Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18072) SPORT FORUM FIRMY (5380) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 15oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek lotniczy w miejscowości Kobylata. Na miejs ... (2)Puchar Polski. SPS Konspol powalczy o wejście na p ... (0)

Miasto zabezpiecza pieniądze na analizę prawną awarii przeprawy

Dodano: 20.12.2018 10:50

W budżecie miasta na rok 2019 zabezpieczono 200 tysięcy złotych na ewentualną obsługę prawną sprawy związanej z awarią przeprawy przez Wartę w Koninie. 

W ten sposób miasto z nowym prezydentem na czele, chce się zabezpieczyć na wypadek prawnych działań związanych z naprawą konińskiej przeprawy przez Wartę, czyli Trasy Bursztynowej z firmą odpowiedzialną za tę inwestycję.

- Estakada wg opinii fachowców będzie podlegała systematycznej, trwającej przez kilka lat naprawie – uzasadniał ten wniosek Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Chciałbym dowiedzieć się, jak został przeprowadzony cały proces inwestycyjny? Dlaczego inwestycję za 230 mln złotych, która została oddana do użytku 11 lat temu, trzeba naprawiać? Takie obiekty swoją wytrzymałość mają na wiele lat. Biorąc pod uwagę stan techniczny przeprawy, wszystko wymaga teraz przeanalizowania pod kątem prawnym i wysuwania roszczeń w stosunku do wykonawców, inspektorów nadzoru. Chcę wiedzieć, co się działo, aż pojawiła się koncepcja, że w tym miejscu będziemy budowali drugą przeprawę, jakie były koncepcje, przetargi, odbiory, stwierdzenia wady mostu. Trzeba będzie wynająć kancelarię prawną specjalizująca się sprawach związanych z budownictwem. Muszą być jednak zapewnione pieniądze w budżecie na obsługę prawną.

- To będą niemałe pieniądze i zapewnienie tego jest niezbędne – potwierdził to Wiesław Steinke, przewodniczący Rady Miasta Konina.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie ma i na lepsze zmiany się nie zanosi. Mieszkałem tu prawie 30 lat i jedyne co się zmieniło to nowe sklepy co powstały i ta przeprawa. Tak to nic bo Starego Miasta nie liczę. Chyba trochę za mało jak na miasto powiatowe. Zawsze problemy z pracą - nie było tak żeby się gdzieś zwolnić i w przeciągu 2 tygodni coś nowego znaleźć. Jak nie wyjedziesz albo nie masz znajomości tu zdechniesz tu z głodu. Pomijam oferty prac na czarno bo to patola.
Dodano: 20.12.2018 11:39    Przez: ~prawdziwe fakty
I jak zwykle jakiś problem. Briański doprowadziliście do ruiny, podobnie jak całą Przemysłową - ta droga powinna być poszerzona już kilka lat temu. Kiedy ta agonia się zakończy? bo to wszystko wygląda tak jakby Koninem zarządzał Jaś Fasola !
Dodano: 20.12.2018 11:32    Przez: ~men
Nie oszukujmy się PO-SLD zniszczyło to miasto, tu nie ma przyszłości.
Dodano: 20.12.2018 11:33    Przez: ~Adam
Bardzo dobra decyzja p. Korytkowski. Wszyscy chcemy dowiedzieć się co poszło nie tak. Mam nadzieje ze osoby odpowiedzialne za ten bubel zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.
Dodano: 20.12.2018 11:44    Przez: ~Prawda na jaw
No i gdzie jest Pn? Caly czas szczeka jaki to pis zly a za kadencji po przeprawa byla budowana i sie sypie. A taki ten pis zly.
Dodano: 20.12.2018 11:51    Przez: ~Pn to kretyn

KOMENTARZE

I jak zwykle jakiś problem. Briański doprowadziliście do ruiny, podobnie jak całą Przemysłową - ta droga powinna być poszerzona już kilka lat temu. Kiedy ta agonia się zakończy? bo to wszystko wygląda tak jakby Koninem zarządzał Jaś Fasola !
Dodano: 20.12.2018 11:32    Przez: ~men
Widać po wpisach ludzi mieszkających w Koninie morze nienawiści, frustracji i bezradności,no bo ile lat można być oszukiwanym i wykorzystywanym? pełno afer niewyjaśnionych, ciagle ci sami ludzie u władzy, obłuda i cynizm.
Dodano: 20.12.2018 13:12    Przez: ~taka prawda
czemu koninski PIS nic w tych sprawach nie robi, boi się czegoś ? przeciez sprawą przeprawy i kilkoma innymi powinno zająć się CBA
Dodano: 20.12.2018 14:56    Przez: ~ig
CBA woli scigac niewinnych ludzi z opozycji czy KNF zanim zając sie tematem przeprawy w Koninie. Jest to dla DOJNEJ zmiany bardziej medialny temat bo moga bic w przciwnika politycznego majac na smyczy sluzby.
Dodano: 20.12.2018 15:03    Przez: ~Pn
Koniński PIS nic nie robi !!! Tak to prawda ale kto ma podjąć konkretne działania? Białkowski,Majewski,Szopa,Wituś,R ? to są tak słabi "liderzy" ,że nie możemy spodziewać się po nich konkretnych działań!
Dodano: 20.12.2018 15:35    Przez: ~MOndrze do przodu
Co tu ustalać? To już od początku wiadomo - winni są wykonawca, bo spartolił robotę oraz nadzór inwestorski, bo nie tylko, że nie nadzorował prac na miejscu, ale i w dokumentację nie zajrzał. Dochodzić kasy od firm, a nie ustalać personalnie winnych, bo na pewno skończy się na tym, że cała wina zostanie zrzucona na nieżyjącego już kierownika projektu. Umowy były podpisywane z firmami, a nie z osobami fizycznymi. Kodeks cywilny w łapę i do sądu. Most powinien być częściowo rozebrany, a kable sprężające założone na nowo i to pod ścisłym nadzorem inżynierskim na koszt obu tych firm - kto wyrządził szkodę, powinien ją naprawić w całości. Mam nadzieję, że nowe władze Konina nie dadzą z siebie zrobić durnia tak jak to było z Nowickim, któremu chcieli przerdzewiały kabel jako nowy wcisnąć. W porównaniu z tą szopką, Jaś Fasola to wyjątkowo rozgarnięty chłoptaś.
Dodano: 20.12.2018 22:45    Przez: ~ink
Nie oszukujmy się PO-SLD zniszczyło to miasto, tu nie ma przyszłości.
Dodano: 20.12.2018 11:33    Przez: ~Adam
Nie ma i na lepsze zmiany się nie zanosi. Mieszkałem tu prawie 30 lat i jedyne co się zmieniło to nowe sklepy co powstały i ta przeprawa. Tak to nic bo Starego Miasta nie liczę. Chyba trochę za mało jak na miasto powiatowe. Zawsze problemy z pracą - nie było tak żeby się gdzieś zwolnić i w przeciągu 2 tygodni coś nowego znaleźć. Jak nie wyjedziesz albo nie masz znajomości tu zdechniesz tu z głodu. Pomijam oferty prac na czarno bo to patola.
Dodano: 20.12.2018 11:39    Przez: ~prawdziwe fakty
tego typu wypowiedzi dobre sa dla obatelów na poziomie pis...
Dodano: 20.12.2018 11:51    Przez: ~zx
zx, którym nigdy nie dorównasz poziomem chocbys ogladal tefauney cale zycie wspolnie z rodziną :D wyksztalciuch zawsze bedize wyksztalciuchem :D jak malpa ktora nauczy sie wciskac guzik
Dodano: 20.12.2018 12:20    Przez: ~weq
taa ....wiesz choćby cokolwiek o mnie ?
Dodano: 20.12.2018 12:54    Przez: ~zx
To jest zwykła ścienna. Ktoś wyczuł temat i teraz celowo będzie wymyslal ze stale pojawiają się nowe usterki. Przecież za każdą wydana opinie. Za każdą niby usterkę wykrywa ktoś bierze duża kasę. Więc te usterki i wady będzie wygrywał jeszcze bardzo długo. Dojna krowa
Dodano: 20.12.2018 11:40    Przez: ~Miś
Bardzo dobra decyzja p. Korytkowski. Wszyscy chcemy dowiedzieć się co poszło nie tak. Mam nadzieje ze osoby odpowiedzialne za ten bubel zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.
Dodano: 20.12.2018 11:44    Przez: ~Prawda na jaw
popieram b dobra decyzja, trzeba jeszcze wykazać winnych tego" CUDA " z którym jest cały czas problem > Mam nadzieje że Pan Panie KOrytkowski słów na wiatr nie puszcza ...........czekam na wyczerpujący raport na stronie UM pozdrawiam "wszystkie ręce na pokład"
Dodano: 20.12.2018 14:14    Przez: ~ada
No i gdzie jest Pn? Caly czas szczeka jaki to pis zly a za kadencji po przeprawa byla budowana i sie sypie. A taki ten pis zly.
Dodano: 20.12.2018 11:51    Przez: ~Pn to kretyn
Po pierwsze to kretyn cie zrobil. Po drugie zonacz w jakich latach budowano i oddano most. Reszty nie chce n sie komentować bo szkoda na ciebie pissuarze mojego czasu.
Dodano: 20.12.2018 13:04    Przez: ~Pn
I tak sie wszyscy z cb śmieją tutaj- kretynizm to twój wizerunek😂😂😂
Dodano: 20.12.2018 13:12    Przez: ~Pn to kretyn
@Pn to kretyn - glupcy zawsze beda sie rechotali ale to zle o nich samych swiadczy. Nad wami trzeba zaplakac a nie zasmiac.
Dodano: 20.12.2018 15:06    Przez: ~Pn
Mam straszne wiatry po tej cebuli i przez to gadam glupoty. Fuuu
Dodano: 20.12.2018 16:53    Przez: ~Pn
Pn i nowa przeprawa są do siebie podobni, oba te obiekty są wadliwe.
Dodano: 20.12.2018 16:56    Przez: ~Most UE
Słowem gonimy Amerykę. Słynny Golden State Bridge we Frisco jest konserwowany nieustannie. Sama procedura malowania mostu trwa 2 lata. Położenie nad Pacyfikiem wystawia go na korozyjne działanie soli morskiej. Ledwie nastąpi techniczny odbiór malowania otwierany jest kolejny. Odszkodowania za błędy w sztuce też są wielomilionowe. Uważam że skoro wyczerpały się opłacalne ekonomicznie pokłady pyłu brunatnego uszlachetnionego tlenkami glinu miasto słusznie może czerpać dochody z moreny czołowej.
Dodano: 20.12.2018 12:52    Przez: ~Byniu
nie porównujmy Pacyfiku do ledwo płynącej warty...
Dodano: 20.12.2018 13:51    Przez: ~qaz
nie porównuj golden gate bridge który otworzono 27 maja 1937r do koninskiej przeprawy ktora ma dopiero 11lat.tamtym mostem przejerzdza wiecej samochodow w miesiacu niz przeprawa przez caly okres urzytkowania.
Dodano: 20.12.2018 21:14    Przez: ~don vasyl
Na tamtym moście to przynajmniej są samobójstwa które nie powodują wstrzymywania ruchu publicznego ,a w Koninie pod pociągi się rzucają i cały ruch zostaje wstrzymany na kilka godzin .W pociągach są ludzie niekiedy umówieni na spotkania ,wyloty itd. ile strat przecież .Jak by zbudowali przeprawę wyższą to wszystko by było ok .,a tak ile strat gdy pociągi do Brukseli stoją po kilka godzin .
Dodano: 21.12.2018 08:05    Przez: ~egan
5000 urzëdoli i nie ma komu analizy zrobić ? Żenada panowie z nowego rozdania.
Dodano: 20.12.2018 13:01    Przez: ~Lipa blada
Moze katecheta nuech ja zrobi?
Dodano: 20.12.2018 13:05    Przez: ~Pn
@Pn ty opłacony trolu. Musisz poduczyć sie pisowni polskiej bo udajesz Polaka patriote a na bank napie..asz te smętne komentarze z bangladeszu i masz osmolony ryj. ty wiecej zlego PO robisz nic ktokolwiek inny. Odkad tu wchodze nienawidze PO za to ze wsrod nich sa takie ameby intelektu jak ty. Ty od polityki sie trzymaj z daleka bo ty sie nie nadajesz . a pamietasz jak ucichles przed wyborami? jak ci mocodawcy z sld zakazali pisac? teraz klaszczesz za PO babbusie a ludzie sie smieja z ciebie.
Dodano: 21.12.2018 10:56    Przez: ~antypisior
No i super. Dobre kroki prezydent podejmuje. A nie jak pisiory by od razu chcieli rozstrzeliwac ludzi...
Dodano: 20.12.2018 13:01    Przez: ~Pn
leć do biedry połóż łeb na wadze i wciśnij ,,kapusta"
Dodano: 20.12.2018 13:52    Przez: ~pin
PN aaa było Ci ogólnie lepiej???
Dodano: 20.12.2018 14:15    Przez: ~elo
Pn widziany jest w Lidlu na Chorzniu, kupuje cebule i zajada się nią bez opamiętania, a potem wiatry.
Dodano: 20.12.2018 17:00    Przez: ~Sklepowa
Kto był przewodniczącym rady miasta i kto był radnym w roku budowania mostu? Decyzje o wydaniu pieniędzy podjęła rada miasta, więc po co znowu wydawać pieniądze na sprawdzenie ludzkiej głupoty i ustalenie że "po zimie będzie wiosna". Im większe inwestycje tym łatwiej kogoś przekonać że wszystko działa poprawnie a im więcej mamy argumentów to łatwiej się przekonuje. Prokurator i zakłady karne pracują cały rok panie prezydencie,szkoda czasu a na pewno szkoda ludzkich pieniędzy na inne analizy.
Dodano: 20.12.2018 14:25    Przez: ~MAMA
będą wyciągać kase z podatków przez najbliższe 10 lat
Dodano: 20.12.2018 14:50    Przez: ~jsm
Cale zycie ci wyciagaja kase a ty teraz sie obudziles? Myslusz, ze pis cie nie doi bo masz od nich masze 500?
Dodano: 20.12.2018 15:08    Przez: ~Pn
Pn, 500 plus nie otrzymuje, a też by chciał i dlatego jest zły na niedobry PiS.
Dodano: 20.12.2018 17:04    Przez: ~Iza
@Iza - akurat mam w dudzie ochlapy pincset. Mam swoja klase, godnosc itd a na swoja rodzine i siebie potrafię zapracowac. Zebranie to nie dla mnie. A PiS nie lubie za to, jak niszczy Polske.
Dodano: 21.12.2018 06:19    Przez: ~Pn
1 z 2
12>>