Dzisiaj jest piątek 22 marca 2019, imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22020) SPORT FORUM FIRMY (5315) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 6oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (0)Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli d ... (9)

Sylwester w Koninie. O północy nie będzie pokazu sztucznych ogni!

Dodano: 18.12.2018 12:55
Źródło: LM.pl

Nie będzie pokazu sztucznych ogni w noc sylwestrową. Tak zdecydował prezydent Konina.

To będzie inny Sylwester niż zwykle. Chociaż program imprezy, podobnie jak w latach ubiegłych, przewiduje dwa koncerty. Najpierw o godz. 20:00 w hali „Rondo” wystąpią artyści warszawskiej Opery Light z programem „Kobiety Świata”. Później, około godz. 23:15 na placu przed Konińskim Domem Kultury zacznie się koncert zespołu TMS z charyzmatyczną wokalistką – Sylwią Dziardziel. O północy nie zabraknie życzeń noworocznych i toastu za pomyślność w 2019 roku. Nie będzie natomiast fajerwerków.

- W odpowiedzi na prośby mieszkańców, w szczególności właścicieli zwierząt, prezydent Konina zdecydował, że nie będzie pokazu sztucznych ogni w noc sylwestrową – informuje Aldona Rychlińska z biura prezydenta Konina.

Gwiazdą Sylwestra będzie legendarny zespół „Golden Life”, znany z takich przebojów jak: „Oprócz błękitnego nieba”, czy „Życie choć piękne tak kruche jest”.

fot. archiwum

  • Sylwester w Koninie. O północy nie będzie pokazu sztucznych ogni!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Nam to nawet muzułmanów w kraju nie potrzeba... Sami psujemy swoje tradycje i święta... Raz w roku te 15 czy 20 min żeby dzieciaki miały frajdę to chyba nie przesada z tymi fajerwerkami...
Dodano: 18.12.2018 13:20    Przez: ~To
I to jest zart, raz w roku strzelanie to jest tradycja!!! Psa nic nie jest, najwyzej sie schowa gdzies i wyjdzie jak przestana strzelac. Popadamy w paranoje, karpia nie zabijaj, mysliwi sa beee, pieski sie boja petard.... Ja jestem za tym zeby zrobic najwiekszy pokaz sztucznych ogni w polsce. Jakis festwial of fire. Przynajmniej bedzie jakas reklama miasta. Ale nie bo pieski....
Dodano: 18.12.2018 13:09    Przez: ~Xyz
Dlaczego prezydent odniosl sie do prosby tylko ludzi ze zwierzetami ana nie do wszystkich mogl w tej sprawie zrobic referendum. Bylo by przejrzyste co mieszkancy chca a nie pierniczy glupoty jak cala reszta o jakis zwierzetach. Laserow.tez nie moze byc bo oslepia zwierzeta i moga stracic wzrok. Choinek.tez nie kupujcie scietych bo ogranicza to produkce tlemu.
Dodano: 18.12.2018 13:19    Przez: ~Jajajja
Tak? A w jarmark Bożonarodzeniowy fajerwerki były i mogły być,a teraz to nie? Kpina co to za powitanie Nowego Roku?Nie dość że to późno się zaczyna koncert to jeszcze bez pokazu sztucznych ogni,byle jak to wyjdzie.Ale prezydent!! Wszystko popsuje,przeciez to jest punkt kulminacyjny,pieniedzy brakło?
Dodano: 18.12.2018 16:28    Przez: ~Ha
Dzięki w imieniu mojego psa !!! On uwielbiam wystrzały i cały rok czeka żeby radośnie o północy sobie pobiegać i poszczekac !!! On jest gorszy ??? Czemu jest dyskryminowany ??? Bo się nie boi to już co ??? Strzelajcie jak najwięcej mój pies będzie miał naprawdę frajdę :)
Dodano: 18.12.2018 13:16    Przez: ~Dodaj

KOMENTARZE

I to jest zart, raz w roku strzelanie to jest tradycja!!! Psa nic nie jest, najwyzej sie schowa gdzies i wyjdzie jak przestana strzelac. Popadamy w paranoje, karpia nie zabijaj, mysliwi sa beee, pieski sie boja petard.... Ja jestem za tym zeby zrobic najwiekszy pokaz sztucznych ogni w polsce. Jakis festwial of fire. Przynajmniej bedzie jakas reklama miasta. Ale nie bo pieski....
Dodano: 18.12.2018 13:09    Przez: ~Xyz
Nam to nawet muzułmanów w kraju nie potrzeba... Sami psujemy swoje tradycje i święta... Raz w roku te 15 czy 20 min żeby dzieciaki miały frajdę to chyba nie przesada z tymi fajerwerkami...
Dodano: 18.12.2018 13:20    Przez: ~To
Z czego się ta tradycja wywodzi i od kiedy jest? Bo bardziej na głupi zwyczaj wygląda
Dodano: 18.12.2018 13:20    Przez: ~D
No z Taką dużą rakietą, do której cię zapakujemy i wyślemy w kosmos....Ale będzie reklama hahaha
Dodano: 18.12.2018 13:26    Przez: ~Stelza
Pasozytom konczy sie kasa
Dodano: 18.12.2018 13:33    Przez: ~Mix
Do@ To,to nie my psujemy to nam psują,a my/nie wszyscy/ im na to dajemy przyzwolenie.
Dodano: 18.12.2018 13:34    Przez: ~ehhh
Na prawdę ŻAL! mi tych wszystkich ludzi którzy wielce uważają się za przeciwników strzelania ( a i tak u każdego znajdzie się ktoś kto strzela) "głupi zwyczaj"? tradycja a nie "głupi zwyczaj" na łeb wam je*ie już nie opiszę jak.
Dodano: 18.12.2018 13:42    Przez: ~Cheniu
1.Jaka to polska tradycja?2.Pies zanim się schowa musi to słyszeć, a słuch ma lepszy od człowieka.3.Ryba też zwierzę i czuje.4.Myśliwi to ludzie którym zabijanie sprawia czystą przyjemność a Lufa sztucera to przedłużenie męskości. Dzisiaj nie poluje się by zjeść.5.Kup sobie największą petardę i odpal w swoim kiblu.
Dodano: 18.12.2018 13:54    Przez: ~Waku
Zapakujmy Pn w ta rakietę i wystrzelmy go w kosmos. Bedzie spokój
Dodano: 18.12.2018 13:56    Przez: ~Pol
Przecież tu chodzi o oszczędności, a zwierzęta to niezły pretekst, żeby zakazać fajerwerków. I tak będzie głośno, bo ludzie odpalą wlasne, niestety też petardy.
Dodano: 18.12.2018 14:28    Przez: ~123
Brawo panie prezydencie.POPIERAM.
Dodano: 18.12.2018 15:37    Przez: ~p.
Tak? A w jarmark Bożonarodzeniowy fajerwerki były i mogły być,a teraz to nie? Kpina co to za powitanie Nowego Roku?Nie dość że to późno się zaczyna koncert to jeszcze bez pokazu sztucznych ogni,byle jak to wyjdzie.Ale prezydent!! Wszystko popsuje,przeciez to jest punkt kulminacyjny,pieniedzy brakło?
Dodano: 18.12.2018 16:28    Przez: ~Ha
Ha, Ty jesteś za marihuaną i petardami, czy Ty jesteś zdrowy na umyśle ? Rozumujesz jak Pn, jeszcze trochę a zaczniesz popierać totalną opozycję ?
Dodano: 18.12.2018 16:37    Przez: ~Błądzisz człowieku
Panie Korytkowski, teraz to już Pan przesadził.
Dodano: 18.12.2018 18:52    Przez: ~Husar
Tradycja (łac. traditio) – przekazywane z pokolenia na pokolenie treści kultury (takie jak: obyczaje, poglądy, wierzenia, sposoby myślenia i zachowania, normy społeczne), uznane przez zbiorowość za społecznie doniosłe dla jej współczesności i przyszłości. - za przeproszeniem, tradycja w UJ. Jesteście śmieszni z tym lamentem o fajerwerki.
Dodano: 18.12.2018 19:19    Przez: ~Maxi
Ale wy jesteście głupi- tu nie chodzi o psa czy kota ale o kase. Wydawanie kupy pieniędzy na marny pokaz fajerwerków was boli? Puście se przed domem nikt wam tego nie zabroni- wchodząc na ten wątek czułem że wszyscy dadzą sie zrobić w butelke że to z troski o zwierzęta (po części może i coś w tym jest)- dlatego jesteście manipulowani przed wyborami i głosujecie tak czy inaczej prości ludzie...
Dodano: 18.12.2018 20:33    Przez: ~beka z kóninian
Powolutku odchodzą od tradycji zobaczycie jeszcze to nie koniec ........czas pokaże
Dodano: 18.12.2018 21:13    Przez: ~elo
POj@b w akcji ha ha ha. Korytkowski to klon Trzaskowskiego i Petru. Osoby które na niego głosowały to intelektualne ameby.
Dodano: 18.12.2018 22:49    Przez: ~fakty
Bo macie czytać KORAN a nie świętować Nowy Rok ha ha ha. Mieszkańcom dziękuję wyboru POmyleńca.
Dodano: 18.12.2018 22:52    Przez: ~Marek
Czemu PO zawsze przeciwko obywatelom? W tym mieście niedługo niczego nie będzie a winni są sami mieszkańcy którzy wybierają takich nieodpowiedzialnych ludzi.
Dodano: 18.12.2018 23:32    Przez: ~Miłosz
Po prostu więcej fajerwerków na półkach sklepowych
Dodano: 18.12.2018 23:37    Przez: ~Xd
Pieniędzy nie ma :)
Dodano: 19.12.2018 10:59    Przez: ~dasda
Dlaczego taka decyzja?Kasa zaoszczędzona, więcej do premii urzedasow
Dodano: 19.12.2018 13:33    Przez: ~-:-
Fajerwerki w Polsce juz w XVIII w były atrakcją publicznych zabaw i ważnych wydarzeń, może nie sylwestra ale co nie zmienia faktu że strzelanie dla świętowania to tradycja. Przynajmniej zobaczyłem pokaz jarmarkowy całkiem przypadkiem bo nie wiedziałem że będzie.
Dodano: 19.12.2018 14:32    Przez: ~J
To, że miasto nie będzie strzelać nie znaczy, że prywatnie nie można strzelać.
Dodano: 19.12.2018 16:59    Przez: ~Piosare
Trzeba myśleć, mieć dzieci, horyzonty, rozum, cenić ludzką kulturę, etykę, zabytki, polską przyrodę, nie zbędne psy prymitywne! roznoszace choroby I pasożyty, gryzace, szkodniki leśne, szkodliwe dla środowiska naturalnego, cuchnace pasożyty psie! durne dogofile, dogonazisci, feminazistki zaciekle bronią tych psich szkodników! - jak hitlerowcy dogofile, dogonazisci
Dodano: 31.12.2018 10:16    Przez: ~Dr hab. inż. Andrzej
Jeszcze powinno się zabronić używania PETARD, KAPISZONÓW i innych środków, które powodują odgłosy wybuchów na osiedlach mieszkalnych w Koninie, zwłaszcza przy zabudowach jednorodzinnych
Dodano: 18.12.2018 13:14    Przez: ~bez fajer
Widze że partia POpaprańców w całej Polszy zakazy robi. Dno i metr mułu
Dodano: 18.12.2018 13:14    Przez: ~PN
widziałeś kiedyś zwierzę, które boi się hałasu podczas wystrzałów?... Trochę empatii i zrozumienia ... a wybór nie ma tu nic do rzeczy
Dodano: 18.12.2018 13:30    Przez: ~mmm
Polsza?Jesteś ruskim trolem?
Dodano: 18.12.2018 14:36    Przez: ~Jjj
Chcesz hałasu jedż do Iraku, Syrii albo Afganistanu, my chcemy odrobinę spokoju i pokoju.
Dodano: 18.12.2018 16:44    Przez: ~Mieszkaniec
Dzięki w imieniu mojego psa !!! On uwielbiam wystrzały i cały rok czeka żeby radośnie o północy sobie pobiegać i poszczekac !!! On jest gorszy ??? Czemu jest dyskryminowany ??? Bo się nie boi to już co ??? Strzelajcie jak najwięcej mój pies będzie miał naprawdę frajdę :)
Dodano: 18.12.2018 13:16    Przez: ~Dodaj
Dodam jeszcze, że bardzo lubi jak auto jedzie na sygnale, wtedy nie szczeka, a tak śmieszni wyje :) a ogonem to zamiata na wszystkie strony :)
Dodano: 18.12.2018 13:32    Przez: ~Dodaj
Jeśli się tak "rozwija" to może już w tym roku będzie brał zapalone petardy do pyska i tobie przynosił. W wielu miastach w Polsce jest już zakaz pokazów sztucznych ogni. Tak psioczycie na Konin ale sami nie chcecie iść z postępem :))))
Dodano: 19.12.2018 09:17    Przez: ~mmm
my tam po stowie sie skladamy bedziemy walić jak co roku
Dodano: 18.12.2018 13:18    Przez: ~sylwek
Dlaczego prezydent odniosl sie do prosby tylko ludzi ze zwierzetami ana nie do wszystkich mogl w tej sprawie zrobic referendum. Bylo by przejrzyste co mieszkancy chca a nie pierniczy glupoty jak cala reszta o jakis zwierzetach. Laserow.tez nie moze byc bo oslepia zwierzeta i moga stracic wzrok. Choinek.tez nie kupujcie scietych bo ogranicza to produkce tlemu.
Dodano: 18.12.2018 13:19    Przez: ~Jajajja
Bravo Panie Prezydencie !!!!!!
Dodano: 18.12.2018 13:19    Przez: ~psiara
Bravo, to po jakiemu? Na pewno nie po polsku.
Dodano: 18.12.2018 15:31    Przez: ~Jasna
BRAWO KORYTKOWSKI. TO MIASTO JEST ZBYT BIEDNE, ZEBY PUSZCAC PIENIADZE Z DYMEM. PLEBS BEDZIE MUSIAL SAM ZAPLACIC ZA SWOJE PROSTACKIE ROZRYWKI. SZACUN!
Dodano: 18.12.2018 13:20    Przez: ~Mirek
Oby was te petardy poparzyły.
Dodano: 18.12.2018 16:49    Przez: ~Leon
Mozesz mi obtaśtac 😂
Dodano: 18.12.2018 17:08    Przez: ~Hirek
W takim razie wzywam wszystkich Koninian do większej ilości eksplozji prywatnych,a ja nie tylko podwoje zakup sztucznych ogni,ale nawet PO-troje.Zróbmy wieeeelkie buuuuummmm.
Dodano: 18.12.2018 13:23    Przez: ~jakniejaktak
i komu zrobisz na złość??, pieniądze tylko stracisz, Ot, ciemny lud!!
Dodano: 18.12.2018 14:03    Przez: ~sprzeciw
Ja p***rziele, trochę empatii, dla was to przyjemność a dla tych zwierzaków to mega trauma. Ciekawe jestem jak być się czuł jakby przez cały dzień inni nap***rzielali czymś czego byś się cholernie bał, co przyprawiałoby Cie o zawał. Było by tak śmiesznie? Nie sądzę
Dodano: 18.12.2018 14:09    Przez: ~Gośka
To moje pieniądze PO-myleńcu,a pieska wsadż sobie pod kołdrę.
Dodano: 18.12.2018 14:28    Przez: ~jakniejaktak
Oby wam te petardy pourywały kończyny.
Dodano: 18.12.2018 16:50    Przez: ~Leon
Brawo Panie Prezydencie!!! Bardzo słuszna decyzja w temacie fajerwerków w sylwestra. Mam na uwadze też pieski, ale najbardziej chodzi o zaoszczędzenie budżetu dla miasta. W pięć minut zamieszania miasto wydawało ogromną kwotę, gdzie te pieniądze można przeznaczyć na inne ważniejsze cele, a nie puszczanie z dymem. Oby więcej takich oszczędności wdrożył Pan Prezydent. Życzę spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego Nowego Roku 2019.
Dodano: 18.12.2018 13:25    Przez: ~J z Konina
Jasne, nie świętujmy wcale. Cały Świat się cieszy, świętuje hucznie, głośno i na bogato, a tu nie dość, że zespoły nędzne to już nawet fajerwerków brak.
Dodano: 18.12.2018 13:28    Przez: ~Lala
bez fajerwerków nowy rok nie przyjdzie, biedaku ty... ach jej...
Dodano: 18.12.2018 14:01    Przez: ~d
Zaoszczędzenie budżetu miasta? Śmieszne Buahaha jak już to na kolejne premie dla urzednikow
Dodano: 18.12.2018 14:08    Przez: ~Zocha
No najlepiej wydac pieniadze na chodniki zeby pan Marek zarobil na kostce hehehhe !!!!!!
Dodano: 19.12.2018 00:22    Przez: ~Rafał
1 z 16
1234567891011...16>>