Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19034) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 15oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trzy piłkarki Medyka Konin powołane do reprezentac ... (0)Zaproszenie na obchody 80. rocznicy wybuchu II Woj ... (1)

Oszczędności będą determinować przyszłoroczny budżet Konina

Dodano: 19.12.2018 11:45

Budżet Konina na 2019 rok przyjęty. 14 radnych było za, 9 ze Zjednoczonej Prawicy wstrzymało się od głosu.

Głosowanie nad budżetem poprzedziła, krótsza niż zwykle dyskusja i opinie klubów radnych. - To budżet przygotowany przez mojego poprzednika. Jest realnym, możliwym do realizacji. Dochody ponad 515 miliony złotych – zapowiedział na wstępie Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Jest kompromisem między potrzebami mieszkańców, a możliwościami. Proponujemy w pełni realny, solidny i rozsądny. Dziękuję, że radni powstrzymali się od artykułowania kolejnych wniosków do budżetu. Taka sytuacja nie miała miejsca w minionych latach – przypomniał prezydent, wcześniej radny przez kilka kadencji.

- Będziemy jeszcze nie raz wprowadzać zmiany w budżecie, aby urealnić do aktualnych potrzeb miasta – powiedział Sławomir Lorek w imieniu klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. - W imieniu klubu KO poprzemy ten budżet i będziemy wspierać prezydenta i zastępców, aby udało się zrealizować dla dobra mieszkańców.

- Budżet to nie tylko plan finansowy. To także pewna wizja – powiedział Marek Waszkowiak w imieniu klubu radnych Zjednoczonej Prawicy. - To budżet przejściowy. Chciałbym pokazać niebezpieczeństwa, które na pana prezydenta czekają. Dyskusja się nie kończy, my ją zaczynamy, z dużą siłą od stycznia. PiS wstrzymujemy się od głosu. 

- Powinniśmy nad interes partyjny stawiać interes miasta, ale pan prezydent dokonał już zmian to także pański budżet. Żeby zapewnić funkcjonowanie miasta poprzemy budżet – powiedział Tadeusz Wojdyński w imieniu klubu Lewicy. 

- Jesteśmy za ten budżet wszyscy odpowiedzialni – uzupełnił jeszcze swoją wypowiedź Piotr Korytkowski. - Budżet będziemy zmieniali, aby szukać oszczędności. Będziemy oglądać każdą złotówkę. Będziemy musieli oszczędzać. Oszczędność będzie determinować budżet. Nie jest możliwe teraz wywrócenie budżetu do góry nogami w ciągu miesiąca. Tylko osoba nieodpowiedzialna mogłaby się o to pokusić. Zasadniczą część przygotował poprzednik, a autopoprawki są konieczne, abyśmy mogli zacząć realizację tego budżetu.

W głosowaniu nad budżetem 14 radnych było za jego przyjęciem, 9 radnych ze Zjednoczonej Prawicy, zgodnie z zapowiedzią, wstrzymało się od głosu.

- Dziękuję wszystkim, które zagłosowali za przyjęciem budżetu, dziękuję również tym, którzy się wstrzymali . Chciałbym jednocześnie zaprosić wszystkich do wspólnego tworzenia przyszłorocznego budżetu, dla dobra mieszkańców – powiedział P. Korytkowski. - Myślę, że wspólnie damy radę.

  •  Oszczędność będzie determinować przyszłoroczny budżet Konina
  •  Oszczędność będzie determinować przyszłoroczny budżet Konina
  •  Oszczędność będzie determinować przyszłoroczny budżet Konina
  •  Oszczędność będzie determinować przyszłoroczny budżet Konina

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

zlikwidować rady nadzorcze,których członkowie są tylko i wyłącznie do brania wynagrodzenia....
Dodano: 19.12.2018 12:14    Przez: ~zx
Pasożytów w spółkach siedzi cała masa, marnuje się miliony miesięcznie. Obudź się prezydencie.
Dodano: 19.12.2018 12:24    Przez: ~Mieszkańcy
a ile pieniędzy poszło z kasy miasta na utrzymanie geotermii, i czyj to był pomysł?
Dodano: 19.12.2018 13:11    Przez: ~wiki
W Koninie dobra praca PO znajomości, a reszta musi wyjeżdzać za chlebem na Zachód, na poniewierkę.
Dodano: 19.12.2018 12:34    Przez: ~Układy, układziki
Jak chodzę po parku to mi kaczki i łabędzie chleb odrzucają bo widać jaką biedę klepie w Koninie... W zasadzie to już nawet bieda u mnie nie piszczy... Pozdrawiam Bezrobotnych
Dodano: 19.12.2018 12:21    Przez: ~Bezrobotny

KOMENTARZE

zlikwidować rady nadzorcze,których członkowie są tylko i wyłącznie do brania wynagrodzenia....
Dodano: 19.12.2018 12:14    Przez: ~zx
W spolkach panstwa jest tego za duzo. To fakt.
Dodano: 19.12.2018 12:42    Przez: ~Pn
tragedia, inaczej tego nie można nazwać
Dodano: 19.12.2018 12:58    Przez: ~ja
a ile pieniędzy poszło z kasy miasta na utrzymanie geotermii, i czyj to był pomysł?
Dodano: 19.12.2018 13:11    Przez: ~wiki
potrzebna jest zewnętrzna komisja, która przejrzy wszystko i znajdzie winnych doprowadzenia Konina do totalnej ruiny
Dodano: 19.12.2018 13:38    Przez: ~tadek
Koninianie, rządzący tym miastem korpus urzędniczy w 2018 roku wydał kasę na siebie czyli nagrody i wysokie wynagrodzenia, oraz festyny podczas kampanii wyborczej 2018, a teraz każe zaciskać pasa w 2019 roku zwykłym mieszkańcom Konina. Wzrost kosztów ogrzewania mieszkań o 35 % spowoduje dalsze zubożenie mieszkańców, którzy muszą pracować za niskie stawki, ponieważ innej pracy w Koninie nie ma. Władza i urzędnicy dadzą sobie radę, ponieważ ich wynagrodzenia są nieproporcjonalnie wysokie, które czerpią z kasy mieszkańców. Jak długo jeszcze mieszkańcy Konina będą spokojnie patrzeć na fakt drenowania ich portfeli przez rządzącym tym miastem. Koninanie, czy Wy nie macie litości dla swoich dzieci?
Dodano: 19.12.2018 14:34    Przez: ~Ruch żółtych kamizelek
coś mi się zdaje że trzeba będzie kupić żółtą kamizelke bo inaczej nie ujedziemy w tym mieście
Dodano: 19.12.2018 14:52    Przez: ~kk
Przedstawiciela tzw żółtych kamizelek uprzejmie pytam o posiadane kwalifikacje.
Dodano: 19.12.2018 16:49    Przez: ~am
Kunia umiem powozić to Kuninem umiem zarządzać
Dodano: 19.12.2018 17:46    Przez: ~ ~Ruch żółtych kamizelek
Trolu, zapewne jesteś dzieckiem jakiegoś sowicie wynagradzobego POlityka, którego nie nauczono szacunku do ludzi pracy. Każda praca, nawet ta najskromnuejsza jest bardziej cenna niż pasożyta utrzymywanego z pieniędzy mieszkañców miasta.
Dodano: 19.12.2018 19:13    Przez: ~Ruch żółtych kamizelek
Ni ma pinindzy i nie będzie. To jest plagiat i to bardzo brzydko bez zgody autora powielać.
Dodano: 19.12.2018 20:06    Przez: ~plagiat
na jarmark były petardy na nowy rok ich nie bedzie dla mieszkańców iluminacji oświetleniowych również ponoć zaciskanie pasa w budżecie trwa za rządów tego panna prezydenta ALE NIE DLA SWOICH TO KASA JEST NA PREMIE!!!
Dodano: 20.12.2018 15:50    Przez: ~Piotruś ŻEGNAJ
Jak chodzę po parku to mi kaczki i łabędzie chleb odrzucają bo widać jaką biedę klepie w Koninie... W zasadzie to już nawet bieda u mnie nie piszczy... Pozdrawiam Bezrobotnych
Dodano: 19.12.2018 12:21    Przez: ~Bezrobotny
W Koninie dobra praca PO znajomości, a reszta musi wyjeżdzać za chlebem na Zachód, na poniewierkę.
Dodano: 19.12.2018 12:34    Przez: ~Układy, układziki
@Układy - patrz na misiewicze.pl
Dodano: 19.12.2018 12:44    Przez: ~Pn
Bieda to bedzie jakvpis zamknie kopalnie.
Dodano: 19.12.2018 12:48    Przez: ~Pn
W tej cebulandii, najwiekszej wiosce nic nie bedzie !
Dodano: 19.12.2018 12:22    Przez: ~Pablo
W Koninie jest żle, a będzie jeszcze gorzej, bo tu rządzą ludzie lewicy.
Dodano: 19.12.2018 12:36    Przez: ~Prawy
W Koninie będzie gorzej jak PiS zamknie kopalnie. To juz za chwile.
Dodano: 19.12.2018 12:40    Przez: ~Pn
Zaraz Pn znowu zacznie bredzić o oscislowie. Zaczyna sie. 3.2.1...
Dodano: 19.12.2018 12:41    Przez: ~Pol
Dlaczego LM nie zablokuje powyzszego pissuarskiego trola Pn tylko usuwa merytoryczne wpisy?? Co takiego madrego i inteligentnego jest w wypocinach tego payaca, ze je trzymacie a wpisy innych usuwacie??? No chyba, ze chodzi wam o statystyki wpisów, klikniec czy wejsc. Wstydzcie sie!
Dodano: 19.12.2018 12:44    Przez: ~Pn
Pn lewak chce zamknac kopalnie
Dodano: 19.12.2018 12:59    Przez: ~wywalic go z Lm
Ja chce do Kopalni.
Dodano: 19.12.2018 18:24    Przez: ~Pn
Żadnego poparcia ze strony radnych PiS-u, pamiętajcie, że totalna opozycja chce obalić rząd PiS-u i przejąć władzę w Polsce, a na Premiera się pcha ten POkraczny szef PO Grzegorz Schetyna, który donosi na Polskę do Makreli i Brukseli.
Dodano: 19.12.2018 12:23    Przez: ~Symp. PiS
A ja myślałem,że w imieniu Suskiego z PiS będziesz żebrał o pieniądze na dokończenie smoleńskiego pomniczka w Warszawie .Już apel ww osoby w internecie jest więc Symp.PiS do dzieła rukwa bo cię z sekty wypie.olą jak nie dasz .
Dodano: 19.12.2018 14:46    Przez: ~kłamca morawiecki
PiS chce zamknąć Kopalnie, a ja gzie bede pracował ?
Dodano: 19.12.2018 18:30    Przez: ~Pn
Jak ci symp.Pisuaru coś nie pasuje to cytując pisiora przepraszam posła Tarczyńskiego ,,Cho na solo bydlaku " .
Dodano: 19.12.2018 19:49    Przez: ~Symp.Kurdupla
Pasożytów w spółkach siedzi cała masa, marnuje się miliony miesięcznie. Obudź się prezydencie.
Dodano: 19.12.2018 12:24    Przez: ~Mieszkańcy
Spojrz na spolki panstwowe i misiewiczy.pl
Dodano: 19.12.2018 12:46    Przez: ~Pn
Spoglądam i nic nie widze oprócz trzepniętego Pn-a.
Dodano: 19.12.2018 18:31    Przez: ~Spoglądający
Koninioki to cebuloki,komentarze śmiech z Was
Dodano: 19.12.2018 12:33    Przez: ~Cebule
Dlaczego LM nie zablokuje powyzszego pissuarskiego trola Pn tylko usuwa merytoryczne wpisy?? Co takiego madrego i inteligentnego jest w wypocinach tego payaca, ze je trzymacie a wpisy innych usuwacie??? No chyba, ze chodzi wam o statystyki wpisów, klikniec czy wejsc. Wstydzcie sie!
Dodano: 19.12.2018 12:46    Przez: ~Pn
Pn zawsze mozesz opuścić ten portal jak ci nie pasuje. Będziemy ci wdzięczni.
Dodano: 19.12.2018 12:53    Przez: ~Pol
Dlaczego LM nie zablokuje powyzszego lewackiego trola Pn tylko usuwa merytoryczne wpisy?? Co takiego madrego i inteligentnego jest w wypocinach tego payaca, ze je trzymacie a wpisy innych usuwacie??? No chyba, ze chodzi wam o statystyki wpisów, klikniec czy wejsc. Wstydzcie sie!
Dodano: 19.12.2018 14:25    Przez: ~ewa
LM powinien zablokować ewe która często ubliża innym. A miała wyjechać w Bieszczady od razu po wyborach.hehe
Dodano: 19.12.2018 23:09    Przez: ~Efa
PiS który na platformę nie może patrzył- wstrzymał się.Ciekaweeeeee
Dodano: 19.12.2018 12:35    Przez: ~Yo
Wstrzymali się czyli nie poparli, a powinni głosować przeciw.
Dodano: 19.12.2018 12:38    Przez: ~Oczywiście
Oczywiscie.... nic koninski pis nie moze ztobic bo jest ich na naszczecszczescie mniej.
Dodano: 19.12.2018 12:41    Przez: ~Pn
Nie ma pieniędzy w budżecie dla ojca dyrektora?......Pycha.
Dodano: 19.12.2018 13:08    Przez: ~pik
Usunąć wszystkie komentarze pisiorów. To chorzy ludzie.
Dodano: 19.12.2018 13:18    Przez: ~Konstytucja
Ja chce konstytucji i odkrywki.
Dodano: 19.12.2018 18:38    Przez: ~Pn
Tu potrzebni są inwestorzy a budżet wtedy będzie większy wpływ do budżetu bo za pracą wszyscy wyjadą z Konina to przykre żeby tyle kilometrów wyjeżdzać za chlebem