Dzisiaj jest środa 24 lipca 2019, imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19473) SPORT FORUM FIRMY (5347) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
26 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dyrektor MOPR odchodzi na emeryturę. Nowy szef w t ... (1)III liga. Przygotowania rywali Sokoła Kleczew i Gó ... (0)

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

Dodano: 25.12.2018 15:25
Źródło: LM.pl

Żywa szopka przed jednym z konińskich kościołów. W innych tradycyjne, lub trochę bardziej nowoczesne. Zobaczce jak wyglądają tegoroczne żłóbki!

Koninianie w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia odwiedzają w kościołach Jezusa, który przyszedł na świat. W każdej świątyni Święta Rodzina przedstawiona jest w nieco inny sposob. W tym roku w większości są to tradycyjne żłóbki, ale nie brakuje zaskoczeń. Jednym z nich jest szopka z żywymi zwierzętami przy kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka
Slajd 1/25

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 1 z 25

Żywa szopka przed jednym z konińskich kościołów. W innych tradycyjne, lub trochę bardziej nowoczesne. Zobaczce jak wyglądają tegoroczne żłóbki!

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 2 z 25

Kościół św. Wojciecha w Koninie

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 3 z 25

Kościół Najświętszej Maryi Królowej Polski w Koninie

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 4 z 25

Kościół Najświętszej Maryi Królowej Polski w Koninie

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 5 z 25

Kościół Najświętszej Maryi Królowej Polski w Koninie

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 6 z 25

Kościół Najświętszej Maryi Królowej Polski w Koninie

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 7 z 25

Kościół św. M. Kolbe w Koninie (góra)

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 8 z 25

Kościół Najświętszej Maryi Królowej Polski w Koninie

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 9 z 25

Kościół Najświętszej Maryi Królowej Polski w Koninie

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 10 z 25

Kościół św. M. Kolbe w Koninie (góra)

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 11 z 25

Kościół św. M. Kolbe w Koninie (dół)

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 12 z 25

Kościół św. M. Kolbe w Koninie (dół)

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 13 z 25

Kościół św. M. Kolbe w Koninie (dół)

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 14 z 25

Kościół św. M. Kolbe w Koninie (dół)

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 15 z 25

Kościół św. Faustyny w Koninie

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 16 z 25

Kościół św. M. Kolbe w Koninie (dół)

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 17 z 25

Kościół Miłosierdzia Bożego w Koninie

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 18 z 25

Kościół św. Faustyny w Koninie

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 19 z 25

Kościół św. Faustyny w Koninie (Chorzeń)

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 20 z 25

Kościół św. Wojciecha w Koninie

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 21 z 25
Kościół św. Bartłomieja w Koninie (fara)

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 22 z 25
Kościół św. Bartłomieja w Koninie (fara)

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 23 z 25

Kościół pw. św. Bartłomieja (fara) 

Konin. Tradycyjne żłóbki w kościołach. Przy jednym żywa szopka

slajd 24 z 25

Kościół pw. św. Marii Magdaleny (Franciszkanie Konin) 

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ty xd czy każdy kto śmieje się z PiS i samotnego karakana to lewak? W takim razie nim jestem .
Dodano: 25.12.2018 17:59    Przez: ~SLD KGB ?
Wiara jest w czlowieku a nie w budynku i wszystko w temacie
Dodano: 25.12.2018 18:02    Przez: ~Ziom
Niestety jesteś w błędzie. Zauważ, że około połowa polskich katolików nie wierzy w Boga mimo, że są ochrzczeni, chodzą do kościoła, przyjmują sakramenty. Jednak nie znają i nie przestrzegają DEKALOGU, najważniejszego dogmatu wiary. Nie przestrzegają 8 i przykazania miłości. Stąd tyle nienawiści, mordów,molestowania, cudzołóstwa i innych plugawych występków właśnie także wśród katolików. Skąd to się bierze? Może z tego,że liczą oni na miłosierdzie BOGA. Oby się nie przeliczyli.
Dodano: 25.12.2018 18:55    Przez: ~mini
Kościół Katolicki to istny kabaret, szopki, żłóbki jakieś msze, ceremonie i obrządki, a wszystko to psu na budę nie jest potrzebne. Czy Bóg chce od swoich wiernych pajacowania, czy czystej wiary opartej na miłości ?
Dodano: 25.12.2018 16:02    Przez: ~Chrz...

KOMENTARZE

Głupota i jeszcze raz głupota wierzących !!!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet wierzącym
Dodano: 25.12.2018 15:47    Przez: ~Erwin
A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwalę, chwalę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca pełen łaski i prawdy. Ewangelia wg św. Jana l, 1
Dodano: 25.12.2018 20:14    Przez: ~prawa
Tak, Słowo Boże się wypełniło w Jezusie Chrystusie, Bóg rzekł i stało się. Jezus jak uważają wyznawcy różnych kościołów nie jest Słowem, ale wypełnieniem Słowa Bożego.
Dodano: 26.12.2018 11:39    Przez: ~Chrzescijanin
Katolickie media ujawniają tajemnicę daty narodzin Jezusa.
Dodano: 26.12.2018 14:49    Przez: ~prawy.pl
Kosciol to jest szopka!
Dodano: 25.12.2018 15:53    Przez: ~Ziom
Masz rację -Ziom !!!!!
Dodano: 25.12.2018 15:55    Przez: ~Mundek
Powiedz to matce i swojej babce .Ciekawe co ci powiedzą????
Dodano: 25.12.2018 15:56    Przez: ~olo
Powtarzasz się, co sugerujesz ? Jezus jako Syn Boży został posłany przez Boga, aby zbawił grzesznych ludzi i zadanie wykonał, które mu zlecił Bóg Ojciec.
Dodano: 26.12.2018 11:46    Przez: ~Chrz...
Lewacy powinni przymusowo do roboty chodzić w Swięta
Dodano: 25.12.2018 15:55    Przez: ~xd
avatar Płacę ZUS i podatki, pewnie większe niż Ty. Ty możesz spędzić święta na klęczkach w kościele a ja pojadę sobie na przykład na narty albo zwyczajnie sobie poleniuc**ję. Ale proszę nie odmawiać mi prawa do takiej samej ilości dni wolnych w roku niż należą się nawiedzonym. Można wręcz powiedzieć odwrotnie, zlikwidować wolne święta dla wszystkich, kto naprawdę czuje potrzebę świętowania niech bierze urlop- choćby bezpłatny.
Dodano: 25.12.2018 16:49    Przez: Urlich von Jungingen
Urlich sron jungen a spędzaj sobie nawet w Kosmosie tylko niech lewactwo ,które tu się rozplemiło nie pluje na moje Swięta.Co do podatków to możemy się zmierzyć kto płaci więcej i gdzie dzisiaj przebywa.
Dodano: 25.12.2018 16:57    Przez: ~chwalenie się to prymitywiz
Ty xd czy każdy kto śmieje się z PiS i samotnego karakana to lewak? W takim razie nim jestem .
Dodano: 25.12.2018 17:59    Przez: ~SLD KGB ?
Ty wyzej.... So do I 😁
Dodano: 25.12.2018 18:45    Przez: ~Pn
Ty wyzej pissuarski troly od cebuli.... ogar.
Dodano: 25.12.2018 19:02    Przez: ~Pn
Teraz się koziego mleka żeby moja głupota sięgnęła zenitu.
Dodano: 25.12.2018 19:04    Przez: ~Pn
@Pn - twoja pissuarze głupota to juz dawno przebila noe tylko zenit ale i dno. Teraz puka do tegoż dna od spodu... 😂😂😂
Dodano: 25.12.2018 19:52    Przez: ~Pn
Ludzie wzywać lekarza ten troll Pn pisze sam do siebie.Kto to jest ten chory człowiek
Dodano: 25.12.2018 20:04    Przez: ~zyta
czy śpiewamy w żłòbie leży. Żłobek nie żłòbek Pani Benghalo.
Dodano: 26.12.2018 12:48    Przez: ~Jozik
Koninianie odwiedzają w kościołach Jezusa, naprawdę ? A gdzie On jest ? Jak wiem z Biblii, po zmartwychwstaniu Bóg Go zabrał do siebie, do Nieba i teraz zasiada u Boga po Jego prawicy. Tu Go nie ma, ale któregoś dnia znowu przyjdzie, powtórnie i wtedy Go ujrzy wszelkie oko, a przyjdzie jak błyskawica.
Dodano: 25.12.2018 15:55    Przez: ~Chrzescijanin
Karetka już wysłana pakuj się bo widać że w domu masz biedę ,samotność i nikt cie nie lubi .Chociaż w Gnieźnie zaznasz odrobinę miłości od bliźniego
Dodano: 25.12.2018 15:57    Przez: ~pola
A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwalę, chwalę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca pełen łaski i prawdy. Ewangelia wg św. Jana l, 1
Dodano: 25.12.2018 20:15    Przez: ~prawa
Jeżeli zasiada w Niebie u Ojca, po Jego prawicy, zatem tu Go niema, to kogo odwiedzają w kościołach katolicy ?
Dodano: 25.12.2018 15:57    Przez: ~Chrz...
A co to ci obchodzi lewaku
Dodano: 25.12.2018 15:58    Przez: ~xd
A gdzie jest pra,pra... dziadek , pra,pra.. babka, ????!!!!prawnuki !!!!???itd!!! a może ktoś napisze !!!?? Tak trzymać i nie popuszczać !!!! nawet wychowankom plebanów
Dodano: 25.12.2018 16:08    Przez: ~Erwin
Kościół Katolicki to istny kabaret, szopki, żłóbki jakieś msze, ceremonie i obrządki, a wszystko to psu na budę nie jest potrzebne. Czy Bóg chce od swoich wiernych pajacowania, czy czystej wiary opartej na miłości ?
Dodano: 25.12.2018 16:02    Przez: ~Chrz...
Przejdź na Islam to wiara dla ciebie
Dodano: 25.12.2018 16:04    Przez: ~polecam
Boże Narodzenie. Nie widzę nic śmiesznego w tym, że ustawiasz Szopkę wśród tekturowych pagórków, a wokół niej umieszczasz naiwne figurki z gliny. Nigdy nie wydałeś mi się bardziej męski, niż w owej chwili, gdy jesteś jak dziecko. (św. Josemaría Escrivá de Balaguer)
Dodano: 25.12.2018 16:06    Przez: ~prawa
Balaguer-założyciel Opus Dei,tajnej organizacji wewnątrz Kościoła,której bał się nawet Jan Paweł II.
Dodano: 25.12.2018 19:08    Przez: ~grego
Grzeszy ten człowiek, który chce więcej otrzymać od swego bliźniego niż dać z siebie Panu Bogu. Św. Franciszek z Asyżu
Dodano: 25.12.2018 16:03    Przez: ~prawa
A kto to był Franciszek z Asyżu, że go kościół uczynił świętym ? Za życia lubił sobie poswawolić, lubił gorzałkę i kobiety ?
Dodano: 25.12.2018 16:31    Przez: ~Święty Walenty
Święty walęty przez TVN kopnięty leje zółcią i jadem
Dodano: 25.12.2018 18:32    Przez: ~xd
Dlaczego księża, którzy uważają się za sługi boże molestują dzieci ?
Dodano: 26.12.2018 11:52    Przez: ~Pytam
Lalka leży w żłobku a nad nią napis - Bóg się rodzi, czy to nie jest ośmieszanie Boga ? Bóg, który nie ma początku ani końca w kościele się rodzi ?
Dodano: 25.12.2018 16:38    Przez: ~Dobre co ?
A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwalę, chwalę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca pełen łaski i prawdy. Ewangelia wg św. Jana l, 1
Dodano: 25.12.2018 20:15    Przez: ~prawa
O gwiazdo Betlejemska,Zaświeć na niebie mym.Tak szukam cię wsród nocy,Tęsknie za światłem Twym.
Dodano: 25.12.2018 17:11    Przez: ~obronimy
A ja zawsze chciałem dostać pod choinkę taką czape,jak noszą biskupi-wielką i kolorową.Może jeszcze dostanę,będzie na bal przebierańców.
Dodano: 25.12.2018 19:11    Przez: ~pyzaty chłopiec
Powiedz babci co cie wychowała że chcesz taką czapkę i jak wyśmiewasz Kościół pewnie ci kupi i ucieszy że tak wychowała wnuka
Dodano: 25.12.2018 19:37    Przez: ~olo
Księża stroją się w purpurowe szaty pozłacane, aby lud całował ich po rękach.
Dodano: 26.12.2018 11:59    Przez: ~Jola
Życzę wszystkim, którym szopki bożonarodzeniowe przeszkadzają, aby przynajmniej w Święta odpoczęli od hejtowania, a wszystkim (także hejterom) błogosławionych Świąt i szacunku dla braci przez cały Nowy Rok.
Dodano: 25.12.2018 17:12    Przez: ~PauloCoelho
Szkoda, ze pissuary sie nie zastosuja do twych prosb. Oni nawet w najwieksze swieto koscielne beda plulu jadem i zioneli nienawiacia do blizniego.
Dodano: 25.12.2018 18:48    Przez: ~Pn
2 powyzsze pisty to pissuar Pn. Widac, ze z glowa u niego nie teges.
Dodano: 25.12.2018 19:04    Przez: ~Pn