Dzisiaj jest czwartek 18 lipca 2019, imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18923) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 15oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (3)

Nie ma niepokojących sygnałów. Konin omija protest nauczycieli

Dodano: 18.12.2018 13:39
Źródło: LM.pl

Od wczoraj w kraju trwa oddolny protest nauczycieli. - Nie mam żadnych niepokojących sygnałów – mówi Piotr Piekarczyk, zastępca kierownika wydziału oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie.

Nauczyciele w przedszkolach i szkołach idą w ślady policjantów oraz pracowników sądowych walcząc o podwyżki wynagrodzeń. Z informacji ogólnopolskich wynika, że pracownicy oświaty masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. W niektórych miejscowościach z powodu braków kadrowych, placówki musiały zostać zamknięte. Sprawdziliśmy jak jest w Koninie.

- Nie dotarła do mnie żadna informacja, żeby przedszkole, czy szkoła były zamknięte. Takie rzeczy powinny być zgłoszone do organu prowadzącego – mówi Piotr Piekarczyk.

Zastępca kierownika wydziału oświaty podkreśla jednocześnie, że nie dotarły do niego żadne informacje dotyczące masowych zwolnień lekarskich.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I za jakie "wiele innych rzeczy". Skoro jest tak dobrze dlaczego zaczyna brakować chętnych do tego zawodu np nauczycieli przedmiotów zawodowych?
Dodano: 18.12.2018 16:32    Przez: ~Gosc
to dotrą, ZNP ogłosił właśnie ogólnopolski protest nauczycieli
Dodano: 18.12.2018 13:58    Przez: ~kaziu
Do "tur". Ty nie rozróżniasz pensum dydaktycznego od czasu pracy nauczyciela- 40 godz. Jeżeli uważasz, że nauczyciel może iść na lekcje bez przygotowania, to rozmowa z Tobą nie ma sensu. Ułóż testy, sprawdź je- kilkaset w semestrze, to się przekonasz.O innych obowiązkach nie będę pisał, bo laika się ni przekona. Dla Formalności podaję: nauczyciel stażysta 1700zl netto, mianowany 2200 zł netto, a dyplomowany ok.2800 zł (nawet w wieku 65 lat).
Dodano: 18.12.2018 15:27    Przez: ~Emeryt
TA . PO to nie jeździło. Może latało. PO podniosło VAT , podatki, zabrało 150 mld z OFE, zdefraudowało około 200 mld na różnych przekretach, 165 mld wyplynelo z luki VAT, afera za aferą, obrażanie Polaków, sprzedawanie kamienic za 2000zł albo potwierdzanie przez "niezależne sądy " ze wlasciciele kamienic żyją po 140 lat. TO WŁAŚNIE WASZE PO
Dodano: 18.12.2018 14:36    Przez: ~Qwe
W jaki sposób nauczyciel ma dodatkowo płacone za wycieczke?
Dodano: 18.12.2018 16:31    Przez: ~Gosc

KOMENTARZE

to dotrą, ZNP ogłosił właśnie ogólnopolski protest nauczycieli
Dodano: 18.12.2018 13:58    Przez: ~kaziu
To kpina co robi z nami PIS. Jakieś niewielkiej grupie dali 500 , a reszcie drenują kieszenie na maksa. Podwyżki wody, prądu, ogrzewania, ceny w sklepach, śmieci,lekarstwa, to wszystko idzie w górę. Za to cały rząd wozi się niczym paniska i walczą o każdy etat dla dzieci, znajomych i rodziny.
Dodano: 18.12.2018 14:11    Przez: ~Pyrkon
W styczniu są zawsze podwyżki niezależnie od partii rządzącej :(
Dodano: 18.12.2018 14:32    Przez: ~@
TA . PO to nie jeździło. Może latało. PO podniosło VAT , podatki, zabrało 150 mld z OFE, zdefraudowało około 200 mld na różnych przekretach, 165 mld wyplynelo z luki VAT, afera za aferą, obrażanie Polaków, sprzedawanie kamienic za 2000zł albo potwierdzanie przez "niezależne sądy " ze wlasciciele kamienic żyją po 140 lat. TO WŁAŚNIE WASZE PO
Dodano: 18.12.2018 14:36    Przez: ~Qwe
Aaa i zapomniałem . Zadluzyli Polskę prawie dwukrotnie. Z około 500 mld na ponad 1000 mld.
Dodano: 18.12.2018 14:49    Przez: ~qwe
Pyrkon jak Po i sld kradlo bylo ok. Nauczyciele dorabiali i beda dorabiac
Dodano: 18.12.2018 16:01    Przez: ~Nie kazdy moze
A nauczyciele mają mało? ,napewno nie! Dyplomowany juz dawno temu na łapę dostaje 3.800 ,mało? Zawsze strajkują Ci którzy mają się całkiem nieźle ,biednego człowieka nawet nie stać na to by o co kolwiek poprosił,b o za każdy raz jest odsyłany z kwitkiem.Jak przychodzi maj to nawet co niektórym nauczycielom niechce się lekcji prowadzić tylko wychodza, robią wycieczki,za co mają dodatkowo płacone i za wiele innych rzeczy.Oczywiscie są też nauczyciele którzy mają powołanie i tych się nie czepiam.
Dodano: 18.12.2018 16:02    Przez: ~Ha
W jaki sposób nauczyciel ma dodatkowo płacone za wycieczke?
Dodano: 18.12.2018 16:31    Przez: ~Gosc
I za jakie "wiele innych rzeczy". Skoro jest tak dobrze dlaczego zaczyna brakować chętnych do tego zawodu np nauczycieli przedmiotów zawodowych?
Dodano: 18.12.2018 16:32    Przez: ~Gosc
@Gość,zapytaj tych,którzy zniszczyli i PO-likwidowali szkoły techniczne i zawodowe,a najlepiej nie rżnij g.łupola i nie wstawiaj idi.otycznych komentarzy.
Dodano: 18.12.2018 17:05    Przez: ~tfffuuu
I bardzo dobrze. Jestem za nauczycielami jak i kazda grupa, która walczy o swoje.
Dodano: 18.12.2018 19:34    Przez: ~Pn
@Qwe - spojrz na DOJBA zniabe, Oisiewiczy, Bieresi, Rydzole, Glapy etc. To jest mafiaa.
Dodano: 18.12.2018 19:36    Przez: ~Pb
Ha. Skąd wziąłeś to 3800 zł na rękę? Jestem nauczycielem dyplomowanym na gołym etacie z 8 procentowym dodatkiem motywacyjnym zarabiam 2800 zł.
Dodano: 18.12.2018 21:29    Przez: ~Gz
@Gz - widocznie fanatycy DOJNEJ zmiany, jak np Ha, wiedza lepiej od ciebie choc nie da nauczycielami. Oni w ogóle to sa alfamivi omegami... 😂😂😂
Dodano: 18.12.2018 22:18    Przez: ~Pn
Zabrać nierobom 500 plus to pieniądze się znajdą
Dodano: 19.12.2018 09:51    Przez: ~k
A czego oni chcą?Kasy? Te nieroby mają i tak za dużo,a to co miałoby być dla nich należ się rodzicom,którzy za ich niekompetencje i nieróbstwo musza w domu dzieci uczyć i pomagać w nauce.
Dodano: 18.12.2018 14:31    Przez: ~takaprawda
Ciągle wyjścia do kina, wycieczki i teatrzyki za co trzeba zapłacić. Kosztem lekcji a później dzieci muszą nadrabiać lekcję z rodzicami w domu. Mówią że za dużo programu szkolnego. Fajna robota płacą zasiedzenie w kinie.
Dodano: 18.12.2018 14:44    Przez: ~rodzic
To prawda! Dziecko powinno przyjść ze szkoły nauczone, a nie iść do szkoły nauczonym!! To tak jakby pójść do fryzjera ze super fryzurą na głowie! U nas też ciągle wycieczki, teatrzyki..... a wszystko zadane do domu!!! Te podwyżki to powinni dostać rodzice na korepetycje!!!!
Dodano: 18.12.2018 15:24    Przez: ~matka polka
To jest sprawowanie opieki nad uczniami przy takich tzw wycieczkach,wyjsciach ze szkoły, dodatki motywacyjne,diety,zwrot kosztów przejazdów,noclegow,itd,zielone szkoly,biwaki.Oczywiscie wszystko jest zgodne z przepisami.T u są dodatkowe pieniążki,niech nauczyciele je mają te pieniądze które zarabiają,ale niech nie przesadzają,ze jest tak źle bardzo,bo nie jest,idac na emeryturę mogą też domagać się za szkodliwe,to też mają no bo w szkole jest hałas a słuch pada.Wiec tu też mogą coś wskurac.
Dodano: 18.12.2018 17:51    Przez: ~Ha
Nie słyszę byscie robiki raban o... religie. Why?
Dodano: 18.12.2018 19:37    Przez: ~Pn
Jedno co można z pewnością twierdzić t, że wszędzie tam gdzie do władzy dorwało się do władzy dobrozmianowe matolstwo panuje niezadowolenie ludzi wynikające z nieudaczności PiS-bolszewików, podejrzanych interesików pisowskich czynowników, braku czasu na rzetelną robotę z powodu słuchania dyspozycji sekretarza oraz zajmowaniem się modlitwą oraz wznoszeniem radosnych haseł przez szeregowych kmiotków i klakierów jedynie słusznej partii.
Dodano: 18.12.2018 14:45    Przez: ~jaś
Nauczyciel ma od 1700 do 3000 zl. Przy niecałych 20 godz. Przy 40 godz miałby 3400- 6000. Żadnych szczególnych wymagań. Tylko studia. Każdy ma teraz studia. I jeszcze mało. A dupy rosną od siedzenia na dwa krzesła. Niech wezmą 2 i trzeci etat jak większość ludzi.
Dodano: 18.12.2018 14:46    Przez: ~asd
I aż 9 miesięcy w pracy. Potem 2 msc wolnego w wakacje i 2x2 tyg. przerw świątecznych i ferii. O długich weekendach nie wspominam. Dlatego nauczyciele w mieście z takim bezrobociem i wynagrodzeniem nie protestują bo dobrze wiedzą ile i za co dostają. Taki z dużego miasta protestuje bo tam 3000zł może na nikim nie robić wrażenia. Przy czym niech nauczyciele protestują do płatnika pensji, czyli samorządu. W dobie informatyzacji, kupuj/wklej, wykształceniu 50% młodych polaków w studia (potencjalny nauczyciel) oraz dramatycznemu spadkowi uczniów to samorząd może szukać rozwiązań liberalnych, czyli zwolnić 1/4 kadry i dać reszcie podwyżki po 25%. Czemu by nie? Uczniów z 700 tys rocznie w roczniku np: 1981 ubyło do 380 tys rocznie teraz.
Dodano: 18.12.2018 15:07    Przez: ~lo
Nie przy 20 1700 do 3000 a przy 40 tak mają
Dodano: 18.12.2018 15:28    Przez: ~sąsiad nauczyciela
stuknij się w głowę!
Dodano: 18.12.2018 19:12    Przez: ~xxx
często po kilka kierunków studiów,,,,,,
Dodano: 18.12.2018 19:22    Przez: ~aaa
@ads - widac nerobie, ze nie masz pojeciavo zawodzie nauczyciela...
Dodano: 18.12.2018 19:39    Przez: ~Pn
Proponuję żeby kuratorium też zastrajkowalo :) wizytatorom, którzy sprawdzają, wspomagają, analizują skargi rodziców, awansują nauczycieli płaci się tak mało że już chętnych do pracy nie ma... A tu prócz wykształcenia szereg szkoleń, znajomość prawa i... Przy dobrych wiatrach 2800... Kpiny... A szkoły bez nadzoru to już państwo w państwie i właśnie tacy nieudolnie nauczyciele co bazują na rodzicach...Więc... Państwo wizytatorzy zadbajcie o swoje zdrowie 😁
Dodano: 18.12.2018 23:28    Przez: ~Obserwator
Zwolnić ich wszystkich. 2 miesiące wolnego za to kasa. Niech lepiej uczą. Jeszcze im mało! A tych co się znecaja nad dziećmi i mają pupilkow swoich zamknąć w zakładzie psychiatrycznym !!
Dodano: 18.12.2018 14:51    Przez: ~Hhhhjhh
Co za logika....
Dodano: 18.12.2018 19:14    Przez: ~ccc
A ciebie zatrudnic? Hehehe. Nie ma grupy, ktorej by pissuarskie trole nie zrownaly z ziemia. Do roboty nygole pissuarskievsievwezcie a nue eycisgacie niczym zebrak pispolity lape po 500'
Dodano: 18.12.2018 19:40    Przez: ~Pn
Zgadza się. Kończą psie podyplomowki i już są fachowcami. Mało jest prawdziwych, wykształconych nauczycieli a takim dałabym nawet i 10 tyś. I tu właśnie kuratorium powinno być i no, ale jak czytam to za te 2800 nie bardzo chce się ogarniać to towarzystwo bo jest tego mrowie a wizytatorow w Koninie 15? System do wymiany!!!
Dodano: 18.12.2018 23:33    Przez: ~Elżbieta II
Nauczyciele w małych miejscowościach i takich miastach jak Konin to tchórze. Chcą podwyżek, ale żeby im załatwili inni. Nauczyciele! Macie potężną broń w rękach-L4 w trakcie matur i sprawdzianów klas 8. Bierzcie przykład z policjantów i pracowników sądów.
Dodano: 18.12.2018 14:51    Przez: ~Emeryt
Co Ty w ogóle piszesz . Sami najbiedniejsi - nauczyciel za 18 godzin pracy, policjant za siedzenie w radiowozie i sądy to już w ogóle przegięcie.
Dodano: 18.12.2018 15:01    Przez: ~tur
Wszyscy powinni strajkowac bo to, co robia pusiory to juz orzechodzi ludzkie pojęcie.
Dodano: 18.12.2018 19:41    Przez: ~Pn
Powinni strajkowac. A co skoro ten rzad taki dobry same sukukcesy i uszczelnienia podobno tyle kasy maja. To niech dawają.
Dodano: 18.12.2018 15:05    Przez: ~Pis to patole
Do "tur". Ty nie rozróżniasz pensum dydaktycznego od czasu pracy nauczyciela- 40 godz. Jeżeli uważasz, że nauczyciel może iść na lekcje bez przygotowania, to rozmowa z Tobą nie ma sensu. Ułóż testy, sprawdź je- kilkaset w semestrze, to się przekonasz.O innych obowiązkach nie będę pisał, bo laika się ni przekona. Dla Formalności podaję: nauczyciel stażysta 1700zl netto, mianowany 2200 zł netto, a dyplomowany ok.2800 zł (nawet w wieku 65 lat).
Dodano: 18.12.2018 15:27    Przez: ~Emeryt
To jest nieprawda co piszesz emeryt na początek stażysta ma tyle.
Dodano: 18.12.2018 16:08    Przez: ~Ha
~Ha z jakiej choinki się urwałeś? ~ Emeryt ma rację. Może zamiast wypisywać bzdury i oskarżać innych o nieprawdę, może powinieneś zajrzeć do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 marca 2018 r. potem skorzystać z kalkulatora wynagrodzeń, żeby obliczyć sobie netto i wtedy wszystko będziesz wiedział. Wiesz, Internet nie tylko służy do wypisywania bzdur. Można tu też znaleźć wiele wiarygodnych informacji, tylko trzeba wiedzieć, jak i gdzie szukać.
Dodano: 18.12.2018 21:40    Przez: ~AT
AT, Ha tovtypowy pissior - pisze by tylko pisac, pluc itd. To u nich typowe. BTW nie za wiele wymagasz od wyborcy piss?
Dodano: 18.12.2018 22:20    Przez: ~Pn
Prawie się zgadza... ale, extra socjal na wakacje netto 800-900zł, dodatek wiejski, wychowawczy, opiekuna stażu itp., zwrot za leczenie! (w granicach funduszu szkolnego) płatne nadgodziny, w wakacje wypłata za średnią z nadgodzin, itp. Praca na 2 etaty (RAZEM etat 18 18 godz.dydaktyczny bez problemu, błagam was te 40 godzin to fikcja, kto z nauczycieli CODZIENNIE 4,25 godz. pracuje w domu na rzecz szkoły KTO????? NIKT, może jednostki (po za tym nauczyciel j.polskiego, matematyki a plastyki, muzyki czy w-f (proszę się nie obrazac) o te same pieniądze....
Dodano: 18.12.2018 23:25    Przez: ~edu.gov.pl
Ostatnio jeden z dyrektorów SP powiedział znajomej ze sprawdziany próbne ośmioklasisty będzie sprawdzała przez święta bo ma dużo wolnego czasu....Pytam się tego debila od czego są święta? ??To podchodzi pod mobbing!!!
Dodano: 18.12.2018 15:44    Przez: ~rodzic
Pn wal się! !!! Za to ty jesteś typowy Powiec który kazdego będzie wyzywał ,to poniżej poziomu.Tak po prostu.A wiem co mówię bo znam wielu nauczycieli osobiscie i wiem że poprostu zarabiają,n ie mowie o tych początkujących.N ie będę pisać nazwiskami kto, bo to nie kulturalne by wymieniać kto ile tak naprawdę ma, ale są takie osoby, każdy narzeka i każdy by chciał zaraz niewiadomo co ,proszę bardzo jutro ma być protest kolejnej grupy tym razem to prokuratorzy,moze zaprotestuja a a może się wstrzymaja.
Dodano: 19.12.2018 15:58    Przez: ~Ha
Jesteśmy dziwną grupą zawodową niezorganizowana marudzaca chcaca wszystkiego ale jak raz w życiu trzeba się zorganizować i zastrajkowac porządnie to lipa nigdy nie bedziemy doceniani finansowo bo i tak bedziemy robic za darmo zajęcia pomagac dzieciom i narzekac. Wezcie sie w garsc i na zwolnienia zobaczycie będzie dobrze i nie bójcie się dyrektorów i innych osób nic wam nie zrobia pokażcie troszkę charakteru. Pozdrawiam.
Dodano: 18.12.2018 15:45    Przez: ~Obserwatorium
Jaki dodatek za wychodzenie do kina?
Dodano: 18.12.2018 16:28    Przez: ~Gosc
Dyrektor szkoły też jest nauczycielem. Nie jest wrogiem ani straszakiem. W czasie strajku jest jedynym odpowiedzialnym za uczniów, pracowników i całość majątku szkoły. Na strajkowanie nie pozwoli mu odpowiedzialność.
Dodano: 18.12.2018 20:54    Przez: ~Dyrektor
1 z 4
1234>>