Dzisiaj jest czwartek 24 października 2019, imieniny: Marcina, Rafała, Arety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18284) SPORT FORUM FIRMY (5393) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Niesamowity powrót Polonusa, w fina ... (0)Nowoczesna Paulina Hennig-Kloska o parlamentarnych ... (2)

Do maja zmienić się ma otoczenie Konińskiego Słupa Drogowego

Dodano: 27.12.2018 21:16
Źródło: LM.pl

Blisko pół miliona będzie kosztowało zagospodarowanie otoczenia Konińskiego Słupa Drogowego. Miastu udało się rozstrzygnąć przetarg.

Dyskusje związane z najcenniejszym zabytkiem Konina ciągną się od kilku lat. W 2015 roku prezydent Józef Nowicki wycofał się z pomysłu przeniesienia słupa drogowego, a w kwietniu 2016 roku konińska delegatura Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu na prośbę Urzędu Miejskiego przypomniała o tym, że eksponowanie słupa nie może zbyt mocno ingerować w sąsiedztwo. Niedługo potem prezydent Nowicki wybrał propozycję zagospodarowania terenu wokół zabytku z „płytą platformy wykończoną stalą nierdzewną”. Została ona nawet zaakceptowana przez wielkopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, a w listopadzie 2016 roku wydano pozwolenie na roboty wokół słupa. Pomysł jednak wywołał sporo kontrowersji i ostatecznie prezydent z koncepcji tej się wycofał.

W grudniu ubiegłego roku, ze względu na zbyt wysoką cenę przedstawioną przez wykonawcę, unieważniono przetarg na wykonanie robót wokół słupa. Na początku grudnia tego roku ogłoszony został kolejny przetarg. Teraz udało się go rozstrzygnąć. Najkorzystniejsza oferta przedstawiona przez przedsiębiorcę z Konina opiewa na 494 tys. 460 zł.

W ramach zadania wykonawca rozbierze istniejące ogrodzenie i postawi nowe, wykona bramę i nowe stalowe przęsła. Powstanie też ścieżka ekspozycyjna z nawierzchnią i obrzeżami z blachy o gr. 10 mm, z wycięciem laserowo napisu – tłumaczenia inskrypcji. W linii ogrodzenia osadzone zostaną kamienne bloki, wykonane zostanie oświetlenie i iluminacja słupa, a także założony zostanie monitoring.

Prace powinny zakończyć się 31 maja przyszłego roku.

  • Do maja zmienić się ma otoczenie Konińskiego Słupa Drogowego
  • Do maja zmienić się ma otoczenie Konińskiego Słupa Drogowego

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Skąd te firmy biorą takie kosmiczne ceny? Przecież za to można dom wybudować !!!
Dodano: 27.12.2018 21:58    Przez: ~@#$
Kolejne pół miliona wywalone w błoto! GRATULACJE!Z pewnością teraz tłumy z całej Polski zaczną walić tutaj tylko po to, aby podziwiać ten zabytek. Jakby nie można było zrobić tego za mniejsze pieniądze...Może wreszcie zamiast malowania trupa jakim jest to miasto, wziąłby ktoś się wreszcie za sprawy istotne dla miasta? Kasa powinna iść w pierwszej kolejności na przygotowywanie miejsc pod inwestycje i robienie czegokolwiek w kierunku tego, aby ktoś w najbliższych latach chciał otworzyć tutaj jakieś zakłady produkcyjne itp.
Dodano: 27.12.2018 22:06    Przez: ~R
Panie Prezydencie, czy Pana zdaniem pol miliona zlotych to troche nie za duzo jak na zagospodarowanie obiektu, ktory wlasciwie jest juz dobrze zagospodarowany? nie glosowalem na Pana, o inwestycjach w Koninie pisalem rok temu pracę magisterska na poznanskiej uczelni(m.in. o tym Słupie), ale jestem zawiedziony, że kolejny prezydent zaczyna sobie kpic z finansow miasta, nie zanosi sie na zadna zmiane, powodzenia zycze w dalszej kadencji
Dodano: 27.12.2018 23:36    Przez: ~Adrian
Prowizja kosztuje
Dodano: 27.12.2018 22:12    Przez: ~Lipka
Drogo , bo blacha gruba ;-)
Dodano: 27.12.2018 22:22    Przez: ~Kowal

KOMENTARZE

Co by tu jeszcze spieprzyć?
Dodano: 27.12.2018 21:45    Przez: ~Kary
Koń jest, słup jest, szkarady stoją i jeszcze na takie coś wydawać pieniądze, których w kasie miejskiej brakuje ? Ale co tam podniesie się opłaty i podatki mieszkańcom i będzie git.
Dodano: 28.12.2018 16:53    Przez: ~Lewica rządzi
Nie ma ważniejszych wydatków?Kaziu nowy projekt sprzeda bo w kieszeniach pustki?
Dodano: 27.12.2018 21:45    Przez: ~Kary
Skąd te firmy biorą takie kosmiczne ceny? Przecież za to można dom wybudować !!!
Dodano: 27.12.2018 21:58    Przez: ~@#$
Prowizja kosztuje
Dodano: 27.12.2018 22:12    Przez: ~Lipka
Kolejne pół miliona wywalone w błoto! GRATULACJE!Z pewnością teraz tłumy z całej Polski zaczną walić tutaj tylko po to, aby podziwiać ten zabytek. Jakby nie można było zrobić tego za mniejsze pieniądze...Może wreszcie zamiast malowania trupa jakim jest to miasto, wziąłby ktoś się wreszcie za sprawy istotne dla miasta? Kasa powinna iść w pierwszej kolejności na przygotowywanie miejsc pod inwestycje i robienie czegokolwiek w kierunku tego, aby ktoś w najbliższych latach chciał otworzyć tutaj jakieś zakłady produkcyjne itp.
Dodano: 27.12.2018 22:06    Przez: ~R
Pisowski trolu wy odpychacie inwestorów
Dodano: 28.12.2018 12:11    Przez: ~Klm
Drogo , bo blacha gruba ;-)
Dodano: 27.12.2018 22:22    Przez: ~Kowal
Panie Prezydencie, czy Pana zdaniem pol miliona zlotych to troche nie za duzo jak na zagospodarowanie obiektu, ktory wlasciwie jest juz dobrze zagospodarowany? nie glosowalem na Pana, o inwestycjach w Koninie pisalem rok temu pracę magisterska na poznanskiej uczelni(m.in. o tym Słupie), ale jestem zawiedziony, że kolejny prezydent zaczyna sobie kpic z finansow miasta, nie zanosi sie na zadna zmiane, powodzenia zycze w dalszej kadencji
Dodano: 27.12.2018 23:36    Przez: ~Adrian
Zagospodarowany? Chyba tam nigdy nie byłeś i nie widziałeś.
Dodano: 28.12.2018 07:41    Przez: ~tert
Zawiedziony? Nikt twoich magisterskich wypocin nie chce wziąć pod uwagę?
Dodano: 28.12.2018 07:43    Przez: ~bolo
Następny troll z pisu
Dodano: 28.12.2018 13:26    Przez: ~Mag
To co dobre wiąże się z PiS-em, a to co złe z PO, dlaczego tak jest ?
Dodano: 28.12.2018 16:57    Przez: ~Pytam
już widzę jaka bedzie ślizgawka na tej blaszce zimą ale Kościołek tam macie bogaty to na odszkodowania bedzie ich stać
Dodano: 28.12.2018 01:37    Przez: ~xd
A co na to prezydent od spraw gospodarczych ? pieniędzy ma za dużo , inwestycje rozwija i kolesiostwo , może jeszcze nie zorientowany.
Dodano: 28.12.2018 07:10    Przez: ~mieszkaniec
Konin bogaty, pół miliona to grosze ?
Dodano: 28.12.2018 16:59    Przez: ~Ale jaja
Widziałam ten projekt beznadziejny , gdzie był konserwator zabytków który pozwolił na rozebranie ok stu letniego ogrodzenia i postawienie czegoś takiego za takie pieniądze czy w tym Koninie niema osób które zrobią z tym porządek, Konin to dziwna gmina tylko my nie potrafimy wykorzystać pieniędzy unijnych żeby Konin się rozwiną tak jak zrobiły to np: Września lub Stare Miasto
Dodano: 28.12.2018 11:45    Przez: ~zawiedziona
W Koninie nie było dobrego Gospodarza i pewnie nie będzie.
Dodano: 28.12.2018 17:02    Przez: ~Wojtek
Jak ja sie ciesze że mieszkam w Starym Mieście a do kunina przyjezdzam tylko nasmrodzic samochodem i pojezdzic po sklepach... PÓŁ MILIONA złotych za takie coś? ludzie!!! za ta kase mozna by wyremontowac sporo chodnikow pomiedzy blokami gdzie nogi idzie polamac.... komusze miasto.
Dodano: 28.12.2018 17:13    Przez: ~1233
1 z 2
12>>