Dzisiaj jest sobota 14 grudnia 2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20414) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
4 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawdzali dostępność konińskich gabinetów ginekol ... (1)Hit w Pucharze Polski. Medyk w ćwierćfinale z Górn ... (1)

Skromny, ale przyszłościowy. Taki jest budżet powiatu konińskiego

Dodano: 28.12.2018 17:33
Źródło: LM.pl

Skromny, ale rozwojowy. Taki jest przyjęty dziś większością głosów budżet powiatu konińskiego.

Projekt budżetu na 2019 rok zaklada dochody powiatu konińskiego na poziomie 91 mln 968 tys. zł, a wydatki – 87 mln 982 tys. zł. Wynosząca blisko 4 mln zł nadwyżka budżetowa zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciąganych kredytów.

- Zakładamy, że nie będziemy zaciągać kredytu, żeby zmniejszyć zadłużenie. To jest aktualnie na poziomie 22,5 mln zł – mówi Stanisław Bielik, starosta koniński. - Na początku roku budżet jak zwykle jest bardzo skromny. Nie mamy własnych dochodów, dlatego nie możemy zbyt wiele planować. Nie jestem zadowolony z wydatków inwestycyjnych, bo to jest ok. 9,5 mln zł, ale jest to więcej niż było na początku 2018 roku ( 8 mln zł), a zamkniemy wydatki majątkowe w kwocie powyżej 22 mln zł. Wierzę, że podobnie będzie w przyszłym roku – dodaje.

Najważniejszymi wydatkami będą dwie inwestycje drogowe. Pierwsza to przebudowa na odcinku Różopole – Piotrkowice (gm. Ślesin), a druga to droga od Rudzicy (gm. Kramsk) do granicy z miastem Konin. Obie pochłoną około 8 mln zł. Poza tym nie zabraknie remontów placówek oświatowych, rozbudowy centrum gastronomicznego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Pieniądze zostaną też przeznaczone na pomoc stypendialną dla młodzieży i refundację z tytułu kosztów na zakup biletów miesięcznych i pobytu w internacie, poprawę dostępności do transportu zbiorowego, wsparcie rodzin zastępczych, czy rozszerzenie współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Największymi wartościami po stronie dochodów są subwencje i dotacje wynoszące łącznie 49 mln 398 tys. zł, w tym subwencja ogólna w wysokości 36 mln 808 tys. zł. Z kolei dochody własne powiatu zaplanowano na kwotę 42 mln 568 tys. zł, z czego 12 mln 213 tys. zł stanowią środki z tytułu prowadzonych działalności administracyjnych starostwa i jednostek organizacyjnych powiatu. Natomiast po stronie wydatków, najwięcej pochłonie funkcjonowanie oświaty (25 mln 260 tys. zł), transport i łączność (15 mln 234 tys. zł) oraz zadania z zakresu polityki społecznej (9 mln 833 tys. zł). Plan finansowy zakłada też ponad 9 mln 267 tys. zł na wydatki majątkowe, czyli prawie 3 mln więcej niż w 2018 r.

Za przyjęciem budżetu zagłosowało 18 radnych, a 4 radnych z Prawa i Sprawiedliwości wstrzymało się od głosu. 

  • Skromny, ale przyszłościowy. Taki jest budżet powiatu konińskiego
  • Skromny, ale przyszłościowy. Taki jest budżet powiatu konińskiego
  • Skromny, ale przyszłościowy. Taki jest budżet powiatu konińskiego
  • Skromny, ale przyszłościowy. Taki jest budżet powiatu konińskiego

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ciekawe czy zrezygnują z BALI,GALI,SPOTKAŃ NOWOROCZNYCH i INTEGRACYJNYCH z DOŻYNEK i darmowych wyjazdów zagranicznych? DZIADOSTWO !!!!!
Dodano: 28.12.2018 21:34    Przez: ~PSL PO TS SLD=dno
Ile zarabia w starostwie naczelnik wydziału lub kierownik biura ? Ponoć są to w skali sumy sięgające 100 tys. Zł a nawet więcej wiec jeśli oszczędności szukam zwolnić z 3 naczelnikiw/kierowników a na ich miejsce zmiejszajac tym bezrobocie spokojnie przyjęło by się ba etat z 12 osób.
Dodano: 28.12.2018 19:17    Przez: ~?
Pogonić w końcu tego marnego dziadka,emeryta-Bielika!!!!
Dodano: 28.12.2018 21:37    Przez: ~POPROSTU,POPROSTU
A co brakuje drodze z Różopola do Piotrkowic jest równiutka lepiej zabraliby się za most w Ślesinie lub Bernardynce bo niedlugo wszystkie mosty się posypia jeszcze most w Honoratce a mosty należą do powiatu
Dodano: 28.12.2018 20:59    Przez: ~Skiciok
Naprawcie drogę krajową 25, odcinek Gosławice - Niesłusz. Obecnie to Konin ma piękną wizytówkę...
Dodano: 29.12.2018 11:13    Przez: ~Mieszkaniec

KOMENTARZE

Sprawdzić czy któryś z PiS nie głosował za koleżankę .
Dodano: 28.12.2018 18:27    Przez: ~Malewski
Ile zarabia w starostwie naczelnik wydziału lub kierownik biura ? Ponoć są to w skali sumy sięgające 100 tys. Zł a nawet więcej wiec jeśli oszczędności szukam zwolnić z 3 naczelnikiw/kierowników a na ich miejsce zmiejszajac tym bezrobocie spokojnie przyjęło by się ba etat z 12 osób.
Dodano: 28.12.2018 19:17    Przez: ~?
"W skali (ROKU)"
Dodano: 28.12.2018 19:19    Przez: ~?
Nie nie głosowali, nawet ten z Kramska nie przyszedł bo sie bał że będzie musiał sie zdecydować a jajeczka małe lub ich brak. Ludzie kogo Wy wybieraliście. Pięć lat brania kasy i wypinania sie na wszystko. Ludzie sami tak wybraliście, nawet sie ciesze: macie na co zasłużyliście.
Dodano: 28.12.2018 21:18    Przez: ~hehehehe
Za wynagrodzenie roczne 3 naczelnikow/kierowników nawet nie 12 a z 15 by się zatrudniło dając minimalna krajową. Tam też pozostałym obniżyć pensje jak i niektórym pracownika mającym ponad 4 tysiączki nie wspominając o dyrektora i ich zastępca jednostek podległych.
Dodano: 28.12.2018 21:25    Przez: ~ReoorganizacjaJakŁadnieBrzmi
Ciekawe czy zrezygnują z BALI,GALI,SPOTKAŃ NOWOROCZNYCH i INTEGRACYJNYCH z DOŻYNEK i darmowych wyjazdów zagranicznych? DZIADOSTWO !!!!!
Dodano: 28.12.2018 21:34    Przez: ~PSL PO TS SLD=dno
Ale ten z Krzymowa się spasł !
Dodano: 28.12.2018 21:39    Przez: ~SE-BA
Ale na nagrody się znajdą jak zwykle trzeba będzie z Konina uciekać brak przyszłości
Dodano: 28.12.2018 18:30    Przez: ~Hura
Jak pis zamknie kopalnie to na bank trzena wiac stad do normalniejszego Poznania lub Lodzi.
Dodano: 28.12.2018 18:44    Przez: ~Pn
Jedż do Angeli albo do Brukseli.
Dodano: 28.12.2018 18:48    Przez: ~Na saksy
Skromnie czyli jak zawsze :) kiedy to miasto nie było skromne czyli dalsze zaniedbanie rozwoju miasta sztuka dla sztuki
Dodano: 28.12.2018 18:36    Przez: ~Poko
"a 4 radnych z Prawa i Sprawiedliwości wstrzymało się od głosu" oni tak całą kadencje będą "głosowali"?? Ani meeee, ani beee… To za co biorą niemałą kasę?
Dodano: 28.12.2018 18:44    Przez: ~Pn
Ciekawe jak tam radni sejmikowi czy już zapomnieli o Koninie a może zaszkodził im wigilijny pasztet i opłatek z napisem konstytucja albo otwierają jeszcze prezenty od DZIADKA MROZA
Dodano: 29.12.2018 09:58    Przez: ~Mickiewicz
Czyli powiat koniński nadal będzie musiał zaciskać pasa ? Do czego doprowadziły rządy PO-PSL ? A w gminach PSL.
Dodano: 28.12.2018 18:47    Przez: ~Tak się rządzi
Tak za około 2 lata wybory w partii PSL wiec wtedy na pewno zostaną podsumowani obecni włodarze powiatu przez niezawsze docenione/doceniane koleżenstwo pod różnymi aspektami np. Kto miał możliwość pracować tu i uwdzie a kto takiej możliwości nie miał, czy były doceniane osoby angażując sie, czy niekoniecznie a jeśli już jakoś doceniono to czy napewno te osoby angażowały się w jaki koliwek sposob po za tym ze mają legytymacji a nieraz nawet nie. Wiele pytań na które z czasem będzie odpowiedz.
Dodano: 28.12.2018 19:08    Przez: ~WyboryWładzZblizajaSie
Pogonić w końcu tego marnego dziadka,emeryta-Bielika!!!!
Dodano: 28.12.2018 21:37    Przez: ~POPROSTU,POPROSTU
O JAKIEJ DRODZE SIĘ MÓWI Z RUDZICY DO NIESŁUSZA CZY LASKUWCA