Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19051) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (17)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Spółka Geotermia Konin będzie restrukturyzowana. Nie ma dotacji

Dodano: 19.12.2018 10:13

Radni jednogłośnie wstrzymali przekazanie dotacji na rzecz Geotermii Konin. Przy okazji prezydent zapowiedział restrukturyzację i włączenie spółki do MPEC.

- Szczupłość środków nie pozwalaja na przekazanie dotacji na rzecz spółki Geotermia Konin – powiedział Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

Chodzi o 420 tys złotych wkładu pieniężnego do Geotermii Konin na opracowanie dokumentacji budowlanej Tężni i sporządzenie koncepcji Parku Zdrojowego wraz z wizualizacją oraz opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego wraz z koncepcją architektoniczną Term Konin. Tak brzmiał punkt w programie ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta Konina.

- Ważną rzeczą jest to, że będziemy restrukturyzować Geotermię Konin, której właścicielem jest MPEC i miasto Konin – zapowiedział prezydent. - Formuła, która istnieje wyczerpała możliwości. Na początku roku będą podejmowane decyzje związane z połączeniem MPEC i Geotermii Konin. Szczupłe zadania, które miała powierzone geotermia będą realizowane przez spółkę MPEC Konin.

- Dobrze się staje, że zdejmujemy pieniądze, które nie mogą być dobrze wykorzystane – powiedział Marek Waszkowiak, radny Zjednoczonej Prawicy. - Warto by było ten problem dalej przedyskutować.

- Lata związane z geotermią nam uciekają. Problemu finansowo nie możemy udźwignąć – potwierdził Wiesław Steinke, przewodniczący rady i zarządził głosowanie.

Rada Miasta Konin jednogłośnie (23 głosy) uchwałę o wstrzymaniu dotacji na Geotermię Konin podjęła. Co oznacza zmiany w funkcjonowaniu tej spółki. 

  • Spółka Geotermia Konin będzie restrukturyzowana. Nie ma dotacji

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:geotermia Konin,   spółka geotermia,   MPEC,   restrukturyzacja goetrmia,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A przed wyborami rada nadzorcza i zarząd brak pieniążki jak leciało. byle w portfel jak najwięcej za nic. Teraz ci sami ludzie którzy problemu nie widzieli jeszcze kilka miesięcy temu są innego zdania. co za obłuda i fałsz.
Dodano: 19.12.2018 10:33    Przez: ~żywy.
Ile baniek wtopił ex prezydent na te zabawy kolesi ?
Dodano: 19.12.2018 10:41    Przez: ~Lipa blada
to ile ta spółka wyciągnęła pieniędzy z budżetu miasta przez ostatnie lata? zna ktoś jakieś konkretne liczby?
Dodano: 19.12.2018 10:54    Przez: ~lok
Bo piniendzy nie ma i nie będzie.Konina też.
Dodano: 19.12.2018 10:31    Przez: ~ajak
i towarzyszem sekretarzem POP PZPR - Białkowskim ...nieroba od brania pensyjki za nic.
Dodano: 19.12.2018 11:06    Przez: ~zx

KOMENTARZE

Bo piniendzy nie ma i nie będzie.Konina też.
Dodano: 19.12.2018 10:31    Przez: ~ajak
a audyt był ? jakieś wyniki są?
Dodano: 19.12.2018 10:55    Przez: ~ula
PWiK do restrukturyzacji z pensją prezesa.
Dodano: 19.12.2018 10:57    Przez: ~pracownik
i towarzyszem sekretarzem POP PZPR - Białkowskim ...nieroba od brania pensyjki za nic.
Dodano: 19.12.2018 11:06    Przez: ~zx
Boże co za miasto
Dodano: 19.12.2018 11:35    Przez: ~😫
Hotel Konin do likwidacji, bo po co tam prezes i zarząd?
Dodano: 19.12.2018 11:48    Przez: ~Kibel
jak to po co ? kasa,kasa,kasa.....
Dodano: 19.12.2018 12:46    Przez: ~zx
A co z oscisloweoem??? 😭😭😭😭
Dodano: 19.12.2018 14:10    Przez: ~Pn
Czytaj bedziemy krecic lody zlodzieje i karły z POmuny juz kręca dila
Dodano: 19.12.2018 14:12    Przez: ~Msx
Było wszystko tym razem dobrze ok, nie wcisną znowu ktoś za kogoś przycisku podczas głosowania? I co z tamtą sprawą kiedy jeden z radnych wcisną za inną radną przycisk jaki ona ma finał ???
Dodano: 19.12.2018 15:29    Przez: ~Wszystko tym razem dobrze?
POprostu-więcej basenów i kaczek dla Józefa ! Życie panie były prezydencie toczy się od pampersa do pampersa ! Pan mając siedem i pół dychy czyli będąc w tym drugim etapie kandydując pokazał ,że dla pana liczy się tylko kasa i stołek.
Dodano: 19.12.2018 18:11    Przez: ~PZPR
A przed wyborami rada nadzorcza i zarząd brak pieniążki jak leciało. byle w portfel jak najwięcej za nic. Teraz ci sami ludzie którzy problemu nie widzieli jeszcze kilka miesięcy temu są innego zdania. co za obłuda i fałsz.
Dodano: 19.12.2018 10:33    Przez: ~żywy.
Przecież pomysłodawcą i wizjonerem geotermi był ich partyjny kolega, radny K.Lipiński. I co mu teraz odpowiedzą?
Dodano: 19.12.2018 12:33    Przez: ~jaśko
Ile baniek wtopił ex prezydent na te zabawy kolesi ?
Dodano: 19.12.2018 10:41    Przez: ~Lipa blada
to ile ta spółka wyciągnęła pieniędzy z budżetu miasta przez ostatnie lata? zna ktoś jakieś konkretne liczby?
Dodano: 19.12.2018 10:54    Przez: ~lok
Pomysł był dobry i z sukcesem ,ale pieniądze mimo temperatury i zasobów trafiły do innych mniej zasobnych odwiertów ,taka polityka .Grafen też był sukcesem ,ale po ogłoszeniu przez Unię miliarda euro na rozwój strategiczny w tym kierunku zgłosiło się około 50 firm z 17 krajów i ITME pod wpływami partyjnymi ,jak może się dogadać z Przewodniczącym Rady Europejskiej gdy on jest tym złym dla partii rządzącej .Polityka dla podatnika jest kolosalnie droga .
Dodano: 19.12.2018 13:33    Przez: ~kdkd
No juz PO napewno poradzi sobie z brakiem pieniedzy ale w swoich kieszeniach. Przypomnijmy. PO podniosło VAT , podatki, zabrało 150 mld z OFE, zdefraudowało około 200 mld na różnych przekretach, 165 mld wyplynelo z luki VAT, afera za aferą, obrażanie Polaków, sprzedawanie majatku Polskiego, sprzedawanie kamienic za 2000zł albo potwierdzanie przez "niezależne sądy " ze wlasciciele kamienic żyją po 140 lat. Zadluzylo Polskę prawie dwukrotnie z okolo 500 na 1000 mld. Wszyscy protestowali (lekarze, rolnicy, górnicy do których strzelano itd) i nikomu nic nie dali a teraz krzyczą że wszystkim należy dac pieniadze.
Dodano: 19.12.2018 10:45    Przez: ~asd
Przestań człowieku opowiadać idiotyzmy rodem z podręcznika aktywisty propagandowego PiSa. Zwróć uwagę na niedołężność Beaty i Matowusza, na podnoszenie podatków w postaci danin, opłat i innych takich przez ostanie 3 lata rządów tych niedołęgów.
Dodano: 19.12.2018 10:51    Przez: ~jaś
Zmień lekarza. Ten cię oszukuje
Dodano: 20.12.2018 11:55    Przez: ~Lach
a co za tym idzie (mam nadzieję) zmieni się wreszcie prezes mpc-u, najlepszy kolega byłego prezydenta.
Dodano: 19.12.2018 10:45    Przez: ~z nadzieją
Zmienić to się muszą prezesi wszystkich spółek miejskich z układu postkomunistyczmego. Czekamy na ruch Pana Prezydenta w tej sprawie
Dodano: 19.12.2018 10:56    Przez: ~Wyborcy
Jedną z przyczyn porażki eks-prezydenta było tolerowanie destrukcyjnej polityki prezesa MPEC-u wokół sprawnego i efektywnego rozwinięcia projektu wykorzystania wód geotermalnych.Po restrukturyzacji spółek będzie miał okazję je unicestwić na amen.
Dodano: 20.12.2018 10:30    Przez: ~tolek
W świecie ekonomi opartej o rachunek a nie o sympatie polityczne obowiązuje zasada mówiąca o tym, że im przedsięwzięcie bardzie związane z politykami tym istnieje większa szansa na plajtę. Już w chwili powstawania Geotermii wiadomo było że to jest totalna lipa. Podobnie jest w przypadku okupacji firm przez nominatów PiSa. W zasadzie wszędzie tam gdzie panosza się Pisiewicze i inne Misiewicze panuje rozprzężenie ekonomiczne oraz inercja decyzyjna co w rezultacie musi owocować obniżeniem efektywności gospodarczej.
Dodano: 19.12.2018 10:47    Przez: ~jaś
Dobrze powiedziane - "Już w chwili powstawania Geotermii wiadomo było że to jest totalna lipa.' - ciekawe czy były radny Lipa potwierdzi że to była i jest lipa
Dodano: 19.12.2018 14:48    Przez: ~obserwator
Racja, ta gdzie stołki obsadza PO jest wszystko cacy
Dodano: 19.12.2018 17:55    Przez: ~hu..
...totalna lipa - chyba trochę za ostro! Projekt został skutecznie i psuty przez niekompetencje i celowe zaniechania prezesa MPEC-u
Dodano: 20.12.2018 10:40    Przez: ~lolek
~pracownik ty tak do restrukturyzacji nie ciągnij. Nie wiesz chyba co to znaczy. Być może po tej restrukturyzacji pracy będziesz szukał.
Dodano: 19.12.2018 11:01    Przez: ~realista
A gdzie ci partyjni przyjaciele z sejmiku wojewódzkiego co tak Korytkowskiego odwiedzali
Dodano: 19.12.2018 11:02    Przez: ~xmen
A GDZIE POSEŁ NOWAK ZE SWOIM GIERMKIEM ZE ŚLESINA DAWNO NOWEGO ZDJĘCIA NIE BYŁO
Dodano: 19.12.2018 11:29    Przez: ~XYZ
Właśnie !Gdzie ten z PObiedzisk Sytek ?
Dodano: 19.12.2018 18:01    Przez: ~ "AKT-or "
To nawet PO z Konina Niemcy nie pomogą ?
Dodano: 19.12.2018 11:05    Przez: ~xmen
Asd zadłuzenie polski to właśnie przybrało na sile jak pis doszedł do władzy. Wprowadzili 30 nowych podatków. Ale pisiorom to nie przeszkadza że są waleni w rogi. Afera KNF i próba przejecia banków za złotówke to nie afery według pisu.
Dodano: 19.12.2018 11:07    Przez: ~Konstytucja
Jakie ty możesz mieć poglądy kiedy Polska piszesz z małej litery
Dodano: 19.12.2018 11:31    Przez: ~pis
Ty chyba żyjesz w matrixie. Albo platfusy zdrenowali ci mózg
Dodano: 19.12.2018 11:37    Przez: ~Asśss
On ma POglądy zaczerpnięte z TVN-u.
Dodano: 19.12.2018 16:39    Przez: ~I tyle
1 z 4
1234>>