla osób którzy byli zdrowi w tym okresie.
Dodano: 17.12.2018 13:13    Przez: ~Pn
Pn psychol znow ze soba pisze.Ludzie wezwijcie po niego pogotowie
Dodano: 17.12.2018 13:43    Przez: ~ela
Czy lekarz może wystawiać zwolnienie lekarskie zdrowemu człowiekowi, tylko dlatego, że ten chce strajkować ?
Dodano: 17.12.2018 15:58    Przez: ~Pytam
Wstyd
Dodano: 17.12.2018 13:11    Przez: ~Obywatel
Wstyd to pisac takie brednie. Niech walczą o swoje.
Dodano: 17.12.2018 13:12    Przez: ~Pn
Pn brednie to ty wypisujesz chory na mozg czlowieku.
Dodano: 17.12.2018 13:44    Przez: ~ela
~Pn jak TVN
Dodano: 17.12.2018 20:24    Przez: ~bingo
Przykre że w taki sposób ludzie wykształceni muszą domagać się o godna pracę powodzenia i sił w nadrabianiu pracy po absencji w pracy
Dodano: 17.12.2018 13:23    Przez: ~MilczaMedia
Jacy oni wykształceni? 75% to po protekcjach,tatusia,tatusia kolegi,wujka i innych rodzinnych i pokomuszych wywłok.
Dodano: 17.12.2018 13:41    Przez: ~UKŁADZAMKNIĘTY
Za platfusow cicho siedzieli bo o stolki sie bali.Na zbity pysk powywalac i zatrudnic mlodych nie resortowych dzieci
Dodano: 17.12.2018 13:45    Przez: ~ala
Tacy wykształceni, a błędów robią tyle, że głowa mała. Mylą imiona, daty, pisma wysyłają na nieaktualny adres, nakaz zapłaty do pozwanego wysłali po kilku miesiącach, bo zapomnieli. Zwrot opłat zrobili po kilku miesiącach oraz "przypomnieniu się", a i tak wysłali złą kwotę. Może i należą im się podwyżki, ale niech nie robią tylu błędów.
Dodano: 17.12.2018 14:53    Przez: ~dejta spokój
Co w tym przykrego? Taki mechanizm działa wszędzie w UE. Bardziej lub mniej. U Nas mniej nawet. Znasz nazwę np: strajk włoski? Taka metoda strajkowania dla tych co są we wszelkich urzędowych kamaszach i strajkować oficjalnie nie mogą i nie wymyślili jej ani za czasów PO ani PiS. Podobne strajki są w praworządnych DE; co chwila słyszymy o pilotach i kolejarzach na zachodzie. We Francji jak potrafią na ulicy strajkować obywatele każdy widzi. A kto pamięta słynne zajście z USA gdy w ich parlamencie nie było porozumienia o ustawie budżetowej a jak było porozumienie to zastrajkowali im urzędnicy? Na czas nie było ustawy i nie można było płacić wielu pensji i były stany co nauczycieli, urzędników do domu posyłali na czas wyjaśnienia sytuacji by im nie płacić ... a taka demokracja. Normalne sprawy. Webera kup i poczytaj.
Dodano: 17.12.2018 15:27    Przez: ~lo - Max Weber Biourokraja
Jaki lekarz daje zwolnienie zdrowemu człowiekowi ?
Dodano: 17.12.2018 15:54    Przez: ~Pytam
czlowiek wykształcony znajdzie sam sobie lepszą posade a nie bedzie skomlał czy blokował zycia innym bogu ducha winnym ludziom. To tylko pokazuje ze wykształcic mozna małpe, ale nie oznacza to, ze małpa jest inteligentna.
Dodano: 17.12.2018 16:05    Przez: ~100
Do MilczaMedia .A kto dziś jest nie wykształcony ? Widać było niedawno jak ten niby wykształcony 50zł na stacji benzynowej buchnął ,tego na pewno w szkole go nie uczyli . Tylko skończył studia bo tata albo mama tak sobie zamarzyli.
Dodano: 17.12.2018 19:40    Przez: ~H
@100 - to po co wycoagasz lape po 500? Przeciez to kasa innych, uczciwie pracujacych Polakow??? I skomlesz o ochlapy, ktore ci karakan rzuca?? Idz nygolu do roboty a nie bierzesz 500....
Dodano: 17.12.2018 19:42    Przez: ~Pn
Pn zamknij tę jadaczkę i najedz się cebuli jak co wieczór
Dodano: 17.12.2018 19:56    Przez: ~PiS najlepszy
~Pn jak TVN
Dodano: 17.12.2018 20:25    Przez: ~bingo
Niech idą do prywaciaża to zobaczą co to jest strajk i podwyżki. Tfuuu,.... nieroby na państwowej posadzie! Tych co poszli na L-4 - sprawdzić i jak symuluje wywalić z roboty. Mamy masę młodego narybku, który chętnie zajmie ich miejsce.
Dodano: 17.12.2018 13:24    Przez: ~Thor
Tyle, że u prywaciarza jak dobrze pracujesz to podwyżkę wywalczysz. A tu inaczej nie da rady. I szlag człowieka trafia jak przylezie taka larwa co naciukała piątkę dzieci z kim popadło, z alimentów, pięćsetek i wszelkiej maści zapomóg wyciąga 6tyś i w twarz Ci pluje. A Ty za te nędzne 2tyś pokornie udajesz, że to deszcz bo masz zbyt wiele do stracenia.
Dodano: 17.12.2018 14:31    Przez: ~iksińska
Ty nawet do roboty u "prywaciaza" się nie nadajesz analfabeto
Dodano: 17.12.2018 15:45    Przez: ~jet
NFZ powinien sprawdzić lekarzy, którzy wypisują lewe zwolnienia.
Dodano: 17.12.2018 16:00    Przez: ~Kontrola
Iksinska dokładnie tak klepią dzieci na prawo i lewo bo „pincet” się należy jak psu micha, ale do roboty ni ma bo za 2 tys nie pójdą.Jak się patrzy na te niektóre matki to strach pomyśleć co z tych dzieci wyrośnie za naście lat
Dodano: 17.12.2018 18:21    Przez: ~Kowalska
A tobie Kowalska żal d.... ściska bo też byś chciała 500 ale juz nie ten wiek. Ja nie pobieram ale cieszę się że inni mają .Za platfusów dostawali ale tylko oni a nas społeczeństwo traktowano jak śmieci
Dodano: 17.12.2018 19:58    Przez: ~pawlakowa
Wszystkim strajkującym sprawdzić te lewe L4 i wywalić na zbity pysk. Lekarzy którzy je wystawili również. Przecież to się w głowie nie mieści. Niedługo każdy będzie chciał kasę za nic. Jak im coś nie pasuje to niech się pozwalniają a nie robią problemy zwykłym ludziom.
Dodano: 17.12.2018 13:26    Przez: ~Uczciwy
w dupach wam się przewraca weżcie się do roboty trzeba było walczyć jak PO PZL rządził żeście na dupach cicho siedzieli a teraz wam kity się podnoswzą i w głowach sie p***ro
Dodano: 17.12.2018 13:35    Przez: ~ kryzys
Pod przykrywką L-4 strajkują, czy nie ma na to jakiegoś paragrafu ?
Dodano: 17.12.2018 16:02    Przez: ~Podsądny
No a Kim ich zastąpimy.
Dodano: 17.12.2018 17:18    Przez: ~Trop.
Chcieliscie POKOcharam to macie 😂😂😂
Dodano: 17.12.2018 13:30    Przez: ~Jan Grabiec 😗
Już te qrwy LM-owskie cenzurują.
Dodano: 17.12.2018 13:31    Przez: ~ehhh
No to szmaty POwykrecane
Dodano: 17.12.2018 13:32    Przez: ~Ast
Na LM-ie cenzura jak za głębokiej komuny.
Dodano: 17.12.2018 16:04    Przez: ~Lewica
Ale LM jest głupi za POkemonami stoji.by sie wstydzil.ale co chciec od taniego brukowca made in PO😂
Dodano: 17.12.2018 13:34    Przez: ~Jan Grabiec 😗
A za kim mają stać jak im plemię PO-KOPO-KO Orinoko i niemaszki płacą?
Dodano: 17.12.2018 14:25    Przez: ~etam
Bys sie uczył to byś był internetowym trolem jak Pn