Dzisiaj jest sobota 23 marca 2019, imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22164) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 7oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (0)Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli d ... (12)

Kalendarz dla Jagienki. Nauczyciele SP3 z przymrużeniem oka

Dodano: 1.01.2019 11:53
Źródło: LM.pl

Takiego dystansu mógłby im pozazdrościć niejeden. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie zaskoczyli swoich uczniów i ich rodziców. Stworzyli niecodzienny kalendarz, który rozszedł się niczym świeże bułki.

Na początku grudnia ujrzał światło dzienne nauczycielski kalendarz, który powstał z myślą o pomocy jednej z uczennic SP3 – Jagnie Karczyńskiej. Dziewczynka zmaga się z nowotworem nerwów obwodowych. Przeszła już operację, podczas której usunięto jej guza i przeszczepiono nerwy w nodze. Niestety przeszczep się nie przyjął, ale jest szansa na kolejny zabieg. Odtworzenia mięśni łydki, przeszczepienia ścięgien i wydłużenia nogi podjął się lekarz St. Mary's Medical Center, Szpitala Dziecięcego Palm Beach St. prof. Paley Institute. Na operację potrzeba ok. 300 tys. zł. W zbiórkę pieniędzy włączyli się nauczyciele szkoły, do której chodzi 10-latka. Zobaczcie jaki kalendarz stworzyli!

Minimalny koszt kalendarza to 16 zł. Jego pomysłodawcy planują jego dodruk, bo pierwszy nakład rozszedł się w pierwszym tygodniu sprzedaży kalendarza.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.