Dzisiaj jest wtorek 26 marca 2019, imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22477) SPORT FORUM FIRMY (5320) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Cztery przedszkola nie przystąpią do strajk ... (53)Słupca. Rajdowcy z Kamena Rally Team rywalizowali ... (0)

Nie ma niepokojących sygnałów. Konin omija protest nauczycieli

Dodano: 18.12.2018 13:39
Źródło: LM.pl

Od wczoraj w kraju trwa oddolny protest nauczycieli. - Nie mam żadnych niepokojących sygnałów – mówi Piotr Piekarczyk, zastępca kierownika wydziału oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie.

Nauczyciele w przedszkolach i szkołach idą w ślady policjantów oraz pracowników sądowych walcząc o podwyżki wynagrodzeń. Z informacji ogólnopolskich wynika, że pracownicy oświaty masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. W niektórych miejscowościach z powodu braków kadrowych, placówki musiały zostać zamknięte. Sprawdziliśmy jak jest w Koninie.

- Nie dotarła do mnie żadna informacja, żeby przedszkole, czy szkoła były zamknięte. Takie rzeczy powinny być zgłoszone do organu prowadzącego – mówi Piotr Piekarczyk.

Zastępca kierownika wydziału oświaty podkreśla jednocześnie, że nie dotarły do niego żadne informacje dotyczące masowych zwolnień lekarskich.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

I za jakie "wiele innych rzeczy". Skoro jest tak dobrze dlaczego zaczyna brakować chętnych do tego zawodu np nauczycieli przedmiotów zawodowych?
Dodano: 18.12.2018 16:32    Przez: ~Gosc
to dotrą, ZNP ogłosił właśnie ogólnopolski protest nauczycieli
Dodano: 18.12.2018 13:58    Przez: ~kaziu
Do "tur". Ty nie rozróżniasz pensum dydaktycznego od czasu pracy nauczyciela- 40 godz. Jeżeli uważasz, że nauczyciel może iść na lekcje bez przygotowania, to rozmowa z Tobą nie ma sensu. Ułóż testy, sprawdź je- kilkaset w semestrze, to się przekonasz.O innych obowiązkach nie będę pisał, bo laika się ni przekona. Dla Formalności podaję: nauczyciel stażysta 1700zl netto, mianowany 2200 zł netto, a dyplomowany ok.2800 zł (nawet w wieku 65 lat).
Dodano: 18.12.2018 15:27    Przez: ~Emeryt
TA . PO to nie jeździło. Może latało. PO podniosło VAT , podatki, zabrało 150 mld z OFE, zdefraudowało około 200 mld na różnych przekretach, 165 mld wyplynelo z luki VAT, afera za aferą, obrażanie Polaków, sprzedawanie kamienic za 2000zł albo potwierdzanie przez "niezależne sądy " ze wlasciciele kamienic żyją po 140 lat. TO WŁAŚNIE WASZE PO
Dodano: 18.12.2018 14:36    Przez: ~Qwe
W jaki sposób nauczyciel ma dodatkowo płacone za wycieczke?
Dodano: 18.12.2018 16:31    Przez: ~Gosc

KOMENTARZE

to dotrą, ZNP ogłosił właśnie ogólnopolski protest nauczycieli
Dodano: 18.12.2018 13:58    Przez: ~kaziu
To kpina co robi z nami PIS. Jakieś niewielkiej grupie dali 500 , a reszcie drenują kieszenie na maksa. Podwyżki wody, prądu, ogrzewania, ceny w sklepach, śmieci,lekarstwa, to wszystko idzie w górę. Za to cały rząd wozi się niczym paniska i walczą o każdy etat dla dzieci, znajomych i rodziny.
Dodano: 18.12.2018 14:11    Przez: ~Pyrkon
W styczniu są zawsze podwyżki niezależnie od partii rządzącej :(
Dodano: 18.12.2018 14:32    Przez: ~@
TA . PO to nie jeździło. Może latało. PO podniosło VAT , podatki, zabrało 150 mld z OFE, zdefraudowało około 200 mld na różnych przekretach, 165 mld wyplynelo z luki VAT, afera za aferą, obrażanie Polaków, sprzedawanie kamienic za 2000zł albo potwierdzanie przez "niezależne sądy " ze wlasciciele kamienic żyją po 140 lat. TO WŁAŚNIE WASZE PO
Dodano: 18.12.2018 14:36    Przez: ~Qwe
Aaa i zapomniałem . Zadluzyli Polskę prawie dwukrotnie. Z około 500 mld na ponad 1000 mld.
Dodano: 18.12.2018 14:49    Przez: ~qwe
Pyrkon jak Po i sld kradlo bylo ok. Nauczyciele dorabiali i beda dorabiac
Dodano: 18.12.2018 16:01    Przez: ~Nie kazdy moze
A nauczyciele mają mało? ,napewno nie! Dyplomowany juz dawno temu na łapę dostaje 3.800 ,mało? Zawsze strajkują Ci którzy mają się całkiem nieźle ,biednego człowieka nawet nie stać na to by o co kolwiek poprosił,b o za każdy raz jest odsyłany z kwitkiem.Jak przychodzi maj to nawet co niektórym nauczycielom niechce się lekcji prowadzić tylko wychodza, robią wycieczki,za co mają dodatkowo płacone i za wiele innych rzeczy.Oczywiscie są też nauczyciele którzy mają powołanie i tych się nie czepiam.
Dodano: 18.12.2018 16:02    Przez: ~Ha
W jaki sposób nauczyciel ma dodatkowo płacone za wycieczke?
Dodano: 18.12.2018 16:31    Przez: ~Gosc
I za jakie "wiele innych rzeczy". Skoro jest tak dobrze dlaczego zaczyna brakować chętnych do tego zawodu np nauczycieli przedmiotów zawodowych?
Dodano: 18.12.2018 16:32    Przez: ~Gosc
@Gość,zapytaj tych,którzy zniszczyli i PO-likwidowali szkoły techniczne i zawodowe,a najlepiej nie rżnij g.łupola i nie wstawiaj idi.otycznych komentarzy.
Dodano: 18.12.2018 17:05    Przez: ~tfffuuu
I bardzo dobrze. Jestem za nauczycielami jak i kazda grupa, która walczy o swoje.
Dodano: 18.12.2018 19:34    Przez: ~Pn
@Qwe - spojrz na DOJBA zniabe, Oisiewiczy, Bieresi, Rydzole, Glapy etc. To jest mafiaa.
Dodano: 18.12.2018 19:36    Przez: ~Pb
Ha. Skąd wziąłeś to 3800 zł na rękę? Jestem nauczycielem dyplomowanym na gołym etacie z 8 procentowym dodatkiem motywacyjnym zarabiam 2800 zł.
Dodano: 18.12.2018 21:29    Przez: ~Gz
@Gz - widocznie fanatycy DOJNEJ zmiany, jak np Ha, wiedza lepiej od ciebie choc nie da nauczycielami. Oni w ogóle to sa alfamivi omegami... 😂😂😂
Dodano: 18.12.2018 22:18    Przez: ~Pn
Zabrać nierobom 500 plus to pieniądze się znajdą
Dodano: 19.12.2018 09:51    Przez: ~k
A czego oni chcą?Kasy? Te nieroby mają i tak za dużo,a to co miałoby być dla nich należ się rodzicom,którzy za ich niekompetencje i nieróbstwo musza w domu dzieci uczyć i pomagać w nauce.
Dodano: 18.12.2018 14:31    Przez: ~takaprawda
Ciągle wyjścia do kina, wycieczki i teatrzyki za co trzeba zapłacić. Kosztem lekcji a później dzieci muszą nadrabiać lekcję z rodzicami w domu. Mówią że za dużo programu szkolnego. Fajna robota płacą zasiedzenie w kinie.
Dodano: 18.12.2018 14:44    Przez: ~rodzic
To prawda! Dziecko powinno przyjść ze szkoły nauczone, a nie iść do szkoły nauczonym!! To tak jakby pójść do fryzjera ze super fryzurą na głowie! U nas też ciągle wycieczki, teatrzyki..... a wszystko zadane do domu!!! Te podwyżki to powinni dostać rodzice na korepetycje!!!!
Dodano: 18.12.2018 15:24    Przez: ~matka polka
To jest sprawowanie opieki nad uczniami przy takich tzw wycieczkach,wyjsciach ze szkoły, dodatki motywacyjne,diety,zwrot kosztów przejazdów,noclegow,itd,zielone szkoly,biwaki.Oczywiscie wszystko jest zgodne z przepisami.T u są dodatkowe pieniążki,niech nauczyciele je mają te pieniądze które zarabiają,ale niech nie przesadzają,ze jest tak źle bardzo,bo nie jest,idac na emeryturę mogą też domagać się za szkodliwe,to też mają no bo w szkole jest hałas a słuch pada.Wiec tu też mogą coś wskurac.
Dodano: 18.12.2018 17:51    Przez: ~Ha
Nie słyszę byscie robiki raban o... religie. Why?
Dodano: 18.12.2018 19:37    Przez: ~Pn
Jedno co można z pewnością twierdzić t, że wszędzie tam gdzie do władzy dorwało się do władzy dobrozmianowe matolstwo panuje niezadowolenie ludzi wynikające z nieudaczności PiS-bolszewików, podejrzanych interesików pisowskich czynowników, braku czasu na rzetelną robotę z powodu słuchania dyspozycji sekretarza oraz zajmowaniem się modlitwą oraz wznoszeniem radosnych haseł przez szeregowych kmiotków i klakierów jedynie słusznej partii.
Dodano: 18.12.2018 14:45    Przez: ~jaś
Nauczyciel ma od 1700 do 3000 zl. Przy niecałych 20 godz. Przy 40 godz miałby 3400- 6000. Żadnych szczególnych wymagań. Tylko studia. Każdy ma teraz studia. I jeszcze mało. A dupy rosną od siedzenia na dwa krzesła. Niech wezmą 2 i trzeci etat jak większość ludzi.
Dodano: 18.12.2018 14:46    Przez: ~asd
I aż 9 miesięcy w pracy. Potem 2 msc wolnego w wakacje i 2x2 tyg. przerw świątecznych i ferii. O długich weekendach nie wspominam. Dlatego nauczyciele w mieście z takim bezrobociem i wynagrodzeniem nie protestują bo dobrze wiedzą ile i za co dostają. Taki z dużego miasta protestuje bo tam 3000zł może na nikim nie robić wrażenia. Przy czym niech nauczyciele protestują do płatnika pensji, czyli samorządu. W dobie informatyzacji, kupuj/wklej, wykształceniu 50% młodych polaków w studia (potencjalny nauczyciel) oraz dramatycznemu spadkowi uczniów to samorząd może szukać rozwiązań liberalnych, czyli zwolnić 1/4 kadry i dać reszcie podwyżki po 25%. Czemu by nie? Uczniów z 700 tys rocznie w roczniku np: 1981 ubyło do 380 tys rocznie teraz.
Dodano: 18.12.2018 15:07    Przez: ~lo
Nie przy 20 1700 do 3000 a przy 40 tak mają
Dodano: 18.12.2018 15:28    Przez: ~sąsiad nauczyciela
stuknij się w głowę!
Dodano: 18.12.2018 19:12    Przez: ~xxx
często po kilka kierunków studiów,,,,,,
Dodano: 18.12.2018 19:22    Przez: ~aaa
@ads - widac nerobie, ze nie masz pojeciavo zawodzie nauczyciela...
Dodano: 18.12.2018 19:39    Przez: ~Pn
Proponuję żeby kuratorium też zastrajkowalo :) wizytatorom, którzy sprawdzają, wspomagają, analizują skargi rodziców, awansują nauczycieli płaci się tak mało że już chętnych do pracy nie ma... A tu prócz wykształcenia szereg szkoleń, znajomość prawa i... Przy dobrych wiatrach 2800... Kpiny... A szkoły bez nadzoru to już państwo w państwie i właśnie tacy nieudolnie nauczyciele co bazują na rodzicach...Więc... Państwo wizytatorzy zadbajcie o swoje zdrowie 😁
Dodano: 18.12.2018 23:28    Przez: ~Obserwator
Zwolnić ich wszystkich. 2 miesiące wolnego za to kasa. Niech lepiej uczą. Jeszcze im mało! A tych co się znecaja nad dziećmi i mają pupilkow swoich zamknąć w zakładzie psychiatrycznym !!
Dodano: 18.12.2018 14:51    Przez: ~Hhhhjhh
Co za logika....
Dodano: 18.12.2018 19:14    Przez: ~ccc
A ciebie zatrudnic? Hehehe. Nie ma grupy, ktorej by pissuarskie trole nie zrownaly z ziemia. Do roboty nygole pissuarskievsievwezcie a nue eycisgacie niczym zebrak pispolity lape po 500'
Dodano: 18.12.2018 19:40    Przez: ~Pn
Zgadza się. Kończą psie podyplomowki i już są fachowcami. Mało jest prawdziwych, wykształconych nauczycieli a takim dałabym nawet i 10 tyś. I tu właśnie kuratorium powinno być i no, ale jak czytam to za te 2800 nie bardzo chce się ogarniać to towarzystwo bo jest tego mrowie a wizytatorow w Koninie 15? System do wymiany!!!
Dodano: 18.12.2018 23:33    Przez: ~Elżbieta II
Nauczyciele w małych miejscowościach i takich miastach jak Konin to tchórze. Chcą podwyżek, ale żeby im załatwili inni. Nauczyciele! Macie potężną broń w rękach-L4 w trakcie matur i sprawdzianów klas 8. Bierzcie przykład z policjantów i pracowników sądów.
Dodano: 18.12.2018 14:51    Przez: ~Emeryt
Co Ty w ogóle piszesz . Sami najbiedniejsi - nauczyciel za 18 godzin pracy, policjant za siedzenie w radiowozie i sądy to już w ogóle przegięcie.
Dodano: 18.12.2018 15:01    Przez: ~tur
Wszyscy powinni strajkowac bo to, co robia pusiory to juz orzechodzi ludzkie pojęcie.
Dodano: 18.12.2018 19:41    Przez: ~Pn
Powinni strajkowac. A co skoro ten rzad taki dobry same sukukcesy i uszczelnienia podobno tyle kasy maja. To niech dawają.
Dodano: 18.12.2018 15:05    Przez: ~Pis to patole
Do "tur". Ty nie rozróżniasz pensum dydaktycznego od czasu pracy nauczyciela- 40 godz. Jeżeli uważasz, że nauczyciel może iść na lekcje bez przygotowania, to rozmowa z Tobą nie ma sensu. Ułóż testy, sprawdź je- kilkaset w semestrze, to się przekonasz.O innych obowiązkach nie będę pisał, bo laika się ni przekona. Dla Formalności podaję: nauczyciel stażysta 1700zl netto, mianowany 2200 zł netto, a dyplomowany ok.2800 zł (nawet w wieku 65 lat).
Dodano: 18.12.2018 15:27    Przez: ~Emeryt
To jest nieprawda co piszesz emeryt na początek stażysta ma tyle.
Dodano: 18.12.2018 16:08    Przez: ~Ha
~Ha z jakiej choinki się urwałeś? ~ Emeryt ma rację. Może zamiast wypisywać bzdury i oskarżać innych o nieprawdę, może powinieneś zajrzeć do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 marca 2018 r. potem skorzystać z kalkulatora wynagrodzeń, żeby obliczyć sobie netto i wtedy wszystko będziesz wiedział. Wiesz, Internet nie tylko służy do wypisywania bzdur. Można tu też znaleźć wiele wiarygodnych informacji, tylko trzeba wiedzieć, jak i gdzie szukać.
Dodano: 18.12.2018 21:40    Przez: ~AT
AT, Ha tovtypowy pissior - pisze by tylko pisac, pluc itd. To u nich typowe. BTW nie za wiele wymagasz od wyborcy piss?
Dodano: 18.12.2018 22:20    Przez: ~Pn
Prawie się zgadza... ale, extra socjal na wakacje netto 800-900zł, dodatek wiejski, wychowawczy, opiekuna stażu itp., zwrot za leczenie! (w granicach funduszu szkolnego) płatne nadgodziny, w wakacje wypłata za średnią z nadgodzin, itp. Praca na 2 etaty (RAZEM etat 18 18 godz.dydaktyczny bez problemu, błagam was te 40 godzin to fikcja, kto z nauczycieli CODZIENNIE 4,25 godz. pracuje w domu na rzecz szkoły KTO????? NIKT, może jednostki (po za tym nauczyciel j.polskiego, matematyki a plastyki, muzyki czy w-f (proszę się nie obrazac) o te same pieniądze....
Dodano: 18.12.2018 23:25    Przez: ~edu.gov.pl
Ostatnio jeden z dyrektorów SP powiedział znajomej ze sprawdziany próbne ośmioklasisty będzie sprawdzała przez święta bo ma dużo wolnego czasu....Pytam się tego debila od czego są święta? ??To podchodzi pod mobbing!!!
Dodano: 18.12.2018 15:44    Przez: ~rodzic
Pn wal się! !!! Za to ty jesteś typowy Powiec który kazdego będzie wyzywał ,to poniżej poziomu.Tak po prostu.A wiem co mówię bo znam wielu nauczycieli osobiscie i wiem że poprostu zarabiają,n ie mowie o tych początkujących.N ie będę pisać nazwiskami kto, bo to nie kulturalne by wymieniać kto ile tak naprawdę ma, ale są takie osoby, każdy narzeka i każdy by chciał zaraz niewiadomo co ,proszę bardzo jutro ma być protest kolejnej grupy tym razem to prokuratorzy,moze zaprotestuja a a może się wstrzymaja.
Dodano: 19.12.2018 15:58    Przez: ~Ha
Jesteśmy dziwną grupą zawodową niezorganizowana marudzaca chcaca wszystkiego ale jak raz w życiu trzeba się zorganizować i zastrajkowac porządnie to lipa nigdy nie bedziemy doceniani finansowo bo i tak bedziemy robic za darmo zajęcia pomagac dzieciom i narzekac. Wezcie sie w garsc i na zwolnienia zobaczycie będzie dobrze i nie bójcie się dyrektorów i innych osób nic wam nie zrobia pokażcie troszkę charakteru. Pozdrawiam.
Dodano: 18.12.2018 15:45    Przez: ~Obserwatorium
Jaki dodatek za wychodzenie do kina?
Dodano: 18.12.2018 16:28    Przez: ~Gosc
Dyrektor szkoły też jest nauczycielem. Nie jest wrogiem ani straszakiem. W czasie strajku jest jedynym odpowiedzialnym za uczniów, pracowników i całość majątku szkoły. Na strajkowanie nie pozwoli mu odpowiedzialność.
Dodano: 18.12.2018 20:54    Przez: ~Dyrektor
1 z 4
1234>>