Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17067) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 5oC
Jutropogoda
11 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Przedsiębiorcy korzystają z „Małego ZUS”. Wpływają zgłoszenia

Dodano: 7.01.2019 15:01

Do 7 stycznia, do godz. 11.00 w województwie wielkopolskim wpłynęło ok. 8,2 tys. zgłoszeń do „Małego ZUS”. Liczba ta szybko rośnie.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że możliwość zgłoszenia do małego ZUS, zgodnie z przepisami, możliwa jest tylko do 8 stycznia - informuje Marlena Nowicka regionalna rzeczniczka prasowa ZUS  w Wielkopolsce. - Przypominamy też, że w celu przerejestrowania z dotychczasowych kodów na nowe – 05 90 lub 05 92, nie trzeba przychodzić osobiście do ZUS. Można to zrobić elektronicznie przy pomocy programów Płatnik czy e-Płatnik. Dokumenty można też przesłać pocztą. Decyduje data stempla pocztowego.

Osoby, które obecnie opłacają składki preferencyjne, będą mogły skorzystać z „Małego ZUS”, czyli trzeciej już ulgi dla przedsiębiorców, po zakończeniu ulgi. Wówczas w ciągu 7 dni od zakończenia terminu korzystania ze składek preferencyjnych, należy wyrejestrować się z dotychczasowych ubezpieczeń i zgłosić się do ubezpieczeń kodami 05 90 lub 05 92.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:mały ZUS,   ZUS,   przedsiębiorcy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeśli się ktoś dobrze zastanowi, to jest to kolejny bubel. Mały ZUS???? Różnica między małym a dużym ZUS to około 100,00 złotych. Do tego w przypadku zwolnienia lekarskiego ZUS wypłaca mniejszą kwotę zasiłku chorobowego . Bzdura na resorach. Trzeba był nam w ramach zwykłego ZUS zagwarantować płatny 2 tygodniowy urlop, którego mikroprzedsiębiorca nigdy nie ma, zwrot kosztów, lub możliwość ujęcia w kosztach uzyskania przychodu wydatku na zakup okularów, badania lekarskie, rehabiltacje itp . Wyszło jak zawsze .....
Dodano: 7.01.2019 16:46    Przez: ~zdegustowany MŚP
Notowania PiS-u na wysokim poziomie, a dzieje się tak, gdyż Polacy doceniają słuszne decyzje podejmowane przez rząd dla dobra Polski i Polaków, oby tylko totalna opozycja nie przeszkadzała.
Dodano: 7.01.2019 16:57    Przez: ~Symp. PiS

KOMENTARZE

Dość okradania obywateli przez reżim
Dodano: 07.01.2019 16:28    Przez: ~Lipa blada
Jeśli się ktoś dobrze zastanowi, to jest to kolejny bubel. Mały ZUS???? Różnica między małym a dużym ZUS to około 100,00 złotych. Do tego w przypadku zwolnienia lekarskiego ZUS wypłaca mniejszą kwotę zasiłku chorobowego . Bzdura na resorach. Trzeba był nam w ramach zwykłego ZUS zagwarantować płatny 2 tygodniowy urlop, którego mikroprzedsiębiorca nigdy nie ma, zwrot kosztów, lub możliwość ujęcia w kosztach uzyskania przychodu wydatku na zakup okularów, badania lekarskie, rehabiltacje itp . Wyszło jak zawsze .....
Dodano: 07.01.2019 16:46    Przez: ~zdegustowany MŚP
W interwencji był reportaż jak pan co płacił mały ZUS i uległ wypadkowi w pracy, to dostał chorobowego z ZUS 200 zł. Nikt tego nie bierze pod uwagę jak przeżyć za 200 zł chorobowego. Dobry mały ZUS do czasu jak nic się nie stanie.
Dodano: 07.01.2019 22:12    Przez: ~dobre-zło ?
To nawet nie o to chodzi. Tutaj jest przychod 63tys. Czyli twoje obroty, a nie ile zarobisz w rok. To jest kpina. A Ci co mowia o chorobowyym itp. Tak nas ruchaaajjaaaa ze emerytury tez nie bedzie. Wogole zus to pomylka, tylko nikt tego nie ruszy za duzo ludzi tam pracuje plus ich rodziny i wyborcow nie ma
Dodano: 08.01.2019 06:32    Przez: ~Xyz
Rząd PiS-u idzie na rękę małym i średnim przedsiębiorcom i jak tu nie popierać takiego rządu ?
Dodano: 07.01.2019 16:52    Przez: ~Symp. PiS
Powiedziała osoba która nigdy nie była przedsiębiorcą....
Dodano: 07.01.2019 19:53    Przez: ~xXx
Tak, tobie evdaja ochlapy w postaci 500 pkus a sobie miliardy lykaja. Wiesz ile zarabia dwórka Glapibskiego? 77 tysi.... miesiecznie. P.S. Dlaczego LM usuwa komentarze? Jak nie chdecie by ludzie komentował to zamknijcie ten portal.
Dodano: 07.01.2019 22:24    Przez: ~Pn
Chcielibyście grosze odprowadzać do ZUS-u, a pobierać wysokie emerytury ?
Dodano: 08.01.2019 12:32    Przez: ~Hipokryci
Mały ZUS? Ściema. Wolę zwykły płacić przynajmniej. Coś z tego jest. A w tym tanim nic nie ma
Dodano: 07.01.2019 16:53    Przez: ~Kre
A ty myślisz, że za 30 lat ZUS będzie cokolwiek komukolwiek wypłacał? Nawet jakby składki były po 5 tys i pracownicy pracowaliby za darmo to byłby problem
Dodano: 07.01.2019 19:13    Przez: ~Korwin
Stopa zastąpienia w Polsce to 39%. Oznacza to że emerytury dostaniesz ok 39% ostatniej pensji! Gorzej tylko w Meksyku i Wielkiej Brytanii. Węgry ok 89%, rodzący Turcy 102%! Średnia to koło 70-80%. Już wiecie po co Niemcowi czy Włochowi migranci. Jasno trzeba powiedzieć że z emerytury nie wyżyjemy ani za Tuska ani za Morawieckiego ani za innych. Zatem mały ZUS nie jest zły. Niewiele zapłacisz i niewiele dostaniesz.
Dodano: 07.01.2019 22:57    Przez: ~Lo
Chcielibyście grosze odprowadzać do ZUS-u, a pobierać wysokie emerytury ?
Dodano: 08.01.2019 12:30    Przez: ~Hipokryci
Notowania PiS-u na wysokim poziomie, a dzieje się tak, gdyż Polacy doceniają słuszne decyzje podejmowane przez rząd dla dobra Polski i Polaków, oby tylko totalna opozycja nie przeszkadzała.
Dodano: 07.01.2019 16:57    Przez: ~Symp. PiS
Yhy. Tomczyk: To skandal. Prezydent zarabia 19 tys. zł, a dyrektorka Glapińskiego 77 tys. zł
Dodano: 07.01.2019 18:46    Przez: ~Pn
P.S. Patologia twojego pokroju dostaje ochlapy w postaci 500 plusa a pissuarskw elyta (Glapy, Bieresie etc doja na potege potezna kase. A glupol bije im brawo...
Dodano: 07.01.2019 18:49    Przez: ~Pn
Tomczyk: To skandal. Prezydent zarabia 19 tys. zł, a dyrektorka Glapińskiego 77 tys. zł. DOJNA zmianacw pelnej krasie.
Dodano: 07.01.2019 18:46    Przez: ~Pn
Xd prawda boli czyz nie? Taki jestcten twoj skromny pis.... Biedocie ochlapy a swom miliardy....
Dodano: 07.01.2019 22:25    Przez: ~Pn
A Grad z PO zarabiał miliony u Solorza co mu elektrownie sprzedał i miliony na spółce atomowej. A właściciel 3 McDonaldow zarabia 159 tys i też mi skandal. Kulczyk dostał od PO nadpłaty 1 miliard do autostrady i nikt w ministerstwie tego nie widział a kasę kazała zwrócić Komisja Europejska. A już ten Nowak z PO co do Ukrainy uciekali z 200 milionami na budowy tam drogi w zamian za obywatelstwo ... Ten co sprzedawał Rzeczpospolita pod śmietnikiem w Brukseli z Tuskiem... i demokracji nie łamał. A Ci dwaj ministerstwie od hazardu już w USA na Florydzie z dwoma obywatelstwami. Tusk poza Polską. Elity z PO. Sami uciekli ... Ślepy różnice widzi.
Dodano: 07.01.2019 23:04    Przez: ~Lo
Pn jednak stałeś na przystanku kiedyś z młodym chłopakiem i ten sam tekst gadałeś na głos ,że wszyscy ludzie na ciebie się gapili.Jechałeś w kierunku staraka. Widziałam cie hahaha .Jednak łysy nie jesteś
Dodano: 08.01.2019 08:30    Przez: ~jolka
Pn to POpapraniec.
Dodano: 08.01.2019 12:34    Przez: ~Górnik
77 tysi asystentka. Prawdziwa DOJNA zmiana. Hahahaha. A głópole lecą i na nich głosują. Dobrze że w koninie ta sekta pis nie rządzi.
Dodano: 07.01.2019 19:16    Przez: ~Miś
Bardzo dobrze.
Dodano: 07.01.2019 22:25    Przez: ~Pn
Miś i Pn to ta sama osoba ?
Dodano: 08.01.2019 12:35    Przez: ~Ignac
Przed wyborami,wszystkie rzady manipulowaly oplatami za zus.Wiekszosc Polakow pracuje na umowy zlecena,pol etatu ,1/4 etatu,reszta pod stolem,za granice wyjezdza coraz wiecej ludzi,starszym ludziom nie starcza na chleb a zus placili cale zycie,pis podniosl zus do 1300 zl,etaty to tylko dla policji, nauczycieli, strazakow, za nich panstwo placi zus ,pytam kto placi zus za malych srednich przedsiebiorcow,ktorzy miesiecznie zarabiaja 600 zl 1500 zl,ale 1300 musza oddac panstwu,kpina,
Dodano: 07.01.2019 20:08    Przez: ~niedoszly emeryt
"etaty to tylko dla policji, nauczycieli, strazakow" ze niby jak??
Dodano: 07.01.2019 22:27    Przez: ~Pn
@Pn to ze nie zrozumiales akurat nikogo tu nie dziwi. Za tępy jesteś.
Dodano: 08.01.2019 09:12    Przez: ~Felek
Pn tępota umysłowa ?
Dodano: 08.01.2019 12:36    Przez: ~Jan
"Ogromna część Polaków żyje za 2 tysiące miesięcznie. W NBP niektórzy też żyją za 2 tysiące. Dziennie." A miała być emanacja "pokory, umiaru i skromności". ==> Ot, DOJNA zmiana w pełnej krasie.
Dodano: 08.01.2019 07:13    Przez: ~Pn
P.S. Żeby była jasność ta pani, która zarabia w NBP taką kasę, ukończyła filologię rosyjsko-ukraińską więc na bank merytorycznie jest przygotowana do pracy w NBP....
Dodano: 08.01.2019 07:15    Przez: ~Pn
NBP to nie PiS, gwoli jasności.
Dodano: 08.01.2019 12:38    Przez: ~Obywatel
Ponownie PiS niby daje coś ale znowu naszym kosztem. Chociażby składka chorobowa. Wypłata chorobowego to śmiech. Po takim ZUS-ie nie masz "kuroniówki". Nie mówiąc już o przyszłej emeryturze.
Dodano: 08.01.2019 07:55    Przez: ~Woźniak
ja nie chce zadnej kuroniowki, ja chce zebym miał wybór, płace, nie płace. to jest haracz. miej paru pracownikow i plac 10000 samego zusu. wolałbym im dac podwyzki. emerytury z najnizszego i tak nie bedzie a ten zus jest kosztem z dupy
Dodano: 08.01.2019 08:40    Przez: ~xyz
Jeśli nie będziesz odprowadzał składek do ZUS-u teraz to jaką chcesz mieć emeryturę ?
Dodano: 08.01.2019 12:39    Przez: ~Pytam
Do pytam, jezeli nie musialbym placic 1300 miesiecznie to przeznaczyl bym to na rate mieszkania. Najpierw jedno pozniej drugie itp. I mam emeryture a nie ochlapy