Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18695) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 16oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Licheń. Boże Narodzenie i Nowy Rok w sanktuarium maryjnym

Dodano: 24.12.2018 10:30

Księża marianie z Lichenia zapraszają do otwarcia serc na Dzieciątko Jezus – jeszcze w wigilię będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w bazylice.

Natomiast po kolacji wigilijnej zapraszają do przeżywania pełni radości w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej podczas trzech pasterek. Przyjście Jezusa na świat zostanie ogłoszone podczas uroczystych mszy w Hospicjum im. św. o. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym, w kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny w Grąblinie o godz. 21.30 oraz w bazylice o północy. W tej ostatniej uczestniczy zwykle kilka tysięcy wiernych, którzy przed Eucharystią mają okazję usłyszeć największy w Polsce dzwon „Bogurodzicę”. Do Nowonarodzonego wiedzie świetlista gwiazda betlejemska i kilkumetrowe choinki zdobiące plac przed bazyliką, a wierni mogą złożyć pokłon Jezusowi leżącemu w drewnianej szopce betlejemskiej, znajdującej się zachodniej nawie świątyni.

W uroczystość Bożego Narodzenia, czyli pierwszy dzień świąt, msze będą celebrowane o stałych godzinach. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia zapraszamy na „Dziecięce kolędowanie”, które odbędzie się po mszy o godz. 12.00 w bazylice. Dla wszystkich śpiewających dzieci przewidziane są upominki.

- Zachęcamy, by świąteczne szczęście nie gasło w rodzinach – dlatego zapraszamy wszystkie małżeństwa w święto Świętej Rodziny 30 grudnia do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich podczas mszy o godz. 12.00 - ogłaszają gospdoarze licheńskiego sanktuarium. 

W noc sylwestrową również sanktuarium nie śpi. Msza na zakończenie roku kalendarzowego odprawiona zostanie o godz. 18.00, a po niej rozpocznie się szampańska, ale bezalkoholowa zabawa w Domu Pielgrzyma Arka. O północy goście udadzą się do bazyliki, gdzie powitają Nowy Rok uczestnictwem w mszy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Nadejście Nowego Roku oznajmi także dźwięk dzwonu „Maryja Bogurodzica”. Po raz pierwszy do wspólnej zabawy zachęca również Ewangelizacyjny Licheński Ośrodek „Kecharitomene” i zaprasza do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej na Sylwestra w gronie młodych, pełnych energii i radości ludzi.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   Boże Narodzenie,   sylwester,   licheńskie sanktuarium,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Myślą, mową, uczynkiem, zaniedbaniem. Stop kościelnej pedofilii. Dość krycia gwałcicieli" - plakaty z takim przesłaniem znajdziemy na przystankach autobusowych w całej Warszawie. Zostały powieszone nocą, dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia. Jest to część akcji protestującej przeciw ukrywaniu pedofilów w Kościele.
Dodano: 24.12.2018 16:30    Przez: ~Pn
Taka akcja powinna być w Koninie. Wydać pedofilów kościelnych sądom i karać bydlaków.
Dodano: 24.12.2018 20:22    Przez: ~Racja
Porąbało tych katoli.
Dodano: 24.12.2018 16:22    Przez: ~życzliwy
@von - a kimze ty jesteś obludasie przebrzydly, ze takie farmazony klepiesz????
Dodano: 24.12.2018 18:59    Przez: ~Pn
Ja zrozumiałem,ale kiecunów bym wysłał do kamieniołomów.
Dodano: 24.12.2018 16:19    Przez: ~tajemniczy łowca szczurów

KOMENTARZE

Odnowienie ślubów? A co stare są już nieważne? Ile to kosztuje?
Dodano: 24.12.2018 10:59    Przez: ~Mały
Mnie też się to podoba-w jakim tempie się starzeją te śluby,jak się je odnawia,jak wyglądają po odnowieniu,czy się błyszczą,itd.
Dodano: 24.12.2018 12:11    Przez: ~dobra kobieta
W takich jak opisane wyżej religijno-obrzędowych działaniach można tylko przyklasnąć księżulkom. To jest ich żywioł i ich robota i na tym polega ich misja zbawienia ludu, a nie ma organizacji wieców politycznych, mów pouczających i łających polityków za niezgodne z widzi mi się klechów decyzje. Biorąc pod uwagę stan umysłowości chłopaków w kieckach trzeba być przygotowanym na kolejne eksplozje wytworów umysłów ich wodzów - myśli koncentrujących się na wychwalaniu wyczynów tzw. dobrej zmiany i deprecjonowaniu działań opozycji demokratycznej niezgodnej z głosem kościoła polskiego, a reagującej pozytywnie na głos papieża Franciszka.
Dodano: 24.12.2018 13:16    Przez: ~Zdzich@
Czy ktoś zrozumiał powyższe wywody lewackiego jegomościa o nicku "Zdzich" ? Wczoraj pisał pod nickiem "jaś", dzisiaj 'Zdzich".
Dodano: 24.12.2018 15:48    Przez: ~Michał
Ja zrozumiałem,ale kiecunów bym wysłał do kamieniołomów.
Dodano: 24.12.2018 16:19    Przez: ~tajemniczy łowca szczurów
Zdzich@ dobrze to podsumowal.
Dodano: 24.12.2018 16:31    Przez: ~Pn
Co słychać u "CHLEBUSIA?
Dodano: 25.12.2018 14:13    Przez: ~MAKU -lski
"Dzieciątko Jezus" ? Syn Boży nie jest żadnym dzieciątkiem, jest Panem i Władcą całego wszechświata, a więc nie sprowadzajcie Go do roli bezradnego niemowlęcia.
Dodano: 24.12.2018 11:20    Przez: ~Chrzescijanin
25 grudnia to urodziny Mitry bożka starożytnego Rzymu, a 1 stycznia Janusz bożka początku i bram. Miesiąc styczeń po angielsku to January od Janusz. Te święta to rzymskie Saturnalia i z Jezusem niewiele mają wspólnego.
Dodano: 24.12.2018 11:40    Przez: ~Tom
Dokładnie Janus a nie Janusz
Dodano: 24.12.2018 11:41    Przez: ~Tom
Jezus nie narodził się w porze zimowej 25-go grudnia, to jest data kłamliwa wymyślona, tak jak niedziela nie jest siódmym dniem tygodnia, a sobota - szabat, w którym Bóg odpoczął i nam kazał odpoczywać.
Dodano: 24.12.2018 11:51    Przez: ~Chrz.
Klechy namawiają swoje stado do sakramentu pokuty-lubię to ich przewrotne poczucie humoru.
Dodano: 24.12.2018 12:13    Przez: ~szkarlatyna
Skoro całego wszechświata,to na Marsie też rządzi? I co on tam robi na tym Marsie,skoro tam nic nie ma?
Dodano: 24.12.2018 12:21    Przez: ~pyzaty chłopiec
Wal się adwentysto, dałeś się nabrać tym żydowskim bredniom. Będzie Ci wstyd przed przodkami, że obchodzisz żydowskie święta. Myślisz, że bożek Jahwe nie zmienia prawa? A dlaczego kazał swoim ludziom (Żydom) zabijać indosłowiańskie ludy Palestyny, a później przez Nazarejczyka i Żyda z Tarsu mówi coś o miłości do nich?
Dodano: 25.12.2018 04:22    Przez: ~Zadruga
W Kościele Katolickim co roku rodzi się Bóg ? Co to byłby za bóg, gdyby się w ogóle narodził i to jako człowiek ?
Dodano: 24.12.2018 11:24    Przez: ~Chrz...
Mój Bóg, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, Bóg Izraela nie ma początku ani końca, jest istotą duchową, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może.
Dodano: 24.12.2018 11:27    Przez: ~Chrz...
Widział go Mojżesz,Chenoh,Jakub,siostra Faustyna i moja babcia.
Dodano: 24.12.2018 12:16    Przez: ~marysia
i szwagier po kielichu...
Dodano: 24.12.2018 12:55    Przez: ~zx
Ja go widzę
Dodano: 24.12.2018 20:13    Przez: ~Studętka
Twój bożek to deus Teutonicus - bóg Niemców. Nasi słowiańscy, połabscy bracia woleli zginąć niż przyjąć bożka, łapczywych sąsiadów, Niemców. Wiarę przodków zdradził za to Mieszko, to tak jakby dziś Duda przyjął islam. Zresztą Duda ma już coś na rzeczy, bo obchodzi chanukę a może i szabat. Wszakże zarówno chrześcijaństwo, islam i judaizm to semickie wierzenia.
Dodano: 25.12.2018 07:13    Przez: ~Zadruga
Jeshua Mesjasz jako Syn Boga został posłany przez Boga na Ziemię, aby odkupił nas grzeszników i dlatego musiał przyjąć ciało człowieka i umrzeć w ofierze za nasze grzechy jako człowiek, a zatem Jezus był 100 % człowiekiem w ciele. Dlatego to nie Bóg się narodził 2018 lat temu, a człowiek zwany Jezusem.
Dodano: 24.12.2018 11:36    Przez: ~Chrz...
Sympatyczny ten twój bóg,skoro,aby uśmierzyć swoją wściekłość na ludzi,ucieszył się ze śmierci niewinnego.
Dodano: 24.12.2018 12:18    Przez: ~obłok magellana
Bóg jest miłością, On kocha każdego człowieka, Ciebie też, dlatego własnego Syna za Ciebie wydał w ofierze za Twoje grzechy. Taki sposób odkupienia nas grzesznych ludzi wybrał Bóg i dziękujmy Mu za to.
Dodano: 24.12.2018 12:43    Przez: ~Chrz..
Jeśli z mojego powodu zginął ten niewinny,to ja dziękuję za takiego boga.
Dodano: 24.12.2018 12:48    Przez: ~obłok
Jeśli już Kościół Katolicki świętuje, to powinien świętować rocznicę narodzin człowieka posłanego od Boga jako Zbawiciela. Człowieka narodzenie, a tym człowiekiem był Jezus, Jezus zresztą wszędzie podkreślał, że jest człowiekiem, nazywając się synem człowieczym.
Dodano: 24.12.2018 11:41    Przez: ~Chrz...
A ja z bajek,to najbardziej lubię o królewnie i krasnoludkach,zwłaszcza wersję dla dorosłych...
Dodano: 24.12.2018 17:38    Przez: ~tubylec miejscowy
Nazywanie Miriam, która tylko użyczyła ciała jako narzędzie i urodziła Jezusa matką Boga jest blużnierstwem.
Dodano: 24.12.2018 11:45    Przez: ~Chrz...
Ja tam jej współczuję-zapłodnili ją in vitro i kobieta nie miała nawet przyjemności,tylko mąż miał do niej pretensje,że skąd,że jak? A sąsiedzi plotkowali,że z rzymskim żołnierzem.
Dodano: 24.12.2018 12:25    Przez: ~grego
Wtedy to były dobre czasy. Pili mocne wino, palili towar a potem wymyślali bajki o Jezusie i innych rzeczach.
Dodano: 24.12.2018 20:37    Przez: ~Skin
Oj ludzie, ludzie...może chcecie islamu?
Dodano: 24.12.2018 11:56    Przez: ~xyz
Hmm… a więcej pedofilów w czarnych sukienkach?
Dodano: 24.12.2018 12:04    Przez: ~Pn
Nie strasz,prostaku.
Dodano: 24.12.2018 12:05    Przez: ~suzuki
Pn przyznaj sie ze za mlodu brales do ust skoro tak twierdzisz o czarnych. Z autopsji to znasz
Dodano: 24.12.2018 12:20    Przez: ~Pol
Tak bralem musze sie przyznać. Dllatego jadam tak duzo cebuli
Dodano: 24.12.2018 12:55    Przez: ~Pn
Do dwocj pissuarow powyzej.... polewke mam z was.
Dodano: 24.12.2018 16:33    Przez: ~Pn
A ten przygłup Pn znowu sam ze sobą gada
Dodano: 26.12.2018 00:22    Przez: ~ewa
Po prostu Bóg nie ma matki, On jest Ojcem całego Wszechświata, a Jezus był tylko i wyłącznie człowiekiem na Ziemi przez swoje krótkie życie w ciele i Jezus nigdy Bogiem nie był, nie jest i nie będzie. Co to zresztą byłby za bóg, gdyby za matkę miał człowieka ?
Dodano: 24.12.2018 11:57    Przez: ~Chrz...
jakaś nowa religia,czy protestant?
Dodano: 24.12.2018 12:26    Przez: ~ciekawa
Jezus jest moim Starszym Wielkim bratem, o Bogu tego powiedzieć nie mogę, Bóg jest moim Ojcem, a więc z Jezusem mamy wspólnego Ojca, czy to nie jest piękne ?
Dodano: 24.12.2018 13:18    Przez: ~Chrz...
Porąbało tych katoli.
Dodano: 24.12.2018 16:22    Przez: ~życzliwy
Katolicy minusujcie moje wpisy do woli, ale prawdy, którą tu piszę nie zakrzyczycie, a prawdą jest Słowo Boże, ale wy je odrzucacie, a wierzycie waszym księżom, którzy wam głoszą kłamstwa.
Dodano: 24.12.2018 12:05    Przez: ~Chrz...
A ty to jakiś jesteś szaman z Zatorza ?
Dodano: 24.12.2018 12:45    Przez: ~BONO
spadaj diable do piekła razem ze zdzichem jasiem Q misiem i Pn najbardziej chorym
Dodano: 24.12.2018 18:04    Przez: ~von
@von - a kimze ty jesteś obludasie przebrzydly, ze takie farmazony klepiesz????
Dodano: 24.12.2018 18:59    Przez: ~Pn
Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet tumanom, nieukom