Dzisiaj jest sobota 11 lipca 2020, imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17778) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie uczczono pamięć ofiar Wołynia. Prezydent ... (1)Chcą Polski otwartej, nowoczesnej, przedsiębiorcze ... (44)

Do maja zmienić się ma otoczenie Konińskiego Słupa Drogowego

Dodano: 27.12.2018 21:16
Źródło: LM.pl

Blisko pół miliona będzie kosztowało zagospodarowanie otoczenia Konińskiego Słupa Drogowego. Miastu udało się rozstrzygnąć przetarg.

Dyskusje związane z najcenniejszym zabytkiem Konina ciągną się od kilku lat. W 2015 roku prezydent Józef Nowicki wycofał się z pomysłu przeniesienia słupa drogowego, a w kwietniu 2016 roku konińska delegatura Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu na prośbę Urzędu Miejskiego przypomniała o tym, że eksponowanie słupa nie może zbyt mocno ingerować w sąsiedztwo. Niedługo potem prezydent Nowicki wybrał propozycję zagospodarowania terenu wokół zabytku z „płytą platformy wykończoną stalą nierdzewną”. Została ona nawet zaakceptowana przez wielkopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, a w listopadzie 2016 roku wydano pozwolenie na roboty wokół słupa. Pomysł jednak wywołał sporo kontrowersji i ostatecznie prezydent z koncepcji tej się wycofał.

W grudniu ubiegłego roku, ze względu na zbyt wysoką cenę przedstawioną przez wykonawcę, unieważniono przetarg na wykonanie robót wokół słupa. Na początku grudnia tego roku ogłoszony został kolejny przetarg. Teraz udało się go rozstrzygnąć. Najkorzystniejsza oferta przedstawiona przez przedsiębiorcę z Konina opiewa na 494 tys. 460 zł.

W ramach zadania wykonawca rozbierze istniejące ogrodzenie i postawi nowe, wykona bramę i nowe stalowe przęsła. Powstanie też ścieżka ekspozycyjna z nawierzchnią i obrzeżami z blachy o gr. 10 mm, z wycięciem laserowo napisu – tłumaczenia inskrypcji. W linii ogrodzenia osadzone zostaną kamienne bloki, wykonane zostanie oświetlenie i iluminacja słupa, a także założony zostanie monitoring.

Prace powinny zakończyć się 31 maja przyszłego roku.

  • Do maja zmienić się ma otoczenie Konińskiego Słupa Drogowego
  • Do maja zmienić się ma otoczenie Konińskiego Słupa Drogowego

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Skąd te firmy biorą takie kosmiczne ceny? Przecież za to można dom wybudować !!!
Dodano: 27.12.2018 21:58    Przez: ~@#$
Kolejne pół miliona wywalone w błoto! GRATULACJE!Z pewnością teraz tłumy z całej Polski zaczną walić tutaj tylko po to, aby podziwiać ten zabytek. Jakby nie można było zrobić tego za mniejsze pieniądze...Może wreszcie zamiast malowania trupa jakim jest to miasto, wziąłby ktoś się wreszcie za sprawy istotne dla miasta? Kasa powinna iść w pierwszej kolejności na przygotowywanie miejsc pod inwestycje i robienie czegokolwiek w kierunku tego, aby ktoś w najbliższych latach chciał otworzyć tutaj jakieś zakłady produkcyjne itp.
Dodano: 27.12.2018 22:06    Przez: ~R
Panie Prezydencie, czy Pana zdaniem pol miliona zlotych to troche nie za duzo jak na zagospodarowanie obiektu, ktory wlasciwie jest juz dobrze zagospodarowany? nie glosowalem na Pana, o inwestycjach w Koninie pisalem rok temu pracę magisterska na poznanskiej uczelni(m.in. o tym Słupie), ale jestem zawiedziony, że kolejny prezydent zaczyna sobie kpic z finansow miasta, nie zanosi sie na zadna zmiane, powodzenia zycze w dalszej kadencji
Dodano: 27.12.2018 23:36    Przez: ~Adrian
Prowizja kosztuje
Dodano: 27.12.2018 22:12    Przez: ~Lipka
Drogo , bo blacha gruba ;-)
Dodano: 27.12.2018 22:22    Przez: ~Kowal

KOMENTARZE

A stadion,amfiteatr,do Konina nikt nie przyjeżdża to miasto robocze ! Co tu jest do ogladania !
Dodano: 28.12.2018 21:42    Przez: ~Ty
Cały czas dręczy mnie pytanie: jaki udział w tym projekcie ma były radny, były komuch KL. Jak to jest, że katolicki ksiądz słucha komucha, przechrzta? Za chwilę dowiemy się, że dzwonnica jest stara i trzeba ją zburzyć, że nie wolno dzwonić w uroczystości bo w TBS mieszkają innowiercy. Coś mi tu nie gra.
Dodano: 28.12.2018 23:11    Przez: ~Tak tylko
a wizualizacja gdzie?
Dodano: 29.12.2018 17:28    Przez: ~mik
Jak to będzie wyglądać proszę przedstawić na rysunku.
Dodano: 29.12.2018 22:12    Przez: ~Słup drogowy
przepłacone jak za kalseony z bazaru
Dodano: 16.02.2019 09:30    Przez: ~rumun z bazaru
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.