Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19492) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Oskardzie otwórz się! Odkrywamy tajemnice domu kultury 2

Dodano: 29.12.2018 09:00

W domu kultury Oskard w Koninie wkrótce zacznie się gruntowny remont. Dawny Górniczy Dom Kultury zmieni się nie do poznania. Tuż przed rozpoczęciem gruntownego remontu, odkrywamy tajemnice Oskardu.

Wraz z Krzysztofem Kaczmarkiem, wieloletnim pracownikiem, wchodzimy tam, gdzie trudno na co dzień się dostać. Pokażemy zakamarki, pomieszczenia, których funkcje się zmieniły na przestrzeni lat, miejsca nieznane szerokiej publiczności odwiedzającej Oskard podczas licznych wydarzeń. Chodźcie z nami!

W drugim odcinku pokonamy wiele schodów i staniemy w najwyższym punkcie domu kultury aby spojrzeć na Konin z perspektywy Oskardu. Piękny punkt widokowy. 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Po co ten materiał pocięty jest na 3 części, i to w dodatku po 4 minuty? Trochę to na siłę robione. Weźcie może Szanowni Państwo przykład z redakcyjnego kolegi, czyli pana Olejnika. W jego przypadku widać, że chłop się napracuje trochę przy tych materiałach, a nie jak Wy pójdzie do Oskardu z kamerkę, pozwiedza strych i kotłownię przez 15 minut i voilà - zrobiliśmy zarąbisty materiał i teraz będzie go publikować w częściach przez 3 dni...
Dodano: 29.12.2018 14:43    Przez: ~R
Kto nadużywa słowa tajemnica !!!!??? czyżby autorka artykułu ???
Dodano: 29.12.2018 14:41    Przez: ~Ciekawy

KOMENTARZE

Fajny materiał, fajny budynek. Oby po remoncie odzyskał blask i był tak solidnie zrobiony jak podczas pierwotnej budowy.
Dodano: 29.12.2018 13:07    Przez: ~Sąsiad Oskardu :-)
Fajny materiał ? Chyba budowlany na remont !
Dodano: 30.12.2018 15:55    Przez: ~Cement
Proszę o zdefiniowanie " tajemnice domu kultury"" może chodzi oto, że ktoś kogoś bzykał , gdzie i jak często !!???
Dodano: 29.12.2018 14:39    Przez: ~Mundek
Kto nadużywa słowa tajemnica !!!!??? czyżby autorka artykułu ???
Dodano: 29.12.2018 14:41    Przez: ~Ciekawy
Po co ten materiał pocięty jest na 3 części, i to w dodatku po 4 minuty? Trochę to na siłę robione. Weźcie może Szanowni Państwo przykład z redakcyjnego kolegi, czyli pana Olejnika. W jego przypadku widać, że chłop się napracuje trochę przy tych materiałach, a nie jak Wy pójdzie do Oskardu z kamerkę, pozwiedza strych i kotłownię przez 15 minut i voilà - zrobiliśmy zarąbisty materiał i teraz będzie go publikować w częściach przez 3 dni...
Dodano: 29.12.2018 14:43    Przez: ~R
Zapach klimatyczny kina Oskard, zapach klimatyczny na dworcu Pkp.Zostały tylko dwa takie miejsca w Koninie. Które przenoszą nas swym klimatem jeszcze na chwil kilka ,w czasy naszej ukochanej młodości i dzieciństwa lat 90-tych.Uwielbiam wchodzić do kina Oskard. Bo zapach jest tam cudownie specyficzny, i nastaje u mnie wręcz euforia, czasowy Paradox. Jak by się przenieść portalem czasowym do tamtych lat. Znów to poczuć. Znów być w tamtych czasach.Za chwilę oba te miejsca "przeminą". Przeminie też ten portal i ten klimat.Nowe wyremontowane. Zapewne minimalizm plus biel i szkło.Może i ładnie. Ale czy solidnie? Czy klimatycznie? Wątpię !W oskardzie należało by tylko przeprowadzić pracę modernistyczne i remontowe: Wymiana płytek na podłogach. Gipsowanie ścian jakieś nowoczene dodatki ze szkła i chromu.Remonty wc. Wymiana wykładzin.A nie kuć wszystko i niszczyć ,co ma już historyczną i swoistą wartość związaną z tym jakże charakterystycz ...
Dodano: 29.12.2018 16:08    Przez: ~Retro memory 90'
Kto pamięta jeszcze wypożyczalnie kaset Video po przejściu głównego holu. Po prawej stronie była.To były czasy ! Chodziło się tam co drugi dzień coś wypożyczyć. Np. Hellrisera czy Blooba.Te czasy były magiczne
Dodano: 29.12.2018 16:10    Przez: ~Retro memory 90'
NIE NISZCZCIE DAWNEGO OSKARDU
Dodano: 29.12.2018 16:11    Przez: ~Retro memory 90'
A ta kawiarenka na dole to będzie wreszcie czynna bo szkoda niszczyć takie klimatyczne miejsce, centrum miasta,to jest dopiero brrak wyobraźni kierownictwa oskardu żeby takie kultowe,kulturalne miejsce stało sobie jak zapuszczona obora na wsi
Dodano: 29.12.2018 17:27    Przez: ~Mariusz
Nic tam nie zmieniać a kasę wykorzystać na rozwój dzieci i młodzieży w Koninie.
Dodano: 30.12.2018 06:48    Przez: ~dedim harri