Dzisiaj jest czwartek 24 stycznia 2019, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21356) SPORT FORUM FIRMY (5281) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-5 / -6oC
Jutropogoda
-5 / -5oC
Pojutrzepogoda
-2 / -4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwszy mecz o stawkę. Medyk rozegra ćwierćfinał ... (0)Panama w Licheniu, czyli Światowe Dni Młodzieży w ... (4)

Koniński poseł Tomasz Nowak przygotowuje się już do wyborów

Dodano: 9.01.2019 15:31

Koniński poseł PO - Tomasz Nowak przygotowuje się już do wyborów parlamentarnych. A tymczasem podsumował miniony rok w sejmie.

- Ten rok już przyspiesza w taki sposób, że trzeba zadać sobie pytania, czy nie należy przyspieszyć również ze sprawozdaniami z pracy poselskiej – tak zaczął pierwszą w nowym roku konferencję prasową, poseł Tomasz Nowak z PO. - To był sejm bardzo dziwny, w którym opozycja miała kneblowane usta, w którym dochodziło do skandali legislacyjnych, jak to było również 28 grudnia w sprawie cen energii. Na komisjach nie mieliśmy żadnego ciała społecznego. Coś, co normalnie w poprzednich kadencjach trwałoby pół roku, teraz jest załatwiane w ciągu dwóch, trzech dni, a ludzi, którzy zainteresowani są tymi problemami i reprezentują określone środowiska, na komisjach praktycznie nie ma.

Następnie poseł podał statystyki. - Mam aktywności poselskich 895, w tym 125 wystąpień na posiedzeniach sejmu, interpelacji 649, zapytań 102, pytań w sprawach bieżących 7, oświadczeń 3, opiniowania projektów europejskich 9 i głosowania w 96%. Interpelacje, które przygotowuję odnoszą się do spraw związanych z naszym miastem, czy regionem, To rzeczy, z którymi w biurze mam na co dzień do czynienia. Interweniowałem w sprawie podwyżek ciepła. Powstaje pytanie co dalej z ciepłem w Koninie. To cały ciąg działań związanych z tym, co się dzieje w energetyce polskiej. Co ciekawe, w obecnie konsultowanej polityce energetycznej Polski do 2040 i jest uwzględnione Ościsłowo jako ostatnia odkrywka węgla brunatnego. Kiedy pytałem ministra energii czy widzi szanse, żeby ta odkrywka powstała, to minister rozkłada ręce, że to nie on, ale koledzy. Czekam również na odpowiedź od premiera w tej sprawie. Ościsłowo cały czas jest tematem ważnym i istotnym, a jeśli nie Ościsłowo to program kompensacyjny.

Poseł Tomasz Nowak potwierdził, że ponownie będzie startował do sejmu, choć jeszcze nie wie z którego miejsca na liście. Budowana jest bowiem lista koalicyjna.

- Będę zabiegał o mandat poselski. Jesteśmy w takiej sytuacji, że wszystkie ręce na pokład. Doszliśmy do takiego momentu, że nie możemy się uchylić. Musimy stanąć ostro do walki. To będzie zdeterminowana walka, żeby zwyciężyć. Jeśli PiS wygrałby kolejne wybory to grozi nam, nie tylko monopolizacja gospodarki i pewnie jej zapaść, ale też monopol polityczny, który zagroziłby poważnie funkcjonowaniu państwa polskiego i doprowadził do polexitu. Flirty ze środowiskami narodowymi, niechęć do Unii Europejskiej tak wyraźnie zaznaczona, budzi zaniepokojenie. Nasza wolność jest zagrożona. Musimy zrobić wszystko, aby w 2019 roku tę wolność odzyskać.

Tomasz Nowak dodał, że jako członek zarządu regionu PO został zobowiązany do tego, aby przygotować zestaw nazwisk kandydatów. - Do końca stycznia będziemy gotowi zarówno ze wstępną listą kandydatów do parlamentu europejskiego jak i wstępną listą kandydatów do sejmu. Będziemy negocjować z naszymi partnerami. Współpraca z Nowoczesną w Koninie układa się bardzo dobrze. Poszliśmy do wyborów samorządowych w zwartym szyku, szanując siebie nawzajem, co dało bardzo dobry efekt. Chciałbym, abyśmy powtórzyli ten manewr z Koalicją Obywatelską poszerzoną o inne podmioty po ty, aby odnieść zwycięstwo w 2019. Wszystko wskazuje na to, że do takiego porozumienia dojdzie. Skoro szykujemy się w tej chwili z listami, to oznacza, że chcemy być gotowi na każdy wariant wyborczy.

  • Koniński poseł Tomasz Nowak przygotowuje się już do wyborów

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tomasz Nowak,   poseł PO,   Ościsłowo,   wybory 2019,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

a ile to kadencji spędził pan w sejmie i co załatwił dla konina ale konkretnie .
Dodano: 9.01.2019 15:57    Przez: ~koniniak
Hm. Co by tu sprzedac. Oddac. Hmmm. Podziekuje panu
Dodano: 9.01.2019 15:43    Przez: ~Proste
365 dni w toku ten gość z PO się lansuje wszędzie, gdzie tylko może.
Dodano: 9.01.2019 16:29    Przez: ~Jan
Ten człowiek tylko dużo gada . Nie jest godny reprezentowania nas. Jego działania nie poprawiaja jakosci życia Koninian.
Dodano: 9.01.2019 16:51    Przez: ~Riko
Nooo podobizna tego pana zdobi ul. Poznańską już od bardzo dawna . Jadąc Dworcową w dół do Poznańskiej spotykamy piękny bilbord z tym panem .
Dodano: 9.01.2019 15:48    Przez: ~kk

KOMENTARZE

Hm. Co by tu sprzedac. Oddac. Hmmm. Podziekuje panu
Dodano: 09.01.2019 15:43    Przez: ~Proste
Oglądają wrogą nam Polakom telewizję TVN i potem wybierają polityków z totalnej opozycji.
Dodano: 09.01.2019 16:55    Przez: ~Tylko nie PO
Niektórzy porównują posła Nowaka do huby na wierzbie tyle tylko że takie POrównanie jest obraźliwe dla tej huby.
Dodano: 09.01.2019 17:23    Przez: ~pasożyt
Musimy stanąć ostro do walki. To będzie zdeterminowana walka, żeby zwyciężyć. Dramatyzm w tej sytuacji jest przeogromny to będzie wałka na śmierć i życie albo my albo oni nie ma innej alternatywy. Bój to będzie nasz ostatni do ostatniej kropli krwi do samego końca. Interesuje nas wyłącznie zwycięstwo i te stołki, które będzie można rozdzielić między nas i nowotwory. Gott mit uns.
Dodano: 09.01.2019 18:28    Przez: ~Duce
Może ktoś POwie dlaczego taczka z materiałami TW SB o pseudonimie "AKTOR" została zniszczona?
Dodano: 09.01.2019 20:13    Przez: ~POGONIĆ
To niech ci z PISU ruszą dupska i wyjaśnią sprawę "AKTORA " -w końcu !!!!
Dodano: 09.01.2019 20:19    Przez: ~BIL-BORD
By ludzia z platformy żyło się LEPIEJ
Dodano: 09.01.2019 21:54    Przez: ~Uu
Ci niech z pisu rusza dupska i niech wydadza pozytywna decyzję na ościsłowo potem dęby szlacheckie i 40 lat kopania
Dodano: 10.01.2019 07:07    Przez: ~Gg
PO mamy krótko w Magistracie i co z obietnicami? Jak na początek Rzecznik praz Kierownik Biura Prezydenta obsadzone swoimi. Powie Pan Poseł pewnie, że konkurs ... mam propozycję, niech głosują na Pana swoi Ci z Konkursów, zobaczymy na wyniki...
Dodano: 10.01.2019 10:16    Przez: ~PO ...?
Dobrze, że pisze LM, co Poseł zrobił dla Konina i regionu, bo tego jakoś nie widać. Bez tego sprawozdania każdy pomyśli, że nic. Proszę więcej pisać i czekać na wyniki wyborów, ja na PO nie zagłosuję!
Dodano: 10.01.2019 10:20    Przez: ~Sprawozdawca
Czemu ludzie związani z SB są w PO lub tą partię popierają? Czy to może dla tego że PO została założona przez WSI.
Dodano: 10.01.2019 10:32    Przez: ~reko
Nowak, gdzie są inwestorzy, których obiecaliście podczas kampanii?
Dodano: 11.01.2019 09:35    Przez: ~pracownik z konina
Pan Poseł Nowak zrobił bardzo dużo doprowadził nasz rejon do ruiny i wyjazdu młodych do wyjazdu z Konina.To też jest praca.
Dodano: 12.01.2019 12:08    Przez: ~Rafał
avatar TW ,,Aktor" przygotowuje się do donoszenie, tym razem do KE a nie SB, hihi.Świnia zawsze będzie świnią.
Dodano: 13.01.2019 20:10    Przez: Tomasz Kobrzycki
Nooo podobizna tego pana zdobi ul. Poznańską już od bardzo dawna . Jadąc Dworcową w dół do Poznańskiej spotykamy piękny bilbord z tym panem .
Dodano: 09.01.2019 15:48    Przez: ~kk
A może "bez jego wiedzy i zgody " ???...
Dodano: 09.01.2019 15:53    Przez: ~ktoś
Czy to jest zgodne z prawem ????
Dodano: 09.01.2019 15:59    Przez: ~Sedzia
365 dni w toku ten gość z PO się lansuje wszędzie, gdzie tylko może.
Dodano: 09.01.2019 16:29    Przez: ~Jan
W roku.
Dodano: 09.01.2019 16:33    Przez: ~Jan
PiS jest niesamowicie mocny. W nowym roku głosowanie na tę partię deklaruje ponad 39% respondentów, gdy tymczasem na PO chciałoby głosować o 1/3 mniej - nieco ponad 26%.
Dodano: 09.01.2019 18:56    Przez: ~Miażdżąca przewaga
Moim zdaniem szpeci nie zdobi.
Dodano: 09.01.2019 21:31    Przez: ~Clown
a Pierwszego Ułana już zdjęli? czy też zostawili na "otarcie" łez??? a może zostanie przez całą kadencję nowego samorządu? tak, żeby Mieszkańcy o nim nie zapomnieli ;)
Dodano: 10.01.2019 10:08    Przez: ~kkk
a ile to kadencji spędził pan w sejmie i co załatwił dla konina ale konkretnie .
Dodano: 09.01.2019 15:57    Przez: ~koniniak
Twój poseł Czarnecki albo poseł Kiełbaska
Dodano: 09.01.2019 16:16    Przez: ~Wyborca
Nie PO to p. poseł T. Nowak jest w Sejmie aby cokolwiek załatwiał, najważniejsze że pełni zaszczytną funkcję posła RP i PObiera dobrą kasę.
Dodano: 09.01.2019 16:32    Przez: ~Parlament
Konkrety chcesz od Energetycznego Posła. To proszę. Sam poruszył temat: "dochodziło do skandali legislacyjnych, jak to było również 28 grudnia w sprawie cen energii. " Otóż ten Pan i jego rząd kilka razy mogli blokować udział Polski w pakiecie klimatycznym. Zabezpieczyło by to Nas przed tak dużym wzrostem cen energii. Tymczasem ten Pan nie ma wiedzy żadnej jak jego wyborcy. Ostatnio nawet widziałem wywiad z członkiem PO oskarżającym "o smog" spalanie węgla w elektrowniach. Do dziś są z wiedzą w du... a raczej mają wiedzę z TV niemieckiej w Polsce. Co mają powiedzieć dziś? Walczymy z własnymi elektrowniami bo emitują 9-11% smogu? A co z 90% pozostałymi? Walczymy i przegramy jako UE z ociepleniem klimatu sami bo 80% reszty świata ma to w du...? Byliśmy u władzy 8 lat i wycyckaliśmy z kasy z ministrem Gradem spółkę Polski Atom? Nie spalajmy węgla bo mamy go tylko 91% w UE? Co on ma powiedzieć mądrego? Jak Niemcy każdą mu palić oponami to też uw ...
Dodano: 10.01.2019 09:33    Przez: ~lo
Poseł Czarnecki to nawet swoich w Koninie na dwa obozy podzielił.W dniu wyborow kandytat pan Chojnacki dopiero się nabiegał pomiędzy dwoma sztabami wyborczymi.
Dodano: 09.01.2019 16:19    Przez: ~😁
Tak naprawdę Prawica w Koninie jest niestabilna . Więc jest jak jest - czer...ni kolabor... ci ukarali uczestników oddających cześć Bohaterom Powstania Warszawskiego za race od 50 zł do ponad 100zł. Jest to oczywiście skandal, ale czy my rządzimy we własnym kraju.
Dodano: 11.01.2019 13:21    Przez: ~Hannibal
Zdaniem posła T. Nowaka oPOzycja miała kneblowane usta, a kto na bilbordach i wszelkiej maści lansiarskich zdjęciach swobodnie szczerzy kły jak nie p. T. Nowak ?
Dodano: 09.01.2019 16:26    Przez: ~Wojtek
Na szczaw...
Dodano: 09.01.2019 16:28    Przez: ~.....
A pan poseł Kaszaneczka to chyba jeszcze na mównicy w Sejmie nie był .Taki zapracowany i zatroskany o nasz region.
Dodano: 09.01.2019 16:34    Przez: ~Jan
Gdyby nie poseł T. Nowak, to nasz sektor energetyczny dawno by legł w gruzach, to on nie śpi po nocach i wyrywa sobie włosy z głowy, jak tu uratować Kopalnie i Elektrownie ?
Dodano: 09.01.2019 16:40    Przez: ~Taki zatroskany ?
Ahahahahaha
Dodano: 09.01.2019 21:53    Przez: ~Hahahahaha
Ten człowiek tylko dużo gada . Nie jest godny reprezentowania nas. Jego działania nie poprawiaja jakosci życia Koninian.
Dodano: 09.01.2019 16:51    Przez: ~Riko
Wybierzcie mnie, a będzie dobrze - dla mnie i mojej rodziny -
Dodano: 09.01.2019 16:58    Przez: ~oczywiście
Czy on mówi o manewrze z Nowoczesną z grudnia?? Kto mu jeszcze zaufa?
Dodano: 09.01.2019 16:53    Przez: ~Jaa
1 z 8
12345678>>