Dzisiaj jest wtorek 22 stycznia 2019, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21620) SPORT FORUM FIRMY (5279) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -4oC
Jutropogoda
-4 / -6oC
Pojutrzepogoda
-4 / -6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Wróci system elektronicznej sprzedaży bilet ... (20)Już we wtorek kolejny mecz KKF Automobile Torino w ... (9)

Konin. Kolejny most do naprawy? Stara przeprawa też z usterką

Dodano: 18.12.2018 10:57

Czy kolejny koniński most będzie wymagał naprawy? Do redakcji napłynęły informacje, że stwierdzono usterkę także w konstrukcji starej przeprawy. Chodzi o zachodnią nitkę mostu Piłsudskiego (z pasami ruchu w kierunku starówki).

Usterkę mieli wykryć pracownicy firmy, która wykonuje tam prace drogowe. Od kilku miesięcy na moście Piłsudskiego są remontowane pobocza i chodniki. Informacje o znalezieniu usterki potwierdził nam dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie, Grzegorz Pająk.

Nie będę dementował. Faktycznie stwierdzono tam usterkę. Niebawem będzie pracował tam specjalny zespół, który zbada most – powiedział Grzegorz Pająk. Dyrektor ZDM-u uspokaja jednak, że nie jest to tak istotna wada, aby zagrażała zamknięciem całej nitki mostu. Przez przeciągające się prace na poboczu i chodniku jest tam od kilku tygodni zamknięty jeden pas (najpierw lewy teraz prawy), co powoduje zapychanie się tego odcinka Trasy Warszawskiej. Remont przeciąga się z powodu warunków atmosferycznych. Jak dodaje dyrektor ZDM-u – wyniki badań zachodniej nitki mostu Piłsudskiego będą znane najwcześniej za kilka miesięcy. Wiele wskazuje na to, że usterka na starej przeprawie będzie kolejnym obciążeniem dla niezwykle napiętego i przepełnionego cięciami budżetu Konina na 2019 rok.

autor: Mateusz Krzesiński 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:most Piłsudskiego,   Konin most,   remont mostu,   przeprawa Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Koninianie, ile jeszcze będziemy tolerować tych nieudaczników z urzędów miejskich i ich utrzymywać? Oni potrafią tylko podnosić podatki i opłaty a w zamian zafundowali nam RUINĘ. Doprowadzili to miasto do dramatycznej sytuacji, gdzie nie ma pracy i perspektyw, a tylko im żyje się dobrze. Mieszkańcom Konina podniesiono opłaty CO o 35 %, a sobie wypłacili nagrody. Francuzi potrafią walczyć o swoje, a Koninianie w milczeniu obserwują jak ich władza upokarza. Jak długo jeszcze?
Dodano: 18.12.2018 11:15    Przez: ~Ruch żółtych koszulek
Od lat 50 60 tych kiedy Konin powstawał nic tu nie robiła komuna efekty widac
Dodano: 18.12.2018 11:10    Przez: ~Zacofanie
Na tą komunę cały czas głosowaliście CZERWONE ZAGŁĘBIE
Dodano: 18.12.2018 11:23    Przez: ~sadomaso
Zamknąć wszystkie mosty a przede wszystkim urzędasów to oni są głównymi sprawcami zaniechań błędów , utrudnień oraz kosztów za które zapłacimy my podatnicy .
Dodano: 18.12.2018 11:22    Przez: ~..!..
"Remont przeciąga się z powodu warunków atmosferycznych " - a kto przy normalnym pomyślunku zaczyna remont pobocza i chodnika w grudniu???
Dodano: 18.12.2018 11:54    Przez: ~jk

KOMENTARZE

Nic mnie już nie zdziwi w tym POpapranym mieście
Dodano: 18.12.2018 11:10    Przez: ~😅
Z tym mostem tzw żelaznym to przesadzacie ,nie będzie zamknięty.T o co ma być zrobione to będzie .A przeprawa to dla mnie jest już ruina budowlana,t o jest próbą odwrócenia uwagi z tym co może zdarzyć się z przeprawa.Ktos chce odwrócić uwagę.
Dodano: 18.12.2018 11:21    Przez: ~Ha
Pająk to nie jest z rozdania Nowickiego.
Dodano: 18.12.2018 11:35    Przez: ~Nepotyzm
Zero informacji że jest zamknięta jedna nitka, żadnej tablicy która by ostrzegała kierowców dużo wcześniej o tym fakcie, już przed światłami powinna taka informować o tym!Dzisiaj już tam była stłuczka osobówki z tirem, ruch dopiero się zacznie od jutra i to będzie być armagedon drogowy!ZDM nie potrafi oznakować uliczek na osiedlach a co dopiero takie zwężenie!Jedzcie do Niemiec i zobaczcie jak tam się oznacza wszelkie remonty dróg!!!
Dodano: 18.12.2018 11:47    Przez: ~Czas na zmiany w ZDM
Nie ma co za Byniem utyskiwać na PO lub PiS. To oni doprowadzili jednak do uchylenia konstytucyjnego zapisu wedle którego bratnia przyjaźń z odległymi narodami była podstawą do dystrybucji asygnat na pojazdy. O podobnych natężeniach ruchu nie było mowy. W trakcie badań dopuszczających most do użytkowania sekretarz partii w asyście adiunkta prowadził nieomal roznegliżowane studentki pod most i pokazywał geologiczne ukształtowanie moreny czołowej w plenerze snując własne marzenia o studiach wnuków na Harvardzie płatnych z zalegających gdzie nie gdzie pokładach brunatnego palnego gówna. Nikt nie zwracał uwagi na smog. Chyba że studentki wspominały o japońskim. Kto kogo całował też nie było ważne.
Dodano: 18.12.2018 11:51    Przez: ~Byniu
"Remont przeciąga się z powodu warunków atmosferycznych " - a kto przy normalnym pomyślunku zaczyna remont pobocza i chodnika w grudniu???
Dodano: 18.12.2018 11:54    Przez: ~jk
Widziały gały na kogo głosowały!
Dodano: 18.12.2018 11:56    Przez: ~lolek
ludzie wybrali Puste Obietnice wiec maja co chcieli
Dodano: 18.12.2018 13:05    Przez: ~aasd
dokładniej -wybrali to co było, rząd nie da na Konin ani grosza, za moment będziemy rozbierać sypiacy sie most, amfiteatr, stadion, dworzec......
Dodano: 18.12.2018 14:21    Przez: ~hey
urzędniczki to mają teraz raj, po lumpeksach w starym Koninie ganiaja zamiast biurka pilnować, wszyscy je tam znają
Dodano: 18.12.2018 14:35    Przez: ~rado
Tak to agonia kliki pasozytow zlodzieji aferalow te nieudaczniki nadaja sie do gnoju ale ryje pchaja do koryts jako uerobeznesmeny a to dupki z rozjuszonymi narkotykami slepiami
Dodano: 18.12.2018 15:06    Przez: ~Wers
to tiry zniszczyły most przez zamkniętą przeprawę
Dodano: 18.12.2018 18:07    Przez: ~gdg
~Czas na zmiany w ZDM jak sie tak fascynujesz niemcami to leć tam.
Dodano: 18.12.2018 22:58    Przez: ~y/.
Od lat 50 60 tych kiedy Konin powstawał nic tu nie robiła komuna efekty widac
Dodano: 18.12.2018 11:10    Przez: ~Zacofanie
Na tą komunę cały czas głosowaliście CZERWONE ZAGŁĘBIE
Dodano: 18.12.2018 11:23    Przez: ~sadomaso
Konińskie społeczeństwo jest lewicowe i temu miastu Bóg nie będzie pomagał, to miasto musi upaść.
Dodano: 18.12.2018 12:26    Przez: ~Chrzescijanin
Dla Boga liczą się tylko Jego wyznawcy, reszta idzie na zatracenie, do piekła, a więc lewackie miasto z ludżmi lewicy musi upaść.
Dodano: 18.12.2018 12:29    Przez: ~Chrz...
Ci dwaj powyzej czego wy sie nazarliscue, ze tak pier....e?
Dodano: 18.12.2018 12:50    Przez: ~Pn
Cebuli, tak jak ty, tylko, że ty masz po cebuli straszna wiatry.
Dodano: 18.12.2018 19:24    Przez: ~Hodowca warzyw
Ale jaja
Dodano: 18.12.2018 11:11    Przez: ~Gl
Kiedy pogoda na święta?
Dodano: 18.12.2018 11:12    Przez: ~Gl
W nocy będzie ciemno. Za dnia zas zaskoczy nas jasność. Być może będzie zimno, ale niż z nad rozji może sprowadzić ocieplenie. A snieg bedzie. Jak nie u nas to w zakopanem. Dziekuje i pozdrawiam.
Dodano: 18.12.2018 11:55    Przez: ~Kazmirz G.
Koninianie, ile jeszcze będziemy tolerować tych nieudaczników z urzędów miejskich i ich utrzymywać? Oni potrafią tylko podnosić podatki i opłaty a w zamian zafundowali nam RUINĘ. Doprowadzili to miasto do dramatycznej sytuacji, gdzie nie ma pracy i perspektyw, a tylko im żyje się dobrze. Mieszkańcom Konina podniesiono opłaty CO o 35 %, a sobie wypłacili nagrody. Francuzi potrafią walczyć o swoje, a Koninianie w milczeniu obserwują jak ich władza upokarza. Jak długo jeszcze?
Dodano: 18.12.2018 11:15    Przez: ~Ruch żółtych koszulek
dlatego ja spadam w przyszłym roku do poznania zamiast żyć w tym szambie, pozdro dla tych co zostają do usranej śmierci bo tutaj nic sie nigdy nie zmieni
Dodano: 18.12.2018 11:38    Przez: ~studencik
Studencik - w Poznaniu jest podobne szambo, tylko lepiej opakowane. Pojedziesz, pożyjesz, zobaczysz...że mam rację.
Dodano: 18.12.2018 11:44    Przez: ~Ruch żółtych koszulek
Z miasta 85.000,jest 72.000,tu nie ma perspektyw,wszystko się wali,Konin będzie liczył 55.000 i to wcale nie odległe czasy,zobaczycie,zostaną emeryci,już młodych nie widać na tej wsi
Dodano: 18.12.2018 11:46    Przez: ~Ty
pewnie macie racje, ale tutaj nawet nie ma perspektywy pracy, wszędzie poszukiwane podstawowe zawody fizyczne a biurowe dostaje się tylko po znajomości
Dodano: 18.12.2018 11:58    Przez: ~studencik
72.000 mieszkańców to nie prawdziwy wynik, około10 tys. młodych mieszka już gdzie indziej, tutaj mają tylko meldunki u rodziców, no i płaca podatki :)
Dodano: 18.12.2018 12:00    Przez: ~taka prawda
@studencik - dobry wybor. Tam PO zmiazdzyla pis w 1. turze. Tylko czy taki jsk ty fanatyk Kaczafiego sie odnajdzue w tak POwskim miescie. 😂😂😂
Dodano: 18.12.2018 12:52    Przez: ~Pn
czemu fanatyk? bo chce sie wyprowadzic do wiekszego miasta zeby jakos zyc? tutaj dziady sa albo za pis albo za po i nie ma innych opcji, przez kolejne dziesiąt lat nic sie nie zmieni wiec najpierw poznan a potem za granice, albo tutaj tyrać do smierci za psie pieniądze ;)
Dodano: 18.12.2018 14:00    Przez: ~studencik
Masz rację studencik. W Koninie ta hołota to tylko PO lub PiS widzi, nic więcej. Tu nawet Młodzieży Wszechpolskiej brak, nawet Narodowców nie ma, nie wspominając już o ONR-e. Konin to takie POlityczne zadupie. Też wy.....lam stąd, ale ja wybrałem Wrocek.
Dodano: 18.12.2018 17:51    Przez: ~młody
Ruch żółtych koszulek ?Kamizelek chyba...
Dodano: 18.12.2018 18:30    Przez: ~Żółta (brudna) Podkoszulk
@młody - a ci, którzy odpalali race w centrum? Ci, których bronila Z. Itman? BTW dlaczego ogromny plakat Z. Itman z PiS wisi w centrum Slesina? Wybory były już dość dawno. Zaraz koniec roku a jej plakat straszy takich ja ja...
Dodano: 19.12.2018 06:20    Przez: ~Pn
budżet napięty a kasa wyrzucana w błoto przez nieudolnych urzędników. Tak wiele można w naszym mieście poprawić ale jakoś nikt się nie stara. Podobnie cisza w temacie inwestycji koło huty, mają powstać 2 duże zakłady. Ale nasza władza chyba nie za wiele robi żeby upewnić inwestorów w słuszności ich decyzji...
Dodano: 18.12.2018 11:15    Przez: ~Jeżon
a po co nowe inwestycje? żeby urząd miał dodatkową robotę i problemy? dobrze jest jak jest,
Dodano: 18.12.2018 12:03    Przez: ~gg
A co z tymi dworcami (PKP, MZK i PKS), budują już ?
Dodano: 18.12.2018 17:56    Przez: ~turysta
Nikt nie bedzie inwestowal w miejscu gdzie nie ma kadry. Mlodzi uciekaja bo nie widza oersoektyw. Kolo sie zamyka. Najpierw inwestycja w KADRY. Za 2 kola wiekszosc tu robi. Nie ma znaczenia czy cos otworzą jak nie szanuje sie praciwnika.
Dodano: 18.12.2018 20:23    Przez: ~Emi
Wczoraj jechałem do Konina przez most Piłsudskiego, jedna nitka mostu jest zamknięta. Czy coś jest na rzeczy??
Dodano: 18.12.2018 11:18    Przez: ~Jarek Sz.
oooooooooo znowu pojawił się problem w końcu" WIENCEJ "
Dodano: 18.12.2018 11:20    Przez: ~ela
A co to jest ciemnogród ? Czy to czerwoni ludzie z Konina ?
Dodano: 18.12.2018 17:59    Przez: ~ciekawy
co z tymi drogami kto tam pracuje wszystko do remontu o co chodzi Jakie nagrody im się należą czegoś tu nierozumię
Dodano: 18.12.2018 11:20    Przez: ~plf
My chcemy nagród.
Dodano: 18.12.2018 12:33    Przez: ~Urzędnicy
Nagrody? Do brochy.
Dodano: 18.12.2018 12:54    Przez: ~Pn
~Pn jak TVN
Dodano: 18.12.2018 21:39    Przez: ~bingo
Zamknąć wszystkie mosty a przede wszystkim urzędasów to oni są głównymi sprawcami zaniechań błędów , utrudnień oraz kosztów za które zapłacimy my podatnicy .
Dodano: 18.12.2018 11:22    Przez: ~..!..
My chcemy nagród za naszą nieudolność.
Dodano: 18.12.2018 12:34    Przez: ~Urzędnicy
Widać jak mało znasz się na prawie i na pracy urzędu. Widać, że jesteś z typu ludzi "nie wiem , nie znam się, ale mam dużo do powiedzenia"