Dzisiaj jest wtorek 7 lipca 2020, imieniny: Estery, Metodego, Kiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17748) SPORT FORUM FIRMY (5504) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Golina. Sprawcy włamania i kradzieży samochodu usłyszeli zarzuty

Dodano: 2.01.2019 10:10

Do 10 lat więzienia grozi mężczyznom, którym policjanci z Goliny postawili zarzuty kradzieży z włamaniem do biura oraz samochodu.

- Seria zdarzeń rozegrała się w święta Bożego Narodzenia. Właściciel firmy spod Goliny zauważył jeżdżącego po ulicach Konina swojego terenowego nissana, który z powinien być zaparkowany w siedzibie firmy - informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji. - Skontaktował się z jednym ze swoich pracowników, gdyż podejrzewał, że może on jeździ, a następnie powiadomił dyżurnego KMP w Koninie. Policyjne patrole natychmiast otrzymały informacje o kradzieży nissana. Tuż po 20.00 skradzione auto zostało zatrzymane przez mundurowych z „patrolówki” na ul. Przemysłowej. Podróżowały nim cztery osoby: dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku 15 – 25 lat. W samochodzie była też piła spalinowa o wartości 1500 zł skradziona wraz z samochodem. Okazało się, że samochód został skradziony po uprzednim włamaniu do biura firmy w gminie Golina. Oprócz nissana skradzione zostały inne przedmioty: niwelator, urządzenie rozruchowe do samochodów oraz 2 szlifierki kątowe – ogólne straty właściciel oszacował na 23000 złotych. Inicjator tych zajść, 23-latek z Konina został zatrzymany później.

Jak się okazało, 23-latek był od kilku miesięcy poszukiwany przez konińskich stróżów prawa. W związku z tym ogłosili mu dwa zarzuty: za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i w warunkach recydywy oraz za kierowanie pomimo zakazu sądowego. Kodeks karny przewiduje za te przestępstwa do 5 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień, co wg niego zrobi przed sądem.

Policjanci z Goliny zarzucili także kradzież z włamaniem do pomieszczeń biurowych firmy i kradzieży nissana, do czego się jednak nie przyznał. Materiał dowodowy był jednak na tyle silny, że prokuratura wystąpiła z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, a sąd ten wniosek poparł i najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi za kratami. Takie same usłyszał 25-letni mieszkaniec gminy Golina, który kierował skradzionym nissanem w momencie zatrzymania przez policjantów. On także nie przyznał się do zarzucanych czynów. Jednak w jego przypadku prokurator zastosował dozór policyjny i dwa razy w tygodniu będzie musiał stawić się w komisariacie w Golinie.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Fot. KMP w Koninie 

  • Golina. Sprawcy włamania i kradzieży samochodu usłyszeli zarzuty

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   posterunek Golin,   a kradzież samochodu,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Patole.
Dodano: 2.01.2019 11:12    Przez: ~Tuv
Pokazać mordę śmiecia, a nie w kapturku :-)
Dodano: 2.01.2019 22:20    Przez: ~asd
marcin z Kraśnicy
Dodano: 3.01.2019 18:35    Przez: ~traktor

KOMENTARZE

Ludzie szanujmy się nawzajem. k**wa . Ważne jest że ukradli i nic ich nie usprawiedliwia. Mam w dupie gdzie kto jest , ale fakt jest taki że dokonali przestępstwa i za to muszą być poniesione konsekwencje. Nie ważne gdzie i kim są. Ważne że mniej takich krąży po Koninie. Stop z gnojami liczącymi na bardzo łatwe pieniążki a czyjąś stratę . To wszystko. Męczy mnie ta gównoburza. Brawa za szybką interwencję dla Policji. Ważne jest jeszcze by nasze dzieci były bezpieczne a nie z taką patologią się spotykały
Dodano: 11.01.2019 17:28    Przez: ~Spokojny Obwatel
3 z 3
<<123

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.